ФЕНЕР ГО МЕНУВА МУХАМЕД АЛИ Вилбекин е заменикот

„ФЕНЕР" ГО МЕНУВА МУХАМЕД АЛИ: Вилбекин е заменикот?

Sportmedia | пред 34 минути

Според информациите на турските медиуми, најдобриот играч на Дарушафака, и најкорисниот играч на финалната серија од Еврокупот, Скоти Вилбекин, ќе биде првата мета на „канаринците" во текот на летниот...

ХРВАТИТЕ ОДБРАА Нов изборник е Зула

ХРВАТИТЕ ОДБРАА: Нов „изборник" е „Зула"

Sportmedia | пред 49 минути

По дебаклот кој го направи Ивица Скелин во првите два квалификациски „прозори" на ФИБА, ХКС одлучи нов селектор да биде Дражен Анзуловиќ... Ивица Скелин е минатото, а Дражен Анзуловиќ иднина на селкторската...

Мајк Оливер ќе го суди финалето на ФА Купот Челзи Манчестер Јунајтед

Мајк Оливер ќе го суди финалето на ФА Купот, Челзи-Манчестер Јунајтед

Sportmedia | пред еден час

Судијата кој неоадамна се најде во центарот на вниманието на светскиот фудбал, и кој досуди спорен пенал за Реал Мадрид против Јувентус во четвртфиналето од Лигата на Шампионите на истекот на екстра периодот,...

Марко Ѓоргиевски два пати во метата наречена Кожуф

Марко Ѓоргиевски два пати во метата наречена Кожуф!

Sportmedia | пред еден час

По лошото прво полувреме, велешани заиграа подобро во продолжението и со двата гола на Марко Ѓоргиевски дојдоа до триумф над Кожуф. Второлигашката конкуренција Исток исто така го имаше 23. продолжение...

ЕХФ ја закажа ждрепката за Ф4 останува Вардар да го завери местото

ЕХФ ја закажа ждрепката за Ф4, останува Вардар да го завери местото

Sportmedia | пред еден час

Пред стартот на реванш дуелите од четвртфиналето во Лигата на шампионите, ЕХФ ја закажа дрепката за фајнл-фор завршницата. На 2 мај во градот домаќин на завршницата во Лигата на шампионите, Келн ќе бидат...

ИЏЕ СО ХЈУНДАИ ВО ТЦР ШАМПИОНАТОТ

ИЏЕ СО „ХЈУНДАИ" ВО ТЦР ШАМПИОНАТОТ

Sportmedia | пред 2 часа

Најуспешниот македонски автомобилист, Игор Стефановски – Иџе го претстави новиот автомобил „ Hyundai i30 TCR " со кој ќе се натпреварува во ТЦР европската серија. Најуспешниот македонски автомобилист,...

Локомотива застана во Лисиче

Локомотива застана во Лисиче

Sportmedia | пред 2 часа

Во меч во кој речиси и да немаше прекршоци, Еуромилк на домашен терен го совлада тимот на Локомотива со 3:1. Локалната пресметка која попладнево се одигра во Лисиче, помеѓу Еуромилк и Локомотива, а која...

БЕРТОМЕУ ДО БОКАН Добредојдовте во Евролигата

БЕРТОМЕУ ДО БОКАН: Добредојдовте во Евролигата!

Sportmedia | пред 3 часа

Пред почетокот на состанокот во Барселона, првиот човек на елитното натпреварување Жорди Бертомеу го дочекал првиот човек на Будуќност, со зборовите „Добредојдовте во Евролигата"... Пред почетокот на состанокот...

Италија го бара Анчелоти за селектор

Италија го бара Анчелоти за селектор

Sportmedia | пред 3 часа

Следниот месец и официјално треба да биде познато кој ќе биде новиот предводник на некогашниот европски и светски првак Фудбалската федерација на Италија и официјално испратила понуда до Карло Анчелоти...

Рома нема да паркира автобус на Енфилд Роуд

Рома нема да паркира автобус на „Енфилд Роуд“

Sportmedia | пред 4 часа

Тренерот на римјаните, Еузебио ди Франческо подготвува офанзивна тактика По елиминацијата на Барселона, Рома сега е во нова мисија, а тоа е да се спротистави на некогашниот седумкратен првак Ливерпул....

Јаховиќ Опстанокот уште не нѝ е сигурен

Јаховиќ: Опстанокот уште не нѝ е сигурен

Sportmedia | пред 4 часа

Напаѓачот на Коњаспор вели дека има уште натпревари до крајот на сезоната, за дефинитивно обезбедување на опстанокот во најдобрата турска Лига Коњаспор викендов го совлада составот на Касимпаша. Еден од...

Ништо не може да го урне Борозан Црногорецот е подготвен за Кил

Ништо не може да го урне Борозан, Црногорецот е подготвен за Кил

Sportmedia | пред 5 часа

Вуко Борозан и Мајијало Марсениќ се двајцата ракометари на Вардар кои во моментов кои имаат ситни повреди. Вуко Борозан и Мајијало Марсениќ се двајцата ракометари на Вардар кои во моментов кои имаат ситни...

Битолската кугларница заслужува реновирање

Битолската кугларница заслужува реновирање

Sportmedia | пред 5 часа

Поддршка за Хераклеа дојде и од Србија Кугларскиот клуб Хераклеа иако се мачи со обезбедувањето финансии, се труди некако да држи чекор со скопските екипи, а доказ за тоа е пласманот во финалето на Купот...

Интересна најава на Ливерпул за дуелот со Рома

Интересна најава на Ливерпул за дуелот со Рома

Sportmedia | пред 6 часа

Стивен Џерард и Франческо Тоти. Стадиони „Енфилд" и „Олимпико". Многу страсти...Најавата на Ливерпул за вечерашниот прв полуфинален дуел од Лигата на шампионите е приказна за два града, две традиции, за...

Шкендија и Пелистер на 23 мај во Струмица

Шкендија и Пелистер на 23 мај во Струмица

Sportmedia | пред 6 часа

Финалната пресметка меѓу Шкендија и Пелистер во рамките на Купот на Македонија и официјално ќе се одигра во Струмица. Како што најави „Спортмедиа“, финалната пресметка меѓу Шкендија и Пелистер во рамките...

Шведскиот селектор се пишмани Зборот на Ибра е закон

Шведскиот селектор се пишмани: Зборот на Ибра е закон

Sportmedia | пред 6 часа

Златан Ибрахимовиќ дигна прашина во Шведска по изјавата дека ќе игра на Мундијалот во Русија. Но набрзо стигна демант од селекторот, Јон Андерсон, кој порача дека нема намера да го повика напаѓачот на...

Рома ќе лета со Катар ервејз

Рома ќе лета со „Катар ервејз“

Sportmedia | пред 7 часа

Ова е најбогатиот договор воопшто во италијанскиот фудбал. Фудбалскиот клуб Рома и „Катар ервејз" потпишаа спонзорски договор, со кој логото на катарскиот авио-превозник, ќе стои на предната страна на...

За Барселона и Баерн се досудени повеќе пенали отколку за Реал М

За Барселона и Баерн се досудени повеќе пенали отколку за Реал М.

Sportmedia | пред 7 часа

Во последните една и пол деценија има клубови кои извеле повеќе удари од белата точка од „кралскиот клуб“ Пеналот што го реализираше Кристијано Роналдо на дуелот против Јувентус, а го одведе Реал Мадрид...

Дувњак Кога играш во Скопје ниту пет гола предност не се гаранција

Дувњак: Кога играш во Скопје, ниту пет гола предност не се гаранција

Sportmedia | пред 8 часа

„Скопје се обединува, Вардар нема пораз на домашен терен“, се дел од коментарите на ракометарите на Кил пред реванш дуелот со македонскиот шампион во рамките на четвртфиналето во ЛШ. Затишје пред нова...

ФАНАТИК Го истетовира дресот на својот омилен клуб

ФАНАТИК: Го истетовира дресот на својот омилен клуб

Sportmedia | пред 8 часа

Овој навивач веќе никогаш повеќе нема да го „соблече“ дресот на бразилскиот Фламенго Љубовта помеѓу омилениот клуб и навивачите велат дека нема граници. Сепак, тоа што го направи еден симпатизер на бразилскиот...

Никола Секулов погоди за Јувентус и тоа во градското дерби

Никола Секулов погоди за Јувентус и тоа во градското дерби

Sportmedia | пред 9 часа

Горан Пандев повеќе од една и пол деценија ги покажува своите квалитети во Серија А. Дека имаме негов наследник во италијанското првенство покажува Секулов Горан Пандев повеќе од една и пол деценија ги...

Само осум играчи во цела Серија А имаат дадено повеќе голови од Пандев

Само осум играчи во цела Серија А имаат дадено повеќе голови од Пандев

Sportmedia | пред 9 часа

Погодокот на дуелот против Верона, беше јубилеен 80 за популарниот Гоче во најсилната италијанска лига Горан Пандев уште еднаш ја покажа својата класа во италијанската Серија А. Капитенот на македонската...

ПО ДВЕТЕ РЕМЕК ДЕЛА Барди во тимот на колото во Ла Лига

ПО ДВЕТЕ РЕМЕК-ДЕЛА: Барди во тимот на колото во Ла Лига

Sportmedia | пред 10 часа

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди ја дигна Шпанија на нозе. Двете ремек-дел против Билбао од слободен удар беа повеќе од доволна причина да се најде во тимот на колото во Ла Лига.

Меси добива 25 000 евра за секоја минута

Меси добива 25.000 евра за секоја минута!

Sportmedia | пред 10 часа

Во оваа категорија, Кристијано Роналдо е далеку зад Лео Најдобриот играч на Барселона Лионел Меси заработува 25.000 евра за секоја одиграна минута сезонава, пресметал „Франс Фудбал“. Аргентинскиот виртуоз...

Во Јута беше жешко  физичка пресметка без големи последици

Во Јута беше „жешко“, физичка пресметка без големи последици

Sportmedia | пред 11 часа

Јута Џез и Хјустон ги совладаа Оклахома односно Минесота и поведоа со 3-1 во првата рунда во НБА плеј-офот. Јута рутински дојде до третата победа во пресметките со Оклахома (113:96). Домашниот тим по првата...

Барди скромен како и секогаш Поддршката од соиграчите ми е најважна само така можам да играм најдобро

Барди скромен како и секогаш: Поддршката од соиграчите ми е најважна, само така можам да играм најдобро

Sportmedia | пред 12 часа

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди испиша историја на „Сан Мамеш", постигна два гола од слободен удар во рок од три минути. Македонскиот репрезентативец, Енис Барди испиша историја на „Сан Мамеш",...

Антиќ заигра оро а потоа објасни Навивачите на Звезда на Олимпијакос и на Фенер ми се во срцето

Антиќ заигра оро, а потоа објасни: Навивачите на Звезда, на Олимпијакос и на Фенер ми се во срцето

Sportmedia | пред 12 часа

„Кога се игра дербито, тоа е повеќе од животот. Можеш да ја освоиш Евролигата, но ако не го добиеш дербито...“, објаснува македонскиот центар Некогашниот македонски репрезентативец Перо Антиќ беше дел...

Македонија дефинитивно има фудбалски уметници Погледнете ги погодоците на Пандев и Барди

Македонија дефинитивно има фудбалски уметници! Погледнете ги погодоците на Пандев и Барди

Sportmedia | пред 13 часа

Капитенот Горан Пандев на националниот тим погоди во победата на Џенова против Верона, додека Енис Барди даде два гола и беше најзаслужен за триумфот на Леванте кај Атлетик Билбао Македонија синоќа покажа...

Пандев даде гол за најавните шпици

Пандев даде гол за најавните шпици!

Sportmedia | пред 22 часа

На капитенот на македонската репрезентација му беше доволно да одигра 10-тина минути за Џенова и да блесне на дуелот против Верона. Пандев во игра влезе во 81 минута, а во судиското надополнување даде...

Два евроголови од слободни удари на Барди за две минути против Атлетик во Билбао

Два евроголови од слободни удари на Барди за две минути против Атлетик во Билбао!

Sportmedia | пред 23 часа

Македонскиот репрезентативец речиси на идентичен начин два пати погоди за водство на Леванте од 2:1 на полувремето кај Атлетик Билбао. Со овие два погодоци Енис Барди веќе има шест гола во шпанската Примера дивисион.

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност