Фчерашни Hовости  29 та епизода

Фчерашни Hовости - 29-та епизода

Мојо | пред една недела

Пратениците не се толку оддалечени од граѓаните, како што многумина сметаат. Најдобриот доказ за тоа го имаат „Фчерашни новости“, од кои вчеравечер по 29 пат сезонава последни дознававте што сѐ се случуваше...

Фчерашни Hовости  25 та епизода

Фчерашни Hовости - 25-та епизода

Мојо | пред еден месец

Ја знаете Рока мандолина? И да не ја знаевте до сега, после гледање на вчерашната епизода на „Фчерашни новости“, ќе ви стане хит на месецот. Пародичните вести уште еднаш потврдија и докажаа зошто се најгледаната...

21 ва епизода на Фчерашни новости

21-ва епизода на Фчерашни новости

Мојо | пред 2 месеци

Ексклузивното интервју со премиерот Зоран Заев беше емитувано вчерашната епизода на „Фчерашни новости“. Професионалната екипа на најгледаните (хумористични) вести за неделава ви подготви и: Се гледа ли...

Што ќе гледаме во 21 та епизода на Фчерашни во Новата ера

Што ќе гледаме во 21-та епизода на Фчерашни во Новата ера

Мојо | пред 2 месеци

Четворица репортери на „Фчерашни новости“ ќе се соочат со многу препреки за да стигнат до вистината последни – дожд, ветер, дупки по улиците и гужви во болниците! Во новата едпизода на најгледаното хумористично...

Фчерашни Новости  20 та епизода

Фчерашни Новости - 20-та епизода

Мојо | пред 2 месеци

Помина само еден месец од хитот „Кристмас“, а „Фчерашни новости“ веќе имаат нова песна. Во вчерашната 20. епизода, премиерно беше изведена „Јас киснам во архив“: https://www.facebook.com/FcerasniNovosti/videos/1801393283499962/...

7 погрешни толкувања на Ниче во филмовите и сериите

7 погрешни толкувања на Ниче во филмовите и сериите

Мојо | пред 3 месеци

Фридрих Ниче е сигурно еден од филозофите кои се најцитирани во поп културата, и сигурно филозоф кој е најмалку цитиран како што треба. Овде се обидуваме да ја исправиме таа неправда. Способноста за заборавање...

Што најчесто зборуваме во сон

Што најчесто зборуваме во сон

Мојо | пред 3 месеци

Француската студија која се однесува за спиењето и зборувањето во сон, резултатите од своето истражување ги објави во магазинот Sleep. Откриено е дека врз основа на снимките луѓето она што го зборуваат...

12 имиња кои можевме да му ги дадеме на аеродромот и се подобри од  Меѓународен аеродром Скопје

12 имиња кои можевме да му ги дадеме на аеродромот и се подобри од ''Меѓународен аеродром Скопје''

Мојо | пред 3 месеци

Владата реши да го прекрсти аеродромот во Скопје од “Алкесандар Велики“ во “Меѓународен аеродром Скопје“ како дел од пакетот на мерки за да се здружиме со Грција. Еве кои имиња можевме да му ги дадеме,...

Фчерашни Новости  19 та епизода

Фчерашни Новости - 19-та епизода

Мојо | пред 3 месеци

Постои ли прифатлива формула за спорот со името?  Екипата на „Фчерашни новости“ по темелна анализа дојде до решението на проблемот. Во епизодата 19, која веќе е достапна на „Јутјуб“, последни дознајте...

Лајк шер коментар фејв  психолошко објаснение на потребата за внимание

Лајк, шер, коментар, фејв...психолошко објаснение на потребата за внимание

Мојо | пред 3 месеци

Фејв, лајк, комент, шер и емотикон се термини кои се одомаќија, а претставуваат реакција на содржина поделена на социјалните мрежи. Ако ги земеме релативно новите занимања, како блогер или влогер, каде...

Антиваксери Масони Нов светски поредок и друге пичкематерине или во што веруваат антиваксерите

Антиваксери, Масони, Нов светски поредок и друге пичкематерине (или во што веруваат антиваксерите)

Мојо | пред 3 месеци

Сигурно на Фејсбук имате пријатели (кои се нормално вакцинирани од нивните родители) кои пуштаат линкови од novisvetskiporedak.rs каде што некој од спалната ги знае сите тајни завери на фармакомафијата...

Уметност на ќесички од чај

Уметност на ќесички од чај

Мојо | пред 3 месеци

Понекогаш за уметност не треба многу. Некогаш треба ама оваа галерија не е од тие каде што треба многу. Техниката е цртање на искористени ќесички од чај, а резултатите можете да ги погледнете надолу. Можеби...

4 начини на кои можеме да им вратиме на Грците за протестите

4 начини на кои можеме да им вратиме на Грците за протестите

Мојо | пред 3 месеци

„Држава со вакви соседи не треба да се грижи за својата иднина“. Озбилно. Нашите спремни да го дадат името, а Грците како први комшии се кренаа да го направат она што ние не го правиме и да не прифатат...

Најголемата и најкрвава битка во историјата 75 години од Сталинградската битка

Најголемата и најкрвава битка во историјата: 75 години од Сталинградската битка

Мојо | пред 3 месеци

Пред точно 75 години, на 2 февруари 1943 година, Германија дожевеа поразз во битката за Сталинград која го одлучи понатамошниот тек на Втората светка војна. Сталинград бил нападнат со цел да ги раздвои...

#ОнаКога ти дава мешани сигнали

#ОнаКога ти дава мешани сигнали

Мојо | пред 3 месеци

Секако прочитајте ги нашите Македонски правила во сообраќајот, а пред тоа решете ја оваа дилема. *Клик на фотографијата за поголема верзија

Колку брзо треба да трчате за да одите по вода

Колку брзо треба да трчате за да одите по вода

Мојо | пред 3 месеци

Одењето по вода е можно. Исто така можно е камчињата да потскокнуваат по водата, зарем не? Иако е можно, одењето по вода не спаѓа во нешто кое што луѓето можат да го изведат. Теориски, водата може да ја...

Како Босанец преминува граница

Како Босанец преминува граница

Мојо | пред 3 месеци

Креативноста на Босанците за преминување граница, штотуку се надмина сама себе. Дали е успешен или не подвигот, проценете сами: Може да ве интересира, но и не мора: Босанско решение за дупките на патот....

Фчерашни Новости  18 та епизода

Фчерашни Новости - 18-та епизода

Мојо | пред 3 месеци

Kaко би звучеле македонските песни ако има промена во името? „Фчерашни новости“ го има одговорот! Екипата, исто така, го најде и најсоодветниот предлог за ново име. Како да се вика Македонија погледнете...

Најава за 18 та епзиоада на Фчерашни откако дојде животот

Најава за 18-та епзиоада на Фчерашни откако дојде животот

Мојо | пред 3 месеци

Нова епизода на најгледаните пародични вести! Во недела, веднаш после ракометот, гледајте ја 18-тата епизода на „Фчерашни новости“. А, во неа: Како изгледа првата неработна акција во Македонија? Ексклузивен...

Македонски учебник на неделата

Македонски учебник на неделата

Мојо | пред 3 месеци

10 стратегии за манипулација со јавноста според Ноам Чомски

10 стратегии за манипулација со јавноста според Ноам Чомски

Мојо | пред 3 месеци

1. Пренасочување на вниманието Вниманието на јавноста мора да се пренасочува од важните проблеми на неважни. Јавноста мора да се удави во поплава од небитни информации на тој начин луѓето не би размислувале...

17 та епизода на Фчерашни од Новата ера

17-та епизода на Фчерашни од Новата ера

Мојо | пред 3 месеци

Со ексклузивното интервју со сопственикот на депонијата Дрисла, екипата на „Фчерашни новости“ неделава се враќа на голема врата. По двете ретроспективни епизоди, синоќа ја гледавме епизодата 17 со нови...

Фчерашни новости  епизода 16 од Новата ера

Фчерашни новости - епизода 16 од Новата ера

Мојо | пред 3 месеци

Синоќешната епизода на „Фчерашни новости“ беше посветена на нивните секогаш професионални, ревносни, морални, навремени, елоквентни, модерни, убаво облечени, ерудити или кратко речено – новинари. Во епизодата...

Автори кои требаше да добијат cубвенции за нивното музичко творештво

Автори кои требаше да добијат cубвенции за нивното музичко творештво

Мојо | пред 3 месеци

Во една економија ориентирана само на профит државата мора да интервенира во зачувувањето на правите вредности со субвенционирање на жанрови и музички дела кои немаат можност да бидат комерцијални хитови,...

Фчерашни новости  епизода 15 откако дојде животот

Фчерашни новости - епизода 15 откако дојде животот

Мојо | пред 3 месеци

Во првата епизода во новата 2018 година, „Фчерашни новости“ направи еден голем чекор зад сите. Екипата нѐ потсети што сѐ се случуваше изминатата година и што ја одбележа 2017-та со голема Фчерашни ретроспектива....

Најчудните јапонски раклами за 2017 та

Најчудните јапонски раклами за 2017-та

Мојо | пред 4 месеци

На видеото пишува најдобрите јапонски реклами за 2017-та, но ако овие им се најдобрите како ли изгледаат најлошите? Нема врска, ако мислевте дека рекламата на Оџаклиева каде што лета со млечен намаз е...

Начудните јапонски раклами за 2017 та

Начудните јапонски раклами за 2017-та

Мојо | пред 4 месеци

На видеото пишува најдобрите јапонски реклами за 2017-та, но ако овие им се најдобрите како ли изгледаат најлошите? Нема врска, ако мислевте дека рекламата на Оџаклиева каде што лета со млечен намаз е...

Поcтпразнични проблеми

Поcтпразнични проблеми

Мојо | пред 4 месеци

1. Кошулите ти се мали и нема да се пуштат после перењето 2. Во паричникот ти е останата само личната карта и сликата од матура. Не дека пред празниците беше Рокфелер, но сега не си ни градинарот на Рокфелер...

Ланчо feat Климе  Крисмас Сонг

Ланчо feat. Климе - Крисмас Сонг

Мојо | пред 4 месеци

Хитот за 2018-та дојде само неколку часа пред дочекот на новата година. Ланчо feat. Климе ви ја носат „Крисмас сонг“, најновата преработка од „Фчерашни новости“.

Фчерашни Новости  Новогодишна

Фчерашни Новости - Новогодишна

Мојо | пред 4 месеци

Екипата за новогодишната епизода на „Фчерашни новости“ ви ги донесе и овие вести: - Како се прославува Нова година во скопска кафана? - Ексклузивно интервју со Дедо Мраз - Кој е победникот во Болнички...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност