Брижит Макрон и Меланија во елегантни деловни комбинации

Брижит Макрон и Меланија во елегантни деловни комбинации

Fashionel | пред 12 минути

Претседателската двојка Доналд и Меланија Трамп вчера им посакаа добредојде на Емануел и Брижит Макрон во Белата куќа. Ова за многумина е интересна ситуација, не само од аспект на политика, туку и од моден....

Кристина Агилера е вистинска музичка дива во новото Карпул Караоке

Кристина Агилера е вистинска музичка дива во новото Карпул Караоке!

Fashionel | пред 17 минути

Веројатно никој не ги заборавил големите хитови на фантастичната Кристина Агилера која важи за една од најголемите музички диви во светот. Таа гостуваше во последното издание на Карпул Караоке со познатиот...

Уште многу квалитетна музика и концерти по повод 25 години Авалон

Уште многу квалитетна музика и концерти по повод 25 години „Авалон“

Fashionel | пред еден час

Во просториите на Македонскиот народен театар, претставниците на „Авалон“ продукција имаа јавно обраќање до медиумите, а по повод 25 години од нивното постоење. „Оваа година е исклучително значајна за...

Шанаја Твејн Бев злоставувана и немам проблем да го кажам тоа

Шанаја Твејн: Бев злоставувана и немам проблем да го кажам тоа

Fashionel | пред еден час

Пејачката Шанаја Твејн (52) има навистина тешка животна приказна. Таа и нејзината мајка долги години биле физички и ментално злоставувани од очувот на пејачката, во текот на детството. Во интервју за „Гардијан“...

Ова се најбараните модни парчиња за 2018 година

Ова се најбараните модни парчиња за 2018 година

Fashionel | пред еден час

Иако има уште многу од 2018 година, познатата модна платформа „Lyst“ веќе го објави истражувањето во кое јасно посочи кои се најбараните модни парчиња од нивните потрошувачи. Како прво парче на листата...

Која е стилистката на Кејт Мидлтон

Која е стилистката на Кејт Мидлтон?

Fashionel | пред 3 часа

Веста која денеска е на сите насловни страни и важи за централна по сите светски медиуми, е новиот принц во британското кралско семејство. Само неколку часа по породувањето, војвотката Кејт Мидлтон заедно...

Рејчел Вајс  прекрасна и бремена на 48

Рејчел Вајс – прекрасна и бремена на 48!

Fashionel | пред 4 часа

Пред неколку дена прекрасната актерка Рејчел Вајс објави дека е бремена со првото заедничко дете со сопругот Даниел Крег. „Даниел и јас сме многу среќни. Ќе имаме мало човече. Едвај чекаме да го запознаеме...

Ултимативен пролетен водич за џинс

Ултимативен пролетен водич за џинс

Fashionel | пред 5 часа

Еден од феномените на модната индустрија, несомнено е џинсот. Ги „преживеа" сите декади, сезони, трендови и доби култен статус на модерна класика. Секоја сезона сведочиме за различни тенднеции во кои џинсот...

Сара Џесика Паркер креираше шик колекција за модерни невести

Сара Џесика Паркер креираше шик колекција за модерни невести

Fashionel | пред 6 часа

„Модерни и неконвенционални“, со овие два збора најдобро би се опишале венчаниците од првата ексклузивна колекција на познатата актерка Сара Џесика Паркер во соработка со онлајн продавницата „Gilt“. Шармантната...

Вторник во црно бела комбинација

Вторник во црно-бела комбинација

Fashionel | пред 6 часа

Нашиот денешен предлог е стајлинг во секогаш актуелната црно-бела комбинација. Се одлучивме за широки панталони до над глужд со интересен принт и висок струк. Ги комбинираме со топ без ракави во бела боја....

Четири фризури соодветни за секоја возраст

Четири фризури соодветни за секоја возраст

Fashionel | пред 23 часа

Со пролетта доаѓа и потребата за нешто ново, некоја промена со која ќе го означите стартот на топлите денови во кои допрва ќе уживаме. Многу е тешко да се пронајде вистинската фризура што ќе му одговара...

Ве потсетуваме на највпечатливите венчаници од филмовите

Ве потсетуваме на највпечатливите венчаници од филмовите

Fashionel | пред еден ден

Постојат филмови кои ги паметиме и сакаме поради приказните, некои поради актерите, а некои поради модата. Денеска ве потсетуваме на некои од највпечатливите невестински фустани од филмовите. Од впечатливи,...

Тренд аларм дводелен костум во нежно виолетова боја  маичка со натпис

Тренд аларм: дводелен костум во нежно виолетова боја + маичка со натпис

Fashionel | пред еден ден

Виолетовата боја според институтот Пантон е најпопуларната боја на годината. Во пролетните тенденции особено се издвојувааат пастелните нијанси на виолетова, што беше и наш избор за денешниот Тренд аларм....

Се роди новото кралско бебе

Се роди новото кралско бебе!

Fashionel | пред еден ден

Војвотката Кејт Мидлтон пред малку роди здраво машко бебе во болницата во приватниот дел на болницата Сент Мери во Лондон, пишува Дејли Мејл. Како и за другите две деца, пред болницата се собраа најверните...

Романтични фустани на едно рамо

Романтични фустани на едно рамо

Fashionel | пред еден ден

Доколку ви следува пролетна свеченост, а сакате да инвестирате во парче кое ќе го носите во текот на целата пролет-лето сезона, тогаш еден од рационалните избори е романтичниот фустан на едно рамо. Асиметричниот,...

Удобни пролетни комбинации за сите бремени дами

Удобни пролетни комбинации за сите бремени дами

Fashionel | пред еден ден

Во текот на топлите денови сите сакаме да се чувствуваме пријатно во лежерни комбинации во кои најдобро ќе се справиме со жештината. Ова особено важи за бремените жени кои секој ден мораат да ги пронајдат...

Изабела Роселини советува како да ја одржите убавината и после 50  тата

Изабела Роселини советува како да ја одржите убавината и после 50 – тата

Fashionel | пред еден ден

Единствената Изабела Роселини е дефинитивно една од жените кои стареат навистина грациозно и од оние кои пленат со својата безвременска убавина. Познатата актерка својата убавина ја наследила од нејзината...

Кралицата Елизабета со голема забава го прослави 92 роденден

Кралицата Елизабета со голема забава го прослави 92. роденден

Fashionel | пред еден ден

Во „Ројал Алберт Хол“ во Лондон  во саботата кралицата со голем концерт во нејзина чест го прослави 92. роденден. Таа во придружба на својот син и останатите членови на семејството (без Кејт, која е во...

Во 2018 сите обожаваат сив ентериер

Во 2018 сите обожаваат сив ентериер!

Fashionel | пред еден ден

Доколку пред вас е некое преуредување или пак едноставно освежување на домот, тогаш задолжително оставете простор за нешто сиво. Омилениот скандинавски ентериер оваа година е обоен во сиви нијанси, а дизајнерите...

Понеделник во пастелно сина

Понеделник во пастелно сина

Fashionel | пред еден ден

Новата работна недела ја започнуваме со сонце и комбинација во пастелно сини тонови. Нашиот денешен предлог е деловна комбинација, но не толку типична. Се одлучивме за фармерки од црвст тексас, со висок...

Еден од најемотивните настапи во Британија има талент

Еден од најемотивните настапи во „Британија има талент“

Fashionel | пред 3 дена

Холи Бут (13) е една од преживеаните од терористичкиот напад пред речиси една година во Манчестер Арената, каде се одржуваше концертот на Ариана Гранде. За жал, нејзината тетка, која всушност ја заштити,...

Федерер и Џеј Ло меѓу 100 те највлијателни на Тајм за 2018

Федерер и Џеј Ло меѓу 100-те највлијателни на „Тајм“ за 2018

Fashionel | пред 3 дена

Магазинот „Тајм“ ја објави листата на стоте највлијателни личности во светот за 2018 година. Поделени во неколку категории: пионери, уметници, лидери, икони и титани, магазинот се потруди да направи листа...

Две години без Принц

Две години без Принц...

Fashionel | пред 3 дена

На денешен ден во 2016-та година, генијалниот музичар Принц замина во легендите. На светот му остави пример за комплетен уметник и безвременска музика која ја промени музичката историја. Принц е роден...

Панталони со широки ногавици  неодолив избор за летната сезона

Панталони со широки ногавици – неодолив избор за летната сезона

Fashionel | пред 3 дена

Ги носат сите во секоја прилика – панталоните со широки ногавици ги освоија симпатиите на глобалната модна сцена. Нивниот лежерен крој е идеален избор за претстојните летни денови, затоа што лесно се адаптираат...

Сабота во сладолед комбинација

Сабота во сладолед комбинација

Fashionel | пред 3 дена

Времето е совршено, затоа сме сигурни дека нема денот да го поминете дома. За денеска ние ви подготвивме една весела комбинација која веруваме идеално ќе се вклопи во вашиот стил и планови. Одбравме панталони...

Познатиот шведски диџеј Авичи почина на 28 години

Познатиот шведски диџеј Авичи почина на 28 години

Fashionel | пред 4 дена

Познатиот шведски диџеј Тим Берглинг или познат како Авичи, почина на 28 годишна возраст во Оман, јавуваат светските медиуми. Во официјалната изјава, неговото семејство бара да се почитува приватноста...

Тренд Кошули на преклоп

Тренд: Кошули на преклоп

Fashionel | пред 4 дена

Кошулите се едни од нашите омилени парчиња облека во било кое годишно време, па затоа и не изненадува фактот дека ќе ги носиме и пролетва. Сезонава ќе бидат посебно актуелни оние на преклоп. Ова парче...

Уште една шик пролетна колекција од H M

Уште една шик пролетна колекција од H&M

Fashionel | пред 4 дена

Познатиот шведски бренд повторно нѐ радува со уште една прекрасна пролетна колекција која може да ја погледнете и да го одберете омиленото парче на нивната онлајн страна. Колекцијата која е последна објавена...

Со авангардната колекција Back2Black Елена Лука го најавува 10 годишниот јубилеј

Со авангардната колекција „Back2Black“ Елена Лука го најавува 10-годишниот јубилеј

Fashionel | пред 4 дена

Оваа година македонскиот моден бренд Елена Лука го прославува својот 10-годишен јубилеј, како сублимат на една исклучително значајна приказна за македонската модна сцена. Со својот авангарден и артистичен...

Жени над 40 ги споделуваат своите тајни за убавина

Жени над 40 ги споделуваат своите тајни за убавина

Fashionel | пред 4 дена

Годините се само бројка и жените секој ден го докажуваат тоа. Дека можете да изгледате одлично и после 40 – тата докажуваат и овие дами кои со нивните едноставни и супер совети, успеваат да ја задржат...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност