Мицкоски  Падот на просечната плата е заради неспособноста на оваа Влада

Мицкоски: Падот на просечната плата е заради неспособноста на оваа Влада

Ако | пред 6 часа

,,Владата на Република Македонија предводена од Зоран Заев продолжува да ве лаже“-вели во денешната објава лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ,,После еуфоричното најавување на зголемувањето на...

Груевски не може да им ги прости новите автопати на Заев и СДСМ

Груевски не може да им ги прости новите автопати на Заев и СДСМ

Ако | пред 7 часа

,,Какви измамници!“ Вака секојдневно ги завршува своите објави на ФБ поранешниот премиер Никола Груевски, но денееска дури со три извичници на крајот. Тој е лут затоа што проектите кои започнале во времето...

Студенти ќе стекнуваат пракса во   Алкалоид

Студенти ќе стекнуваат пракса во ,,Алкалоид“

Ако | пред 7 часа

Во насока на исполнувањето на заложбите за корпоративна општествена одговорност, кои се на врвот на приоритетите во оперативната агенда на компанијата, „Алкалоид АД Скопје“ потпиша „Меморандум за соработка“...

Регионален собир на министрите за земјоделство во Загреб

Регионален собир на министрите за земјоделство во Загреб

Ако | пред 7 часа

Министерот за земјоделство, водостопанство и шумарство Љупчо Николовски присуствуваше на собир со министрите за земјоделство од земјите од Западен Балкан во Загреб, во организација на Томислав Толушиќ,...

Четири секси руски новинарки се соблекоа за Плејбој поради Мундијалот

Четири секси руски новинарки се соблекоа за Плејбој поради Мундијалот

Ако | пред 8 часа

Четири познати руски спортски новинарки позираа за Плејбој како најава за престојното Светско фудбалско првенство кое е на програмата од 15 јуни до 16 јули во Русија. Станува збор за Наталија Кларк, Софија...

Продолжува соработката на Влада на РМ и УНДП за креирање нови работни места

Продолжува соработката на Влада на РМ и УНДП за креирање нови работни места

Ако | пред 8 часа

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска имаше свое обраќање на свечениот настан на кој Министерството за труд и социјална политика, Агенцијата за вработување и долгогодишниот...

Вторник 1 Мај е неработен ден за сите граѓани

Вторник 1 Мај е неработен ден за сите граѓани

Ако | пред 8 часа

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 1 мај 2018 година (вторник), Денот на трудот...

Навивачи на Рома уапсени поради обид за убиство

Навивачи на Рома уапсени поради обид за убиство

Ако | пред 15 часа

Полицијата на Ливерпул започна истрага за судирот меѓу навивачите на Ливерпул и Рома пред натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите, јави Би-Би-Си. Двајца навивачи на Рома се уапсени синоќа во...

Репортери без граници  Јавниот сервис се уште е во служба на ВМРО ДПМНЕ

Репортери без граници: Јавниот сервис се уште е во служба на ВМРО ДПМНЕ

Ако | пред 15 часа

Македонија е рангирана на 109-то место во најновиот Извештај за слобода на медиумите на Репортери без граници, што е напредок за две места во споредба со минатата година кога беше на 111-та. Во извештајот...

На Самитот на ЕУ во Софија заради присуството на Косово нема да се истакнуваат знамиња и имиња на државите

На Самитот на ЕУ во Софија заради присуството на Косово нема да се истакнуваат знамиња и имиња на државите

Ако | пред 15 часа

На Самиот на ЕУ и Западен Балкан на 17 мај во Софија, заради противењето на Шпанија на присуството на Косово, направени се неколку компромиси. Усогласениот текст на Декларацијата, во која РТС имале увид,...

Во Долни Дисан откриен фосил од слон стар 8 милиони години

Во Долни Дисан откриен фосил од слон стар 8 милиони години

Ако | пред 24 часа

На локалитетот во близина на Долни Дисан, Неготинско,  пронајдени се фосилни остатоци од изумрен слон од пред околу осум милиони години. Според првичните согледувања, најверојатно станува збор за остатоци...

Меланија Трамп и Брижит Макрон во бело на изложба на дела од Сезан во Вашингтон

Меланија Трамп и Брижит Макрон во бело на изложба на дела од Сезан во Вашингтон

Ако | пред еден ден

Пфвите дами на САД и на Франција, Меланија и Брижит во бела гардероба се дружеа цел ден додека нивните сопрузи решаваа светски политички прашања. Тие ја посетија изложбата на дела од Сезан во Вашингтон...

Иџе најави враќање во трките со новото  Хјундаи

Иџе најави враќање во трките со новото “Хјундаи”

Ако | пред еден ден

Најуспешниот македонски автомобилист, Игор Стефановски – Иџе, по укинувањето на тркачката серија ЕТСС во која што се натпреваруваше минатите две сезони,  објави дека тргнува во нов поход, со нов автомобил...

Трамп му го чистеше првутот од палтото на Макрон

Трамп му го чистеше првутот од палтото на Макрон

Ако | пред еден ден

Францускиот претседател Емануел Макрон се наоѓа во официјална посета на САД.

Неформална група за поддршка предводена од Џорџ Робертсон ќе помогнат за влез во НАТО и ЕУ

Неформална група за поддршка предводена од Џорџ Робертсон ќе помогнат за влез во НАТО и ЕУ

Ако | пред еден ден

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска беше домаќин на конституирањето на неформалната група „Охрид“, составена од висока делегација на политичари со, како што ги претстави...

Поранешниот министер за транспорт Владо Мисајловски го прослави отворањето на новата автопатска делница

Поранешниот министер за транспорт Владо Мисајловски го прослави отворањето на новата автопатска делница

Ако | пред еден ден

Поранешниот министер за транспорт и врски од редовите на ВМРО ДПММЕ, Владо Мисајловски, денеска се сликаше со македонско знаме пред тунелите на автопатската делница Демир Капија-Смоквица. Значи, продолжува...

Кучињата како туристички водичи

Кучињата како туристички водичи

Ако | пред еден ден

Една фотографија, илјада зборови! (фотографијата и насловот се преземени од ФБ профилот на Бранко Тричковски)

Лео Меси заработува 25 000 евра во минута

Лео Меси заработува 25.000 евра во минута

Ако | пред еден ден

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси заработува по 25.000 евра за секоја минута на теренот, објави Франс Фудбал. Тој оваа сезона заработил 126 милиони евра, а во оваа сума влегува платата, премиите и приходите...

Македонскиот репрезентативец Барди влезе во историјата на европскиот фудбал

Македонскиот репрезентативец Барди влезе во историјата на европскиот фудбал

Ако | пред еден ден

Македонскиот фудбалски интернационалец, Енис Барди, за две минути постигна два гола од слободен удар на „Сан Мамеш“ и беше главен во победатана Леванте над Атлетико Мадрид од 3-1. Со овие два гола Барди...

АКТОР објави дека тие ја организирале прославата во тунелот

АКТОР објави дека тие ја организирале прославата во тунелот

Ако | пред еден ден

,,Вчера АКТОР организираше прослава на отворањето на патот Демир Капија-Смоквица. Настанот започна во кампот во Демир Капија и во тунелот и траеше кратко време. Целиот настан беше организиран од АКТОР....

Груевски  Какви измамници  истото ќе го направеа и со други објекти ако не ги отворевме пред да дојдат на власт

Груевски: Какви измамници, истото ќе го направеа и со други објекти ако не ги отворевме пред да дојдат на власт

Ако | пред еден ден

,,Овие неспособни луѓе и импровизатори, како што импровизираат со автопатот Демир Капија – Смоквица и како што го држеа една година завршен без да го пуштат во употреба, демек нешто градат, истото ќе го...

Кој тоа таму играше оро и снаги кршеше на отворањето на новиот автопат

Кој тоа таму играше оро и снаги кршеше на отворањето на новиот автопат?!“

Ако | пред еден ден

Видеото со трубачи и расположени жени и мажи сред нов тунел од автопатската делница Демир Капија-Смоквици, е хит на социјалните мрежеи. Јавноста се чуди кој тоа викнал свирачи и кои се расположените жени...

На отворањето на автопатската делница присуствуваше грчкиот министер за транспорт  Христос Спирцис

На отворањето на автопатската делница присуствуваше грчкиот министер за транспорт Христос Спирцис

Ако | пред 2 дена

Грчкиот министер за транспорт и врски, Христос Спирцис, присуствуваше на отворањето на новата автопатска делница во близина на грчката граница , која е речиси во должина од 30 километри. На свеченото отворање...

Неколку часа по породувањето кралскиот пар го покажа новото бебе

Неколку часа по породувањето кралскиот пар го покажа новото бебе

Ако | пред 2 дена

Официјално пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија Смоквица

Официјално пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија-Смоквица

Ако | пред 2 дена

Официјално отворен автопатот Демир Капија – Смоквица, новата автопатска делница, која е во рамки на коридорот 10, е дел од вкупните вложувања на Европската Унија во транспортната инфраструктура на земјата,...

Основен суд Скопје 1 го укина притворот за Митко Чавков

Основен суд Скопје 1 го укина притворот за Митко Чавков

Ако | пред 2 дена

Кривичниот совет на одделението за гонење организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по предлог на одбраната на М.Ч. опфатен во обвинителниот акт поврзан со настаните...

Кејт и принцот Вилијам добија син

Кејт и принцот Вилијам добија син

Ако | пред 2 дена

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со машко дете, нејзино трето дете со принцот Вилијам. Третото дете на Кејт и Вилијам се родило 1 минута по 11 часот претпладне, во болницата Света Мери во...

Ендуро Тим Водно од Скопје продолжува со одлични резултати

Ендуро Тим Водно од Скопје продолжува со одлични резултати

Ако | пред 2 дена

Уште еден подиум за младиот мотокрос возач Христијан Станковиќ. Овој викенд се оддржа Мотокрос трка во Превеза, Грција(Crazy Mad Games) куп на Грција,каде што возачoт Христијан Станковиќ зедe учество....

Изработувачот на автомобили по мерка Аарон Кауфман се враќа на   Дискавери

Изработувачот на автомобили по мерка Аарон Кауфман се враќа на ,,Дискавери“

Ако | пред 2 дена

Вест за  сите љубители на автомобили. ААРОН КАУФМАН, МЕХАНИЧАРОТ КОЈ ИЗРАБОТУВА АВТОМОБИЛИ ПО МЕРКА, СЕ ВРАЌА НА ,,ДИСКАВЕРИ“ КАНАЛОТ ВО НОВАТА СЕРИЈА       ,, МЕНУВАМЕ БРЗИНИ СО ААРОН КАУФМАН“ Премиера...

Поранешниот градоначалник на Чешиново Облешево си ги користел службените автомобили како свои

Поранешниот градоначалник на Чешиново-Облешево си ги користел службените автомобили како свои

Ако | пред 2 дена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани до Основното јавно обвинителств Кочани поднесе кривична пријава против К.Л.(40) Костадин Личков,  од село Облешево поради постоење основи на сомнение...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност