Пробајк Скопје  отворање на нов локал

Пробајк Скопје - отворање на нов локал

Karas4Training | пред 45 минути

Пробајк сега се наоѓа на ул. Христо Смирненски број 31, а таму можете да најдете сè што ви треба од брендовите Cube, Orbea и Cinzia. Веб - www.probike.mk

Критична маса #72 Подобри закони за поубави градови

Критична маса #72: Подобри закони за поубави градови

Karas4Training | пред 3 часа

Cycling & Roller Локација: Плоштад Македонија Држава: Македонија Датум: Среда, 25 Април, 2018 - 17:30 Контакт Име и презиме: НаТочак Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Блог-пост: http://natochak.blogspot.mk/2018/04/72_22...

Исхрана за пред и после тренинг

Исхрана за пред и после тренинг

Karas4Training | пред 3 часа

ИСХРАНА ПРЕД ТРЕНИНГ Оброкот пред тренинг мора да даде доволно енергија за работа, заедно со хранливите материи кои ќе спречат намалување на мускулното ткиво, и во исто време ќе овозможи негов раст. Оброкот...

Смути или свежо цеден сок

Смути или свежо цеден сок?

Karas4Training | пред 3 часа

Најважните витамини, минерали и хранливи состојки нашето тело најлесно ги конзумира преку плодовите, па токму затоа во комбинација со протеини и јаглехидрати, тие секогаш треба да ја исполнуваат барем...

Победа за Мартин Јовановски на Промахи Опен

Победа за Мартин Јовановски на Промахи Опен

Karas4Training | пред 3 дена

Ова беше тридневен натпревар со 2 трки. Трките беа по 50-тина километри долги а арената за натпревар беше долината Воден, помеѓу Лутраки и Фустани каде што имаше одлични услови за спортско летање. Одличната...

Шести традиционален планинарски поход на ПСК Скопска црна гора

Шести традиционален планинарски поход на ПСК Скопска црна гора

Karas4Training | пред 3 дена

Mountain Локација: Скопска Црна Гора Држава: Македонија Датум: Недела, 22 Април, 2018 - 08:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Почитувани, На 22.04.2018 г (недела) во организација на...

Ева на 20 месеци стапна на скии

Ева на 20 месеци стапна на скии

Karas4Training | пред 3 дена

Ева Пановска на возраст од 20 месеци, ги направи првите чекори на скии, се рабира со помош на смејството, а особено братот Дарјан кој на 6 години веќе е искусен скијач. Најпрво Ева се запозна со опремата,...

Изложба на фотографии Девојки како нас

Изложба на фотографии "Девојки како нас"

Karas4Training | пред 3 дена

More Sports & Disciplines Локација: Јавна Соба Држава: Македонија Датум: Петок, 13 Април, 2018 - 16:30 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... ТАКТ и #ДевојкиКакоНас имаат чест да Ве поканат...

Здравко Дејановиќ е во базниот камп под Кангченјунга 8586 мнв

Здравко Дејановиќ е во базниот камп под Кангченјунга 8586 мнв

Karas4Training | пред 3 дена

Фотографија од неговиот Фејсбук профил По искачените Еверест, К2 и Анапурна, Здравко цели кон неговиот четврт врв повисок од 8000 метри. Нашиот тим ќе се обиде благовремено да известува за напредокот на...

091 Skopje Calling

091 Skopje Calling

Karas4Training | пред 3 дена

Gymnastics & Athletics Локација: Скопје Држава: Македонија Датум: Петок, 4 Мај, 2018 - 18:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... 6th of May is the date to dial 091 and enjoy Skopje, the...

Селечка Планина марш Томе Темелкоски  Влечкарот

Селечка Планина, марш „Томе Темелкоски - Влечкарот“

Karas4Training | пред 3 дена

Mountain Локација: Селечка Планина Држава: Македонија Датум: Недела, 15 Април, 2018 - 05:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... На ред е Селечка Планина со нејзините убавини. За прв пат...

Skopje 2018 European Mountain Running Championships

Skopje 2018 European Mountain Running Championships

Karas4Training | пред 3 дена

Gymnastics & Athletics Локација: Водно Држава: Македонија Датум: Недела, 1 Јули, 2018 - 09:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/...

Мавровски Маратон 2018  Mavrovski Maraton 2018

Мавровски Маратон 2018 / Mavrovski Maraton 2018

Karas4Training | пред 3 дена

Cycling & Roller Локација: Маврово Држава: Македонија Датум: Недела, 17 Јуни, 2018 - 09:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Мал маратон 43 км, голем маратон 92 км. Пријавувањето за...

Растеме со Аеродром

Растеме со Аеродром

Karas4Training | пред 3 дена

More Sports & Disciplines Локација: Аеродром, парк Авионче Држава: Македонија Датум: Сабота, 14 Април, 2018 - 12:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Хуманитарна забава по повод 13-от...

Охрид трчаТ 2018

Охрид трчаТ 2018

Karas4Training | пред 3 дена

Gymnastics & Athletics Локација: Охрид Центар - Плоштад Држава: Македонија Датум: Недела, 3 Јуни, 2018 - 10:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Почитувани љубители на трчањето и спортот,...

25ти Традиционален Планинарски Марш Перо Илиевски  Ума 2018

25ти Традиционален Планинарски Марш "Перо Илиевски" - Ума 2018

Karas4Training | пред 3 дена

Mountain Локација: Село Ума Држава: Македонија Датум: Недела, 22 Април, 2018 - 07:30 Контакт Име и презиме: Планинарско друштво Кожуф Гевгелија / Mountainering Club Kozuf Gevgelija Web / Facebook: https://www.facebook.com/......

Мај Флај  Maj Flaj

Мај Флај / Maj Flaj

Karas4Training | пред 3 дена

More Sports & Disciplines Локација: Стенковец Држава: Македонија Датум: Сабота, 12 Мај, 2018 - 11:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Интернационален собир на моделари и размена на...

Јога работилница Heart openers  Inversions

Јога работилница: Heart openers & Inversions

Karas4Training | пред 3 дена

Weight / Fitness / Wellness Држава: Македонија Датум: Сабота, 14 Април, 2018 - 11:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Приклучете ни се на прекрасен флоу со кој ќе го отвориме срцето...

Ноќ на Јуриј  Светска вселенска забава

Ноќ на Јуриј - Светска вселенска забава

Karas4Training | пред 3 дена

More Sports & Disciplines Локација: бифе Фросина, МКЦ Држава: Македонија Датум: Четврток, 12 Април, 2018 - 20:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Ноќта на Јуриј e светска иницијатива...

Врв 7 12 Чупино на Плачковица 1725 мнв

Врв 7/12: Чупино на Плачковица (1725 мнв)

Karas4Training | пред 3 дена

Mountain Локација: Плачковица Држава: Македонија Датум: Недела, 15 Април, 2018 - 05:30 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... За седмиот предвиден врв одиме во источниот дел на Македонија...

Изложба на фотографии Во допир со Македонија

Изложба на фотографии „Во допир со Македонија“

Karas4Training | пред 3 дена

Mountain Локација: Јавна Соба Држава: Македонија Датум: Среда, 11 Април, 2018 - 20:00 Четврток, 12 Април, 2018 - 20:00 Петок, 13 Април, 2018 - 20:00 Сабота, 14 Април, 2018 - 20:00 Недела, 15 Април, 2018...

ФК Форца  Штип ги отвора вратите за младите фудбалери

ФК Форца - Штип ги отвора вратите за младите фудбалери

Karas4Training | пред 3 дена

Генерациите од 2008 до 2014 година имаат можност да бидат дел од нашата фудбалска школа. Стратешки приоритет на Тренинг Академија на ФК Форца - Штип е фудбалскиот и телесен развој на идните врвни фудбалери...

Avicena Zenska Trka 2018

Avicena Zenska Trka 2018

Karas4Training | пред 3 дена

Gymnastics & Athletics Локација: Фонтана, Градски Парк Скопје Држава: Македонија Датум: Недела, 1 Април, 2018 - 09:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Во организација на Сојуз на Спортови...

Кон Еверест визија без вид

Кон Еверест: визија без вид

Karas4Training | пред 3 дена

Mountain Локација: Ресторан Александрија - Ул. Есперанто, Влае Држава: Македонија Датум: Петок, 20 Април, 2018 - 19:00 Контакт Име и презиме: Let's Talk Web / Facebook: https://www.facebook.com/... E-mail:...

Последици од недостаток на витаминот Б12

Последици од недостаток на витаминот Б12

Karas4Training | пред 3 дена

Луѓето кои страдаат од деменција најчесто имаат недостаток од овој витамин. Важен витамин што не се синтетизира од растенијата или животните, туку само од неколку видови на бактерии. На пример, микрофлората...

50 ти ИКАС Илинденски кајак слалом

50-ти ИКАС Илинденски кајак слалом

Karas4Training | пред 3 дена

Water Локација: Кањон Матка Држава: Македонија Датум: Сабота, 7 Април, 2018 - 09:00 Контакт Web / Facebook: https://www.facebook.com/... Во спортско рекреативниот центар Матка, на кајакарската патека и...

Три вида на пијалоци што не треба да ги пиете после тренинг

Три вида на пијалоци што не треба да ги пиете после тренинг

Karas4Training | пред 3 дена

Треба да бидете внимателни при изборот на пијалоци за хидратација, бидејќи некои од нив можат да ви донесат повеќе штета отколку добрина и да го намалат ефектот на вежбањето. Пијалоци што не се препорачуваат...

5 Традиционален планинарски марш посветен на Даре Џамбаз

5 Традиционален планинарски марш посветен на Даре Џамбаз

Karas4Training | пред 3 дена

Mountain Локација: Трескавец Држава: Македонија Датум: Недела, 1 Април, 2018 - 06:30 Контакт Име и презиме: Планинарско Спортско Здружение „Козјак“ - Прилеп Web / Facebook: https://www.facebook.com/......

Електростимулација во терапевтски и тренинг цели

Електростимулација во терапевтски и тренинг цели

Karas4Training | пред 3 дена

Сите овие истражувања допринесоа до развој на сè пософистицирана опрема која може да евидентира електрични или функционални промени на нервите и мускулите, како резултат од електрично стимулирање на овие...

Outdoor festival When in Krusevo 2

Outdoor festival When in Krusevo 2

Karas4Training | пред 3 дена

More Sports & Disciplines Локација: Крушевско Езеро, Крушево Држава: Македонија Датум: Петок, 29 Јуни, 2018 - 16:30 Контакт Име и презиме: Димитар Ангелковски Web / Facebook: http://www.wheninkrusevo.......

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност