Стил на денот

Стил на денот

Боза | пред 3 дена

Што кажуваат sвездите Какви ќе бидеме кога ќе остареме

Што кажуваат sвездите: Какви ќе бидеме кога ќе остареме?

Боза | пред 3 дена

Карактеристиките типични за некој астролошки знак во младоста понекогаш може да се претворат во својата спротивност “во староста” . Ви претставуваме анализа на карактеристиките, во согласност со хороскопот,...

Со една песна се врежа во срцата низ цела Европа  еве како денес изгледа Руслана ВИДЕО ИНТЕРВЈУ

Со една песна се врежа во срцата низ цела Европа – еве како денес изгледа Руслана (ВИДЕО ИНТЕРВЈУ)

Боза | пред 3 дена

Некогашната победничка на Евровизија, убавата Руслана во 2004 година во Инстанбул направи вистинска сензација со нејзината песна „Wild Dance“. Четиринаесет години подоцна, Руслана го посети Лисабон каде...

Гиро пита

Гиро пита

Боза | пред 3 дена

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 500 г брашно * 1 лажичка сол * 1 лажичка шеќер * 280-300 мл млака вода * 50-60 мл масло за готвење * 1/2 коцка свеж квасец НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Од состојките за подготовка на гиропитито,...

Домашен лек за бронхитис од само 2 состојки Еве како да го направите сирупот за чистење на белите дробови

Домашен лек за бронхитис од само 2 состојки: Еве како да го направите сирупот за чистење на белите дробови!

Боза | пред 3 дена

Доколку страдате од бронхитис, пушите и често кашлате, овој домашен лек за чистење на белите дробови кој ќе го направите дома, ќе ви помогне да го надминете сето тоа. Две банани гмечете ги со лажичка додека...

Изберете совршен накит за вашата свадба

Изберете совршен накит за вашата свадба!

Боза | пред 3 дена

Дали е подобро да купиме поевтина венчаница а поскапи обетки? Секако дека одговорот би бил “да”, затоа што за разлика од венчаницата обетките ќе ги носиме и по свадбата. Затоа размислете добро и бидете...

Идеи Како да го уредите влезот во вашиот дом

Идеи: Како да го уредите влезот во вашиот дом

Боза | пред 3 дена

Фоајето или ходникот како што многумина го нарекуваат е просторија која освен што служи за оставање на капути, јакни, чевли, чадори и слични предмети… Гостите првиот впечаток за вашиот дом ќе го стекнат...

Што да направите ако вашето бебе плаче кога се разделува од вас

Што да направите ако вашето бебе плаче кога се разделува од вас?

Боза | пред 3 дена

Да се поздравите со вашето бебе и да си заминете не е воопшто лесно, а кога тоа е проследено со плачење, врескање и „лепење“ за вас, тогаш е речиси невозможно. Сепаратистичката анксиозност или стравот...

Која висина на потпетици најмногу Ви одговара

Која висина на потпетици најмногу Ви одговара ?

Боза | пред 3 дена

На многу жени високите потпетици им се најголемата љубов. Некои ги носат макар и нозете им „отпаднале“, . Со маки се поминува улица, метрите стануваат километри а ни стоењето не е едноставно… Освен нашите...

ПОЧНЕТЕ УШТЕ УТРЕ Ако сакате да слабеете треба да јадете точно во ова време

ПОЧНЕТЕ УШТЕ УТРЕ: Ако сакате да слабеете треба да јадете точно во ова време!

Боза | пред 3 дена

Научниците долго се обидувале да откријат дали времето на оброк има врска со метаболизмот и таложењето масти и конечно дошле до заклучок дека овие две работи се многу поврзани. Имено, на крајот на истражувањето,...

Лето во риги Еве како да го носите дезенот кој е секогаш во мода

Лето во риги: Еве како да го носите дезенот кој е секогаш во мода

Боза | пред 3 дена

Секоја година, различен дезен стапува на сцена: цветен, точкаст, 3Д принт, африкански принт… Но, само еден дезен е вечен и секогаш популарен: шармантните риги! Ги гледаме на модните писти и на црвениот...

Љубовна хемија  мит или реалност

Љубовна хемија – мит или реалност?!

Боза | пред 3 дена

Многу луѓе ја бараат личноста со која ќе ја почуствуваат “хемијата”. Но произлегло дека таа е неверодостоен показател на иднината на врската. Се што правиме во животот започнува од внатрешниот систем на...

Како да ја забавите појавата на бели влакна

Како да ја забавите појавата на бели влакна

Боза | пред 3 дена

Како што луѓето стареат, така нивната кожа се менува, а косата им побелува. Ова е природниот процес на стареење и е невозможно да се избегне, но сепак постојат начини со кои истово може да се успори. Неколку...

10 чудни обичаи од светот поврзани со раѓањето на детето

10 чудни обичаи од светот поврзани со раѓањето на детето

Боза | пред една недела

Бебиња во картонски кутии Наместо во дрвена или пластична колевка или креветче, во Финска, децата често се сместени во картонска кутија, а тоа се прави и денес, па често на новите мајки им се дава мал...

Вежби за помладо лице

Вежби за помладо лице

Боза | пред една недела

И без многу скапоцени креми и хируршки процедури, можно е да ги затегнете различните делови на лицето и да ги намалите брчките, одосно да ги отсраните трагите од стареењето. Веѓи Како и очите и кожата...

Влошки за детоксификација ги извлекуваат опасните отрови од вашето тело

Влошки за детоксификација ги извлекуваат опасните отрови од вашето тело

Боза | пред една недела

Влошките за детоксификација за првпат се применети во Јапонија. Тие се поставуваат на табаните пред спиење, а наутро кога ќе ги отстраните ќе ги видите сите опасни отрови кои  ги извлекле од вашето тело,...

Направете си сами природен и моќен балсам за усни

Направете си сами природен и моќен балсам за усни

Боза | пред една недела

Може лесно и едноставно да се направи без никакви хемиски конзерванси и адитиви. “Лабело” или балсам за заштита на усните за ладното и ветровито време, лесно можзе да се направи без никакви хемиски додатоци....

Посакувана линија пред лето 3 часовна диетa

Посакувана линија пред лето: 3 часовна диетa

Боза | пред една недела

Дефиницијата 3 часовна диета, воглавно се темели на концепцијата дека најдобриот начин за отстранување на вишокот килограми се постигнува со редовна и почеста исхрана во мали количини, а уште поважно е...

Ова лето е модерно Јакни без ракави

Ова лето е модерно: Јакни без ракави

Боза | пред една недела

Јакните без ракави се нова шема ова лето. Може не звучи корисно, исто како чајник без рачка, ама така кажуваат оние кои ги контролираат модните текови. Јакната има се она што има нормална јакна, само што...

Жените повеќе сакаат секс а не врска

Жените повеќе сакаат секс, а не врска?

Боза | пред една недела

Некогаш се мислело дека само мажите сакаат секс без обврска. Меѓутоа, анкетата која ја извршил порталот “My Celebrity Fashion” покажала дека работите се сосема поинакви. По спроведената анкета добиени...

Хороскопот ја открива вашата карма

Хороскопот ја открива вашата карма

Боза | пред една недела

Овен Овој знак укажува дека за време на минатите инкарнации сте биле премногу зависни од туѓите мислења. Од непозната причина сте мислеле дека другите се поинтелигентни од вас, па од тука потекнува чувството...

Магнет за романтични души

Магнет за романтични души

Боза | пред една недела

Има денови кога нашите умови едноставно имаат потреба од исклучување. За жал, не можеме да тргнеме на патување кога ќе посакаме. Тоа се случува по едно бескрајно чекање на вистинскиот момент. А викендите,...

Гответе и штедете Направете го овој волшебен десерт

Гответе и штедете: Направете го овој волшебен десерт

Боза | пред една недела

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 филџан брашно * половина филџан шеќер во прав * 6 лажици какао * 2 лажичиња прашок за пециво * ¼ лажиче сол * половина филџан млеко * 6 лажици стопен путер * 1 лажиче екстракт од...

Стил на денот

Стил на денот

Боза | пред една недела

Стил на денот

Откријте зошто невестите носат вел на денот на венчавката

Откријте зошто невестите носат вел на денот на венчавката

Боза | пред една недела

Носењето вел на денот на венчавката потекнува од времето на Римското Царство. Тогаш невестата од глава до петици била покриена со црвено платно кое го нарекувале „фламеум“, а целата на покривањето била...

Беспрекорен стамбен комплекс

Беспрекорен стамбен комплекс

Боза | пред една недела

Фантастичниот комплекс на Менхетен, наречен The Charles, е дизајниран од страна на студиото David Collins од Лондон… Дизајнерите велат дека овој проект се издвојува по својот неверојатен дизајн и услугите...

Зошто децата би требало да растат во потивко опкружување

Зошто децата би требало да растат во потивко опкружување?

Боза | пред една недела

Современите домови не можат без ТВ, радио и други средства кои го одвлекуваат вниманието, а тоа може во голема мерка да влијае врз развојот на речникот кај детето. Окружувањето на детето игра голема улога...

Направете сами украсни сандали

Направете сами украсни сандали

Боза | пред една недела

Инспирирани од индиската традиција, босите сандали влегоа во западниот свет и станаа барано модно парче за летната сезона. Босите сандали се достапни на повеќе интернет-продавници (и на Амазон) а цената...

Фантастична диета со кисело млеко

Фантастична диета со кисело млеко

Боза | пред една недела

Ако сакате за кратко време да влезете во форма, ви нудиме една фантастична диета. Диетата трае 7 дена и се намалуваат од 4-6 килограми. Принципот е следниот: јадете кисело млеко кога ќе сакате и колку...

Водич за идеални панталони за ова лето

Водич за идеални панталони за ова лето

Боза | пред една недела

Долги и широки, килот-моделот, износени фармерки до глужд, подвиткани со машки крој, со шари, бели, во пастелни тонови или со црно-бел принт се моделите на панталони што се носат ова лето. Широката понуда...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност