Победа и пораз за крај на турнеата во Бугарија

Победа и пораз, за крај на турнеата во Бугарија

РК Металург | пред еден ден

Со денешните две средби, заврши турнеата на двете екипи на Металург во Бугарија. Момчињата и девојчињата, сите од генерација 2002/3, и денеска имаа двојно соочување со соодветните репрезентации на Бугарија,...

Реми и пораз во денешното соочување меѓу екипите на Металург и репрезентацијата на Бугарија

Реми и пораз во денешното соочување меѓу екипите на Металург и репрезентацијата на Бугарија

РК Металург | пред 2 дена

Во Габрово (Бугарија) гостуваат две екипи од семејството Металург, машка и женска, двете составени од ракометари и ракометарки родени 2002/3. Планирани се вкупно четири средби со соодветните репрезентации...

Пред нас е последното коло од мини лигата на Металург за регион Скопје Распоред

Пред нас е последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. Распоред

РК Металург | пред 2 дена

В недела, на 29 април, во Автокоманда ќе се одигра последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. За многу екипи ова ќе биде последна шанса да обезбедат место во фајналфорот на лигата. Планирани...

Генсхајмер е најсериозен кандидат за најдобар стрелец во Лигата на шампионите

Генсхајмер е најсериозен кандидат за најдобар стрелец во Лигата на шампионите

РК Металург | пред 3 дена

Иако листата на стрелците во Лигата на шампионите изгледа згуснато, реално најголеми шанси има стрелецот на ПСЖ Уве Генсхајмер, бидејќи останатите кандидати им припаѓаат на екипите што го завршија учеството...

Комплетирана е првата половина од четврт финалната фаза во Лигата на шампионите Сите резултати

Комплетирана е првата половина од четврт-финалната фаза во Лигата на шампионите. Сите резултати

РК Металург | пред 3 дена

Зад нас е првата половина од четврт-финалната фаза во Лигата на шампионите, после која дел од екипите учесници решија многу од своите проблеми. Иако сме уште далеку од тоа, се надзира интересна можност...

Вардар и Нант со предност по првите четврт финални средби во Лигата на шампионите

Вардар и Нант со предност, по првите четврт-финални средби во Лигата на шампионите

РК Металург | пред 3 дена

Денеска во Лигата на шампионите се одиграни последните две средби од првата половина на четврт-финалната фаза на Лигата на шампионите. Македонскиот шампион Вардар одигра одличен натпревар на гостувањето...

Две екипи на Металург гостуваат во Бугарија

Две екипи на Металург гостуваат во Бугарија

РК Металург | пред 3 дена

Две екипи на Металург, машки 2002/3 и женски 2002/3, од денеска до вторник гостуваат во Габрово, Бугарија, каде ќе одиграат по два натпревари со репрезентациите на Бугарија, генерација 2002/3. Нашата машка...

Металург Е Работник и Пелистер обезбедија фајналфор во Купот на Македонија Сите резултати

Металург, Е.Работник и Пелистер обезбедија фајналфор во Купот на Македонија. Сите резултати

РК Металург | пред 3 дена

Претстојниот фајналфор во Купот на Македонија, кој ќе се игра на 19 и на 20 мај, ќе претставува пресметка меѓу две екипи од Скопје и од Битола, откако денеска Пелистер обезбеди учество и им се приклучи...

Фотогалерија од Куп средбата Металург  Тинекс Пролет

Фотогалерија од Куп-средбата Металург – Тинекс Пролет

РК Металург | пред 3 дена

Фотографии од Дарко Андоновски од “Нова Македонија“

Неверојатниот гол на Дејан Бомбач

Неверојатниот гол на Дејан Бомбач

РК Металург | пред 4 дена

Киелце убедливо загуби на свој паркет од ПСЖ, во првиот четврт-финален натпревар од Лигата на шампионите, и е на чекор од елиминација, но најубавиот гол на вчерашната средба е дело на Дејан Бомбач од составот...

Металург обезбеди настап во завршницата на Купот на Македонија

Металург обезбеди настап во завршницата на Купот на Македонија

РК Металург | пред 4 дена

Металург ја совлада екипата на Тинекс Пролет и ќе настапи на фајналфорот во Купот на Македонија. Нашите ракометари денеска славеа со резултат 29:24 (13:11). Овие две екипи се сретнаа и пред еден месец,...

Денеска се играат преостанатите четврт финални дуели во Лигата на шампионите

Денеска се играат преостанатите четврт-финални дуели во Лигата на шампионите

РК Металург | пред 4 дена

Денеска во Лигата на шампионите ќе заврши првата половина од четврт-финалната фаза, а на програмата се два натпревари. Македонските љубители на ракометот ќе навиваат за Вардар, кој денеска му гостува на...

ПСЖ го демолираше Киелце среде Полска

ПСЖ го демолираше Киелце среде Полска

РК Металург | пред 4 дена

Денеска се одигра првиот натпревар од четврт-финалниот дуел меѓу екипите на Киелце и на ПСЖ. Средбата се одигра во Полска, но тоа не го спречи тимот на ПСЖ да го демолира својот противник на негов терен....

Младинците на Металург го совладаа Прилеп

Младинците на Металург го совладаа Прилеп

РК Металург | пред 4 дена

Во претпоследното, 13-то, коло од младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург 1 дојдоа до својата четврта победа. Совладана е екипата на Прилеп, со резултат 36:33 (22:15). Иако...

Младинците на Металург 2 ги освоија бодовите од гостувањето кај Ринија

Младинците на Металург 2 ги освоија бодовите од гостувањето кај Ринија

РК Металург | пред 5 дена

Во последното, десето, коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 се вратија со победа од тешкото гостување кај екипата на РК Ринија. Металург 2 славеше со резултат...

Младинците на Металург 2 ги освоија сите бодови на гостувањето кај Ринија

Младинците на Металург 2 ги освоија сите бодови на гостувањето кај Ринија

РК Металург | пред 5 дена

Во последното, десето, коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 се вратија со победа од тешкото гостување кај екипата на РК Ринија. Металург 2 славеше со резултат...

Фотогалерија од куп средбата Металург  Вардар Јуниор

Фотогалерија од куп-средбата Металург – Вардар Јуниор

РК Металург | пред 5 дена

Металург обезбеди финале во 4 тата четврт финална група од Купот на Македонија

Металург обезбеди финале во 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија

РК Металург | пред 5 дена

Металург вечерва го совлада тимот на Вардар Јуниор и обезбеди финале во 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија, каде утре за противник ќе ја има екипата на Тинекс Пролет. Металург славеше со...

Халил Јагањац номиниран за најдобар млад играч во Лигата на шампионите

Халил Јагањац номиниран за најдобар млад играч во Лигата на шампионите

РК Металург | пред 5 дена

ЕХФ ги објави номинациите за ол-стар тимот во Лигата на шампионите, но и номинациите за најдобар тренер, најдобар дефанзивец и најдобар млад играч на сезоната. Нашиот Халил Јагањац, кој покрај тоа што...

Утре во Автокоманда се игра четврт финалето во Купот на Македонија

Утре во Автокоманда се игра четврт-финалето во Купот на Македонија

РК Металург | пред 6 дена

Утре и задутре во Автокоманда се играат натпреварите од четвртата четврт-финална група во Купот на Македонија. Учествуваат екипите на Металург, Тинекс Пролет, Вардар Неготино и на Вардар Јуниор. . Распоред...

Монпелје се враќа непоразен од Фленсбург

Монпелје се враќа непоразен од Фленсбург

РК Металург | пред една недела

Денеска е одиграна првата четврт-финална средба од плејофот во Лигата на шампионите. Екипата на Монпелје продолжува со изненадувањата и од Фленсбург се враќа непоразен. Екипата која дојде од послабата...

Денеска почнува четврт финалната фаза на Лигата на шампионите Распоред и сатница

Денеска почнува четврт-финалната фаза на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

РК Металург | пред една недела

Со денешната прва пресметка меѓу екипите на Монпелје и на Фленсбург почнува четврт-финалната фаза на Лигата на шампионите. . Распоред и сатница: 18.04.2018 г., 19.00 ч.: Фленсбург – Монпелје (Реваншот...

Фотогалерија од младинската средба Металург 2  Радовиш

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Радовиш

РК Металург | пред една недела

Младинците на Металург 2 го прегазија Радовиш

Младинците на Металург 2 го “прегазија“ Радовиш

РК Металург | пред една недела

Во претпоследното, деветто, коло од младинската лига, група 2, младинците на Металург 2 вечерва катастрофално го поразија тимот на Радовиш. Нашите младинци победија со резултат 40:21 (20:9) и комплетно...

Идеалниот тим на Ф4 турнирот на СЕХА лигата

Идеалниот тим на Ф4-турнирот на СЕХА-лигата

РК Металург | пред една недела

Лука Циндриќ е прогласен за МВП на завршниот турнир во СЕХА-лигата, а Илија Абутовиќ за најдобар дефанзивец. Освен тоа, избран е и идеалниот тим на Ф4-турнирот во Скопје. . Голман: Арпад Штербик Лево крило:...

Вардар е шампион на СЕХА лигата а Цеље победник во малото финале

Вардар е шампион на СЕХА-лигата, а Цеље победник во малото финале

РК Металург | пред една недела

Македонскиот шампион Вардар е староновиот првак на СЕХА-лигата. До својата четврта титула во ова регионално натпреварување стигна со победата против ППД Загреб. Иако важеше за голем фаворит, Вардар мораше...

Добар отпор на Металург 2 во Радовиш

Добар отпор на Металург 2 во Радовиш

РК Металург | пред една недела

Во третото коло од плејаутот на првенството на Македонија, екипата на Металург 2 гостуваше во Радовиш, кај неспорниот лидер во групата за опстанок. Натпреварот мина во доминација на домашниот состав, кој...

Металург и Еурофарм Работник ги поделија бодовите

Металург и Еурофарм Работник ги поделија бодовите

РК Металург | пред една недела

Во третото коло од плејофот, Металург гостуваше на тешкиот терен во Битола, каде амбициозниот тим на Еурофарм Работник, пред 3000 свои навивачи, се обиде да ја оспори долгогодишната неприкосновеност на...

Фотогалерија од пионерската средба РК Металург ГРК Гостивар

Фотогалерија од пионерската средба РК Металург ГРК Гостивар

РК Металург | пред една недела

Пионерите на Металург го надиграа Гостивар

Пионерите на Металург го надиграа Гостивар

РК Металург | пред една недела

Во последното коло на пионерската лига, група 2, пионерите на Металург во Автокоманда ја пречекаа екипата на ГРК Гостивар, третопласираниот тим во лигата. Според очекувањата, нашите пионери целосно ја...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност