Публицис објави оглас за три работни позиции

Публицис објави оглас за три работни позиции

Marketing365 | пред 5 часа

Publicis One Македонија објавува оглас за вработување на: Copywriter Art Director DTP Сите заинтересирани кандидати се охрабрени да ги испратат своите CV-а и портфолија на [email protected] Крајниот...

Оглас за асистент за маркетинг

Оглас за асистент за маркетинг

Marketing365 | пред 5 часа

Компанијата АУТОМОБИЛЕ-СК ДОО Скопје , ексклузивен увозник за марките FIAT, ALFA ROMEO и JEEP за Македонија и Косово вработува: Асистент за маркетинг ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ Најмалку 3 години претходно работно...

Vip официјален партнер на годинешната концертна програма на Авалон продукција

Vip официјален партнер на годинешната концертна програма на Авалон продукција

Marketing365 | пред 6 часа

Vip со големо задоволство го објавува официјалното партнерство со Авалон продукција за концертната сезона по повод 25 години од постоењето на продукцијата. Преку ова партнерство Vip е дел од голем број...

Инфлуенсер маркетинг и недоумиците на просечниот потрошувач

Инфлуенсер маркетинг и недоумиците на просечниот потрошувач

Marketing365 | пред 7 часа

Наоми Кембел, еден од најпознатите модели во светот, во мај 2017 година, на својот профил на Инстаграм стави навидум обична фотографија, која во никој случај не се издвојуваше од другите фотографии на...

McCann и MTS ја спасуваат природата со новата кампања и понуда

McCann и MTS ја спасуваат природата со новата кампања и понуда

Marketing365 | пред 8 часа

Дури 90 проценти од младите луѓе веруваат дека општествено одговорните активности треба да бидат дел од работењето на секој сериозен бренд, според резултатите на истражувањето “ Вистината за младите“ спроведено...

Се е подготвено за доаѓањето на Мартин Линдстром Најдобриот светски бренд експерт наскоро во Белград

Се` е подготвено за доаѓањето на Мартин Линдстром- Најдобриот светски бренд експерт наскоро во Белград!

Marketing365 | пред 10 часа

„Знаење кое можеш да го искористиш“ е слоганот на првиот ARK Regional Branding Symposium во организација на BEA – Branding Experts Association . Единствениот говорник на осумчасовниот интерактивен симпозиум...

 Тиквеш и Домен Лепово го потврдија статусот Најтрофејни винарници во регионот

„Тиквеш“ и „Домен Лепово“ го потврдија статусот: Најтрофејни винарници во регионот

Marketing365 | пред еден ден

Доделени наградите за најдобрите вина на „Вино Љубљана 2018“ Македонското премум црвено вино „Домен Лепово Гранд Куве“ (Domaine Lepovo Grand Cuvée), од бербата 2015-та, по трет пат е прогласено за најдобро...

Филип Младеновски назначен за регионален менаџер за дигитална стратегија во UM

Филип Младеновски назначен за регионален менаџер за дигитална стратегија во UM

Marketing365 | пред еден ден

Регионалниот стратешки тим на Агенцијата UM ќе добие нов член во мај. Филип Младеновски е назначен за нов регионален менаџер за дигитална стратегија за регионот на Југоисточна Европа. Неговата улога ќе...

Инстаргам клонови и еволуцијата на општеството

Инстаргам клонови и еволуцијата на општеството

Marketing365 | пред еден ден

Централниот момент во една канадска реклама од деведесеттите години на минатиот век, која имаше за цел да ја потенцира важноста на индивидуалноста, беше “Зошто да бидеш ти, кога можеш многу лесно да бидеш...

Витаминка го рестартира производството на Брилијант

Витаминка го рестартира производството на Брилијант

Marketing365 | пред еден ден

Во Штип деновиве беа произведени првите количини од маслото Брилијант, по неодамнешното преземање на фабриката од индустријата за прехранбени производи „Витаминка” од Прилеп Како што информираат од Витаминка,...

Дали знaеш да зборуваш Дигитален Маркетинг

Дали знaеш да зборуваш Дигитален Маркетинг?

Marketing365 | пред еден ден

Во моментов се соочуваме со огромна разлика помеѓу вештините кои ги знаат луѓето и оние кои им се потребни на компаниите. …oгромна разлика која постојано расте! Конвенционалните провајдери за вештини не...

Корисниците на Фејсбук отсега ќе мора да прифаќаат таргетирани реклами и огласи

Корисниците на Фејсбук отсега ќе мора да прифаќаат таргетирани реклами и огласи

Marketing365 | пред еден ден

Фејсбук соопшти дека од корисниците ќе бара да прифаќаат таргетирани реклами и огласи како услов за користење на услугите кои ги нуди компанијата. Станува збор за помош во одржувањето на компанискиот бизнис...

Кои се непишаните правила за користење на LinkedIn

Кои се непишаните правила за користење на LinkedIn?

Marketing365 | пред еден ден

LinkedIn во моментов е најдобрата професионална платформа, а со повеќе од 500 милиони профили, ова е и место каде што менаџерите и работодавците ќе ги најдат своите нови вработени, фриленсери, продавачи...

P G презема дел од Мерк КГаА

P&G презема дел од „Мерк КГаА”

Marketing365 | пред еден ден

„Procter&Gamble” постигна договор за преземање на потрошувачкиот сегмент за грижа за здравје од германската фармацевтска компанија „Мерк КГаА (Merck KGaA’) ” за околу 3,4 милијаради евра. Претставниците...

Фејсбук префрли 1 5 милијарда корисници надвор од досегот на новите правила за приватност

Фејсбук префрли 1,5 милијарда корисници надвор од досегот на новите правила за приватност

Marketing365 | пред 4 дена

Фејсбук префрли повеќе од 1,5 милијарди корисници надвор од досегот на Европските закони за приватност и покрај ветувањето на Марк Цукерберг дека Европската општа регулатива за заштита на личните податоци...

Флексибилно работно време за поголема продуктивност на вработените

Флексибилно работно време за поголема продуктивност на вработените

Marketing365 | пред 4 дена

Светските истражувања покажуваат дека моделот на флексибилно работно време позитивно влијае на мотивацијата на вработените, што на крајот на годината на компаниите им донесува значително повисок профит....

Злато за кампањата #Несакана на Европскиот самит McCann Worldgroup 2018

Злато за кампањата #Несакана на Европскиот самит McCann Worldgroup 2018

Marketing365 | пред 4 дена

Кампањата #Несакана освои злато на Европскиот самит McCann Worldgroup 2018 во Барселона, во категоријата “Чувство за итност”. Оваа награда се доделува само на исклучителни кампањи со кои се докажува дека...

Злато за кампањата #Несакана на Европскиот самит McCann Worldgroup 2018

Злато за кампањата #Несакана на Европскиот самит McCann Worldgroup 2018

Marketing365 | пред 4 дена

Кампањата #Несакана освои злато на Европскиот самит McCann Worldgroup 2018 во Барселона, во категоријата “Чувство за итност”. Оваа награда се доделува само на исклучителни кампањи со кои се докажува дека...

WARC ги открива ефикасните трендови во медиските стратегии

WARC ги открива ефикасните трендови во медиските стратегии

Marketing365 | пред 4 дена

Програматикот забрзано станува стандард и помага во воспоставување на подетално таргетирање Организацијата WARC , глобалниот авторитет кога станува збор за ефикасноста на огласувањето и медиумите, го објави...

Агенцијата ЕПП вработува Digital Designer

Агенцијата ЕПП вработува Digital Designer

Marketing365 | пред 5 дена

ЕПП Комјуникејшнс вработува еден Digital Designer со квалификации во следниве области: 1.Graphic Design и Advertising: Adobe Photoshop Adobe Illustrator Adobe InDesign Adobe Acrobat DC / Pro Предност имаат...

 БазФид и Додо го прават секојдневието поинтересно преку Супер Бавни Слоу Мо видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9

“БазФид“ и “Додо“ го прават секојдневието поинтересно преку Супер Бавни “Слоу-Мо“ видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9+

Marketing365 | пред 5 дена

Оваа кампања ќе покаже колку е едноставно и забавно за корисниците да ги доловат секојдневните мигови во бавно движење Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) го најави своето партнерство со...

Фејсбук се соочува со тужба заради технологијата на препознавање на лица

Фејсбук се соочува со тужба заради технологијата на препознавање на лица

Marketing365 | пред 5 дена

Најголемата социјална мрежа во светот може да плати отштета од неколку милијарди американски долари ако судот ја прогласи за виновна врз основа на заедничката тужба поради технологија за препознавање на...

Нова комуникациска платформа за Чоколино од MсCаnn Загреб

Нова комуникациска платформа за Чоколино од MсCаnn Загреб

Marketing365 | пред 5 дена

Првиот ТВ спот на овој бренд во кој носителот на комуникација не е познатото мече Лино Иако сите ние имаме различни карактеристики и навики, развиваме различни вкусови и погледи на светот и ги правиме...

Виолета Цветковска Тренд е  дигитална но и етичка комуникација

Виолета Цветковска: Тренд е – дигитална но и етичка комуникација

Marketing365 | пред 5 дена

Пишува: Виолета Цветковска М-р и специјалист за менаџирање на стратешки комуникации Виолета Цветковска Бидете етични комуникатори без стереотипи, користете компетентни блогери и инфлуенсери и длабоко запливајте...

NEM 2018 Огласувањето никогаш не било попредизвикувачко

NEM 2018: Огласувањето никогаш не било попредизвикувачко!

Marketing365 | пред 5 дена

Рекламирањето е достапно насекаде околу нас: на натпреварите, напуштени те објекти, превозните средства, тоалетите во рестораните, автопати те, па така и на телевизија. Дали навистина постои ситуација...

Колку би можела да изнесува цената за месечна претплата на Фејсбук

Колку би можела да изнесува цената за месечна претплата на Фејсбук?

Marketing365 | пред 6 дена

Врз основа на податоците за бројот на корисници и месечните приходи, аналитичарите пресметаа колку би можела да изнесува месечна претплата на Фејсбук Ниту еден од корисниците на Фејсбук не мора да се грижи...

Нова урнебесна реклама на Ибрахимовиќ

Нова урнебесна реклама на Ибрахимовиќ

Marketing365 | пред 6 дена

Познатиот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ вчера стана заштитно лице на компанијата „Виза“. Како официјален партнер на ФИФА, „Виза“ во соработка со Ибрахимовиќ летово ќе им дозволи на навивачите да...

Фолксваген започна глобална ревизија на своите агенциски партнерства

Фолксваген започна глобална ревизија на своите агенциски партнерства

Marketing365 | пред 6 дена

Гигантот на автомобилската индустрија сака да создаде низа регионални центри како дел од новата долгорочна маркетинг стратегија Фолксваген започна глобална ревизија на своите креативни агенции за да обезбеди...

Погледнете ја новата реклама на Швепс со наслов What do you expect

Погледнете ја новата реклама на Швепс со наслов “What do you expect”

Marketing365 | пред 6 дена

“What Did You Expect?” стана “What Do You Expect?” Менување на само две букви може да создаде сосема ново значење: од конечен заклучок до неизвесен крај, од очекувано намигнување до повик за истражување...

Владимир Вулиќ  Луѓето најдобро се инспирираат со пример Затоа доаѓањето на Мартин Линдстром во Србија е полн погодок

Владимир Вулиќ: “Луѓето најдобро се инспирираат со пример. Затоа доаѓањето на Мартин Линдстром во Србија е полн погодок!“

Marketing365 | пред 7 дена

Еден од најдобрите бренд експерти во светот, Мартин Линдстром , ќе биде единствениот говорник на осумчасовниот ARK Branding Symposium на 12 мај во Белград. Овој импозантен настан е организиран од BEA (Branding...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност