Кристина Агилера одушевува со своите вокални

Кристина Агилера одушевува со своите вокални ...

Фемина | пред 5 часа

Кристина Агилера беше дел од шоуто на Џејмс Корден. Како гостинка во сегментот „Carpool Karaoke“ , 37-годишната пејачка се забавуваше пеејќи ги своите најголеми хитови. Видео Во видеото, популарниот водител...

Бидете хумани Да му помогнеме на малиот Горазд да

Бидете хумани! Да му помогнеме на малиот Горазд да ...

Фемина | пред 6 часа

Отворете го вашето срце и покажете хуманост. Ајде заедно да му помогнеме на Горазд да ги направи своите први чекори. Горазд Исаковиќ е детенце со посебни потреби. Поради проблеми со колената и колковите,...

Трансформации на луѓе кои ослабеле до

Трансформации на луѓе кои ослабеле до ...

Фемина | пред 6 часа

Секој, кој некогаш драстично ја покачил својата тежина, знае колку е тешко повторно да се врати во форма. Но, тоа не е и невозможно. Погледнете фотографии од зачудувачки трансформации на луѓе кои ја намалиле...

Во домот на Кендал Џенер кој таа го купи од

Во домот на Кендал Џенер, кој таа го купи од ...

Фемина | пред 7 часа

Кендал Џенер ќе потроши „мало“ богатство за да го реновира својот нов дом во Беверли Хилс, кој го купи од актерот Чарли Шин за 8,55 милиони долари. Имотот во шпански стил, кој 22-годишниот модел го купи...

Дипломатска елеганција Првите дами Меланија Трамп

Дипломатска елеганција: Првите дами Меланија Трамп ...

Фемина | пред 8 часа

Емануел и Брижит Макрон се во официјална посета на САД. Првиот пар на Франција беше пречекан од Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа. Првата средба на славните двојки вклучуваше засадување на дрво, кое...

Скарлет Јохансон и Колин Џост за првпат заедно

Скарлет Јохансон и Колин Џост за првпат заедно ...

Фемина | пред 8 часа

Скарлет Јохансон и Колин Џост синоќа се појавија заедно на премиерното прикажување на „Avengers: Infinity War“ во Лос Анџелес. Ова беше прво појавување на 33-годишната актерка и 35-годишниот актер како...

Ирина Шајк во нежен фустан од Pronovias на невестинска

Ирина Шајк во нежен фустан од Pronovias на невестинска ...

Фемина | пред 8 часа

Како верен соработник на Pronovias, Ирина Шајк не го пропушти невестинското модно шоу на шпанскиот бренд во Барселона. 32-годишната Русинка шармираше во нежен фустан од Pronovias додека позираше пред бројните...

JetPeel Како до надминување на проблемот со акните и

JetPeel: Како до надминување на проблемот со акните и ...

Фемина | пред 9 часа

Комерцијален текст За една млада жена многу е важен надворешниот изглед. Некој ќе рече дека не е тоа најважно, да така е ама тоа е демагогија. Не е исто кога жената има дупки и акни на лицето и жената...

Детска роденденска забава Тема Маша и Медо

Детска роденденска забава: Тема „Маша и Медо“

Фемина | пред 9 часа

Сè повеќе родители избираат да им организираат на своите малечки тематски роденденски забави инспирирани од цртаните филмови. Со оглед на тоа што „Маша и Медо“ е омилен цртан филм на многу дечиња, не е...

Атрактивно семејство Џиџи Хадид го прослави 23 от

Атрактивно семејство: Џиџи Хадид го прослави 23-от ...

Фемина | пред 10 часа

Џиџи Хадид наполни 23 години. Атрактивната манекенка го прослави својот роденден во Њујорк во друштво на најблиските. Успешната Американка шармираше во златен фустан од Версаче и „лобутинки“ додека се...

Спотот на Викторија Лоба и Тајзи за Каде сме

Спотот на Викторија Лоба и Тајзи за „Каде сме ...

Фемина | пред 10 часа

Викторија Лоба и Драган Величковски - Тајзи ја претставија својата прва музичка соработка. Македонските музичари денес го објавија спотот за песната „Каде сме ние“. Погледнете го: Текстот на песната е...

4 претседатели и 4 први дами на САД позираа заедно

4 претседатели и 4 први дами на САД позираа заедно

Фемина | пред 22 часа

Фотографија на која заедно позираат 4 поранешни претседатели на САД и 4 први дами стана хит на интернет. Средбата имаше тажен повод – погребот на Барбара Буш . Џорџ Буш е во центарот додека околу него...

Војвотката Кетрин го претстави пред светот

Војвотката Кетрин го претстави пред светот ...

Фемина | пред еден ден

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам го преставија пред светот новороденото синче. Кралскиот пар заедно со малиот принц позираше пред болницата „St. Mary“ во Лондон само осум часа по породувањето. 36-годишната...

Започнува проектот Сите сити нов систем за

Започнува проектот „Сите сити“ нов систем за ...

Фемина | пред еден ден

Според податоците на Државниот завод за статистика, 453 илјади луѓе во земјава живеат во сиромаштија и не можат да си ги дозволат сите оброци на ден, со месечни приходи помалку од 6.500 денари. Семејствата...

Трета радост Војвотката Кетрин се породи со

Трета радост! Војвотката Кетрин се породи, со ...

Фемина | пред еден ден

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам му посакаа добредојде на овој свет на своето трето дете. Кралскиот пар доби син. Среќната вест беше објавена во официјално соопштение од Кенсингтонската палата на Twitter....

Смути или свежо цеден сок

Смути или свежо цеден сок?

Фемина | пред еден ден

Комерцијален текст Кога станува збор за здрава храна, овошјето и зеленчукот секогаш го имаат приматот на пиедесталот и се најважните состојки кои никогаш не треба да ги тргнеме од нашата дневна исхрана....

Пролетно разубавување Природни маски за лице кои

Пролетно разубавување: Природни маски за лице кои ...

Фемина | пред еден ден

Истакнете ја убавината со помош на природата. Остварете си го сонот за беспрекорна кожа со здрав блесок и свежина со маски кои можете да ги направите во вашата кујна. Банана за хидратација и природен блесок...

Како се менуваше претставата за совршен дом од 1951 до

Како се менуваше претставата за совршен дом од 1951 до ...

Фемина | пред еден ден

Вкусовите на луѓето се менуваат, а продавниците постојано ги адаптираат своите производи на вкусовите на нивните клиенти. Доколку прошетате низ старите каталози на IKEA , ќе откриете колку драстично се...

Годините се само обична бројка 77 годишна баба не

Годините се само обична бројка: 77-годишна баба не ...

Фемина | пред еден ден

„Животот е прекраток за да не го правиш она што го сакаш“ – ова е пораката која Мадам Пул им ја пренесува на своите ученички. Мадам Сузел Пул е инспиративна бабичка која и на 77-годишна возраст не се откажува...

 Нејзината убавина не те спречува да бидеш убава

„Нејзината убавина не те спречува да бидеш убава“: ...

Фемина | пред еден ден

Жена напиша искрен текст за женската љубомора со кој апелира да престанеме да се споредуваме една со друга и да ја насочиме таа енергија за да се подобриме самите себе. Ејми Ведерли во пост на Facebook...

Бијонсе и сестра ѝ Соланж паднаа на сцената

Бијонсе и сестра ѝ Соланж паднаа на сцената ...

Фемина | пред еден ден

Бијонсе повторно ја одушеви публиката на Coachella , но овој пат имаше мала незгода на сцената. На вториот викенд на популарниот фестивал, 36-годишната пејачка настапи со сестра си Соланж, а во моментот...

Бремената Криси Тиген со слатката ќерка Луна и

Бремената Криси Тиген со слатката ќерка Луна и ...

Фемина | пред еден ден

Криси Тиген го користи слободното време за да се поврзе со своето семејство. 32-годишната трудница беше фотографирана со малата ќерка Луна, татко си и мајка си на семеен ручек во хотелот „Bel Air“ во Лос...

Меган Маркл Блејк Лајвли Ким Кардашијан

Меган Маркл, Блејк Лајвли, Ким Кардашијан... ...

Фемина | пред еден ден

Меган Маркл одушеви со модниот избор за време на прием на Комонвелтот посветен на зајакнување на жените. Идната сопруга на принцот Хари носеше црн фустан од брендот Black Halo, инспириран од Џеки Кенеди....

Фановите на прерано починатиот диџеј Авичи

Фановите на прерано починатиот диџеј Авичи ...

Фемина | пред еден ден

Ненадејната смрт на Авичи го потресе светот пред два дена. Неговите фанови со трогателни пораки се збогуваат со омилениот диџеј, а дел од нив со солзи и танц на неговите песни му оддадоа чест во Столкхолм....

Почина Mini Me Актерот Тројер Верн кој се бореше со

Почина Mini-Me: Актерот Тројер Верн, кој се бореше со ...

Фемина | пред еден ден

Тројер Верн, познат по филмовите „Austin Powers“, беше пронајден мртов. „Верн беше екстремно грижлива личност. Сакаше сите да ги расположува, да бидат среќни и да се смеат... Тој инспирираше луѓе од целиот...

Модерна елеганција Меган Маркл во зелено црна

Модерна елеганција: Меган Маркл во зелено-црна ...

Фемина | пред 2 дена

Меган Маркл и принцот Хари беа поканети на свеченост по повод претстојните Invictus Games. Парот се запозна подетално со плановите за спортскиот настан за повредени или болни воени лица кој годинава ќе...

Џенифер Лопез танцува во креации од Версаче во

Џенифер Лопез танцува во креации од Версаче во ...

Фемина | пред 3 дена

Џенифер Лопез, Јандел и Абрахам Матео се здружија за новиот латино хит „Se Acabó El Amor“. Музичкото видео прикажува три раскинувања. Во него, 48-годишната актерка и пејачка носи креации од модната куќа Версаче.

Шведскиот диџеј Авичи пронајден мртов имаше само 28

Шведскиот диџеј Авичи пронајден мртов, имаше само 28 ...

Фемина | пред 4 дена

Светот е во шок поради прераната смрт на Авичи. Безживотното тело на популарниот диџеј било пронајдено во Оман. Засега не е позната причината за смртта. Тој имаше само 28 години. „Со длабока тага објавуваме...

adidas Running ги претстави новите AlphaBOUNCE Beyond патики

adidas Running ги претстави новите AlphaBOUNCE Beyond патики

Фемина | пред 4 дена

adidas Running ги претстави новите AlphaBOUNCE Beyond патики за трчање, силуета наменета за спортистите кои ги поместуваат сопствените граници. Спојот на прогресивен дизајн, водечка функционалност и естетика,...

Orbit наградна игра МОМЕНТ ДА БЛЕСНЕШ

Orbit наградна игра, МОМЕНТ ДА БЛЕСНЕШ

Фемина | пред 4 дена

Најсреќниот добитник во наградната игра Orbit Момент да блеснеш, добитникот на главната награда Peugeot 208, е Анета Петковска од Битола. На 20 април, пред главниот влез од Vero Jumbo центарот, клучевите...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност