Невил со тип за битката меѓу Ливерпул и Рома Точен резултат и тимот кој ќе се најде во големото финале

Невил со тип за битката меѓу Ливерпул и Рома: Точен резултат и тимот кој ќе се најде во големото финале

Дерби | пред 19 минути

Оваа седмица продолжуваат натпреварите во Лигата на шампионите, а првиот меч ќе го имаме токму вечерва и тоа меѓу Ливерпул и Рома. Тоа се два тима кои во претходната четвртфинална рунда направија пријатни...

Зидан Нема да ги наполниме панталоните

Зидан: Нема да ги „наполниме панталоните“

Дерби | пред 29 минути

Реал Мадрид утре ќе му гостува на Баерн Минхен во првиот од двата натпревари во полуфиналната рунда на Лигата на шампионите, а тренерот Зинедин Зидан вечерва ја одржа и последната прес-конференција како...

Ова се составите Ливерпул почнува со 4 3 3 Рома се брани со тројца стопери

Ова се составите: Ливерпул почнува со 4-3-3, Рома се брани со тројца стопери

Дерби | пред 49 минути

Вечерва на „Енфилд Роуд“ во Ливерпул се игра првиот полуфинален меч во Лигата на шампионите меѓу истоимениот клуб и калчолигашот Рома. Ова е средба на која „црвените“ и „волчицата“ ќе се обидат да дојдат...

Мамиќ се закани со самоубиство

Мамиќ се закани со самоубиство!

Дерби | пред 59 минути

Здравко Мамиќ редовно ја шокира хрватската јавност, но неговите зборови отидоа во нова крајност во последното интервју за магазинот „Глобус“. Поранешниот прв човек на Динамо е обвинет за финансиски малверзации,...

Костоски ги разигруваше соиграчите и ја дотолчи Стеауа

Костоски ги разигруваше соиграчите и ја дотолчи Стеауа

Дерби | пред еден час

Питешти на нашиот Александар Костоски ја прекина серија од пет порази во Романија и славеше над составот на Стеауа Букрешт со 77-69 во денешниот меч кој го одигра пред своите гледачи. Се беше решено во...

 Крвникот на Јувентус ќе го суди финалето на ФА купот

„Крвникот“ на Јувентус ќе го суди финалето на ФА купот

Дерби | пред еден час

Од англиската Фудбалска Асоцијација објавија дека финалето на ФА купот помеѓу Манчестер Јунајтед и Челси ќе се одигра на 19 мај со почеток од 18:15 часот, а правдата ќе ја дели Мајкл Оливер. 33-годишниот...

Блеф или случајност Коста сепак патува на гостувањето кај Арсенал

Блеф или случајност? Коста сепак патува на гостувањето кај Арсенал

Дерби | пред еден час

Атлетико Мадрид ќе биде посилен за Диего Коста на гостувањето кај Арсенал во полуфиналето на Лига Европа кое ќе се игра во четврток. Оваа вест не би била изненадувачка, ако пред неколку дена Атлетико не...

Како кошарката може да биде едноставна Јута со тимска акција ја поздрави Оклахома и ги освои НБА фановите

Како кошарката може да биде едноставна: Јута со тимска акција ја „поздрави“ Оклахома и ги освои НБА фановите

Дерби | пред еден час

Составот на Јута Џез е пред пласман во полуфиналето на Западот откако и по трет пат славеше над Оклахома Сити Тандер (3-1), односно сега на „џезерите“ им е потребен само уште еден триумф за да дојдат до...

Французите објавија дека починал стручњакот кој водеше четири репрезентации на мундијалите

Французите објавија дека починал стручњакот кој водеше четири репрезентации на мундијалите

Дерби | пред еден час

Поранешниот селектор на репрезентацијата на Франција, Aнри Мишел, кој ги водеше „триколорите“ до златото на Олимпијадата во 1984 година, почина денес во неговата 70-та година од животот. Мишел во својата...

Што ли ќе се случи ако ја освојат титулата Постар навивач на Наполи полуде и се трескаше од подот по триумфот над Јувентус

Што ли ќе се случи ако ја освојат титулата: Постар навивач на Наполи полуде и се трескаше од подот по триумфот над Јувентус

Дерби | пред еден час

Екипата на Наполи со гол во последните минути дојде до триумф на големото дерби против Јувентус и со тоа целосно се врати за пехарот во Серија А, односно на четири кола до крајот има само еден бод негатива...

Де Хеа откри какво е влијанието на Мурињо врз неговата кариера

Де Хеа откри какво е влијанието на Мурињо врз неговата кариера

Дерби | пред 2 часа

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Хеа истакна дека оваа сезона е негова најдобра на „Олд Трафорд“. Де Хеа кој е во Манчестер Јунајтед седум сезони, останува меѓу најдобрите играчи на клубот, а оваа...

Тудор на клупата на Удинезе

Тудор на клупата на Удинезе

Дерби | пред 2 часа

Хрватскиот стручњак Игор Тудор по подолго време се враќа во Италија, овојпат како тренер и тоа на Удинезе кој е во голема резултатска криза. Тудор кој последно работеше во Галатасарај, денеска е именуван...

Дувњак ги предупреди соиграчите каков пекол ги чека во Скопје

Дувњак ги предупреди соиграчите каков „пекол“ ги чека во Скопје

Дерби | пред 3 часа

Домагој Дувњак сигурно ќе биде една од водечките сили на Кил и во реванш дуелот во четвртфиналето во Лигата на шампионите кој ќе се одигра во Скопје, а токму феноменалниот хрватски ракометар е првиот кој...

Буфон го крена гласот Секогаш се случува истото но додека јас сум капитен на Јувентус

Буфон го крена гласот: Секогаш се случува истото, но додека јас сум капитен на Јувентус…

Дерби | пред 3 часа

Поразот на Јувентус од Наполи на домашен терен предизивка бура од реакции во италијанската спортска јавност, а откако во текот на вчерашниот ден се собираа впечатоците и се објавуваа видеата од лудиот...

Погба го прозва Ибра Не си единствениот кој може да го направи ова

Погба го прозва Ибра: Не си единствениот кој може да го направи ова

Дерби | пред 4 часа

Златан Ибрахимовиќ ја зачуди американската спортка јавност со својата акробатска минијатура која ја изведе на последниот натпревар на ЛА Галакси , а покрај воодушевувањето кое го предизвика кај американските...

Вилмотс обелодени која голема ѕвезда била крт во соблекувалната на Белгија Тој не ја почитува својата нација

Вилмотс обелодени која голема ѕвезда била „крт“ во соблекувалната на Белгија: Тој не ја почитува својата нација!

Дерби | пред 4 часа

Марк Вилмотс повеќе не е селектор на Белгија, но бидејќи составот на „црвените ѓаволи“ практично го имаа речиси истиот костур на фудбалери и под водство на Роберто Мартинез, сега една контроверзна изјава...

Финалето во Купот ќе биде целосна реприза од минатата година Пелистер и Шкендија ќе играат под рефлектори на Младост

Финалето во Купот ќе биде целосна реприза од минатата година: Пелистер и Шкендија ќе играат под рефлектори на „Младост“

Дерби | пред 5 часа

По завршувањето на полуфиналињата, стана јасно дека големото финале во македонскиот фудбалски Куп ќе биде реприза на она што го гледавме минатата година, односно соочување меѓу Шкендија и Пелистер. Интересно,...

Хајнкес конечно откри како го спасил Родригез Го извлеков Хамес од депресија

Хајнкес конечно откри како го спасил Родригез: Го извлеков Хамес од депресија!

Дерби | пред 6 часа

Хамес Родригез конечно може да се радува на своите игри и изданија како член на Баерн Минхен, а сето тоа изгледа позитивно благодарение на Јуп Хајнкес кој некако успеа да го препороди колумбискиот репрезентативец...

Иџе за Дерби  Откако го тестирав Хјундаи за мене немаше друга желба

Иџе за „Дерби“: Откако го тестирав Хјундаи, за мене немаше друга желба!

Дерби | пред 6 часа

Новата сезона за македонскиот возач Игор Стефановски – Иџе ќе биде голема пресвртница, откако минативе две сезони покажа дека има потенцијал да се натпреварува на највисоко европско ниво во светот на туринг...

 Франс Фудбал му посвети цел текст на Дон Андрес и се покаја за неправдата Извини Иниеста

„Франс Фудбал“ му посвети цел текст на Дон Андрес и се покаја за неправдата: Извини Иниеста!

Дерби | пред 6 часа

Шпанската спортска јавност веќе почна да се збогува од Дон Андрес Иниеста за кого се верува дека до крајот на неделата ќе ја соопшти својата конечна одлука за заминување во Кина, а со оглед настаните кои...

Ефенберг го издвои играчот на Реал со кој не би сакал да се соочи  Немаше да освојат толку титули без него во тимот

Ефенберг го издвои играчот на Реал со кој не би сакал да се соочи: Немаше да освојат толку титули без него во тимот

Дерби | пред 7 часа

Штефан Ефенберг беше лидер на Баерн Минхен во почетоците на новиот век и важеше за играч кој без никаков компромис влегува во секој дуел со противниците, а без оглед на тоа што своевремено важеше за еден...

Вистински урнебес Како Шек го изговара Милош Теодосиќ

Вистински урнебес: Како Шек го изговара Милош Теодосиќ

Дерби | пред 8 часа

Познатата емисија „НБА ТНТ“ во која Шекил О’Нил и Чарлс Баркли се главни ѕвезди во исмевањата и фаќањето сеир на случувањата во НБА лигата е крајно популарна во Америка, а сега истата им овозможи на големите...

Матераци објасни зошто Јувентус не смее да го победи Интер на Сан Сиро

Матераци објасни зошто Јувентус не смее да го победи Интер на „Сан Сиро“

Дерби | пред 8 часа

Следниов викенд на програмата во италијанската Серија А е големото дерби меѓу Интер и Јувентус, натпревар кој самиот Масимилијано Алегри го процени како клучен и најважен за титулата во домашното првенство....

Шарапова покрај Ф1 ѕвезда ја имаше честа да го испроба новото Порше

Шарапова покрај Ф1 ѕвезда ја имаше честа да го испроба новото Порше

Дерби | пред 8 часа

Марија Шарапова, поранешната кралица на тенисот, која жареше и палеше пред да и се случи допинг скандалот, по неколку порази и елиминации на почетокот на турнирите, призна дека и недостасува самодоверба....

Пандев и Балардини си разменија феноменални зборови по ремек делото на Македонецот

Пандев и Балардини си разменија феноменални зборови по ремек-делото на Македонецот

Дерби | пред 8 часа

Горан Пандев со маестрална лоб мајсторија ја запачати победата на Џенова која сега и официјално и математички го обезбеди опстанокот во италијанската Серија А , тим кој дефинитивно многу напредуваше откако...

 Вооружен и опасен  Иџе најави враќање во трките со нов автомобил

„Вооружен и опасен“: Иџе најави враќање во трките со нов автомобил!

Дерби | пред 9 часа

Најуспешниот македонски тркачки возач, Игор Стефановски – Иџе, по укинувањето на тркачката серија ЕТСС во која што се натпреваруваше минатите две сезони, се соочи со неизвесна иднина поради големите промени...

Буфон по натпреварот со Наполи шутирал и фрлал се што ќе му дошло при рака

Буфон по натпреварот со Наполи шутирал и фрлал се што ќе му дошло при рака

Дерби | пред 9 часа

Наполи оствари искличително важна победа на гостувањето во Торино со која сега автоматски се впушти во жестока битка за титулата во Серија А, а во ситуација кога сите играчи на гостинскиот тим почнаа да...

Реакцијата на Лука за најдобриот фудбалер во светот Модриќ даде конфузен одговор за Роналдо и Меси

Реакцијата на Лука за најдобриот фудбалер во светот: Модриќ даде конфузен одговор за Роналдо и Меси

Дерби | пред 9 часа

Лука Модриќ пред неколку дена даде интересна изјава околу тоа која може да биде неговата следна дестинација во фудбалот, а сега во интервју за швајцарски „СВТ“ даде одговор и на темата која секогаш е актуелна...

Толку од љубовта на Пеп кон Стоунс Гвардиола го продава за да донесе нови дефанзивци на неговото место

Толку од љубовта на Пеп кон Стоунс: Гвардиола го продава за да донесе нови дефанзивци на неговото место

Дерби | пред 9 часа

Дефанзивецот на Манчестер Сити Џон Стоунс пристигна на „Етихад“ пред две лета од Евертон за 47,5 милиони фунти, но не успеа да ги исполни очекувањата. Последната повреда на Стоунс во ноември откако се...

Кин откри како легендарниот број 7 завршил кај Бекам Знаев дека сонува за тој број

Кин откри како легендарниот број 7 завршил кај Бекам: Знаев дека сонува за тој број

Дерби | пред 9 часа

Дејвид Бекам во периодот од 1993 година до 2003 година остави голем белег во дресот на Манчестер Јунајтед. Но, сепак еден момент после толку долго време го откри за јавноста , популарниот Рој Кин. Се работи...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност