Што да кажеме освен ни случајно не го правете тоа што човеков го направи

Што да кажеме, освен ни случајно не го правете тоа што човеков го направи

Авто Портал | пред 4 месеци

Да би постеле мерачи за ротации на перките на еден турбо полнач, бројките би биле со шест цифри. Знаеме дека турбо полначите, без разлика дали станува збор за дизел или бензински мотори, имаат огромна...

Престојниов викенд ни следува големата награда на В Британија па да видиме неколку интересни факти за истата

Престојниов викенд ни следува големата награда на В. Британија, па да видиме неколку интересни факти за истата

Авто Портал | пред 9 месеци

Големата награда на В. Британија се одржува на добро позната патека „Silverstone“, која е лоцирана недалеку од истоименото село. Британското и Италијанското гранд – при се со најдолга традиција на одржување,...

На чекор до производство Погледнете ги фотографиите од овој концепт

На чекор до производство: Погледнете ги фотографиите од овој концепт

Авто Портал | пред 10 месеци

За разлика од повеќето футуристички модели, или концепти, овој модел на Британската авто индустрија, поточно на Aston Martin, има реални шанси да го види светлото на денот за некаде околу една година,...

Корејците порачуваат Направете автомобил што ќе ни се допаѓа

Корејците порачуваат: Направете автомобил што ќе ни се допаѓа

Авто Портал | пред 10 месеци

Уделот на американските автомобили на пазарот во Јужна Кореја е занемарлив, а најверојатно и ќе остане така. За време на посетата минатата недела на Претседателот на Јужна Кореја на Вашингтон, Доналд Трамп...

Во пресрет на големата награда на Австрија да погледенеме неколку интересни факти за истата

Во пресрет на големата награда на Австрија, да погледенеме неколку интересни факти за истата

Авто Портал | пред 10 месеци

Трката за големата награда на Австрија за прв пат се одржала во 1968, но не на добро познатата патека „Red Bull Ring“, туку на една интересна локација. Трка на „Red Bull Ring“ за прв пат се одржала во...

Имаме старо  нов победник во изборот мотор на годината

Имаме старо – нов победник во изборот „мотор на годината“

Авто Портал | пред 10 месеци

Најдобар мотор за 2017 година е Ferrari 3.9 Biturbo од 488 GTB и 488 Spider моделите. International Engine of the Year објави листа од најдобрите мотори во 13 категории, а севкупната титулата се врати...

Новиот Audi А8 ќе доаѓа со една навистина интересна новина

Новиот Audi А8 ќе доаѓа со една навистина интересна новина

Авто Портал | пред 10 месеци

Всушност, новиот А8 ќе доаѓа со опција за масажа на нозете. Не дели една недела од голема премиера на новата генерација на најпрестижниот модел на Audi, модел за кој веќе преку многу „тизер“ видеа знаеме...

Во пресрет на големата награда на Канада да погледнеме што историјата има да ни каже за истата

Во пресрет на големата награда на Канада, да погледнеме што историјата има да ни каже за истата

Авто Портал | пред 11 месеци

Престојниов викенд не очекува Формула 1 трката во Канада, патека „Gilles Villeneuve“ каде трка за прв пат се оджала во 1961. Интересно, таа трка не била дел од календарот на Формула 1. Низ текот на годините...

Како забрзува најновиот можеби најатрактивниот модел во понудата на Volkswagen

Како забрзува најновиот, можеби најатрактивниот модел во понудата на Volkswagen

Авто Портал | пред 11 месеци

Сите знаеме дека Volkswagen неодамна ни претстви комплето нов модел, Arteon,  па да погледнеме како тој забрзува со најмоќниот бензински агрегат во понудата. Arteon е всушност замена за добро познатиот,...

Денешните автомобили се дупло по снажни и по штедливи од оние од 1970ти

Денешните автомобили се дупло по снажни и по штедливи од оние од 1970ти

Авто Портал | пред 11 месеци

Во последниве децении, автомобилската индустрија претрпе драстични промени. Пред 40 години во Америка автомобилите во просек располагале со 147 коњски сили, а денес просекот е речиси двапати поголем, 287...

Денешните автомобили се дупло по снажни и по штедливи од оние од 1970ти

Денешните автомобили се дупло по снажни и по штедливи од оние од 1970ти

Авто Портал | пред 11 месеци

Во последниве децении, автомобилската индустрија претрпе драстични промени. Пред 40 години во Америка автомобилите во просек располагале со 147 коњски сили, а денес просекот е речиси двапати поголем, 287...

И кога не се на работа  Daniel Ricciardo и Max Verstappen пак возат

И кога не се на „работа“, Daniel Ricciardo и Max Verstappen пак возат

Авто Портал | пред 11 месеци

Daniel Ricciardo и Max Verstappen, тимските колеги од Ред Бул, во слободно време си ги одмеруваат силите, каде на друго место ако не на тркачка стаза. Иако на автомобил од калибарот на Aston Martin да...

Rolls Royce го потврди терминот на светската премиера на новиот Phantom

Rolls Royce го потврди терминот на светската премиера на новиот Phantom

Авто Портал | пред 11 месеци

На 27 Јули ќе биде претставена новата генерација на можеби еден од најлуксузните автомобили на денешницата. Веста всушност ни доаѓа од објавените фотографии, каде се гледа дека нема да има драстични промени....

РКЕ одлучи од полноќ поскапи цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ поскапи цени на горивата

Авто Портал | пред 11 месеци

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поскапи горива. Согласно денешната одлука, цената на БС-95 и БС-98 поскапуваат за 1 денар, додека дизелот поскапува за 1,50...

Мотоциклист се заби во задниот дел на автомобил

Мотоциклист се заби во задниот дел на автомобил

Авто Портал | пред 11 месеци

Овој мотоциклист, кој ни доаѓа од САД, ја сними својата несреќа која беше трагикомична. Со камерата која се наоѓа на неговата кацига, возачот на моторот ја сними цела ситуација во која доби бесплатно возење...

Во пресрет на големата награда на Монако да погледнеме интересни факти за истата

Во пресрет на големата награда на Монако, да погледнеме интересни факти за истата

Авто Портал | пред 11 месеци

Трката за големата награда на Монако е можеби една од оние со малку или речиси без претекнувања, но тоа не ја прави помалку интересна од останатите. Оваа трка се одржува на улиците на познатиот француски...

Кога единствениот Jeremy Clarkson управува со единствениот Aston Martin Vulcan

Кога единствениот Jeremy Clarkson управува со единствениот Aston Martin Vulcan

Авто Портал | пред 11 месеци

Grand Tour ни го претставува најбруталниот автомобил на денешницата. Кој друг автомобил би го добил епитетот „најбрутален“, ако не Aston Martin Vulcan. Британците се одлучија за ограничена серија од 24...

Директен судар на два исти Toyota автомобили едниот постар 17 години

Директен судар на два исти Toyota автомобили, едниот постар 17 години

Авто Портал | пред 11 месеци

Во последните неколку години автомобилите напреднаа многу во полето на безбедноста, а ова видео го покажува тоа на дело. Сите сме биле сведоци или пак сме слушнале за сообраќајна несреќа во минатото во...

Директен судар на два исти Toyota автомобили едниот постар 17 години

Директен судар на два исти Toyota автомобили, едниот постар 17 години

Авто Портал | пред 11 месеци

Во последните неколку години автомобилите напреднаа многу во полето на безбедноста, а ова видео го покажува тоа на дело. Сите сме биле сведоци или пак сме слушнале за сообраќајна несреќа во минатото во...

И покрај сите афери и проблеми Volkswagen ја заврши 2016 година со рекордна продажба

И покрај сите афери и проблеми, Volkswagen ја заврши 2016 година со рекордна продажба

Авто Портал | пред 12 месеци

VW групацијата 2016 година ја заврши со рекордна продажба од 10,3 милиони возила, што е за 3,8% повеќе во однос на претходната година. Повеќето VW автомобили се продадени во азискиот регион, дури 4,3 милиони...

Нови проблеми за Volkswagen со кој се опфатени околу 135 000 возила

Нови проблеми за Volkswagen со кој се опфатени околу 135.000 возила

Авто Портал | пред 12 месеци

Современите автомобили се незамисливи без електрониката што ги подобрува сите аспекти, како безбедност и удобност, но само додека таа работи. Токму тоа е новиот проблем на најпопуларниот модел на Volkswagen,...

Volkswagen Golf од втората генерација со преку 1300 коњски сили

Volkswagen Golf од втората генерација, со преку 1300 коњски сили

Авто Портал | пред 12 месеци

Најекстремното тјунирање на Golf II е можеби надвор од границите на разумот и физиката, но сето тоа е за да се привлече што поголемо внимание каде и да се појави. VW Golf II, оставајки траен белек, и ден...

Ова е карта на најпопуларни автомобилски брендови

Ова е карта на најпопуларни автомобилски брендови

Авто Портал | пред 12 месеци

Иако Тојота ја загуби позиција „Светски број еден“ произведувач на автомобили, нема сомнеж дека Toyota се уште е број 1, ако побарате на Google. Според податоците собрани од 193 земји од страна на британската...

Volkswagen го претстави нивното ново модерно патничко комбе

Volkswagen го претстави нивното ново, модерно патничко комбе

Авто Портал | пред 12 месеци

Volkswagen на саемот во Детроит го претстави концептот I.D. Buzz. Станува збор за нов електричен модел, т.е електрично возило. I.D. Buzz е всушност продукциска изведба на концептот наречен ID, претставен...

РКЕ одлучи од полноќ повисоки цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ повисоки цени на горивата

Авто Портал | пред 12 месеци

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме повисоки бензински горива. Согласно денешната одлука, цените на бензините поскапуваат за 0.50 денари и дизел горива остануваат...

Ни пристига наследникот на легендарната Supra

Ни пристига наследникот на легендарната Supra

Авто Портал | пред 12 месеци

Тојота наскоро ќе го лансира нов спортски модел развиен во соработка со BMW. Се работи за купе кое треба да биде наследник на Supra, а блиски извори до Toyota велат дека јапонците веќе донеле одлука да...

Една непријатна глетка за око  Каменувани супер автомобили

Една непријатна глетка за око – Каменувани супер автомобили

Авто Портал | пред 12 месеци

Последен пример за насилство со индиски улица повторно доаѓа од држава Uttar Pradesh, но овој пат на мета на насилниците биле скапи автомобили. На YouTube се појави кратко видео во кое се гледа толпа на...

РКЕ одлучи од полноќ поевтини цени на горивата

РКЕ одлучи, од полноќ поевтини цени на горивата

Авто Портал | пред 12 месеци

Со денешната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика од полноќ ќе имаме поевтини горива. Согласно денешната одлука, цената на БС-95 и дизелот поевтинуваат за 1 денар, додека БС-98 поевтинува за...

Да удриш во банкина со автомобил е лошо поготово ако возите изнајмен Ferrari 458 Italia

Да удриш во банкина со автомобил е лошо, поготово ако возите изнајмен Ferrari 458 Italia

Авто Портал | пред 12 месеци

Младиот и надежен 26 годишник одлучи да го искуси ова моќно Ferrari, но задоволството не траеше долго. Лошо е чувство кога ќе удрите со автомобил, а уште полошо кога тој автомобил е туѓо Ferrari и сето...

Една непријатна глетка за око  Каменувани супер автомобили

Една непријатна глетка за око – Каменувани супер автомобили

Авто Портал | на 2.2017

Последен пример за насилство со индиски улица повторно доаѓа од држава Uttar Pradesh, но овој пат на мета на насилниците биле скапи автомобили. На YouTube се појави кратко видео во кое се гледа толпа на...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност