ОДБЕЛЕЖАН ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК НА ОУ ХРИСТО УЗУНОВ

ОДБЕЛЕЖАН ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК НА ОУ „ХРИСТО УЗУНОВ“

ОхридНет | пред 30 минути

Во Центарот за култура „Григор Прличев“, синоќа, ОУ „Христо Узунов“ го одбележа патрониот празник.

ОУТУ ВАНЧО ПИТОШЕСКИ СО УПСПЕШЕН НАСТАП НА ОБРАЗОВНО РАНДЕВУ 2018

ОУТУ „ВАНЧО ПИТОШЕСКИ“ СО УПСПЕШЕН НАСТАП НА „ОБРАЗОВНО РАНДЕВУ 2018“

ОхридНет | пред 30 минути

Младинската организација при ОУТУ „Ванчо Питошески“ освои  две први  и едно трето место на манифестацијата  „Образовно Рандеву 2018“ , што ја организира Универзитетот за туризам и менаџмент во Скопје.

Земјоделците може да поднесуваат барања за субвенции

Земјоделците може да поднесуваат барања за субвенции

ОхридНет | пред 4 часа

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој на република Македонија и Канцеларијата за стручна поддршка на развојот на земјоделството на Општина Охрид, ги потсетува земјоделските...

На охридското пристаниште ќе се спроведува показна вежба

На охридското пристаниште ќе се спроведува показна вежба

ОхридНет | пред 5 часа

По повод 7 Мај - Денот на полицијата, од денес на градското пристаниште во Охрид започнуваат подготовките за показната вежба која ќе се реализира на 5 Мај.

Стојаноски Потребни се измени во физибилити студијата за регионална депонија

Стојаноски: Потребни се измени во физибилити студијата за регионална депонија

ОхридНет | пред 7 часа

Охридскиот градоначалник смете дека мора да има регионална депонија, но проблемот е само локацијата, нешто што најмногу  ги засега граѓаните.

На прагот на сезоната охридските плажи руинирани

На прагот на сезоната охридските плажи руинирани

ОхридНет | пред 7 часа

На прагот на туристичката сезона поголемиот дел од охридските плажи се потполно неуредени и руинирани од големото невремe.

Бројни успеси за учениците од Григор Прличев

Бројни успеси за учениците од „Григор Прличев“

ОхридНет | пред 7 часа

Бројни успеси на  учениците од ОУ „Гигор Прличев“  на натпреварите кои се одржаа во изминатите неколку дена.

Една година не работи електронската табла за мониторинг на Охридското езеро

Една година не работи електронската табла за мониторинг на Охридското езеро

ОхридНет | пред 7 часа

Од лани април до ден денес се уште не работи електронската табла за мониторинг на Охридското езеро.

Советниците го усвоија годишниот план за вработување во јавните претпријатија

Советниците го усвоија годишниот план за вработување во јавните претпријатија

ОхридНет | пред 21 часа

Советот на општина Охрид, денешната седница, на предлог на градоначалникот Јован Стојаноски, ја започна со едноминутно молчење по повод смртта на Ѓоко Чингоски, директор на ОУ „ Живко Чинго“ од село Велгошти.

Улица Македонија годинава ќе биде сообраќајница

Улица „Македонија“ годинава ќе биде сообраќајница

ОхридНет | пред еден ден

Денеска во големата сала на општина Охрид, деканот на Архитектонскиот факултет од Скопје проф. д-р Огнен Марина заедно со Лилјана Јоноска и Билјана Анѓелоска од Секторот за урбанизам одржаа презентација...

Охрид во чест на Христо Узунов

Охрид во чест на Христо Узунов

ОхридНет | пред еден ден

Со положување свежо цвеќе пред бистата на револуционерот Христо Узунов, во дворот на основното училиште што го носи неговото име, денес започнаа чествувањата за охридскиот војвода и илинденец.

Татко насилно ги одзел децата од мајката

Татко насилно ги одзел децата од мајката

ОхридНет | пред еден ден

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Р.Б.(35) од Охрид за сторено кривично дело “одземање малолетник“.

Нов начин на наплата на паркинг во Охрид

Нов начин на наплата на паркинг во Охрид

ОхридНет | пред еден ден

Општина Охрид заедно со ЈП „Билјанини извори“ наскоро започнува проект за нов начин на наплата за паркирање на возила во Охрид .

Викендов сефте капење во Охридското езеро

Викендов „сефте“ капење во Охридското езеро

ОхридНет | пред еден ден

Викендов падна првото капење, или како охриѓани љубат да кажат „сефте“  во водите на Охридското езеро.

Лето во април температурите повисоки од просекот

Лето во април, температурите повисоки од просекот

ОхридНет | пред еден ден

Изминативе денови температурите високи како во лето.

КОМЕНТАР До кога Бранко крвопиецот ќе цица крв од охриѓани

КОМЕНТАР: До кога Бранко крвопиецот ќе цица крв од охриѓани?

ОхридНет | пред еден ден

ПИСМО: До кога Бранко крвопиецот ќе цица крв од охриѓани?

Охридскиот градоначалник го поддржа протестот во Дебрца

Охридскиот градоначалник го поддржа протестот во Дебрца

ОхридНет | пред еден ден

Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски вчера присуствуваше на масовниот протест во Дебрца, против изградба на регионална депонија.

Илјадници дебрчани на еколошко востание против депонија

Илјадници дебрчани на еколошко востание против депонија

ОхридНет | пред 2 дена

Со 15 минутно биење на камбаните денес започна масовното сенародно еколошко востание во славна Дебрца. Илјадници жители денес присуствуваа на големито протест!

Илјадници дебрчани на елолошко востание против депонија

Илјадници дебрчани на елолошко востание против депонија

ОхридНет | пред 2 дена

Со 15 минутно биење на камбаните денес започна масовното сенародно еколошко востание во славна Дебрца. Илјадници жители денес присуствуваа на големито протест!

Пронајдената мртва жена во Љубаништа  мистерија

Пронајдената мртва жена во Љубаништа - мистерија

ОхридНет | пред 2 дена

Вчера на брегот на охридско Љубаништа беше пронајдено тело на мртва жена. Но освен информацијата за нејзиното пронаоѓање, во јавноста нема никакви детали од МВР.

Музејот на вода останува најпосетената туристичка атракција

Музејот на вода останува најпосетената туристичка атракција

ОхридНет | пред 2 дена

Музејот на вода и натаму најпосетената туристичка атракција на брегот на Охридското езеро.

Канео кога беше на охриѓани

Канео кога беше на охриѓани

ОхридНет | пред 2 дена

Канео кога беше на охриѓани. Без узурпации и без дивоградби.

Избрано раководство на партијата Поен во Охрид

Избрано раководство на партијата „Поен“ во Охрид

ОхридНет | пред 2 дена

Партија за општествен и економски напредок (ПОЕН) вчера одржа две изборни општински собранија. Во Дебар и во Охрид. За претседател на охридскиот огранок избран беше Вахид Мемед.

Жителите на ул Македонија против пешачка зона

Жителите на ул „Македонија“ против пешачка зона

ОхридНет | пред 2 дена

Општината најави дека во рамки на меѓународен проект ќе се изработи физибилити студија за претворање на улицата „Македонија“ над градскиот кеј во пешачка зона.

Испил седативи завршил на клиника Скопје

Испил седативи завршил на клиника Скопје

ОхридНет | пред 3 дена

На 20.04.2018 година околу 15,00 часот во село Радожда, струшко во семејната куќа, Г.Н. (51) од Скопје, испил таблети-седативи со алкохол.

Велгоштанец паднал од осми кат во Скопје

Велгоштанец паднал од осми кат во Скопје

ОхридНет | пред 3 дена

Жител на  охридското село Велгошти   паднал  од осми кат во Скопје.

Полицаец дилал дрога  заработи притвор

Полицаец дилал дрога , заработи притвор

ОхридНет | пред 3 дена

Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(40) од Скопје, полициски...

Отворен награден конкурс на тема Мајка

Отворен награден конкурс на тема „Мајка“

ОхридНет | пред 3 дена

По повод МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА МАЈКАТА 15. МАЈ.2018год.,Женски центар ,,БИСЕРА,, Охрид, објавува награден конкурс за литературни и ликовни детски творби на тема ,,МАЈКА,, за Основни училишта од Охрид и околината.

Пронајдена мртва жена во Љубаништа

Пронајдена мртва жена во Љубаништа

ОхридНет | пред 3 дена

Пронајдено безживотно женско тело во Љубаништа.

Еколошко сенародно востание во Дебрца

Еколошко сенародно востание во Дебрца

ОхридНет | пред 3 дена

Утре,  недела селските камбани ќе го означат почетокот на еколошко сенародно востание, во историска Дебрца!

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност