Прва целосна трансплантација на пенис  Видео

Прва целосна трансплантација на пенис | Видео

Кукурику | пред еден час

loading... За првпат во историјата на американски војник ранет во Авганистан, му е извршена целосна трансплантација на пенис, соопшти болницата „Џонс Хопкинс“ во Балтимор, САД. Операцијата траела 14 часа,...

Надворешниот изглед не може да ти ја прикрие внатрешната несреденост

Надворешниот изглед не може да ти ја прикрие внатрешната несреденост

Кукурику | пред 11 часа

loading... Овие две убавини се многу тесно поврзани, но можат да постојат и засебно една без друга. Факт e дека живееме во распаѓање на вистинскиот божји дух во човекот, а владеењето на оној мангупски,...

Најверојатно нападот во Торонто е терористички акт  Видео

Најверојатно нападот во Торонто е терористички акт | Видео

Кукурику | пред 11 часа

loading... Истражувачите кои го испитуваат нападот со комбе во канадскиот град Тороното, при што вчера загинаа девет лица, претпоставуваат дека мотивот на напаѓачот е тероризам, изјави неименуван извор...

9 лица загинаа 16 се повредени откако комбе удри во група пешаци во Торонто  Видео

9 лица загинаа, 16 се повредени откако комбе удри во група пешаци во Торонто | Видео

Кукурику | пред 18 часа

loading... Девет лица загинаа, а 16 се повредени откако бело комбе удри во група пешаци во Торонто, по што канадската полиција го пронајде и уапси возачот, изјави заменик началникот на полицијата Питер...

ТЕХНО ХЕПЕНИНГ ВО ШТИП

ТЕХНО ХЕПЕНИНГ ВО ШТИП !!!

Кукурику | пред 20 часа

loading... Во организација на Happy People за прв пат на 30-ти април,ќе се одржи првото издание на We call it…Techno на летната сцена на Дом на Млади како уникатен Open-Air музички хепенинг. Ова издание...

Преведувачот на Мајкрософт веќе работи на сите смартфони дури и кога нема интернет

Преведувачот на „Мајкрософт“ веќе работи на сите смартфони, дури и кога нема интернет

Кукурику | пред еден ден

loading... „Мајкрософт Транслејтер“ е една од најдобрите апликации за превод на текст од странски јазик, што може да ја симнете бесплатно на вашиот смартфон. Единствениот услов е да имате постојан пристап...

Нов поглед на животот за дете со оштетен вид  Видео

Нов поглед на животот за дете со оштетен вид | Видео

Кукурику | пред еден ден

loading... Конор Симпсон, 15-годишно момче со целосно оштетен вид од Шкотска, сега може да „гледа“ што се случува околу него на мала гласовна камера којашто чини 3.600 фунти. Благодарение на хуманите луѓе...

Нова оригинална туристичка атракција на Малдивите  Видео

Нова оригинална туристичка атракција на Малдивите | Видео

Кукурику | пред еден ден

loading... Пловечките бунгалови минатата година беа најчест избор на  посетителите на Малдиви. Меѓутоа, оваа земја сега добива нова туристичка атракција – подводна вила, прва во светот од таков вид, а...

Томи Хилфигер линија за лица со различни видови попреченост

Томи Хилфигер линија за лица со различни видови попреченост

Кукурику | пред еден ден

loading... Модниот дизајнер Томи Хилфигер пушта во продажба нова колекција прилагодена за лица со различни видови попреченост. Хилфигер всушност лани ја покрена линијата облека за лица со попреченост,...

Раул Гонзалес  Многу сум среќен за нашата победа бидејќи не е лесно да се игра тука  Видео

Раул Гонзалес | “Многу сум среќен за нашата победа бидејќи не е лесно да се игра тука” | Видео

Кукурику | пред еден ден

loading... Како и во претходната сезона, кога го добија четврт-финалниот меч во Фленсбург, Вардар повторно победи во Германија. Победата од 29:28 во Кил им обезбеди на бранителите на VELUX EHF Champions...

Нашиот главен приоритет е здравјето на луѓето

Нашиот главен приоритет е здравјето на луѓето

Кукурику | пред 3 дена

loading... Siberian Health е основан во 1996 година во Новосибирск. Сите овие години активно се занимаваме со развој и пласираме широк спектар на биолошки активни додатоци во исхраната и во козметика....

Заминала да живее со својот син и снаата a доживеала болно разочарување  Солзите на баба највеќе болат

Заминала да живее со својот син и снаата, a доживеала болно разочарување | Солзите на баба највеќе болат

Кукурику | пред 3 дена

loading... Поучна приказна која докажува дека сè во животот се враќа. По смртта на нејзиниот сопруг, една старица заминала да живее со својот син, снаата и внуката. Со текот на времето, нејзиниот вид и...

Љубовница

Љубовница

Кукурику | пред 3 дена

Горица Нешовиќ loading... Родителите понекогаш не водат грижа што зборуваат пред децата, т.е. често мислат дека децата не капираат за она што зборуваат. Така, еднаш одамна (во основно училиште), слушнав...

Сѐ објаснил на Фејсбук  Еве зошто жените над 40 се подобри од помладите

Сѐ објаснил на Фејсбук | Еве зошто жените над 40 се подобри од помладите

Кукурику | пред 3 дена

loading... Еден корисник на Фејсбук, на својата страница, ги објави фактите поради кои секој маж треба да тежннее за живот со жена над 40 години, наместо да избира помлади жени. Еве што напишал во својот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик  Видео

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик | Видео

Кукурику | пред 3 дена

loading... Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да открие еден од своите трикови пред Суд во Лас Вегас, откако учесник во трикот покрена тужба поради повреда. Гавин Кокс, 58-годишен британски турист,...

Австралијка забременила со јајце клетки на нејзината сестра

Австралијка забременила со јајце клетки на нејзината сестра

Кукурику | пред 3 дена

loading... Австралиската двојка, Крис и Амбер Спирс во 2014 година решиле да основаат семејство и да имаат бебе. Тоа е само почеток на мачна, но возбудлива авантура во нивните животи, што сепак имала среќен...

Несоодветни прашања за првиот состанок

Несоодветни прашања за првиот состанок

Кукурику | пред 4 дена

Жената секогаш има по малку трема на прв состанок со момче коешто и се допаѓа. И тука секогаш се вртат прашањата: Што да правам? Што смеам да кажам, а што не? До каде е дозволено и пристојно да „испрашувате“?...

Жените доминираат во образованието здравството социјалата и финансиите

Жените доминираат во образованието, здравството, социјалата и финансиите

Кукурику | пред 4 дена

Здравствената и социјалната заштита, образованите, финансиките дејности, дејностите за осигурување, како и текстилната се секторите во кои доминатно се вработени жени. Нивната прецизност и упорност, но...

Јапонски научници работат на нов тест за откривање рак

Јапонски научници работат на нов тест за откривање рак

Кукурику | пред 4 дена

loading... Јапонски научници работат на усовршување тест за откривање рак, со помош на примерок од урина, јави АФП. Компанијата Хитачи, која ја обмисли технологијата пред две години, во соработка со Универзитетот...

Во Романија извршена првата трансплантација на бели дробови

Во Романија извршена првата трансплантација на бели дробови

Кукурику | пред 5 дена

loading... Во Романија првпат е извршена трансплантација на бели дробови во болница во Букурешт. – Болницата „Света Марија“ во романскиот главен град денеска ја изврши првата трансплантација на бели дробови...

Изневерените жени имаат една заедничка карактеристика

Изневерените жени имаат една заедничка карактеристика

Кукурику | пред 5 дена

loading... Нема сомнеж дека неверството боли, но науката вели дека жени што биле изневерените се психички посилни и во иднина прават помудар избор во своите врски. Според доктор Крег Морис, психолог од...

Родено бебе четири години по смртта на своите родители  Видео

Родено бебе четири години по смртта на своите родители | Видео

Кукурику | пред 5 дена

loading... Кинеска сурогат мајка роди бебе четири години откако неговите родители загинале во сообраќајна несреќа. Двојката која загина во 2013 година, претходно замрзнале неколку ембриони со надеж дека...

Пронајдена подморницата со која наводно Хитлер побегнал во Јужна Америка Видео

Пронајдена подморницата со која, наводно, Хитлер побегнал во Јужна Америка |Видео

Кукурику | пред 5 дена

loading... Германската подморница со која, според теоретичарите на заговори, Адолф Хитлер пребегал во Јужна Америка по Втората светска војна, пронајдена е недалеку од брегот на Данска. Пловилото У-3523...

Можат ли веганите да ја сварат мрачната приказна за тоа од каде доаѓа нивната храна

Можат ли веганите да ја сварат мрачната приказна за тоа од каде доаѓа нивната храна?

Кукурику | пред 6 дена

loading... Постојат бројни причини зошто луѓето одлучуваат да станат вегани, но една од најчестите се однесува на бруталноста кон животните. Голем дел од веганите се гордеат со фактот дека јадат храна...

Тања Шатановска  Како постапувам кога нивото на шеќерот во крвта ми е високо

Тања Шатановска | Како постапувам кога нивото на шеќерот во крвта ми е високо?

Кукурику | пред 7 дена

loading... Хипергликемијата претставува зголемено ниво на гликоза во крвта. Доколку овие високи вредности не се регулираат на време, компликациите од хипергликемијата може да бидат сериозни, па дури и...

Сибирско здравје  Овој свет се базира на три вида поддршка  Успех Здравје и Развој

Сибирско здравје | Овој свет се базира на три вида поддршка – Успех, Здравје и Развој

Кукурику | пред 7 дена

loading... Овој свет постои. Овој свет се базира на три вида поддршка, а тоа се – Успех, Здравје и Развој. Успехот, Здравјето и Развојот го прават нашиот живот светол и богат. Ги прават жените навистина...

Мислевте дека карциномот е наследен или сте имале лоша среќа

Мислевте дека карциномот е наследен или сте имале лоша среќа?

Кукурику | пред 7 дена

loading... Новите истражувања покажуваат дека ракот може да се спречи ако обрнете внимание на две работи. Дури четири од десет случаеви заболени од рак можат да се спречат ако луѓето го сменат својот животен...

Се продава спрат од куќа на Бул Партизански одреди

Се продава спрат од куќа на Бул. Партизански одреди

Кукурику | пред една недела

Блиску до Центарот на Скопје, а далеку од градската врева! Станот е со кат плус подкровје. Основата на станот е 120м2 – 3 спални соби, дневен престој, трпезарија, кујна, две бањи – тераса со поглед на...

Се продавање спрат од кука на Бул Партизански одреди

Се продавање спрат од кука на Бул. Партизански одреди

Кукурику | пред една недела

loading... Блиску до Центарот на скопје, а далеку од градската врева! Станот е кат плус подкровје. Основата на станот е 120м2 – 3 спални соби, дневен престој, трпезарија, кујна, две бањи – тераса со поглед...

 Бев болна од тешка ментална болест Се претворив во чудовиште Но се излекував Знам и што ми помогнало

“Бев болна од тешка ментална болест. Се претворив во чудовиште. Но, се излекував! Знам и што ми помогнало”

Кукурику | пред една недела

loading... Едно пролетно утро Барбара Липска од Вирџинија станала од креветот, ставила боја на косата и заминала на трчање низ соседството. Но, кога се вратила после невообичаеното долго време, нејзиниот...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност