СВИРАЧИ БИДЕТЕ НА ШТРЕК  Екс премиерот ги повика свирачите да бидат на штрек може да бидат повикани на отварање на браната Пишница

СВИРАЧИ, БИДЕТЕ НА ШТРЕК!: Екс-премиерот ги повика свирачите да бидат на штрек, може да бидат повикани на отварање на браната Пишница

Infomax | пред 29 минути

Екс-премиерот во техничката влада на Р.Македонија Емил Димитриев, ги повика свирачите да „бидат на штрек“ бидејќи денес е завршен и проектот за изградба на браната Пишница, проект започнат во 2015. година...

МОМЧЕ НАПАДНАТО НА БИТПАЗАР На автобуската станица кај Битпазар со боксирачи нападнато 17 годишно момче

МОМЧЕ НАПАДНАТО НА БИТПАЗАР: На автобуската станица кај Битпазар со боксирачи нападнато 17-годишно момче

Infomax | пред 53 минути

Четири непознати лица завчера физички нападнале 17-годишно лице на улица „Крсте Мисирков“ во Скопје. Случајот во Полициската станица Бит Пазар го пријавил таткото на момчето на 23 април. Според пријавата...

КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ Секојдневно се пријавуваат случаи на искасани граѓани Шилегов мува не го лази

КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ: Секојдневно се пријавуваат случаи на искасани граѓани, Шилегов мува не го лази!

Infomax | пред 53 минути

Секојдневно читаме за нови случаи на искасани луѓе по улиците, а не ретко граѓани се здобиваат и со сериозни повреди опасни по животот. Уличните кучиња напаѓаат во скоро секоја од скопските населби, а...

МИСАЈЛОВСКИ ОД АВТОПАТОТ ДЕМИР КАПИЈА  СМОКВИЦА Ова се делата на ВМРО ДПМНЕ Нека остане за сите граѓани вака се сака Македонија

МИСАЈЛОВСКИ ОД АВТОПАТОТ ДЕМИР КАПИЈА – СМОКВИЦА: Ова се делата на ВМРО-ДПМНЕ! Нека остане за сите граѓани, вака се сака Македонија!

Infomax | пред еден час

-Ова е Демир Капија-Смоквица-еден од најубавите проекти во Република Македонија. Ова се делата на ВМРО-ДПМНЕ! Без блех музика, туку со дела. Нека остане за сите граѓани. Вака се сака Македонија. Сложно...

ШИЛЕГОВ ИСПРАТИЛ И ДВОКАТЕН АВТОБУС На чочеците во тунелот кај Демир Капија Шилегов испратил и двокатен автобус полн со сопартијци

ШИЛЕГОВ ИСПРАТИЛ И ДВОКАТЕН АВТОБУС: На чочеците во тунелот кај Демир Капија, Шилегов испратил и двокатен автобус полн со сопартијци

Infomax | пред еден час

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов испратил двокатен кинески автобус на отворањето на автопатот Демир Капија-Смоквица (Види видео 1). Да биде иронијата најголема на свет, и двете инвестиции се на минатата...

ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ СО НОВО ИМЕ Јоханес Хан оптимист дека во наредните две недели ќе се најде ново име

ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ СО НОВО ИМЕ: Јоханес Хан оптимист дека во наредните две недели ќе се најде ново име

Infomax | пред еден час

Европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан, изрази оптимизам дека грчкиот спор во врска со името на Македонија би можел да се реши во следните 15 дена, пренесува Независен.мк. “Јас сум оптимист дека...

ОПОЗИЦИЈАТА ГИ КОНСОЛИДИРА РЕДОВИТЕ Избрани претседатели на Општинските Комитети на ВМРО ДПМНЕ

ОПОЗИЦИЈАТА ГИ КОНСОЛИДИРА РЕДОВИТЕ: Избрани претседатели на Општинските Комитети на ВМРО-ДПМНЕ

Infomax | пред еден час

На редовниот состанок на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ кој се одржа вчера беше анализирана актуелната економска, политичка и општествена состојба во државата, информираат од партијата. -Извршниот комитет...

АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ ДО ШИЛЕГОВ Шумата на Водно масовно се сече додека декларативно се води борба против загадувањето

АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ ДО ШИЛЕГОВ: Шумата на Водно масовно се сече, додека декларативно се води борба против загадувањето

Infomax | пред еден час

Советникот Александар Трајановски од ГРОМ која е дел од Коалицијата „За подобра Македонија“ го праша скопскиот градоначалникот Петре Шилегов за проблемот со скапиот паркинг на Средно Водно и го отвори...

ИСЧЕЗНА ШТИПЈАНКА Малолетна девојка од Штип исчезнала вчера

ИСЧЕЗНА ШТИПЈАНКА: Малолетна девојка од Штип исчезнала вчера!

Infomax | пред еден час

Брачен пар од Штип пријавил дека нивната 17-годишна ќерка исчезнала од дома. Како што пријавиле родителите во полиција, околу 03.20 часот забележале дека нивната малолетна ќерка не е во собата во која...

ПОЖАР НА ЕЗЕРОТО ТРЕСКА Изгореле две камп приколки

ПОЖАР НА ЕЗЕРОТО ТРЕСКА: Изгореле две камп приколки

Infomax | пред еден час

Две камп приколки и еден помошен објект на езерото Треска денеска се опожарени, информираа од МВР. Според информациите во полицискиот билтен, денеска околу 09.00 часот било пријавено дека на езерото Треска...

ГО ТЕПАЛЕ ПА МУ ГО ИСКРШИЛЕ ВОЗИЛОТО Со палки го истепале а потоа му го искршиле возилото во центарот на Куманово

ГО ТЕПАЛЕ, ПА МУ ГО ИСКРШИЛЕ ВОЗИЛОТО: Со палки го истепале, а потоа му го искршиле возилото во центарот на Куманово

Infomax | пред еден час

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против А.Е. (22), А.А. (19) и М.Д. (21), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. Според информациите објавени...

КРИВИЧНА ЗА ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕБАРЦА Го користел службениот мобилен телефон и по завршување на функцијата

КРИВИЧНА ЗА ЕКС-ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕБАРЦА: Го користел службениот мобилен телефон и по завршување на функцијата

Infomax | пред еден час

Охридската полиција поднесе кривична пријава поранешниот градоначалник на Дебарца за проневера на службата. Според информациите во полицискиот билтен, на 15.07.2015 година и 11.07.2017 година пријавениот,...

СЕ ТЕПАЛЕ СО СЕКИРИ Двајца тетовчани се тепале со секири и метални шипки завршиле на Ургентен

СЕ ТЕПАЛЕ СО СЕКИРИ: Двајца тетовчани се тепале со секири и метални шипки, завршиле на Ургентен

Infomax | пред еден час

Двајца тетовчани се тепале со шипки и секири поради дамнешни недоразбирања, информираа од МВР. Според полицијата, вчера во 15.00 часот, М.И. од Тетово, вработен во перална на ул. „Благоја Тоска“ во Тетово,...

ОД АКТОР СЕ ИЗВИНУВААТ Со автобуси ги носеле гостите и функционерите на чочек во тунелот се извинија ако погрешно биле разбрани

ОД „АКТОР“ СЕ ИЗВИНУВААТ: Со автобуси ги носеле гостите и функционерите на чочек во тунелот, се извинија ако погрешно биле разбрани

Infomax | пред еден час

Од грчката компанија АКТОР која ја градеше автопатската делница од Демир Капија до Смоквица велат дека тие ја организирале прославата со жива музика и чочеци по повод отворањето на автопатот. Видеото предизвика...

ТЕНЗИЧНО ВО СТРУГА Демолиран штабот на Алијансата за Албанците од партијата на Села го обвинуваат Рамиз Мерко

ТЕНЗИЧНО ВО СТРУГА: Демолиран штабот на Алијансата за Албанците, од партијата на Села го обвинуваат Рамиз Мерко!

Infomax | пред еден час

Тензична ситуација во Струга, искршен штабот на Алијанса за Албанците, пренесува порталот на албански јазик Алмакос На бандитски начин по наредба на Рамиз Мерко, денеска во околу 10:30 часот искршен е...

ЕВЕ КАКО НЕ ПРЕТСТАВУВА Заев на Би Би Си ја промовира Македонија како земја со евтина работна сила

ЕВЕ КАКО НЕ ПРЕТСТАВУВА:Заев на „Би-Би-Си“ ја промовира Македонија како земја со евтина работна сила

Infomax | пред 2 часа

Премиерот Зоран Заев на Би-Би-Си ја рекламира Република Македонија како земја на евтина работна сила. Иако додека беше во опозиција тоа го критикуваше и им ветуваше на граѓаните дека државава никогаш повеќе...

Имал 4 љубовници кои ги запознал по интернет но кога дознале

Имал 4 љубовници кои ги запознал по интернет, но кога дознале…

Infomax | пред 2 часа

Четири Французинки имале ист љубовник, а кога откриле се договориле да се во неговата куќа во Лион. Според извештајот на полицијата, човекот прво вербално го нападнале, а потоа му се заканувале со ножици...

Тунелот на Демир Капија  Смоквица влезе во топ 3 најпознати тунели во светот

Тунелот на Демир Капија – Смоквица влезе во топ 3 најпознати тунели во светот

Infomax | пред 2 часа

Antonio Macedonian @AMiloshoski Europe’s 3 most famous tunnels: 1. La Manche Tunnel FR & # UK 2. Gotthard Tunnel # Switzerland 3. Чочек Tunnel # Macedonia 8:23 AM – Apr 24, 2018 The post Тунелот на Демир...

ГРУЕВСКИ Подготвен сум јавно да се кладам дека оваа власт нема да изгради ниту еден километар автопат со 6 коловозни ленти

ГРУЕВСКИ :Подготвен сум јавно да се кладам дека оваа власт нема да изгради ниту еден километар автопат со 6 коловозни ленти

Infomax | пред 3 часа

Зоран Заев во емисија на ТВ 21 во мај или јуни 2017-та јавно вети дека ќе изгради 600 километри автопат во Македонија, во неговиот 4 годишен мандат. Внимавајте: 600 километри автопат во 4 години. И додаде:...

МОЛК ОД ИНСТИТУЦИИТЕ ОКОЛКУ СКАНДАЛОЗНИОТ МИЛИОНСКИ ДОГОВОР милионски договор склучен помеѓу РЕК Битола и СВ Инвест

МОЛК ОД ИНСТИТУЦИИТЕ ОКОЛКУ СКАНДАЛОЗНИОТ МИЛИОНСКИ ДОГОВОР: милионски договор склучен помеѓу РЕК Битола и СВ- Инвест

Infomax | пред 3 часа

Веќе два дена молк околу скандалот за РЕК Битола и државните институции околу скандалот за исплатите на работниците ангажирани преку СВ- Инвест на потребите на фабриката. Опозициската партија, ВМРО-ДПМНЕ...

ИСКРЕНО ОД СПОНЗОРУШАТА СИМОНА Од своја 18 година ни паричка не сум заработила а живеам чист луксуз

ИСКРЕНО ОД СПОНЗОРУШАТА СИМОНА:”Од своја 18 година ни паричка не сум заработила, а живеам чист луксуз“

Infomax | пред 4 часа

Симон Тун од Лондон вели дека ни фунта со години не потрошила за ништо. Луксузен стан во центарот на Лондон, одмори, облека, храна, естетски зафати, па дури и теретана, и плаќаат богати постари мажи. Симона...

АЛАЃОЗОВСКИ СЕ СЛИКАШЕ СО СЛОНОТ Стар 8 милиони години кој умрел за вода

АЛАЃОЗОВСКИ СЕ СЛИКАШЕ СО СЛОНОТ: Стар 8 милиони години кој умрел за вода

Infomax | пред 4 часа

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски денес го посети локалитетот во Долни Дисан, Неготино, каде беа откриени фосилни остатоци од изумрен вид на слон, јавува Фокус. Заедно со градоначалникот на Неготино,...

Денот на трудот 1 Мај неработен за сите граѓани

Денот на трудот 1 Мај неработен за сите граѓани

Infomax | пред 4 часа

Денот на трудот 1 Мај 2018 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика. Од Министерството за  труд и социјална политика...

БЕЗ ВОЗНЕМИРУВАЊЕ Полицијата ќе вежба на охридското пристаниште

БЕЗ ВОЗНЕМИРУВАЊЕ: Полицијата ќе вежба на охридското пристаниште

Infomax | пред 4 часа

По повод 7 Мај- Денот на македонската полиција, почнувајќи од денеска и наредните денови на Градското пристаниште во Охрид ќе се реализираат подготовки за показната вежба предвидена за 5 мај. Во рамки...

КРВАВА ДРАМА ВО ТЕТОВО Имале нерасчистени сметки од минатото па ги решавале сега со шипки и секири

КРВАВА ДРАМА ВО ТЕТОВО: Имале нерасчистени сметки од минатото, па ги решавале сега со шипки и секири

Infomax | пред 4 часа

М.И. од Тетово, вработен во перална на улица „Благоја Тоска“ во Тетово, вчера во 15 часот пријавил дека истиот ден околу 13.30 часот, додека бил пред пералната со неговиот братучед М.И., со патничко возило...

ГОЛЕМ ЏАМБАЗ ДИРЕКТОРОТ Зоран Китанов директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите

ГОЛЕМ „ЏАМБАЗ“ ДИРЕКТОРОТ: Зоран Китанов, директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите!

Infomax | пред 18 часа

На денешното отварање на автопатот Демир Капија-Смоквица, дел од протоколот на свеченото отварање беше и плех музика во организација на локалниот штаб на владеачката партија Како што може да се види од...

ГОЛЕМ ЏАМБАЗ ДИРЕКТОРОТ Зоран Китанов директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите

ГОЛЕМ „ЏАМБАЗ“ ДИРЕКТОРОТ: Зоран Китанов, директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите!

Infomax | пред 18 часа

На денешното отварање на автопатот Демир Капија-Смоквица, дел од протоколот на свеченото отварање беше и плех музика во организација на локалниот штаб на владеачката партија Како што може да се види од...

ГОЛЕМ ЏАМБАЗ ДИРЕКТОРОТ Зоран Китанов директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите

ГОЛЕМ „ЏАМБАЗ“ ДИРЕКТОРОТ: Зоран Китанов, директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите!

Infomax | пред 18 часа

На денешното отварање на автопатот Демир Капија-Смоквица, дел од протоколот на свеченото отварање беше и плех музика во организација на локалниот штаб на владеачката партија Како што може да се види од...

ГОЛЕМ ЏАМБАЗ ДИРЕКТОРОТ Зоран Китанов директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите

ГОЛЕМ „ЏАМБАЗ“ ДИРЕКТОРОТ: Зоран Китанов, директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите!

Infomax | пред 18 часа

На денешното отварање на автопатот Демир Капија-Смоквица, дел од протоколот на свеченото отварање беше и плех музика во организација на локалниот штаб на владеачката партија Како што може да се види од...

ГОЛЕМ ЏАМБАЗ ДИРЕКТОРОТ Зоран Китанов директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите

ГОЛЕМ „ЏАМБАЗ“ ДИРЕКТОРОТ: Зоран Китанов, директорот на ЈП за државни патишта лепеше пари на музикантите!

Infomax | пред 18 часа

На денешното отварање на автопатот Демир Капија-Смоквица, дел од протоколот на свеченото отварање беше и плех музика во организација на локалниот штаб на владеачката партија Како што може да се види од...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност