Селото чие име се крие нема струја ниту вода а секој месец се произведуваат 100 килограми кокаин кој се користи како валута

Селото чие име се крие, нема струја ниту вода, а секој месец се произведуваат 100 килограми кокаин кој се користи како валута

Бркај работа | пред 2 недели

Во село во Колумбија чие име не е откриено, не постои никаков извор на вода која се пие, а мештаните живеат под свеќи, бидејќи нема ни струја. Меѓутоа, селото успешно произведува кокаин секој месец, бидејќи...

Марјановиќ само со еден потег изнуди насмевка на лицето на Дејвис

Марјановиќ само со еден потег изнуди насмевка на лицето на Дејвис

Бркај работа | пред 2 недели

Бобан Марјановиќ, еден од највисоките кошаркари во редовите на НБА лигата, конечно почна да добива минутажа во дресот на ЛА Клиперс. Тимот е веќе надвор од плеј-оф разигрувањето и нема никакви шанси за...

Атлетик Билбао ја потопи жолтата подморница  битката за Лига Европа станува се поинтересна

Атлетик Билбао ја потопи „жолтата подморница“, битката за Лига Европа станува се поинтересна

Бркај работа | пред 2 недели

Екипата на Атлетик Билбао ја запиша деветтата победа и дојде до нови три бода во Примера откако кај Виљареал, тим кој се бори за излез во еврокуповите, славеше со победа од 1-3 (0-1). Гостинот од Баскија...

Човекот кој бил одгледан од волци проговорил Разочаран сум од животот меѓу луѓе сакам да се вратам во планина

Човекот кој бил одгледан од волци проговорил: Разочаран сум од животот меѓу луѓе, сакам да се вратам во планина!

Бркај работа | пред 2 недели

Маркос Родригез Пантоја од Шпанија живеел меѓу волци 12 години на планина, пред на 19 години да биде пронајде од страна на Цивилната гарда која го вратила во цивилизацијата. Сепак, дури и сега, кога има...

Вечера која ги топи килограмите

Вечера која ги топи килограмите

Бркај работа | пред 2 недели

Страдате од прекумерена тежина, постојано сте на диета, се трудите максимално но не знаете како дополнително да си помогнете? Овие неколку намирници ви ги препорачуваме да ги јадете за вечера, тие ги топат...

Холандска компанија собира енергија од растенија за WiFi и полнење на батериите

Холандска компанија собира енергија од растенија за WiFi и полнење на батериите

Бркај работа | пред 2 недели

Холандска компанија собира електрична енергија од живи растенија и потоа ја користи да ги напојува полначите за телефони, Wi-Fi хотспотови и повеќе од 300 LED улични светилки во Холандија. Компанијата...

Синот на Дејвид Бекам со нова суперсексапилна девојка има само 20 години а веќе позирала за Плејбој

Синот на Дејвид Бекам со нова суперсексапилна девојка, има само 20 години, а веќе позирала за Плејбој

Бркај работа | пред 2 недели

Најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам за прв пат е виден во јавност со својата нова девојка, суперсексапилната девојка Лекси Вуд. Младиот Бруклин (19) беше уловен од папараците како страствено ја...

После 14 години Северина за првпат проговори за експлицитното видео на јахтата

После 14 години, Северина за првпат проговори за експлицитното видео на јахтата!

Бркај работа | пред 2 недели

Пејачката Северина Којиќ во рамките на својата програма имаше концерт во Сплит. Во таа прилика истакна дека поддршката е важна во многу ситуации како што било и за неа во 2004 година кога излезе секс видеото...

Алмудена со далеку поубави ножички од оние на Роналдо

Алмудена со далеку поубави „ножички“ од оние на Роналдо

Бркај работа | пред 2 недели

Бившата шпанска гимнастичарка Алмудена Сид Тостадо очигледно поседува импресивна фудбалска вештина откако изведе удар со „ножички“ во стилот на Кристиано Роналдо. 37. годишната Алмудена Сид Тостадо, пензионирана...

Хакерски напад на хитот Despacito  Го избришаа видео спотот и напишаа своја порака

Хакерски напад на хитот „Despacito“: Го избришаа видео спотот и напишаа своја порака

Бркај работа | пред 2 недели

Најгледаното видео во историјата на YouTube, спотот на песната „Despacito“ на Луис Фонси, беше избришан од страна на хакери. Само пет дена откако беше претставено како првото видео кое досега достигнало...

Трошоците на живот зголемени за 1 6 отсто

Трошоците на живот зголемени за 1,6 отсто

Бркај работа | пред 2 недели

Трошоците на живот во март биле на исто ниво како и во февруари, а цените на мало пониски за 0,1 процент, објави денеска Државниот завод за статистика. Во однос на март минатата година, трошоците на живот...

Поради штрајк откажани една четвртина летови на Ер Франс

Поради штрајк откажани една четвртина летови на „Ер Франс“

Бркај работа | пред 2 недели

Една четвртина летови на „Ер Франс“ денеска се откажани поради штрајк на пилотите и останатиот персонал, барајќи шест отсто зголемување на платите, кои долги години се замрзнати. Тоа е најголем шести штрајк...

 Десет дена Крушевска Република прогласен за проект од национален интерес за културата

„Десет дена Крушевска Република“ прогласен за проект од национален интерес за културата

Бркај работа | пред 2 недели

Министерството за култура ја прогласи манифестацијата „Десет дена Крушевска Република“ за проект од национален интерес во културата во 2018 година, информираат од крушевската локална самоуправа. Изборот...

Нацев Зошто ако имало санитарен лов отстрелани биле трофејни животни ОЈО да преземе мерки

Нацев: Зошто ако имало санитарен лов, отстрелани биле трофејни животни? ОЈО да преземе мерки

Бркај работа | пред 2 недели

Граѓаните се фрапирани од масакрот во ловиштето во „Јасен“ извршен врз 57 диви свињи, во ловостој и во сезона на размножување. Имено според член 12 од Законот за ловство, ловот на диви свињи е забранет...

Никогаш немојте да бидете лесно освоива девојка Мажите сакаат забранети и недостижни жени

Никогаш немојте да бидете лесно освоива девојка: Мажите сакаат забранети и недостижни жени

Бркај работа | пред 2 недели

Мажите не поставуваат прашања кога сексот им е во прв план, но кога станува збор за љубов тука ситуацијата е малку поинаква. Често паѓаат на девојки кои ги запознале на одмор или оние кои случајно ги сретнале....

Оваа раскошна убавица е најсексапилната Канаѓанка

Оваа раскошна убавица е најсексапилната Канаѓанка

Бркај работа | пред 2 недели

Благодарение на славниот Инстаграм, Аманда Ли стана славна и миленичка на 11-те милиони следбеници на таа мрежа. Во моментов живее во САД, каде снима фотосесии за спортски брендови и за здрава исхрана,...

Џони Инглиш повторно во акција Продолжува приказната за тајниот агент

Џони Инглиш повторно во акција: Продолжува приказната за тајниот агент

Бркај работа | пред 2 недели

Третото продолжение за тајниот агент, Џони Инглиш, со Роан Аткинсон во главна улога, е конечно пред нас. Новата авантура започнува кога ќе се изврши напад на Интернет и кога ќе се откријат идентитетите...

Животна приказна како бајка Александра Пријовиќ од беда и сиромаштија заврши славно и богато

Животна приказна како бајка: Александра Пријовиќ од беда и сиромаштија, заврши славно и богато!

Бркај работа | пред 2 недели

Убава, талентирана, но сиромашна... вака некогаш српските медиуми ја опишуваа пејачката Александра Пријовиќ. Денес, таа е една од најпознатите српски пејачки и идна сопруга на Филип Живојиноќ и член на...

 Брзи и бесни 9 најверојатно ќе се снима без Карпата

„Брзи и бесни 9“ најверојатно ќе се снима без Карпата

Бркај работа | пред 2 недели

Славниот актер Двејн Џонсон, попознат како „Карпата“, изјави дека не знае дали ќе се врати во деветтиот филм од серијалот „Брзи и бесни“. Проблемите започнале уште на снимањето на „Брзи и бесни 8“ во 2016....

Messenger со нова опција која ќе ве воодушеви

Messenger со нова опција која ќе ве воодушеви

Бркај работа | пред 2 недели

Facebook Messenger ќе започне да поддржува снимање во 360 степени и видео со висока резолуција. Во него може да се вчитуваат снимките од камерата што го имаат тој режим на работење. Доколку снимите панорамска...

Чудо од авион 1 500 км ч и лет од Њујорк до Лос Анџелес за два часа

Чудо од авион: 1,500 км/ч и лет од Њујорк до Лос Анџелес за два часа

Бркај работа | пред 2 недели

Американската вселенска агенција НАСА ја ангажираше славната компанија  „Локхид Мартин“ за проектирање, изградба и тестирање на авионот кој ќе лета побрзо од звукот, а звучниот ѕид ќе го пробива со рекорно...

Клучни победи за Торонто и Њу Орлеанс

Клучни победи за Торонто и Њу Орлеанс

Бркај работа | пред 2 недели

Шест натпревари се одиграа во текот на минатата ноќ во НБА лигата. Најинтересно беше во Њу Орлеанс и Торонто каде домашните тимови забележаа важни победи. Пеликаните од Њу Орлеанс водат жестока борба за...

Овој твит предизвика бура од реакции УЕФА предвреме го најави новиот првак во ЛШ фановите збеснаа

Овој твит предизвика бура од реакции: УЕФА предвреме го најави новиот првак во ЛШ, фановите збеснаа

Бркај работа | пред 2 недели

Во текот на вчерашниот ден се комплетираа првите четвртфинални дуели во Лигата на шампионите, а и покрај тоа што пред нас се и втори натпревари, мора да се признае дека сите четири екипи кои победија во...

Фудбалерите на Манчестер Сити доживеаа дебакл фановите фрлаа бомби на автобусот

Фудбалерите на Манчестер Сити доживеаа дебакл, фановите фрлаа бомби на автобусот

Бркај работа | пред 2 недели

Фудбалерите на Манчестер Сити доживеаа дебакл во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите, откако Ливерпул ги совлада со убедливи 3-0. Атмосферата на самиот „Енфилд“ од почетокот беше извонредна,...

Драма во основно училиште во Скопје Наставничка нападна ученик прво тоа го направила во училницата а потоа и во ходникот

Драма во основно училиште во Скопје: Наставничка нападна ученик- прво тоа го направила во училницата, а потоа и во ходникот

Бркај работа | пред 2 недели

Драма се случила во понеделникот во скопско основно училиште. Во Полициско одделение Сарај, А.Р. од село Арнакија вчера во 14.40 часот пријавил дека неговиот 13 – годишен син на 02.04.2018 година околу...

Минибус падна во реката Бистрица 9 лица загинаа

Минибус падна во реката Бистрица: 9 лица загинаа

Бркај работа | пред 2 недели

Девет лица загинаа, а еден човек успеал да се спаси откако минибус во кој имало 10 лица паднал во реката Бистрица во североисточна Романија. Локалната служба за итна медициснка помош соопшти дека 22-годишен...

Автомобил со италијански таблички удри 7 годишно дете во Студеничани

Автомобил со италијански таблички удри 7-годишно дете во Студеничани

Бркај работа | пред 2 недели

Патничко моторно возило „Фолксваген пасат“ со италијански национални ознаки управувано од Р.А. (35) од Скопје завчера во Студеничани удрило во седумгодишно дете, соопшти МВР. Детето со истото возило бил...

Oд денеска може да аплицирате за субвенции за набавка на печки на пелети

Oд денеска може да аплицирате за субвенции за набавка на печки на пелети

Бркај работа | пред 2 недели

Градот Скопје денеска го објави јавниот повик за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на подрачјето на Град Скопје за набавка на печки на пелети. Со цел да ги стимулира граѓаните да користат...

Касиљас сепак се сели во Премиер лигата ова е тимот со кој можеби ќе се бори за титулата

Касиљас сепак се сели во Премиер лигата, ова е тимот со кој можеби ќе се бори за титулата

Бркај работа | пред 3 недели

Искусниот голман Икер Касиљас кариерата би можел да ја продолжи во англиската Премиер лига. Според најновите шпекулации, Шпанецот би можел да замине во голем тим со кој ќе има шанса да се бори за титулата...

Сите пишуваат ножичките на Роналдо само Каталонците молчат

Сите пишуваат ножичките на Роналдо, само Каталонците молчат

Бркај работа | пред 3 недели

Кристијано Роналдо и неговите „ножички“ против Јувентус во Торино се единствена тема на насловните страници на странските медиуми оваа утро. Португалецот ги освои медиумите на Стариот континент, како и...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност