Костоски и Питешти ја прекинаа кризата против Стеауа

Костоски и Питешти ја прекинаа кризата против Стеауа

Спорт365 | пред 8 минути

Денеска во новиот натпревар од најсилното романско кошаркарско првенство… Составот на Питешти на домашен терен ја прекина негативната серија од пет порази во низа во шампионатот. Пред своите гледачи успеа...

ЛШ Познати стартните 11 Рома ја промени формацијата  Ливерпул очекувано

ЛШ: Познати стартните 11, Рома ја промени формацијата – Ливерпул очекувано!

Спорт365 | пред 23 минути

Јирген Клоп и Еузебио Ди Франческо донесоа одлука околу тоа кои ќе го започнат денешниот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите, прв од двата меѓусебни помеѓу Ливерпул и Рома кој ќе го суди...

ЛШ Боатенг Се радувам што ќе играм против Роналдо

ЛШ, Боатенг: Се радувам што ќе играм против Роналдо!

Спорт365 | пред 38 минути

Централниот дефанзивец на Баерн, Жером Боатенг ја пофали ѕвездата на шпанскиот клуб, Кристијано Роналдо пред првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите помеѓу двата тима… Тој изјави дека...

ЛШ Прв полуфинален дуел вечерва помеѓу Ливерпул и Рома на Енфилд  ФОТО ВИДЕО

ЛШ: Прв полуфинален дуел вечерва помеѓу Ливерпул и Рома на „Енфилд“! (ФОТО, ВИДЕО)

Спорт365 | пред еден час

Ливерпул вечерва од 20:45 часот ќе ја пречека Рома во првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите… Дуелот на стадионот „Енфилд“ ќе биде интересен поради фактот што премиерлигашот е предводен...

Германија ќе се кандидира за домаќин на ЕУРО 2024

Германија ќе се кандидира за домаќин на ЕУРО 2024

Спорт365 | пред еден час

Германија и официјално се прјави за организација на Европското првенство во 2024. година… Предадени се сите потребни документи, последен пат, но како Западна Германија организираше ЕУРО во далечната 1988....

Македонија со три златни медали на џиу џица турнирот Марибор Опен 2018

Македонија со три златни медали на џиу-џица турнирот „Марибор Опен 2018“

Спорт365 | пред 4 часа

Нов настап на меѓународната сцена и повторно се освоени медали на џиу-џица турнирите… Македонските натпреварувачи овојпат учествуваа на „MARIBOR OPEN – ROBI RAJH 2018“ во Словенија. Како што известуваат...

Стефановски со Хјундаи И30 ќе се натпреварува во европската ТЦР серија

Стефановски со „Хјундаи И30“ ќе се натпреварува во европската ТЦР серија!

Спорт365 | пред 5 часа

Денеска тимот на АКК Стефановски одржа прес конференција во просториите на Кореа Ауто Трејд Скопје Hyundai Motors Macedonia… На средбата беа претставени плановите на Игор Стефановски Иџе за натпреварувањето...

Металург Еурофарм Работник и Пелистер обезбедија фајналфор во Купот

Металург, Еурофарм Работник и Пелистер обезбедија фајналфор во Купот

Спорт365 | пред 7 часа

Претстојниот фајналфор во Купот на Македонија, кој ќе се игра на 19 и на 20 мај 2018 год., ќе претставува пресметка меѓу две екипи од Скопје и од Битола, откако Пелистер обезбеди учество и им се приклучи...

Салах прогласен за најдобар фудбалер сезонава во Премиерлигата

Салах прогласен за најдобар фудбалер сезонава во Премиерлигата

Спорт365 | пред 7 часа

Фудбалерот на Ливерпул е прогласен за најдобар играч оваа сезона во Премиерлигата во изборот на колегите… Првиот стрелец во најквалитетната англиска лига со 31 гол. Мохамед Салах ја доби наградата пред...

Енис Барди го споредуваат со Роналдињо Пирло Меси  ФОТО ВИДЕО

Енис Барди го споредуваат со Роналдињо, Пирло, Меси…! (ФОТО, ВИДЕО)

Спорт365 | пред 7 часа

Шпанските медиуми говорат за двата прекрасни голови за две минути постигнати од страна на македонскиот репрезентативец… Енис Барди беше еден од најзаслужните за трите важни бода на Леванте на гостувањето...

У19 Бундеслига Чурлинов донесе бод за Келн против Борусија Дортмунд

У19 Бундеслига: Чурлинов донесе бод за Келн против Борусија Дортмунд

Спорт365 | пред 19 часа

Македонскиот интернационалец (17) имаше нов настап за У19 тимот на Келн… Неговиот клуб ремизираше со резултат 2:2 на гостувањето против Борусија Дортмунд во својот 23. натпревар од А-јуниорската Бундеслига...

Ден на македонски фудбалски мајстории Ремек дело и на Симоновски во Романија

Ден на македонски фудбалски мајстории: Ремек дело и на Симоновски во Романија!

Спорт365 | пред 20 часа

После вечерашните прекрасни голови од страна на Енис Барди и Горан Пандев… Дефинитивно овој ден може да се заокружи како одличен за македонските фудбалски интернационалци кои настапуваат за своите клубови...

Гранде ГРАНДЕ Пандев Фантастичен лоб за триумф на Џенова

Гранде „ГРАНДЕ“ Пандев: Фантастичен лоб за триумф на Џенова!

Спорт365 | пред 22 часа

Вечерва во 34. коло од најсилното италијанско фудбалско првенство нови три бода за екипата на Џенова… На стадионот „Луиџи Ферарис“ со конечен резултат 3:1 избраниците на тренерот Балардини триумфираа над...

Уживајте Два прекрасни голови од слободен удар на Барди против Атлетик Билбао

Уживајте: Два прекрасни голови од слободен удар на Барди против Атлетик Билбао!

Спорт365 | пред 22 часа

По подолго време македонскиот репрезентативец им се враќа на головите во шпанската Примера… Вечерва екипата на Леванте во значаен натпревар за опстанок и покрај негативата на гостувањето кај Атлетик Билбао...

ЛШ Познати судиите за Фајнл фор турнирот во Будимпешта

ЛШ: Познати судиите за Фајнл-фор турнирот во Будимпешта

Спорт365 | пред 24 часа

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави имињата на судиите и делегатите за Ф4 турнирот од ЛШ што ќе се одигра на 12 и 13 мај во Будимпешта. Познато е веќе дека романската судиска двојка, ќе му...

Вардарки во Подгорица ќе ги добијат медалите од регионалната ВРХЛ лига

Вардарки во Подгорица ќе ги добијат медалите од регионалната ВРХЛ лига

Спорт365 | пред 24 часа

Вардар веќе ја одбрани титулата во регионалната женска ракометна ВРХЛ лига, а во вторник и среда во Подгорица се игра последниот турнир. Таму македонските ракометни шампионки ќе ги добијат и медалите за...

Сребро за Мојсовска на меѓународниот карате турнир во БиХ

Сребро за Мојсовска на меѓународниот карате турнир во БиХ

Спорт365 | пред еден ден

Во неделата во Олимписката сала „Хуан Антонио Самаранч“ беше одржано традиционалното натпреварување „Karate World Grand Prix – Алија Изетбеговиќ“ во Сараево, Босна и Херцеговина. Во рамките од натпреварувањето...

Пливачите на Бета се закитија со нови медали од Бања Лука и Крагујевац

Пливачите на „Бета“ се закитија со нови медали од Бања Лука и Крагујевац

Спорт365 | пред еден ден

Македонскиот пливачки клуб „Бета“ со свои натпреварувачи изминатиот викенд учествуваше на меѓународниот пливачки натпревар „22ри Април” во Бања Лука, Босна и Херцеговина и „Пирот опен” во Крагујевац, Србија...

Идризи со бронзен медал на турнирот Златен појас 2018 во Чачак

Идризи со бронзен медал на турнирот „Златен појас 2018“ во Чачак

Спорт365 | пред еден ден

Во саботата на 22.04.2018 во Чачак, Србија се одржа најстариот карате турнир, 47 по ред „Златен појас 2018″ каде што учествуваа над 1000 спортисти од 23 земји. Како дел од Карате Клубот Макпетрол учествуваше...

Ендуро Тим Водно Македонскиот мотокрос возач Станковиќ третопласиран во Грција

Ендуро Тим Водно: Македонскиот мотокрос возач Станковиќ третопласиран во Грција!

Спорт365 | пред еден ден

Ендуро Тим Водно од Скопје продолжува со одлични резултати… Уште еден подиум за младиот македонски мотокрос возач Христијан Станковиќ. Изминатиот викенд се одржа Мотокрос трка во Превеза, Грција (Crazy...

У19 Бундеслига Чурлинов донесе бод за Келн против Борусија Дортмунд

У19 Бундеслига: Чурлинов донесе бод за Келн против Борусија Дортмунд

Спорт365 | пред еден ден

Македонскиот интернационалец (17) имаше нов настап за У19 тимот на Келн… Неговиот клуб ремизираше со резултат 2:2 на гостувањето против Борусија Дортмунд во својот 23. натпревар од А-јуниорската Бундеслига...

Нов гол на Секулов за У16 тимот на Јувентус

Нов гол на Секулов за У16 тимот на Јувентус

Спорт365 | пред еден ден

Македонската фудбалска надеж имаше нов гол во дресот на У16 тимот на Јувентус… Во својот 26. натпревар од италијанската Серија А и Б за играчи до 16. години, Јувентус ремизираше со резултат 1:1 на гостувањето...

Тренерот на Кил Гисласон Во Скопје на реваншот сме целосни аутсајдери

Тренерот на Кил, Гисласон: Во Скопје на реваншот сме целосни „аутсајдери“!

Спорт365 | пред еден ден

Вардар успеа да слави минимално на првиот четвртфинален меч во Лигата на шампионите… Избраниците на Раул Гонзалез триумфираа со еден гол разлика (28:29), реваншот ќе се одигра во С.Ц. „Јане Сандански“...

ЛШ Канелјас И покрај победата не сме фаворити на реваншот против Кил

ЛШ, Канелјас: И покрај победата, не сме фаворити на реваншот против Кил!

Спорт365 | пред еден ден

Пласманот на Ф4 турнирот и одбраната на европската титула стануваат реалност и се поблиску до реализација по победата во Германија… Резултат и минималната победа на македонскиот и европски шампион од 28-29...

Турција Репрезентативецот Хендрикс прв стрелец со дабл дабл против Бешикташ

Турција: Репрезентативецот Хендрикс прв стрелец со „дабл-дабл“ против Бешикташ!

Спорт365 | пред еден ден

Во 26. коло од најсилното турско кошаркарско првенство, нова победа за екипата на Галатасарај… На домашен терен Галата успеа да го совлада тимот на Бешикташ со конечен резултат 77:73 за моментно деветто...

Суперлига Тројките на Куманово кобни за шампионот МЗТ Скопје Аеродром

Суперлига: Тројките на Куманово „кобни“ за шампионот МЗТ Скопје Аеродром!

Спорт365 | пред еден ден

Фантастичниот шут за три поени на Куманово, особено во последната четвртина, е главната причина за поразот на актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром на вечерашното гостување (101:95) во последниот натпревар...

Наполи се доближи на минус еден  Кулибали го шокираше Јувентус во 90 минута  ФОТО ВИДЕО

Наполи се доближи на „минус еден“: Кулибали го шокираше Јувентус во 90. минута! (ФОТО, ВИДЕО)

Спорт365 | пред еден ден

Во дербито од 34. коло во италијанската Серија А Наполи го совлада Јувентус во Торино со резултат 1:0. Двете екипи играа внимателно и не беа забележани премногу шанси. Првата прилика на мечот ја имаше...

Може ли Скјерн до ново чудо  Лазаров и Нант со предност ќе патуваат во Данска

Може ли Скјерн до ново „чудо“: Лазаров и Нант со предност ќе патуваат во Данска!

Спорт365 | пред еден ден

Денеска се одигра првиот натпревар помеѓу Нант и Скјерн во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Францускиот клуб после првите 60. минути обезбеди предност и триумф од 33:27 против данската екипа. Најзаслужни...

Ето o и Јаховиќ му донесоа три значајни бода на Коњаспор

Ето`o и Јаховиќ му донесоа три значајни бода на Коњаспор!

Спорт365 | пред еден ден

Денеска во 30. коло од најсилното турско фудбалско првенство нови три значајни бода за Коњаспор… Во битката за опстанок со резултат 2:0 беше совладан составот на Касимпаша за вкупно осма победа сезонава....

1МФЛ Шкендија ја слави новата шампионска титула

1МФЛ: Шкендија ја слави новата шампионска титула!

Спорт365 | пред еден ден

Денеска и официјално Шкендија е новиот шампион оваа сезона (2017/2018) во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ). Ова е втор трофеј за тетовскиот клуб во својата клупска историја, првиот го имаше во натпреварувачката...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност