СВАДБЕНИОТ ПОДАРОК ГО ОТВОРИЛЕ ПОСЛЕ 9 ГОДИНИ  ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ИМАЛО ВНАТРЕ

СВАДБЕНИОТ ПОДАРОК ГО ОТВОРИЛЕ ПОСЛЕ 9 ГОДИНИ : ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ИМАЛО ВНАТРЕ

Lady | пред 11 часа

Кети и Брендон Ган од САД се венчале пред 9 години. Како и сите младенци, добиле многу подароци на свадбата. Ги отвориле сите освен еден, оној од тетката Алисон на кој пишувало: „Не отварајте пред првата...

Тајните на мажите Кои се двете работи што ги привлекува мажите

Тајните на мажите: Кои се двете работи што ги привлекува мажите

Lady | пред 11 часа

Утврдено е дека повеќето мажи се импресионираат од две основни работи кај жената. Чудно е дека жените немаат вистинска претстава кои сме ние жените, и не ги забележуваат повеќето од работите што сме ги...

Гледање на кафе Значење на сите симболи во чашата од кафе

Гледање на кафе: Значење на сите симболи во чашата од кафе

Lady | пред 11 часа

Гледањето на кафе е древна уметност која потекнува уште од Кина, a во Европа оваа традиција има посебно внимание, особено кај старите Римјани, каде се уште продолжува да се одржува традицијата и до денес....

Ширговска Нас Македонците Не имало  И ќе не има

Ширговска: Нас Македонците… Не имало .. И ќе не има

Lady | пред 11 часа

Нас.. Нас Македонците… Не имало ..И ќе не има … Се додека свети сонцето… Се додека тече водата… Се додека има ѕвезди во ноќта… Ако !!… Палете , ништете , запирајте , уништувајте… Нашиот корен е пиреј .....

Неговата ќерка е неподвижна Погледнете што направи татко и за неа

Неговата ќерка е неподвижна. Погледнете што направи татко и за неа

Lady | пред 12 часа

Ќерката е родена неподвижна, а таткото се одлучува да го направи невозможното. Тој всушност дизајнирал специјални „чевли за одење“ за девојчето, кои се споени со неговите, за детето барем на кратко да...

Скорпии подгответе се Пред вас стои една од најубавите години до сега

Скорпии, подгответе се: Пред вас стои една од најубавите години до сега!

Lady | пред еден ден

Драги Скорпии, ова е една од најсреќните години во вашиот живот. Затоа, не дозволувајте им на препреките и повремените проблеми да ве обесхрабруваат. Сега ќе зачекорите кон пат кој ќе го одите наредната...

Како да се ослободите од испуканите усни

Како да се ослободите од испуканите усни

Lady | пред еден ден

Шеа путер Шеа путерот интензивно ја хидрира и ја храни кожата, а најдобро делува на испуканите делови. Овој путер е преполн со витамини кои имаат лековито и заздравувачко дејство врз оштетената кожа. Затоа,...

Облеката која секогаш изгледа убаво кај жените

Облеката која секогаш изгледа убаво кај жените

Lady | пред еден ден

Деновите во кои се будиме во расположение, секогаш се најпосакувани. Обично во овие моменти знаеме точно што ќе облечеме и таа инспирација нè упатува да се чувствуваме убаво и добро во својата кожа. Од...

Зошто кожата треба да ја негувате со домашни рецепти

Зошто кожата треба да ја негувате со домашни рецепти

Lady | пред еден ден

Сите знаеме добро дека во продавниците може да се најде огромен избор на козметика за секаков тип на кожа. Но еве неколку причини зашто да пробате да користите и природна козметика, која ќе ја направите...

Совети од Нутриционист Надица Илиевска Храна која треба почесто да ја конзумираме доколку сме бремени

Совети од Нутриционист Надица Илиевска: Храна која треба почесто да ја конзумираме доколку сме бремени

Lady | пред еден ден

Овие намирници имаат богатство од нутриенти кои овозможуваат добро здравје на мајките и правилен развој на бебињата: – ОРГАНСКИ ЈАЈЦА –  Јајцата се златен стандард за пренатален протеин, исто така се одличен...

Моника повторно запали џоинт  Еве што праша таа пред камерата

Моника повторно запали „џоинт“: Еве што праша таа пред камерата

Lady | пред 2 дена

Скопјанката Моника Ристеска, повторно објави ново видео како пуши марихуана, но сега од дома. Во него таа праша: „Дома дозволено е?“.

Како да додјдете до поголема желба за секс

Како да додјдете до поголема желба за секс

Lady | пред 5 дена

Колку и чудно да звучи, многу луѓе признаваат дека избезумената желба на нивната партнерка за секс може не само да те прави да се чувствуваш посакуван и сакан, но и несреќен. Ова важи особено многу за...

Како да го исчистите фрижидерот за 20 минути

Како да го исчистите фрижидерот за 20 минути

Lady | пред 5 дена

За да ги исчистиме кујнските апарати, понекогаш трае неколку месеци, особено ако често и несвесно се придаваме кон мрзеливоста. А всушност што толку не плаши, за да го исчистиме фрижидерот? Денес ќе ви...

10 препораки за да бидете сакана колешка

10 препораки за да бидете сакана колешка

Lady | пред 5 дена

Во повеќето случаи барањето колегијалност се однесува и за останатите. Да помислите сепак како колегите гледаат на вас е важна вежба која може да има многу позитивен ефект за односите во канцеларијата....

Кои се причините поради кои треба да ја откажеш втората средба

Кои се причините поради кои треба да ја откажеш втората средба

Lady | пред 5 дена

Првите средби се времето во кое треба да се запознаеш со идниот партнер. Отпрвин може да си воодушевена и да немаш трпение да го видиш, но по првата средба мислењето може навистина радикално да се промени....

Кој период од годината мажите се најплодни

Кој период од годината мажите се најплодни

Lady | пред 5 дена

Мажите се најплодни во летните месеци јули и август, покажува новото истражување објавено во британскиот весник The Independent. Во пролетта сите почнуваат да мислат за љубов, но во текот на летото мажите...

Тој крие многу тајни Пет нови факти за сексот

Тој крие многу тајни: Пет нови факти за сексот

Lady | пред 6 дена

Сексот крие многу тајни, кои научниците од целиот свет активно се обидуваат да ги решат. Годишно во светот се одржуваат околу 80 истражувања посветени на сексот и сексуалноста. Еве ги резултатите за некои...

7 знаци дека тој е мажот на твојот живот

7 знаци дека тој е мажот на твојот живот

Lady | пред 6 дена

Пронаоѓањето на мажот на животот не е лесен избор. Секој си има некоја фантазија за идеалниот партнер, со кој сè ќе биде идеално и вечно, бидејќи тоа не внесува во приказните и филмовите. Да, треба да...

Виц на неделата Снаата свекрвата и љубовникот

Виц на неделата: Снаата, свекрвата и љубовникот

Lady | пред 6 дена

Снаа од село имала љубовник во град. Не знаела како да се извлече од дома за да се види со него, па љубовникот и рекол да излаже дека ќе оди на погреб на некој роднина. Така и направила, но маж и и рекол...

Замисли си број од 1 до 20 а потоа погледни што те очекува денес

Замисли си број од 1 до 20, а потоа погледни што те очекува денес

Lady | пред 6 дена

За да дознаете каквa е вaшата среќа денес, замислете си еден број од 1 до 20, а потоа погледнете што пишува за него. 1. Одлично здравје – најубавото од сè. 2. Имате најверни пријатели на светот – тие се...

Што значи ако ја имате буквата М на дланка

Што значи ако ја имате буквата М на дланка?

Lady | пред 6 дена

Линиите на дланката можат да формираат различни облици, но можат да формираат и букви. Една од нив е буквата М, која се смета дека е многу ретка и луѓето кои ја имаат, не се случајни. Ајде да видиме зошто!...

Mажите едноставно не можат да останат рамнодушни Ова се личните особини кои мажите посебно ги ценат од жените

Mажите едноставно не можат да останат рамнодушни: Ова се личните особини кои мажите посебно ги ценат од жените

Lady | пред 7 дена

Покрај сексуалната привлечност и страста, еве кои се личните карактеристики на една жена, на кои мажите едноставно не можат да останат рамнодушни. Искреност Вистинскиот маж почитува искрена жена. Во светот...

Какво порно сакааат да гледаат мажите и жените

Какво порно сакааат да гледаат мажите и жените

Lady | пред 7 дена

Кога бараат порно, дамите најчесто се запираат на секс тројка и лезбејките. Ова го покажува истражувањето спроведено од еден од најголемите американски порносајтови. Геј порното е меѓу најбараните од претставничките...

Како да го направите најубавото турско кафе

Како да го направите најубавото турско кафе

Lady | пред 7 дена

Турското кафе или како што се почесто го именуваме, македонско, е кофеински пијалак со кој на многумина им започнува денот. Кафето оригинално се готви во бакарно ѓезве, а млеко или крем, никогаш не се...

5 случаи во кои треба да се јавите на бившиот

5 случаи во кои треба да се јавите на „бившиот“

Lady | пред 7 дена

Во еден идеален свет, ќе можеме да раскинеме и да учиме од грешките, без да жалиме, без да им пишуваме СМС кога сме пијани и без секс по крајот на врската. Но, во реалноста ситуацијата е многу посложена....

Брзи итрини за зафатените домаќинки

Брзи итрини за зафатените домаќинки

Lady | пред 7 дена

Чистењето на домот, иако е потребно за сите, е всушност “лично прашање”. Не грижете се од стандардите на другите луѓе. Одлучете што значи “чисто” за вас и одржувајте го домот според оваа дефиниција. Најважно...

Росица Мршиќ со деветнаесетта сезонска колекција

Росица Мршиќ со деветнаесетта сезонска колекција

Lady | пред една недела

Деветнаесеттата сезонска колекција на дизајнерката Росица Мршиќ ќе биде прикажана на 24 април, во 20 часот во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, во организација на Моден викенд Скопје. Најновата...

Без оперативна корекција Како да изгледате 5 години помлади

Без оперативна корекција: Како да изгледате 5 години помлади

Lady | пред една недела

Не, нема да ви зборуваме за оперативна корекција на брчки и фалсификување на лична карта. Често навиките се оние кои нe стареат многу порано отколку природата што определила. Добрата работа е дека ако...

Однесувајте се како дама 5 бонтон правила кои мора да ги почитувате

Однесувајте се како дама: 5 бонтон правила кои мора да ги почитувате

Lady | пред една недела

Иако бонтон правилата понекогаш ни изгледаат како одамна да исчезнале од нашето општество, верувајте некои од нив сеуште се применуваат и денес. Тоа што сте жена автоматски не ве прави дама. Кога повеќето...

Како старите чорапи да станат нови

Како старите чорапи да станат нови

Lady | пред една недела

Сок од лимон може да ги исчисти совршено старите и пресретнати чорапи. Тоа е широко користен метод за отстранување на дамки, не само за бели чорапи, но и по различни памучни ткаенини во светли бои. Лимонска...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност