БОЈАН СЕЈМЕНОВСКИ На хејтерите им препорачувам да си најдат хоби  ИНТЕВЈУ

БОЈАН СЕЈМЕНОВСКИ: На хејтерите им препорачувам да си најдат хоби! (ИНТЕВЈУ)

Story | пред 11 месеци

Гратски лик, урбан, професионален, креативен и постојано ангажиран. Омилен помеѓу своите клиенти, посакуван од преостанатите, доволно скромен за да направи подеднаков простор за сите во своето животно...

НЕКОГАШ И СЕГА Еве колку се промени Лила Филиповска низ текот на годините

НЕКОГАШ И СЕГА: Еве колку се промени Лила Филиповска низ текот на годините

Story | пред 11 месеци

Важи за една од најпосакуваните, најпознатите и најомилените водителки во Македонија. Дефинитивно не постои човек кој не би сакал да ја гледа и слуша Лила Филиповска. Таа е пример за тоа како треба да...

 Либеро бенд промовираат нов видео запис

„Либеро бенд“ промовираат нов видео запис

Story | пред 11 месеци

Момците од „Либеро бенд“ неодамна се вратија од Шпанија, каде снимаа спот за најновата песна која повторно беше работена со проверена и докажана балканска музичка екипа. Спотот и овој пат го работеше Ведад...

Дали ќе препознаете која македонска јавна личност е ова детенце

Дали ќе препознаете која македонска јавна личност е ова детенце?

Story | пред 11 месеци

Човек без влакна на јазикот и еден од најконтроверзните новинари кај нас во Македонија. Досега, многупати докажа дека нема никаков проблем да биде искрен, директен и максимално отворен за своите ставови,...

ПРОВОЦИРА Елена Велевска ги крена двете нозе во вис

ПРОВОЦИРА: Елена Велевска ги крена двете нозе во вис

Story | пред 11 месеци

Фолк пејачката Елена Велевска важи за една од најзгодните и најубавите жени кај нас во Македонија. Има тело на кое и завидуваат многу девојки. Фолкерката освојува во секој поглед! Зрачи со исклучителна...

Бејби бум Поранешната на Манасков е бремена

Бејби бум: Поранешната на Манасков е бремена?!

Story | пред 11 месеци

Викторија Луческа е манекенка од Прилеп која е позната по многуте модни ангажмани, караницата со Мики Црнокрак и врската со ракометарот Дејан Манасков. Моментално се наоѓа во Турција, Истанбул, заради...

Секси трудница Кога Катарина Ивановска во деветтиот месец од бременоста ќе облече тесен фустан резултатот е ваков

Секси трудница: Кога Катарина Ивановска во деветтиот месец од бременоста ќе облече тесен фустан, резултатот е ваков

Story | пред 11 месеци

Една од најубавите Македонки, моделот Катарина Ивановска е во деветтиот месец од бременоста. Денови се само во прашање кога таа ќе се породи. Катарина е една од оние трудници на чие тело во текот на бременоста...

Сопругата на Новак Џоковиќ повторно мета на негативни коментари

Сопругата на Новак Џоковиќ повторно мета на негативни коментари

Story | пред 11 месеци

Новак Џоковиќ заедно со сопругата и нивниот син Стефан, моментално се наоѓаат во Париз, каде што Џоковиќ ќе ја брани титулата на Ролан Гарос. Еден од омилените градови на Јелена е дефинитивно Париз, па...

ЖЕШКО Марјана Станојковска реши да се пофали со бујните гради

ЖЕШКО: Марјана Станојковска реши да се пофали со бујните гради

Story | пред 11 месеци

Провокативноста е синоним за убавата лото девојка Марјана Станојковска. Ја има титулата за една од најзгодните девојки во Македонија. Позната е по редовно објавување на селфи фотографии на дневна основа....

500 евра за минута Димитар Андоновски е магнет за бакшиш

500 евра за минута: Димитар Андоновски е магнет за бакшиш

Story | пред 11 месеци

Веќе неколку месеци Димитар Анодновски е новото засилување на Тајфата. Овие момци не знаат за доста, напорно работат и даваат се од себе за да задоволат сечиј вкус. Имаат огромна агенда и секојдневно имаат...

Пејачката Зои Блаж ќе стане мајка

Пејачката Зои Блаж ќе стане мајка!

Story | пред 11 месеци

Младата македонска поп пејачка Зорица Блажева алијас Зои Блаж, веќе подолго време е во врска со ракометарот на РК Металург, словенецот Тадеј Матијасиќ. Во јавноста се познати како прекраснен пар кај кој...

Ова е најголемата гордост на Мелита Ракичевиќ  ФОТО ВИДЕО

Ова е најголемата гордост на Мелита Ракичевиќ! (ФОТО+ВИДЕО)

Story | пред 11 месеци

Убавата Мелита Ракичевиќ честопати ја среќаваме по социјалните мрежи со провокативни фотографии од луксузни дестинации, патувања и слично, но таа има нешто што е многу повредно од сиве овие актуелности...

Бомби во црвено Секси пакет од Елена Велевска и Марјана Станојковска

Бомби во црвено! Секси пакет од Елена Велевска и Марјана Станојковска

Story | пред 11 месеци

Важат за едни од најзгодните македонки на естрадата, овие две русокоси дами на фотографијата подолу се посекси од било кога. Фолк пејачката Елена Велевска и водителката Марјана Станојковска во прекрасни...

Весело во домот на Боки 13 малата Хана главна гостинка

Весело во домот на Боки 13, малата Хана главна гостинка!

Story | пред 11 месеци

Денешниов петочен дождлив ден, беше одличен повод за најавени гости со ,,сите салтанати”. Домот на Боки 13 го исполни пријателска позитивна атмосфера зачинета со детски вресок и смеа на малата Хана. Сестрите...

Александра Накова ги бомбардираше социјалните мрежи

Александра Накова ги бомбардираше социјалните мрежи

Story | пред 11 месеци

По се изгледа слободата и годи на убавата манекенка Александра Накова. Секојдневно ги бомбардира социјалните мрежи со нови фотографии на кои позира и го покажува своето секси тело. Со своите објави докажува...

Фифи Пиев диазепам и алкохол да ги претрпам стравот и болката

Фифи: Пиев диазепам и алкохол да ги претрпам стравот и болката!

Story | пред 11 месеци

Фифи Јаневска која што веќе извесен период живее и работи во Шведска, среќата но и мирот и слободата си ги пронајде токму таму. Денес, објави фотографија со која што раскажа се низ што поминала во најтешките...

Најзгодната македонска спортистка Кој рече силните жени не можат да бидат женствени

Најзгодната македонска спортистка: Кој рече силните жени не можат да бидат женствени?

Story | пред 11 месеци

Едина Муса е веројатно една од најзгодните и најатрактивните македонски спортистки. Без оглед на тоа дали ќе ја видите во женствена комбинација или пак во кошаркарски дрес, Муса мами погледи каде и да...

Ина Многуфина конечно призна од кого се плаши

Ина Многуфина конечно призна од кого се плаши

Story | пред 11 месеци

Општо познато е дека Ина Многуфина нема страв од никого и од ништо. Секој еден кој што ќе заслужи ќе се најде кај нејзе на Фејсбук. Без разлика дали заслугата е за добро или за лошо. Ако и згрешиш, ќе...

Кој ја реши Маја Поцевска

Кој ја реши Маја Поцевска?

Story | пред 11 месеци

Водителката која што го прошета цел регион благодарение на своите телевизиски проекти, периодов е фокусирана очигледно само на своите блиски и на себе. Деновите ги троши на македонска територија. Од концерти...

Миа Костова За мажи е едно за жени друго

Миа Костова: За мажи е едно, за жени друго!

Story | пред 11 месеци

Миа Костова е една од неколкуте познати личности која е без влакна на јазикот. Секогаш го кажува она што го мисли и цврсто стои зад истото. Во нејзиниот живот има само една љубов, а тоа е нејзиниот син...

Се огласи и Марија Не ми требаат 5 минути слава престaнете со овој циркуз

Се огласи и Марија: Не ми требаат 5 минути слава, престaнете со овој циркуз!

Story | пред 11 месеци

По вчерашната бура од текстови и насловни страници во соседна Србија, за наводното неверство на Душко Тошиќ инаку сопруг на Јелена Карлеуша, се огласи и вмешаната страна, македонската манекенка Марија...

Гастербајтерско кафе Оливера Ѓоргоска и Јован Јованов на кафе во Канада

Гастербајтерско кафе: Оливера Ѓоргоска и Јован Јованов на кафе во Канада!

Story | пред 11 месеци

Веројатно многумина од вас се сеќаваат на Оливера Ѓоргоска, атрактивна македонска пејачка која првин сигурно и силно чекореше на македонската музичка сцена и потоа одеднаш одлучи да се пресели преку Океан....

ПРЕСЛАТКО Малата Хана во прегратка на својот братучед Вук

ПРЕСЛАТКО: Малата Хана во прегратка на својот братучед Вук

Story | пред 11 месеци

Пејачката Тамара Тодевска е среќна и горда мајка на преслатката Хана, бебето кое доби статус на ѕвезда уште во пелени.  Ваквата среќа не се споредува со ништо друго на овој свет. Тамара секојдневно споделува...

Спенџарска Со зборови не се опишува колку Бог e добар со мене

Спенџарска: Со зборови не се опишува колку Бог e добар со мене

Story | пред 11 месеци

Атрактивната македонска водителка Јелена Спенџарска, често не информира како и поминува денот, а со нејзината појава го прави вашиот ден уште поубав. Вниманието на социјалните мрежи го задржува со провокативни...

Македонски актер му подари ракија на холивудскиот актер Арманд Асанте

Македонски актер му подари ракија на холивудскиот актер Арманд Асанте!

Story | пред 11 месеци

Македонскиот актер Висар Вишка деновиве е веројатно пред исполнување на една од неговите најголеми желби. Не само што има селфи со холивудската легенда Арманд Асанте, туку и си дозволи во видео кое што...

Се огласи и Карлеуша Новинари не сте фер

Се огласи и Карлеуша: Новинари не сте фер!

Story | пред 11 месеци

По вестите за наводната афера на Душко Тошиќ и македонската манекенка Марија Андоновска, се огласи и сопругата на Душко, српската мега ѕвезда Јелена Карлеуша. На своите профили на социјалните мрежи напиша:...

Македонската водителка со деколтето ги запали социјалните мрежи

Македонската водителка со деколтето ги запали социјалните мрежи

Story | пред 11 месеци

Дека е една од најзгодните и најубавите девојки во Македонија, досега ни докажа многупати. Со нејзиното совршено тело и секси обилини мами погледи и воздишки кај секого. По неа се вртат сите мажи, а богами...

АФЕРА Душко Тошиќ ја изневерува Карлеуша со манекенка од Струмица

АФЕРА: Душко Тошиќ ја изневерува Карлеуша со манекенка од Струмица?!

Story | пред 11 месеци

Српските медиуми деновиве преполни со фотографии на кои Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша е во друштво на македонката Марија Андоновска. Медиумите со наслови: „Македонка му намести секс афера на...

Она кога Панчо ДНК ќе сподели фотографија со Моника Белучи

Она кога Панчо ДНК ќе сподели фотографија со Моника Белучи

Story | пред 11 месеци

Владимир Блажев или во јавноста познат како Панчо од дуото ДНК, освен што е активен на македонската музичка сцена, во последно време е доста активен и на социјалните мрежи. Тој е крајно отворен и директен...

Катарина Ивановска прекрасна и во последните денови од бременоста

Катарина Ивановска прекрасна и во последните денови од бременоста

Story | пред 11 месеци

Катарина Ивановска е една од македонските јавни личности која наскоро ќе се оствари како мајка. Таа ги брои деновите до нејзиното породување. Веќе е во деветиот месец од својата бременост и прашање на...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност