Кадетките на Вардар Јуниор ја наполнија мрежата на Овче Поле

Кадетките на Вардар Јуниор ја наполнија мрежата на Овче Поле

ЖРК Вардар | пред еден ден

Уште една двоцифрена победа за кадетките на Вардар јуниор. Екипата на Драгана Ристова на домашен терен во СЦ „Јане Сандански", триумфираше против Овче Поле од Свети Николе со 57 : 12 (26 : 6). Црвено –...

Победа за младинките на Вардар

Победа за младинките на Вардар

ЖРК Вардар | пред еден ден

Младинките на Вардар ја победија екипата на Кузман Вардар во 12 коло од младинското првенство со 28 : 23 (14 : 12). На гостински терен во салата Гоце Делчев во општина Илинден, вардарки беа убедливо подобри...

Младинките на Вардар со рутинска победа во Кичево

Младинките на Вардар со рутинска победа во Кичево

ЖРК Вардар | пред еден ден

Нашите младинки одамна имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот во младинска конкуренција, а по одигрување на последните две кола ќе се знае дали во разигрувањето ќе тргнеме од првата или втора позиција....

Вардарки патуваат во Подгорица по медалите од ВРХЛ лигата

Вардарки патуваат во Подгорица по медалите од ВРХЛ лигата

ЖРК Вардар | пред еден ден

Вардар веќе ја одбрани титулата во регионалната женска ракометна ВРХЛ лига, а во вторник и среда во Подгорица се игра последниот турнир. Таму нашите девојки ќе ги добијат и медалите за освоеното прво место....

Двата тима на Вардар на Ф4 во Купот на Македонија

Двата тима на Вардар на Ф4 во Купот на Македонија

ЖРК Вардар | пред 4 дена

Вардар јуниор го победи Куманово со 33-31 (29-29, 19-13), а Вардар лесно триумфираше против Овче Поле со 58-20 (29-11). Ова е најефикасниот натпревар на Вардар досега сезонава. Нашите две женски екипи,...

Натпреварите од Вардар Јуниор лига утре се играат во Илинден

Натпреварите од Вардар Јуниор лига утре се играат во Илинден

ЖРК Вардар | пред 4 дена

Ракометната академија Вардар утре, на 21 април, организира дел од натпреварите од деветтото коло од Вардар Јуниор лигата. Колото се одржува во СЦ Илинден, во скопската општина Илинден,а првите натпревари...

Вардар домаќин на Овче Поле во Куп пресметка

Вардар домаќин на Овче Поле во Куп пресметка

ЖРК Вардар | пред 4 дена

Две вардарови екипи денеска ќе играат меч од четврт-финалето на Купот на Македонија. Бранителот на титулата Вардар ќе биде домаќин на Овче Поле, додека Вардар јуниор гостува во Куманово. Вардар, требаше...

Познат терминот за дуелот со Ростов

Познат терминот за дуелот со Ростов

ЖРК Вардар | пред 6 дена

Вардар ќе го игра полуфиналниот натпревар од лигата на шампионите против Ростов во вечерниот термин од 18 часот во Ласло Пап арената во Будимпешта. Средбата треба да се игра на 12 мај. Во првото полуфинале...

Пенезиќ  Размислуваме само за полуфиналето и ништо друго

Пенезиќ: Размислуваме само за полуфиналето и ништо друго

ЖРК Вардар | пред една недела

Вардар во својот петти настап на Ф4 турнирите во женската лига на шампионите за противник го доби Ростов Дон во полуфиналето. Рускиот тим е дебитант во настапите на Ф4 турнирите и досега нема официјални...

Вардар   Ростов во полуфиналето на ЛШ

Вардар - Ростов во полуфиналето на ЛШ

ЖРК Вардар | пред една недела

Руски Ростов е ривалот на Вардар во полуфиналето на Ф4 турнирот во лигата на шампионите што на 12 и 13 мај ќе се одржи во Будимпешта. За „црвено-црните" ова е рекордно петто учество на Ф4 турнирот, а Ростов...

Вaрдар јуниор во петок гостува кај Куманово во дуел за Куп полуфинале

Вaрдар јуниор во петок гостува кај Куманово во дуел за Куп полуфинале

ЖРК Вардар | пред една недела

Две вардарови екипи во петок ќе играат меч од четврт-финалето на Купот на Македонија. Бранителот на титулата Вардар ќе биде домаќин на Овче Поле, додека Вардар јуниор гостува во Куманово. Токму тој меч...

Познати учесниците на Ф4 турнирот во Будимпешта

Познати учесниците на Ф4 турнирот во Будимпешта

ЖРК Вардар | пред една недела

На Ф4 турнирот во женската лига на шампионите на почетокот на мај ќе учествуваат екипите на Вардар, Ѓер, Ростов и ЧСМ Букурешт. Три од екипите што сега изборија пласман на завршниот турнир играа на Ф'...

Рутинско гостување за Вардар во Куманово

Рутинско гостување за Вардар во Куманово

ЖРК Вардар | пред една недела

Само еден ден откако Вардар го потврди учеството на Ф4 турнирот во Будимпешта дел од ракометарките играа и во меч од домашното првенство. На гостувањето во Куманово нашите девојки иако во некомплетен состав...

Дибирова  Сега можеме да се фокусираме на Будимпешта

Дибирова: Сега можеме да се фокусираме на Будимпешта

ЖРК Вардар | пред една недела

Ракометарките на Вардар по петти пат се пласираа на завршниот турнир во лигата на шампионите откако со 32-25 го победија Митјиланд во реванш четвртфиналниот натпревар. „Црвено-црните" се единствен тим...

Очекувано  Вардар по петти пат на Ф4 во Будимпешта

Очекувано: Вардар по петти пат на Ф4 во Будимпешта

ЖРК Вардар | пред една недела

Во својот последен настап пред домашна публика сезонава во меч од лигата на шампионите Вардар не само што го декласираше Митјиланд со 32-25 (17-12) и се пласираше на Ф4 турнирот во Будимпешта туку уште...

Шампионите од Кичево доаѓаат да ги гледаат шампионите на СЕХА лигата

Шампионите од Кичево доаѓаат да ги гледаат шампионите на СЕХА лигата

ЖРК Вардар | пред една недела

Околу 40 момчиња и девојчиња од Кале Вардар од Кичево во салата СЦ „Јане Сандански" в недела во живо ќе ги следат натпреварите од финалето на СЕХА – Газпром лигата, како и забавата и шоуто што го организира...

Последни 60 минути до заверка на пласманот на Ф4 во Будимпешта

Последни 60 минути до заверка на пласманот на Ф4 во Будимпешта

ЖРК Вардар | пред една недела

Ракометарките на Вардар се на добар пат да бидат единствен тим што по петти пат ќе игра на Ф4 турнирот во лигата на шампионите. Остануваат уште 60 минути до потврда на тој успех, а реванш натпреварот против...

Саздовска и Ристовска постигнаа повеќе голови од целиот тим на Овче Поле

Саздовска и Ристовска постигнаа повеќе голови од целиот тим на Овче Поле

ЖРК Вардар | пред една недела

Првпат две ракометарки на Вардар на еден натпревар од домашната женска лига поединечно постигнаа повеќе голови отколку што противникот даде на цел натпревар. Тоа се случи на средбата со Овче Поле што заврши...

Покана за прес конференција

Покана за прес-конференција

ЖРК Вардар | пред 2 недели

Ракометниот клуб Вардар Ве повикува на прес - конференција пред реванш натпреварот од четврт - финалето од женската Лига на шампиони помеѓу екипите на Вардар и Митјиланд (Данска). Прес - конференцијата...

Гласајте за вардарки за Ол стар тимот на лигата на шампионите

Гласајте за вардарки за Ол стар тимот на лигата на шампионите

ЖРК Вардар | пред 2 недели

Сезонава четири ракометарки се наоѓаат во конкуренција за едно од местата, а меѓу оние што се борат е и нашиот тренер Ирина Дибирова. Петта сезона по ред ЕХФ им дава можност на навивачите да го изберат...

Цвијиќ меѓу ѕвездите  а Лекиќ и Суслина во Топ 5 изборите на колото

Цвијиќ меѓу ѕвездите, а Лекиќ и Суслина во Топ-5 изборите на колото

ЖРК Вардар | пред 2 недели

Вардар победува, игра добро а тоа им носи на нашите ракометарки и доста индивидуални признанија. Вардарки победија 24-23 на гостувањето во Данска и е речиси сигурен патник на Ф4 турнирот во Будимпешта....

Пенезиќ  Мораме да играме поагресивно

Пенезиќ: Мораме да играме поагресивно

ЖРК Вардар | пред 2 недели

Вардар е на чекор до пласман на Ф4 турнирот во Будимпешта и да биде единствениот тим што бил дел од сите завршни турнири во женската лига на шампионите. На првиот четврт-финален дуел во Данска против Митјиланд...

Победа на Вардар на гостувањето во Данска

Победа на Вардар на гостувањето во Данска

ЖРК Вардар | пред 2 недели

Вардар го направи првиот чекор кон пласманот на Ф4 турнирот во Будимпешта со триумфот на гостувањето кај Митјиланд во првиот четврт-финален натпревар од ЛШ, 24-23 (13-16). Останува уште потврда на квалитетот...

Вардар јуниор со гол во последната минута остана без бодови во Автокоманда

Вардар јуниор со гол во последната минута остана без бодови во Автокоманда

ЖРК Вардар | пред 2 недели

Се бореа до крај, не се предадоа и беа на праг да се вратат со бод од гостувањето во Автокоманда, но нашата млада екипа на Вардар јуниор не успеа да се одбрани во последниот напад, дозволувајќи им на домашните...

Кале Вардар   лидери со максимален учинок во две категории

Кале Вардар - лидери со максимален учинок во две категории

ЖРК Вардар | пред 2 недели

Март го испративме, а април го дочекавме со натпревари во Вардар Јуниор лигата. Два прекрасни дена, 31 март и 1 април, нашите ракометарки го одиграа осмото коло од лигата во Скопје и во Кичево, односно...

Вардар и Вардар јуниор како гости во четврт финалето на Купот

Вардар и Вардар јуниор како гости во четврт-финалето на Купот

ЖРК Вардар | пред 2 недели

Двете екипи на Вардар во Купот на Македонија ќе тргнат како гости во четврт-финалето. Вардар гостува во Свети Николе кај Овче Поле, а Вардар јуниор гостува кај Куманово. Натпреварите од четврт-финалето...

По вторпат и дадовме 50 голови на Гевгелија

По вторпат и дадовме 50 голови на Гевгелија

ЖРК Вардар | пред 2 недели

Вардар ја обезбеди титулата во домашното првенство, но продолжува со доминацијата откако со 50-10 го торпедираше тимот на Гевгелија. Ова е деветти натпревар сезонава на кој вардарки постигнуваат 50 или...

Младинките лесно се справија со Ѓорче и обезбедија пласман во плеј офот

ЖРК Вардар | пред 3 недели

Вардар ќе има две екипи во плеј -офот во младинска конкуренција откако на екипата на Вардар јуниор сега и се приклучија и младинските на Вардар. Викендов две екипи од младинските категории на Вардар и...

Пионерките останаа без бодови против Ѓорче

Пионерките останаа без бодови против Ѓорче

ЖРК Вардар | пред 3 недели

Најмладите ракометарки на Вардар за малку не успеаја да се изборат за бодовите на гостински терен против екипата на Ѓорче, а мечот од 13. коло заврши во полза на домаќинот со 16 : 14 (10 : 5). Грешките...

Пелистер ги однесе бодовите од Кале

Пелистер ги однесе бодовите од Кале

ЖРК Вардар | пред 3 недели

Нашите млади ракометарки од Вардар јуниор заостануваат во однос на конкурентите во борбата за вице шампионската титула откако во дербито на 21. коло на женската лига загубија со 26-28 (14-12) од тимот...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност