Заврши хуманитарниот турнир Адра Опен

Заврши хуманитарниот турнир Адра Опен

МК Тенис | пред 10 месеци

Заврши хуманитарниот турнир Адра Опен во организација на Влатко Нацевски и Триникс, Јупитер Холдинг, Адра МК. На турнирот учествуваа 44 натпреварувачи а иако е хуманитарен, на победниците се доделија ваучери...

Пријавете се на рекреативниот турнир ABC ADRA

Пријавете се на рекреативниот турнир ABC ADRA

МК Тенис | пред 11 месеци

Рекреативен тениски турнир АБЦ АДРА!!! Цена за учество на турнирот: - без ваучер 500 денари, - со ваучер 350 денари.

Родители обрнете им повеќе внимание на Вашите деца

Родители обрнете им повеќе внимание на Вашите деца

МК Тенис | пред 12 месеци

Hit&Run не е само спортски клуб. Тоа е катче каде што децата и родителите се забавуваат, учат, се надоградуваат, се радуваат и стануваат сѐ подобри и подобри. Тимот на Hit&Run не само што ги советува децата...

Рекреативен турнир на реновираните терени во Никола Карев  Карпош 3

Рекреативен турнир на реновираните терени во Никола Карев (Карпош 3)

МК Тенис | на 4.2017

Пријавете се на рекреативниот турнир на реновираните терени во Никола Карев (Карпош 3) кој се игра во сабота и недела. Коатизацијата е 500 денари а за победниците има спортски награди. Пријавување на 077...

Купете си Хокај систем за само 200 долари

Купете си Хокај систем за само 200 долари!

МК Тенис | на 3.2017

Голем број на рекреативни турнири, јуниорски турнири, па дури и професионални турнири, немаат современ Хокај систем за следење на патеката на топката особено за спорните ситуации кога таа е блиску до линијата....

Ѓорги Јанкуловски и Елена Јанкуловска Зимски прваци на Македонија до 16 години

Ѓорги Јанкуловски и Елена Јанкуловска Зимски прваци на Македонија до 16 години

МК Тенис | на 2.2017

Елена Јанкуловска со резултат 2:6 6:0 7:5 ја совлада младата тенисерка Александра Симева. Александра со 12 години успеа да стигне до финалето од Зимското отворено првенство на Македонија за јуниорки до...

Ѓоковиќ со неочекувана одлука   ќе игра во Акапулко

Ѓоковиќ со неочекувана одлука - ќе игра во Акапулко

МК Тенис | на 2.2017

Помалку неочекувана вест доаѓа од Мексико, од организаторите на тенискиот турнир во Акапулко од каде информираат дека србинот Новак Ѓоковиќ побарал и добил покана за настап. Одлуката е неочекувано затоа...

Серена намерно објави необработена фотка на која и се гледа целулит

Серена намерно објави необработена фотка на која и се гледа целулит

МК Тенис | на 2.2017

Славната тенисерка денес на социјалните мрежи објави нефотошопирана фотка на која и се гледа целулитот. Таа е сигурна во себе, таа е жена. Костим за капење. Денес бидете сигурни во себе, напиша Серена...

Ѓоковиќ ќе добие близнаци

Ѓоковиќ ќе добие близнаци

МК Тенис | на 2.2017

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена ќе добијат близнаци. Неодамна беше објавено дека Јелена е повторно бремена, а српски „Курир“ открива дека семејството овојпат ќе се зголеми за два...

Молитва за тенисерите

Молитва за тенисерите

МК Тенис | на 2.2017

Молитва за тенисерите Шампионе наш кој си на терените, Да биде топспин форхендот твој, Да биде винер бекхендот твој, Да биде андерспин слајсот твој, Како на мрежата, така и на основна, Сервис твој дај...

Фотосесија на Бушард за Спорт Илустрејтед

Фотосесија на Бушард за Спорт Илустрејтед

МК Тенис | на 2.2017

Серена (скролајте надолу) и Бушард со одлични фотосесии за Спорт Илустрејтед. Се надеваме дека ќе видиме уште некоја од тенисерките :)

Во кого е заљубена Возњацки

Во кого е заљубена Возњацки?

МК Тенис | на 2.2017

Каролине Вознијацки полека ја враќа својата форма, но и на љубовен план работите и тргнаа, преку потврдата на врската со НБА-играчот Дејвид Ли. Ова го откри нејзиниот брат Патрик за данскиот весник „Екстра...

Јелена Јанковиќ ќе се пензионира

Јелена Јанковиќ ќе се пензионира

МК Тенис | на 2.2017

Од пред неколку години се надзираше залезот на најдобрите српски тенисерки, Ана Ивановиќ и Јелена Јанковиќ. И двете многу кратко време се имаат задржано на број 1 позицијата на ВТА, но последните години...

Чориќ загуби од Чилиќ   но овој потег ги воодушеви сите во Ротердам

Чориќ загуби од Чилиќ - но овој потег ги воодушеви сите во Ротердам

МК Тенис | на 2.2017

Во тек е АТП 500 турнирот во Ротердам, на кој заврши второто коло. Во хрватското дерби Чилиќ беше подобар од младиот Борна, но овој погег ќе остане запаметен. Целиот ждреб погледнете го на

Бушард го исполни ветувањето   ова е момчето со кое излезе

Бушард го исполни ветувањето - ова е момчето со кое излезе

МК Тенис | на 2.2017

Џени Бушард излезе на состанокот со навивачот на кој тоа му го вети преку Твитер. Историскиот натпревар на "Super Bowl" во кој Њу Инглад Патриотс направија невозможен пресврт против Атланта Фалконс, предизвика неколку...

Серена со топлес фотографии за Спорт Илустрејтед

Серена со топлес фотографии за Спорт Илустрејтед

МК Тенис | на 2.2017

35 годишната Серена има фантастично тело кое сака да го фотографира. Таа позираше за Спорт Илустрејтед со неколку костими за капење. На неколку од фотографиите, успешната спортистка носи танга-бикини,...

Оваа србинка го излечи шпанскиот тенисер Рафаел Надал

Оваа србинка го излечи шпанскиот тенисер Рафаел Надал

МК Тенис | на 2.2017

Тенисерот од Мајорка, за лекување на зглобовите добил совет од својот голем ривал и пријател Новак Ѓоковиќ, кој го поминал истиот третман. Надал го излечи повреденото колено кај српскиот доктор Душанка...

Бушард ќе го испочитува ветеното   ќе оди на вечера со студентот

Бушард ќе го испочитува ветеното - ќе оди на вечера со студентот

МК Тенис | на 2.2017

Канадската тенисерка Јуџини Бушар вели дека ќе го испочитува облогот и ќе излезе на состанок со навивачот кој се обложи со неа за Супер бол мечот. Бушар вети дека ќе излезе со 20-годишниот Џон Герке, откако...

Тони Надал од наредната година ќе го напушти Рафа на турнирите

Тони Надал од наредната година ќе го напушти Рафа на турнирите

МК Тенис | на 2.2017

Тренерот на Рафаел Надал, неговиот вујко Тони Надал изјави дека уште оваа година ќе го следи тенисерот на турнирите. Од наредната година нема да го следам Надал на турнирите и ќе се концентрирам на нашата...

Надал сака да е претседател на Реал Мадрид

Надал сака да е претседател на Реал Мадрид

МК Тенис | на 2.2017

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изминатата недела дека би сакал во иднина да стане претседател на Реал Мадрид. Надал често пати ја истакнува љубовта за фудбал и Реал Мадрид, а сега отиде и чекор понатаму...

Новак Ѓоковиќ очекува второ дете   Стефан добива братче или сестриче

Новак Ѓоковиќ очекува второ дете - Стефан добива братче или сестриче

МК Тенис | на 2.2017

Новак Ѓоковиќ и Јелена на крајот на годината ќе добијат уште едно дете. Неговата сопруга Јелена е во вториот месец од бременоста. Извор близок до двојката открива дека во семејството владее радост, особено...

На оваа змија ѝ е потребна помош откако проголта тениско топче мислејќи дека е плен

На оваа змија ѝ е потребна помош откако проголта тениско топче мислејќи дека е плен

МК Тенис | на 2.2017

Еве како се вади тениско топче од змија - ако видите некоја змија со топче да знаете што треба да правите :)

И на фановите на Федерер не им беше лесно

И на фановите на Федерер не им беше лесно

МК Тенис | на 2.2017

Канада дисквалификувана од Дејвис Купот

Канада дисквалификувана од Дејвис Купот

МК Тенис | на 2.2017

Натпреварот во Дејвис-купот меѓу Велика Британија и Канада го одбележа несекојдневен момент за еден тениски меч. Канаѓаните службено го загубија дуелот меѓу Денис Шаповалов и Кајл Едмунд, откако Шаповалов...

Ѓоковиќ  Федерер секогаш може да очекувате дека ќе игра на највисоко ниво

Ѓоковиќ: Федерер секогаш може да очекувате дека ќе игра на највисоко ниво

МК Тенис | на 2.2017

Ѓоковиќ со изјава за победата на Федерер: Не сум изненаден затоа што од Федерер секогаш може да очекувате дека ќе игра на највисоко ниво кога е здрав. Беше 6 месеци надвор од теренот поради повреда, но...

Науката покажа дека бекендот на Федерер го победи Надал

Науката покажа дека бекендот на Федерер го победи Надал

МК Тенис | на 2.2017

Анализата на финалето Федерер-Надал од Австралија Опен уште продолжува. Џеф Стакман го смета т.н. бекенд потенцијал на Федерер, со кој тој ги добива поените при добар напад со бекенд (винер или го принудува...

Ѓоковиќ единствен во Топ 15 играчи кој ќе игра во Дејвис Купот

Ѓоковиќ единствен во Топ 15 играчи кој ќе игра во Дејвис Купот

МК Тенис | на 2.2017

Денес и викендот се игра првото коло од Светската група на Дејвис Купот. Малку од најдобрите играчи ќе се натпреваруваат, а помеѓу првит Топ 15 играчи е само Ѓоковиќ. Тој ќе ги брани боите на Србија во...

Како целиот нормален свет  Ѓоковиќ си правеше снешко во Ниш

Како целиот нормален свет: Ѓоковиќ си правеше снешко во Ниш

МК Тенис | на 2.2017

Во пресрет на Дејвис Купот во Ниш каде ќе играат Србија и Русија во првото коло, Ѓоковиќ направи снешко :)

Што треба да знаете за денешната Грен Слем титула на Федерер

Што треба да знаете за денешната Грен Слем титула на Федерер

МК Тенис | на 1.2017

Годишно се играат 4 Грен Слем турнири, кои се најзначајни во тенисот. Голема прашина се крена за денешното финале на Австралија Опен, во кое играа „живите“ легенди на тенисот Рафаел Надал и Роџер Федерер....

Еве ги двата најубави поени од денешното финале Федерер Надал

Еве ги двата најубави поени од денешното финале Федерер-Надал

МК Тенис | на 1.2017

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност