Зошто првите луѓе на Скопски пазар купувале па поништувале акции на фирмата

Зошто првите луѓе на Скопски пазар купувале, па поништувале акции на фирмата?

Позитив | пред 4 дена

Проблемите и предизвиците со кои денес се соочува Скопски пазар не изненадуваат и се резултат на повеќе неразумни деловни потези, кои не се навремено третирани од страна на надлежните органи и институции,...

Започнуваат локални кампањи за меѓусебно разбирање на локалните жители и мигрантите

Започнуваат локални кампањи за меѓусебно разбирање на локалните жители и мигрантите

Позитив | пред 5 дена

Во Скопје, Куманово и Гевгелија од месец април започнуваат локалните кампањи во насока на подобрување на политиките и услугите за бегалцит е мигрантите на локално ниво. Организациите кои работат на оваа...

Дали во Македонија се увезува неквалитетни мазут и нафта

Дали во Македонија се увезува неквалитетни мазут и нафта?

Позитив | пред 5 дена

До државниот пазарен инспекторат е пристигната претставка дека се врши увоз на мазут од Србија којшто е неквалитетен и не ги исполнува пазарните стандарди наложени според важечкиот правилник за квалитет...

Вработени во Скопски пазар Државата да се вмеша и да ги заштити нашите права

Вработени во Скопски пазар: Државата да се вмеша и да ги заштити нашите права

Позитив | пред 7 дена

Изминаа сите рокови кои вработените во Скопски пазар им ги поставија на директорите на компанијата околу исплатата на заостанатите плати. Тие и натаму се незадоволни и велат дека и покрај ветувањата од...

Притисоци и закани за вработените во Скопски пазар кои јавно си ги побараа платите

Притисоци и закани за вработените во Скопски пазар кои јавно си ги побараа платите

Позитив | пред 2 недели

Притисоци и закани за вработените во Скопски пазар кои јавно си ги побараа платите Вработени во Скопски пазар, кои деновиве неколкупати излегоа во јавност за да укажат на тешката состојба во компанијата,...

Вработените на Скопски пазар незадоволни од нецелосната исплата

Вработените на Скопски пазар незадоволни од нецелосната исплата

Позитив | пред 3 недели

Скопски пазар вчера им исплати на своите вработени помалку од половина плата и придонеси за јануари во обид да ја смири состојбата во компанијата. Според вработените, фирмата, која должи примања и придонеси...

Уникатен Паоло Бочели едиторијал пролет лето 2018 Blossom in my heart

Уникатен Паоло Бочели едиторијал пролет/лето 2018 “Blossom in my heart”

Позитив | пред 3 недели

Уште една поинаква приказна е раскажана преку најновиот моден едиторијал на брендот за чевли Паоло Бочели како најава за најновата колекција пролет/лето 2018. Главна инспирација на брендот се хартијата...

Вработените во Скопски пазар бараат плати и придонеси

Вработените во Скопски пазар бараат плати и придонеси

Позитив | пред 4 недели

Вработените во Скопски пазар на состанок, директно од раководството на компанијата побараа исплата на заостанатите плати, како и уплата на здравствени придонеси. Тие заминаа од состанокот разочарани, затоа...

Викторија Лоба ја сними баладата Херој во еден здив

Викторија Лоба ја сними баладата Херој во еден здив

Позитив | пред 4 недели

Баладата Херој е новата песна на Викторија Лоба за која се промовираше видео запис на нејзиниот YouTube канал. Нумерата е во етно стил, комплетно напишана и продуцирана од композиторот Роберт Билбилов....

Скопски пазар користи земјиште заплеткано во спор за денационализација

Скопски пазар користи земјиште заплеткано во спор за денационализација

Позитив | пред 4 недели

Ед на од најатрактивните локации на Скопски пазар, комплексот во населбата Тафталиџе, каде компанијата изгради модерен супермаркет и мини трговски центар со дваесетина дуќани, е заплеткана во постапка...

Дали Скопски пазар продал бараки без имотни листови

Дали Скопски пазар продал бараки без имотни листови?

Позитив | пред еден месец

Улицата „192“ на Бит пазар е внатрешната улица која ги практично го дели пазарот од Старата чаршија и продолжува до излезот кај полициската станица. Од страната на пазарот, на самата улица, поставени се...

Каматите лани изеле над 80 од оперативната добивка на Скопски пазар

Каматите лани „изеле“ над 80% од оперативната добивка на Скопски пазар

Позитив | пред еден месец

Дури 82.5 проценти од оперативната добивка на Скопски пазар минатата година отишле на отплата на камати за кредити и заеми, покажува годишниот финансиски извештај на компанијата. Во ситуација кога пријавената...

20 попуст по повод отворањето на Sara Fashion е продавницата

20% попуст по повод отворањето на Sara Fashion е-продавницата

Позитив | пред еден месец

Љубителите на квалитетна долна облека, комфорни пижами, дезенирани и класични хулахопки, чорапи, уникатни костими за капење и аксесорис само во Sara Fashion е-продавницата од денеска ќе можат да го купуваат...

Скопски пазар во тешка состојба а директорите поделиле 200 000 евра за една година

Скопски пазар во тешка состојба, а директорите поделиле 200.000 евра за една година

Позитив | пред еден месец

Речиси 200.000 евра си поделиле директорите на Скопски пазар во 2016 година, покажуваат податоците од Годишниот извештај за работата на компанијата усвоен на минатогодишното Собрание на акционери. Скопски...

Фокус  Рамстор го тужи Скопски пазар  бара 100 илјади евра

Фокус: „Рамстор“ го тужи „Скопски пазар“, бара 100 илјади евра

Позитив | пред еден месец

За јуни е закажан стартот за судскиот процес во кој „Рамстор“ го тужи „Скопски пазар“ за неоснован прекин на преговори за преземање на маркетите на македонската од страна на турската компанија. Со тужбата,...

Бит пазар  Лавиринт без излез

Бит пазар – Лавиринт без излез

Позитив | пред еден месец

Уште на самиот влез, нередот и метежот, оставаат впечаток дека тука ниту на купувачите им е пријатно, ниту пак на продавачите им е задоволство да нудат производи. Главниот влез на Бит пазар, окупиран од...

Писмо од работничка во СП Директорите не третираа како робови

Писмо од работничка во СП: Директорите не третираа како робови

Позитив | пред еден месец

Тешката состојба во која се наоѓа компанијата Скопски пазар продолжува да ја преокупира македонската јавност, а вработените сè повеќе го креваат својот глас околу состојбите во претпријатието. Во писмо...

Дали на Скопски пазар му бегаат вработените

Дали на Скопски пазар му “бегаат” вработените?

Позитив | пред еден месец

Незавидната состојба во која се наоѓа Скопски пазар ги загрижува вработените и ја прави неизвесна нивната иднина. Последните случувања со продажба и издавање на атрактивни објекти на компанијата, кои дојдоа...

Повторно до Солун ќе се патува со автобус

Повторно до Солун ќе се патува со автобус

Позитив | пред еден месец

Македонија Сообраќај АД повторно од денеска се обраќа на релација Скопје – Солун – Скопје. Линијата ќе биде секој ден од Скопје само во 17.00 часот а од Солун наутро во 08.00 часот. „Драго ни е што за...

Дали транспортерите на ФЕНИ се манипулирани од Нова Логистика

Дали транспортерите на ФЕНИ се манипулирани од Нова Логистика?

Позитив | пред еден месец

Иако се најавуваат подобри денови за ФЕНИ и започнување на производството се очекува секој момент, со што на фабриката, а пред се на вработените конечно им се насмевнува посветла иднина, според нашите...

Скопски пазар во долгови продал недвижнини вредни милиони евра

Скопски пазар во долгови, продал недвижнини вредни милиони евра

Позитив | пред 2 месеци

Некогашниот трговски гигант, Скопски пазар,се наоѓа во големи долгови, а во изминатите четири години продал или заложил недвижнини во вкупна вредност од околу 500 милиони денари, или 9 милиони евра, покажуваат...

Како Скопски пазар ќе го гради Бит пазар

Како Скопски пазар ќе го гради Бит-пазар?

Позитив | пред 2 месеци

На веб-страницата на Скопски пазар сè уште стојат огласи за издавање или продажба на атрактивните локали, не само во Скопје, туку и низ другите градови. Последниот таков оглас е објавен на почетокот на...

ВМРО ДПМНЕ Институциите не смеат да бидат алатка за политички прогон

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите не смеат да бидат алатка за политички прогон

Позитив | пред 4 месеци

Не постои никаква правна аргументација уметници, оперски пејачи, актери, режисери, архитекти, доктори, полициски службеници, пратеници и останатите неправедно обвинети за тероризам да се држат во притвор,...

Груевски и на последниот работен ден од годинава треба да се пријави во судот

Груевски и на последниот работен ден од годинава треба да се пријави во судот

Позитив | пред 4 месеци

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска на пладне треба да се пријави на шалтер во Основниот суд Скопје 1. Груевски е обвинет во постапките за „Траекторија” и насилството во општина Центар и со мерките...

По Чочоровски и Фадил Арслани од Чекан пуштен од затвор поради лекување

По Чочоровски и Фадил Арслани од „Чекан“ пуштен од затвор поради лекување

Позитив | пред 4 месеци

Фадил Арслани, осуден на 11 ипол години затвор во случајот „Чекан“ вчера бил пуштен од затвор поради лекување. Од Затворската управа за „Алсат-М“ ја потврдиле информацијата дека за Арслани е прекинато...

И Триста се одложи поради смена на судијката

И „Триста“ се одложи поради смена на судијката

Позитив | пред 4 месеци

Денешното рочиште од судскиот процес за случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој обвинет е поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, се одложи за 19 февруари бидејќи поради...

Проблемот со корупцијата ескалира во Македонија оцени Транспаренси интернешенел Македонија

Проблемот со корупцијата ескалира во Македонија, оцени Транспаренси интернешенел-Македонија

Позитив | пред 4 месеци

Проблемот со корупцијата ескалираше во изминатиот период во Македонија, а тоа беше забележано како историски најголем пад на ранг на листата на Индексот за перцепција на корупцијата за 2016, е наведено...

И Чочоровска излезе од затвор поради лекување

И Чочоровска излезе од затвор поради лекување

Позитив | пред 4 месеци

Станислава Чочоровска, по десет години зад решетки, излезе од затворот „Идризово“. Таа доби прекин на казната заради лекување. Оваа информација официјално за „Фокус“ ја потврди и директорот на затворот...

Пратениците незаконски се приведени оцени Мемети

Пратениците незаконски се приведени, оцени Мемети

Позитив | пред 4 месеци

Народниот правобранител Иџет Мемети обвинува дека судиите на претходна постапка, Весна Димишкова и Ненад Савевски, ја злоупотребиле мерката притвор и ја употребиле како казна за пратениците осомничени...

Финансиска полиција кривично ја гони Канческа  Милевска

Финансиска полиција кривично ја гони Канческа – Милевска

Позитив | пред 4 месеци

Управата за финансиска полиција поднесе кривични пријави против поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа – Милевска, нејзиниот заменик Драган Недељковиќ и против Ѓ.Т., државен советник за...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност