Времето денес 02 03 2018  Облачно со врнежи од дожд и многу потопло време

Времето денес (02.03.2018) - Облачно со врнежи од дожд и многу потопло време

Weather4all | пред еден месец

Денес е петок, 2 март 2018 година, 61-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:02, а ќе зајде во 17:29 часот. Денот ќе трае 11 часа и 27 минути.   Ова утро во Македонија имаме облачно време со локални...

И денес 07 08 2017 тропски ден попладне услови за локален дожд

И денес(07.08.2017) тропски ден, попладне услови за локален дожд

Weather4all | пред 9 месеци

Денес е понеделник, 7 август 2017 година, 219-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:28, а ќе зајде во 19:48 часот. Денот ќе трае 14 часа и 20 минути.   Позади нас е една навистина топла ноќ, можеби...

Времето денес 05 09 2016  Претпладне сончево попладне и навечер со врнежи од дожд

Времето денес 05.09.2016 - Претпладне сончево, попладне и навечер со врнежи од дожд

Weather4all | на 9.2016

Денес е понеделник, 5 септември 2016 година, 249-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:58, а ќе зајде во 18:54 часот. Денот ќе трае 13 часа и 04 минути. Сателитска слика на Балканот 05.09.2016  06:00...

Од вторник промена на времето Обилни врнежи од дожд силен ветер и температурен шок

Од вторник промена на времето. Обилни врнежи од дожд, силен ветер и температурен шок

Weather4all | на 9.2016

Додека жителите на Пиринејскиот полуостров уживаат во сончевото време и тропските температури кои на јужните предели може да достигнат и до 43 степени, на Балканскиот полуостров и Македонија , метеоролошките...

Сончево и топло во недела по понеделник попладне наоблачување

Сончево и топло во недела, по понеделник попладне наоблачување

Weather4all | на 9.2016

БАЛКАН (04.09.2016) – На Балканскиот полуостров ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло време. Во доцните попладневни и во вечерните часови во северните предели продор на нестабилна и посвежа...

Времето денес 19 08 2016  Претпладне претежно сончево попладне нестабилно со врнежи од дожд

Времето денес 19.08.2016 - Претпладне претежно сончево, попладне нестабилно со врнежи од дожд

Weather4all | на 8.2016

Денес е петок, 19 август 2016 година, 232-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 5:46, а ќе зајде во 19:28 часот. Денот ќе трае 13 часа и 49 минути.   Претежно сончево и топло утро имаме денес во Македонија....

Две џиновски грутки под површината на Земјата мистерија за научниците

Две џиновски грутки под површината на Земјата мистерија за научниците

Weather4all | на 8.2016

Двете структури, кои се со големина на континент и се 100 пати повисоки од Монт Еверест, се наоѓаат длабоко во земјата, на спротивните страни на планетата, во Тихиот Океан, од една страна и под Африка...

Времето утре 20 07 2016  По свежото утро претежно сончево со локална облачност

Времето утре (20.07.2016) - По свежото утро, претежно сончево со локална облачност

Weather4all | на 8.2016

МАКЕДОНИЈА - Во Македонија во среда по свежото утро во текот на денот ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност, ветровито и потопло од денес. Ќе дува доумерен засилен северозападен и североисточен...

Состојба на патиштата  среда 20 07 2016

Состојба на патиштата - среда 20.07.2016

Weather4all | на 8.2016

СРЕДА, 20 ЈУЛИ 2016 06:18:00 - АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:   СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по суви коловози.   ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно...

Времето денес 10 07 2016  Претежно сончево со локална облачност и потопло

Времето денес (10.07.2016) - Претежно сончево со локална облачност и потопло

Weather4all | на 8.2016

Денес е среда, 20 јули 2016 година, 202-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:11, а ќе зајде во 20:06 часот. Денот ќе трае 14 часа и 54 минути.   Ова утро во поголем дел од Македонија имаме претежно...

Состојба на патиштата  четврток 21 07 2016

Состојба на патиштата - четврток 21.07.2016

Weather4all | на 8.2016

ЧЕТВРТОК, 21 ЈУЛИ 2016 06:09:00 - АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:   СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно...

Времето денес 21 07 2016  Сончево и топло пред нас е тропски викенд

Времето денес (21.07.2016) - Сончево и топло, пред нас е тропски викенд

Weather4all | на 8.2016

Денес е четврток, 21 јули 2016 година, 203-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:12, а ќе зајде во 20:05 часот. Денот ќе трае 14 часа и 53 минути.   И ова утро во Македонија имаме сончево и посвежо...

Времето утре 23 07 2016  Сончево и многу топло од понеделник дожд

Времето утре (23.07.2016) - Сончево и многу топло, од понеделник дожд

Weather4all | на 8.2016

МАКЕДОНИЈА - Во Македонија во сабота денот ќе го започнеме со повисоки утрински температури кои што ги имавме денеска, и ќе се движат во интервал од 10 до 19 степени. Во текот на денот ќе биде сончево...

Времето денес 15 08 2016  Сончево и потопло со температура до 36 степени

Времето денес 15.08.2016 - Сончево и потопло со температура до 36 степени

Weather4all | на 8.2016

Денес е понеделник, 15 август 2016 година, 228-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:37, а ќе зајде во 19:36 часот. Денот ќе трае 13 часа и 59 минути.   Свежо и сончево утро имаме денеска во Македонија,...

Времето денес 16 08 2016  Сончево и топло со температура до 37 степени

Времето денес 16.08.2016 - Сончево и топло со температура до 37 степени

Weather4all | на 8.2016

Денес е вторник, 16 август 2016 година, 229-иот ден во годината.  Сонцето изгреа во 05:38, а ќе зајде во 19:35 часот. Денот ќе трае 13 часа и 56 минути.   Уште едно сончево и температурно посвежо утро...

Времето денес 17 08 2016  Претежно сончево со локална облачност Во петок дожд

Времето денес 17.08.2016 - Претежно сончево со локална облачност. Во петок дожд

Weather4all | на 8.2016

Денес е среда, 17 август 2016 година, 230-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:39, а ќе зајде во 19:33 часот. Денот ќе трае 13 часа и 33 минути.   Ова утро појава на локална облачност имаме во северозападните...

По повод 90 год постоење на STIHL со голема пролетна акција

По повод 90 год постоење на STIHL со голема пролетна акција

Weather4all | на 4.2016

По повод 90 год постоење на STIHL за прв пат организираат Пролетна акција од 1 Април до 31 Мај.       Акциските цени важат само за моделите FS 38 и FS 55 и истите можат да се најдат кај сите овластени дилери !!!

Поповод 90 годпостоењена STIHL со голема пролетна акција

Поповод 90 годпостоењена STIHL со голема пролетна акција

Weather4all | на 4.2016

Поповод 90 годпостоењена STIHL запрвпаторганизираатПролетнаакцијаод 1 Априлдо 31 Мај.       Акцискитецениважатсамозамоделите FS 38 и FS 55 и иститеможатдасенајдаткајситеовластенидилери

Во последните 24 часа седум лица починале од студ во Полска

Во последните 24 часа седум лица починале од студ во Полска

Weather4all | на 1.2016

Во Полска во последните 24 часа од смрзнување починаа уште седум лица, најмногу на југот на земјата, јави полската телевизија ТВН24.   Температурите од околу минус 20 степени во последните 10 денови не...

Топ 7 совети за пакување пред да тргнеме на зимување

Топ 7 совети за пакување пред да тргнеме на зимување!

Weather4all | на 12.2015

Доаѓа време за зимскиот одмор и зимување,  ве фаќа паника поради пакувањето? Каде да ги сместите и како да ги спакувате “дебелите“ зимски алишта и опрема? Пред да почнете да ги пакувате алиштата, спакувајте...

Test

Test

Weather4all | на 12.2015

<iframe width="420" height="315" src="htps://www.youtube.com/embed/qs3r1z5loBk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Огромна дупка проголта автомобили на плажа во австралиски камп во Квинсленд

Огромна дупка проголта автомобили на плажа во австралиски камп во Квинсленд

Weather4all | на 9.2015

Стотина метри широка дупка се отворила во популарниот камп на брегот на австралиското крајбрежје, проголтувајќи неколку автомобили и камп-куќи, пренесуваат медиумите. Дупката на плажата Виножито (Rainbow)...

НАСА најави вонредна конференција Дали се пронајдени траги на живот на Марс

НАСА најави вонредна конференција. Дали се пронајдени траги на живот на Марс ?

Weather4all | на 9.2015

Американската вселенска агенција НАСА за понеделник 28.09.2015 год најави прес-конференција на која ќе објави големо откритие на Марс. Конференцијата е најавена под слоганот "Решена мистеријата на Марс",...

И утре нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици

И утре нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици

Weather4all | на 8.2015

Во вторник во раните утрински часови постојат услови за локални врнежи од дожд, пред се во североисточните и западните предели.   Во текот на денот ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд...

Претпладне сончево попладне и навечер нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици

Претпладне сончево, попладне и навечер нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици

Weather4all | на 8.2015

Понеделник ќе ни донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен...

Состојба на патиштата  понеделник 03 08 2015

Состојба на патиштата - понеделник 03.08.2015

Weather4all | на 8.2015

СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози.   ЗАБРАНИ ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: Од 01.07. до 31.08. на државните патишта во Република Македонија има времен режим на сообраќај...

Претпладне претежно сончево попладне со локални врнежи Врнежи и за продожениот викенд

Претпладне претежно сончево, попладне со локални врнежи. Врнежи и за продожениот викенд

Weather4all | на 7.2015

Во Македонија денот ќе го започнеме со претежно сончево време со локална облачност и малку пониски утрински температури од денешните. Во попладневните часови услови за локални врнежи од дожд и грмотевици...

Денеска претежно сончево со локална облачност попладне и навечер со услови за дожд

Денеска претежно сончево со локална облачност, попладне и навечер со услови за дожд

Weather4all | на 7.2015

Во Македонија во раните утрински часови услови за врнежи од дожд ќе има во крајните источни предели. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност, ветровито и посвежо.       Во попладневните...

Состојба на патиштата  петок 31 07 2015

Состојба на патиштата - петок 31.07.2015

Weather4all | на 7.2015

СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози.   ЗАБРАНИ ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: Од 01.07. до 31.08. на државните патишта во Република Македонија има времен режим на сообраќај со...

Обилни врнежи и лизгање на земјиште во Непал Загинале најмалку 15 лица

Обилни врнежи и лизгање на земјиште во Непал. Загинале најмалку 15 лица

Weather4all | на 7.2015

Во лизгање на земјиштето кое што е предизвикано од обилни врнежи од дожд во западен Непал загинале 15 лица, а тој број на загинати не е конечен, соопштил министерството за внатрешни работи на Непал.     Од...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност