Татко и син секое утро имаат посебен ритуал Ова е најслаткиот почеток на денот

Татко и син секое утро имаат посебен ритуал: Ова е најслаткиот почеток на денот!

Македонија Денес | пред еден час

Ова е веројатно најслатката работа која што веројатно сте ја погледнале денеска. Татко и неговиот 5-месечен син имаат посебен ритуал со кој го започнуваат секое утро. Имено таткото го завиткува своето...

Фризер од Русија наместо ножици користи секира За добра фризура клиентите се подготвени да ја стават главата на трупец

Фризер од Русија наместо ножици користи секира: За добра фризура клиентите се подготвени да ја стават главата на трупец

Македонија Денес | пред 3 часа

Рускиот фризер Данил Истомин од Новосибирски „измислил“ нов начин на стрижење – со секира. Главите на своите клиенти ги става на „трупец“ и со малку знаење на геометрија им ја стриже косата со секира....

Применете го овој трик за побрз раст на косата рецепт

Применете го овој трик за побрз раст на косата(рецепт)

Македонија Денес | пред 3 часа

За да го забрзате растот на косата, направете мешавина од морков и маслиново масло. Оваа природна маска за коса не само што го забрзува растот, туку и го зајакнува влакното кое ќе изгледа поздраво и посјајно....

Урнебесно Мистер Бин со помош на Фотошоп во телата на познатите филмски ликови галерија

Урнебесно! Мистер Бин со помош на Фотошоп во телата на познатите филмски ликови (галерија)

Македонија Денес | пред 4 часа

Мистер Бин кој го глуми легендарниот Рован Аткинсон го сметаат за еден од најсмешните телевизиски ликови  на сите времиња. Иако низ целата серија ликот на Мистер Бин едвај и да зборува, неговото лице мамеше...

Како со пешачење за еден месец да изгубите пет килограми

Како со пешачење за еден месец да изгубите пет килограми?

Македонија Денес | пред 5 часа

Со само еден час енергично пешачење можете да потрошите 300 калории, а исхраната ограничете ја од 1.500 до 1.800 калории на ден. Не е тешко, а ќе ви овозможи да имате витка линија. Пешачењето е еден од...

Мажите не можат да излезат на крај со паметна жена Еве зошто

Мажите не можат да излезат на крај со паметна жена: Еве зошто!

Македонија Денес | пред 6 часа

Колку сте попаметна личност, толку е потешко да најдете некој кој што сака да биде во врска со вас. Можете да излезете на состанок, но во некој момент ќе забележите дека вашата врска не напредува, тоа...

Го исфрла насобраниот секрет во грлото и белите дробови Природен лек од кој полесно се дише Рецепт

Го исфрла насобраниот секрет во грлото и белите дробови: Природен лек од кој полесно се дише!(Рецепт)

Македонија Денес | пред 6 часа

Време е на сезонски алергии, а поради променливите температури и драстичните осцилации, многу луѓе имаат настинка. Како придружен симптом во двата случаи се појавува кашлица со густ секрет кој тешко се...

Без овој зачин вашата врска сигурно ќе пропадне

Без овој “зачин” вашата врска сигурно ќе пропадне?!

Македонија Денес | пред 7 часа

Знаеме дека жените “паѓаат” на духовити мажи, но хуморот е важен и подоцна во врската, велат експертите. Всушност тој е најважен, барем според мислењето на британскиот експерт во врски Џејмс Прис кој вели...

Колку постари толку позгодни Како изгледале најмоќните тренери на денешницата во младоста

Колку постари, толку позгодни: Како изгледале најмоќните тренери на денешницата во младоста

Македонија Денес | пред 7 часа

Мурињо, Гвардиола, Арсен Венгер… сите овие имиња се доста познати во јавноста,тие се едни од најдобрите тренери на денешницата. Некои од нив некогаш меѓу најдобрите играчи, некои не толку добри, меѓутоа...

Само помешал сода бикарбона оцет и вода Генијален трик со кој животот му станал многу полесен рецепт видео

Само помешал сода бикарбона, оцет и вода: Генијален трик со кој животот му станал многу полесен!(рецепт, видео)

Македонија Денес | пред 8 часа

За оние кои не сакаат да ја чистат рерната, ова е совршен препарат а за него потребни ви се само три состојки: вода, сода бикарбона и оцет. Подготовка: во керамички сад ставете половина чаша сода бикарбона,...

Летото е пред нас овој сируп жените го обожаваат Експресно го забрзува метаболизмот и ги топи килограмите  рецепт

Летото е пред нас, овој сируп жените го обожаваат! Експресно го забрзува метаболизмот и ги топи килограмите !(рецепт)

Македонија Денес | пред 8 часа

Ренот е многу здрава антибактериски намирница кој не содржи заситени масти или холестерол. Одличен е за варење, бидејќи го стимулира развојот на добрите бактерии во дигестивниот систем и во секунда ќе...

 Рчењето го нарушува здравјето и бракот

‘Рчењето го нарушува здравјето и бракот!

Македонија Денес | пред 9 часа

Кога спиеш во близина на човек кој ‘рчи, просечно се губат два часа од сонот секоја вечер, велат експертите на Британската асоцијација “Snoring and sleep apnoea” тврдејќи дека една третина од Британците...

10 најдобри голови на сите времиња на фудбалската репрезентација на Македонија

10 најдобри голови на сите времиња на фудбалската репрезентација на Македонија!

Македонија Денес | пред 9 часа

Иако Македонија нема блескави моменти и сеуште се наоѓа на 133-тото место на светската ранг листа на Фифа, некои моменти никогаш нема да се заборават. Погледенете ги најдобрите 10 голови на нашата репрезентација....

Невообичаени барања на фудбалерите  од Шерон Стоун до огледало во кое Роналдо се восхитува на себе си

Невообичаени барања на фудбалерите – од Шерон Стоун до огледало во кое Роналдо се восхитува на себе си!

Македонија Денес | пред 9 часа

Често пати големите фудбалски ѕвезди но и нивните семејства имаат невообичаени барања  и сакаат по нешто посебно. Еве неколку интересни желби кои што побарале да има бидат исполнети. Преговорите на Роналдињо...

Фејсбук воведува важна опција која се однесува на бришење на постовите

Фејсбук воведува важна опција која се однесува на бришење на постовите

Македонија Денес | пред 10 часа

За да дополнително ја зајакне безбедноста на луѓето и содржините на неговите страни, Фејсбук планира да го дуплира безбедносниот тим (10 000 луѓе) до крајот на годината. Исто така, социјалната мрежа редовно...

Овој татко се обидува да облече 4 бебиња Погледнете ја снимката која моментално станала хит на интернетот

Овој татко се обидува да облече 4 бебиња: Погледнете ја снимката која моментално станала хит на интернетот!

Македонија Денес | пред 10 часа

Неретко со едно бебе не е лесно да се излезе на крај, а не па со повеќе деца. Тоа најдобро го знае таткото од оваа снимка. Имено, тој почнал да ги облекува неговите четири бебиња. Тројките и постарото...

Десетгодишно девојче започнало сопствен бизнис Родителите дале отказ кога сфатиле колку заработува

Десетгодишно девојче започнало сопствен бизнис:Родителите дале отказ кога сфатиле колку заработува!

Македонија Денес | пред 10 часа

Од продавање на другарчињата на училиште работата и се проширила во светски рамки. Софија Рико има само 10 години,а веќе е вистински мал претприемач. Таа покренала нејзина линија на светки, а идејата ја...

Феноменални ќофтиња во затвор Толку добри што можете да ги послужете и пред царот  видео рецепт

Феноменални ќофтиња во затвор:Толку добри што можете да ги послужете и пред царот! (видео рецепт)

Македонија Денес | пред 10 часа

Нивниот вкус е неверојатен, а подготовката е брза и лесна. Ќофтиња во затвор звучат невообичаено и комплицирано но всушност воопшто не е така. Потребно е да го обарите компирот и да го исечкате на кришки,...

Форум Инвестиции за долгорочен економски развој

Форум „Инвестиции за долгорочен економски развој“

Македонија Денес | пред 11 часа

Форум на тема „Инвестиции за долгорочен економски развој“ се одржува денес (25.04.2018 година) во Хотел Александар Палас во Скопје, во организација на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК). Учесниците...

Најубавиот летен тренд кој веднаш ќе го засакате

Најубавиот летен тренд кој веднаш ќе го засакате

Македонија Денес | пред 12 часа

Пролетната и летната сезона најчесто се означени со некои нови трендови или пак, враќање на некои стари, речиси заборавени. Оваа година, сепак, имаме можност да уживаме во еден од оние трендови кои никогаш...

Дневна доза на добар хороскоп Универзумот ви испраќа нешто за што долго време сонувате

Дневна доза на добар хороскоп: Универзумот ви испраќа нешто за што долго време сонувате!

Македонија Денес | пред 13 часа

Дневниот хороскоп или ѕвездите на еден знак ќе му остварат една романтична желба! Дневниот хороскоп – опозицијата на Нептун и Месечината ја буди во вас романтичната страна и потребата за нежни чувства,...

Галењето е природен аналгетик

Галењето е природен аналгетик!

Македонија Денес | пред 13 часа

Експертите тврдат дека галењето го стимулира парасимпатичниот систем, одговорен за опуштање. Двојките кои често се мазат се поздрави, посреќни и посмирени од оние кај кои тоа е реткост. Истражувањата покажуваа...

Дами не претерувајте со шминкањето Не нанесувајте подлога за пудра секој ден ги затворате порите

Дами, не претерувајте со шминкањето: Не нанесувајте подлога за пудра секој ден, ги затворате порите!

Македонија Денес | пред 13 часа

База или прајмер визуелно го изедначува тенот и ги крие неправилностите, па вашето лице ќе изгледа совршено на фотографија. Се нанесува непосредно пред да се стави течна пудра. Подлогата за пудра може...

Пет нови начини да носите бели патики

Пет (нови) начини да носите бели патики

Македонија Денес | пред 14 часа

Белите патики и понатака се во тренд, а како тоа ги носиме оваа сезона? Минатогодишниот тренд продолжува во текот и на новата пролетна сезона, кој практично и го одбележува уличниот стил. IT дамите, моделите...

Традиционален гулаш ала баба Дина 12

Традиционален гулаш ала баба Дина (12+)

Македонија Денес | пред 14 часа

Во соработка со Нутри Бебе од денес започнуваме да споделуваме рецепти за нашите деца во духот на традицијата. Во сеќавање и почит на нашите баби. Да останеме доследни на традицијата, она што се пренесува...

10 животни совети од најмудриот човек од Истокот

10 животни совети од најмудриот човек од Истокот!

Македонија Денес | пред 14 часа

Конфучие беше најголемиот филозоф од Истокот на сите времиња. Овој ценет кинески мислител кој живеел во V век п.н.е. ги учел луѓето да ги ценат вистинските животни вредности. Прочитајте ги 10те моќни лекции...

Полнети тиквици со зеленчук ала баба Љубица 12

Полнети тиквици со зеленчук ала баба Љубица (12+)

Македонија Денес | пред 14 часа

Во соработка со Нутри Бебе од денес започнуваме да споделуваме рецепти за нашите деца во духот на традицијата. Во сеќавање и почит на нашите баби. Да останеме доследни на традицијата, она што се пренесува...

5 работи кои ги полудуваат мажите

5 работи кои ги “полудуваат” мажите!

Македонија Денес | пред 14 часа

Мислевте дека знаете што се ги нервира мажите? Колку и да не сакаат момците, постојат работи преку кои им многу тешко да поминат. Прочитајте ги 5-те работи поради кои вашето момче ќе збесне. Када полна...

На многумина им успеа Направете ги овие две вежби и ќе престанете да пушите

На многумина им успеа! Направете ги овие две вежби и ќе престанете да пушите!

Македонија Денес | пред 15 часа

Ништо нема да ве чини! Само пушачите знаат колку е макотрпен, тежок и долг процесот на откажување од цигари. Покрај различните средства кои можат да се купат на пазарот, но и здравите намирници, постојат...

Подготовка за матура Како да бидете уникатни галерија

Подготовка за матура: Како да бидете уникатни(галерија)

Македонија Денес | пред 15 часа

Без разлика дали е полуматура или матура, секоја млада дама сака да изгледа најдобро … Затоа подготовките почнуваат прилично рано, за да се најдат идеални комбинации, чевли, накит, но и закажување на шминка,...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност