BRIT FLOYD во Скопје

BRIT FLOYD во Скопје!

Pixel | пред 6 дена

“The World’s Greatest Pink Floyd Show” за прв пат во Македонија со ECLIPSE WORLD TOUR 2018! Авалон Продукција со голема радост, возбуда и задоволство ве известува дека по настапите пред повеќе од милион...

Промовиран проектот BalkanMed INNOVA кој на 5 македонски претприемачи ќе им пружи поддршка од 4 000 евра за започнување сопствен бизнис

Промовиран проектот BalkanMed INNOVA кој на 5 македонски претприемачи ќе им пружи поддршка од 4.000 евра за започнување сопствен бизнис

Pixel | пред 6 дена

На 17.04.2018 во Стопанската Комора на Македонија во Скопје се одржа промотивната конференција за медиуми со која се одбележа почетокот на проектот BalkanMed INNOVA – „Балканско-Медитерански Центар за...

Промотивна конференција на BalkanMed INNOVA  Балканско Медитерански Центар за претприемништво и иновации

Промотивна конференција на „BalkanMed INNOVA - Балканско-Медитерански Центар за претприемништво и иновации“

Pixel | пред една недела

На 17-ти април со почеток од 12 .00 часот во Стопанската Комора на Македонија (Скопје), 5 кат, Сала 4 ќе се одржи промотивна конференција за медиуми за почеток на проектот BalkanMed INNOVA - Балканско-Медитерански...

Symphony Solutions Најуспешна Агилна Трансформација за 2017

Symphony Solutions: Најуспешна Агилна Трансформација за 2017

Pixel | пред еден месец

Технолошките иновации го менуваат начинот на работење на бизнисите Постојаните промени во технологијата и економските услови, наложуваат компаниите брзо да се приспособат на новонастанатата ситуација или...

ОВА Е АРЕНАМАГЕДОН Nina Solomun Maceo Tale of Us Brejcha Carl Craig Rødhåd  сите на ЕГЗИТ

ОВА Е АРЕНАМАГЕДОН! Nina, Solomun, Maceo, Tale of Us, Brejcha, Carl Craig, Rødhåd... сите на ЕГЗИТ!

Pixel | пред еден месец

Со невидената техно екипа, во која се наоѓаат, Richie Hawtin , Adam Beyer , Ida Engberg , Ben Klock , Amelie Lens и Anastasia Kristensen , уште од првата објава па сè досега, јасно е дека на Денс Арената...

Фантастичен концерт на КРАФТВЕРК за отворањето на ТАКСИРАТ 20

Фантастичен концерт на КРАФТВЕРК за отворањето на ТАКСИРАТ 20!

Pixel | пред еден месец

Синоќа ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ го отвори своето 20-то издание со фантастичен настап на живите легенди на светската музичка сцена КРАФТВЕРК, на кој околу 6000 посетители во арената „Борис Трајковски“ присуствуваа...

Kraftwerk

Kraftwerk

Pixel | пред еден месец

Дарко Рундек доаѓа на Skopje Calling

Дарко Рундек доаѓа на Skopje Calling

Pixel | пред 2 месеци

Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека еден од најголемите фаворити на сите времиња од екс југословенските простори на канцеларијата на Авалон Продукција како и на македонската публика, Дарко Рундек,...

TEXAS НОВИ ХЕДЛАЈНЕРИ НА SKOPJE CALLING 2018

TEXAS- НОВИ ХЕДЛАЈНЕРИ НА SKOPJE CALLING 2018!

Pixel | пред 2 месеци

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека после долги години обидување, конечно една од најголемите британски поп рок атракции на сите времиња TEXAS за прв пат доаѓа на Балканот! Тие ќе бидат хедлајнери...

Четирите концерти на Каролина распродадени додадени уште нови три

Четирите концерти на Каролина распродадени, додадени уште нови три!

Pixel | пред 2 месеци

Задоволство ни е да ве информираме, дека закажаните четири концерти на коишто Каролина ќе го промовира новиот албум „Извор“, за 23, 24, 25 и 26-ти февруари се РАСПРОДАДЕНИ. Поради големиот интерес, закажани...

 Црниот Пантер завладеа со Марвеловиот Универзум

„Црниот Пантер“ завладеа со Марвеловиот Универзум

Pixel | пред 2 месеци

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на најновиот член на Марвеловиот Универзум „Црниот Пантер“. На 15 февруари во киното Cineplexx ќе...

Арт поп дивите Fever Ray и Sevdaliza за старт на EXIT Freedom со звукот на 21 иот век

Арт-поп дивите Fever Ray и Sevdaliza за старт на EXIT Freedom со звукот на 21-иот век!

Pixel | пред 2 месеци

Долгата арт-поп листа на уметници кои уште од основањето доаѓаат секоја година на EXIT, ова лето на најдобар начин ќе ја продолжат две сензационални авторки кои на Петроварадинската тврдина ќе го донесат...

Четирите концерти на Каролина распродадени додадени уште нови три

Четирите концерти на Каролина распродадени, додадени уште нови три!

Pixel | пред 2 месеци

Задоволство ни е да ве информираме, дека закажаните четири концерти на коишто Каролина ќе го промовира новиот албум „Извор“, за 23, 24, 25 и 26-ти февруари се РАСПРОДАДЕНИ. Поради големиот интерес, закажани...

Над 1500 писма испратени преку Љубовната пошта на Скопје сити мол

Над 1500 писма испратени преку Љубовната пошта на Скопје сити мол

Pixel | пред 2 месеци

(Скопје, 14.02.2018) - Вистинска љубовна еуфорија деновиве владееше во Скопје сити мол. Повеќе од 1500 писма се испратени досега како дел од кампањата „Испрати љубов“ која по повод Денот на вљубените ја...

Балашевиќ доаѓа во Скопје

Балашевиќ доаѓа во Скопје

Pixel | пред 2 месеци

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека по пауза од три години, човекот на кого навистина не му е потребна никаква реклама и човекот на кого навистина не му се потребни никакви артибути и суперлативи...

Alan Walker доаѓа на SKOPJE CALLING 2018

Alan Walker доаѓа на SKOPJE CALLING 2018

Pixel | пред 2 месеци

Во рамките на јубилејот 25 години од постоењето на Авалон Продукција и со желба Скопје да биде континуирана туристичка дестинација, се одлучивме оваа година фестивалот Skopje Calling да трае два викенда!...

Заживеј го романтичарот во себе за Св Валентин во Скопје сити мол

Заживеј го романтичарот во себе за Св. Валентин во Скопје сити мол

Pixel | пред 2 месеци

На Ненси Реган, Божиќ, 25.12.1981 година. Почитуван a г-ѓа Р, Јас с é уште не се чувствувам убаво што мора да отворите плик наместо подарок. Има неколку сакани жени во мојот живот и на Божиќ, јас би требало...

Разбиваме митови  вистината зад броевите на дното од пакувањето на млекото

Разбиваме митови – вистината зад броевите на дното од пакувањето на млекото

Pixel | пред 3 месеци

Последниве години во медиумите и на социјалните мрежи сретнувавме различни информации за тоа што значат броевите на дното од пакувањето на млекото. Пласираните информации, првенствено низ светските медиуми,...

И градинките во Битола добија прочистувачи за воздух преку иницијативата покрената од Бимилк

И градинките во Битола добија прочистувачи за воздух преку иницијативата покрената од Бимилк

Pixel | пред 3 месеци

Компаниите „Бимилк“, „Кромберг и Шуберт“ и „Синпекс“ ѝ донираа прочистувачи за воздух на Општина Битола, наменети за градските градинки На иницијатива на Битолска млекара, а во соработка со компаниите...

ФХ3Х работеше на 3 од 5 филма номинирани за Оскар за најдобри визуелни ефекти

ФХ3Х работеше на 3 од 5 филма номинирани за Оскар за најдобри визуелни ефекти

Pixel | пред 3 месеци

Денес Академијата свечено ги објави филмовите кои се номинирани за најпрестижната филмска награда Оскар во сите категории и петте номинирани за наградата за најдобри визуелни ефекти се: Blade Runner 2049,...

Филмот не е мртов

Филмот не е мртов!

Pixel | пред 3 месеци

Многумина веруваат дека фотографирањето на филм е застарена работа. Отсекогаш се прашував колку комплексно или колку лесно би било да се фотографира на филм, бидејќи во споредба со дигиталната фотографија,...

Идеален продолжен викенд во Скопје сити мол со попусти и до 70 отсто

Идеален продолжен викенд во Скопје сити мол со попусти и до 70 отсто!

Pixel | пред 3 месеци

Од 19 јануари па се додека има залихи, Скопје сити мол ја организира шопинг манијата наречена Last Minute Sale . Облека, накит, обувки, спортска опрема, модни додатоци, бела техника, со еден збор сè што...

Дали е ова крајот за ветената земја наречена Фејсбук маркетинг

Дали е ова крајот за ветената земја наречена Фејсбук маркетинг?

Pixel | пред 3 месеци

Во четвртокот вечерта, Марк Закербер фрли дигитален еквивалент на нуклеарна бомба во медиумската индустрија. Во последната објава, извршниот директор на Фејсбук рече дека нивните 2 милијарди корисници...

За чист град пазари со Mastercard

За чист град пазари со Mastercard

Pixel | пред 3 месеци

Во месеците кога рекордната загаденост на воздухот, за жал, е главна тема во нашата држава Охридска банка Сосиете Женерал, преку наградната игра со Mastercard ги повикува граѓаните на заеднички придонес...

тест

тест

Pixel | пред 3 месеци

тест тест

Почнува новата ера на Денс Арената на Егзит а со неа стигнува и ултимативната техно екипа

Почнува новата ера на Денс Арената на Егзит, а со неа стигнува и ултимативната техно екипа!

Pixel | пред 3 месеци

Минатото лето сите очи на глобалната електронска музичка сцена беа насочени кон новиот, спектакуларен изглед на Денс Арената. Надалеку прочуената бина на ЕГЗИТ фестивал со тоа ги прослави првите 15 години...

Легендарниот Armin Van Buuren втор хедлајнер на Ohrid Calling 2018

Легендарниот Armin Van Buuren втор хедлајнер на Ohrid Calling 2018

Pixel | пред 4 месеци

Задоволство ни е да ве информираме дека еден од навистина најдобрите и најголеми диџеи на светот на сите времиња АRMIN VAN BUUREN ќе биде вториот хедлајнер на неверојатно атрактивното издание на OHRID...

Axwell  Ingrosso и Dimitri Vegas  Like Mike  хедлајнери на Skopje Calling и Ohrid Calling 2018

Axwell & Ingrosso и Dimitri Vegas & Like Mike - хедлајнери на Skopje Calling и Ohrid Calling 2018

Pixel | пред 4 месеци

Водечките тандеми на електронската музичка сцена (не само последниве неколку години, туку и денес), Axwell & Ingrosso и Dimitri Vegas & Like Mike, доаѓаат за прв пат не само во Македонија, туку...

ТАКСИРАТ 20 ви ги претставува Култните LAIBACH во Скопје

ТАКСИРАТ 20 ви ги претставува: Култните LAIBACH во Скопје!

Pixel | пред 4 месеци

ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ во низата концертни настани со кои во 2018-та го одбележува своето 20-то издание, ви го претставува концертот на култната словенечка група LAIBACH (ЛАЈБАХ) која пред македонската публика, на...

All you need is Love

All you need is Love

Pixel | пред 4 месеци

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност