ЃОРГИ ПЕТРОВ СО БРОНЗА СЕ ВРАЌА ОД ЧАЧАК

ЃОРГИ ПЕТРОВ СО БРОНЗА СЕ ВРАЌА ОД ЧАЧАК

Комарец | пред 20 часа

Ѓорги Петров и Кристијан Грозданов, членови на Карате Клубот „Партизан“ од Кочани на покана на селекторот на кадетската репрезентација на Македонија Александар Кузмановски во својство на репрезентативци...

ПРЕДАДЕНО ВО УПОТРЕБА ПАТИО  ПОДАРОК ОД РОТАРИ КЛУБОТ КОЧАНИ  ВИНИЦА

ПРЕДАДЕНО ВО УПОТРЕБА ПАТИО, ПОДАРОК ОД РОТАРИ КЛУБОТ „КОЧАНИ – ВИНИЦА“

Комарец | пред 22 часа

На еден убав и симболичен начин денес во употреба беше предадено Патиото во ОУ „Св. Кирил и Методиј“ во Кочани. Се работи за простор на приземјето кој во изминатите неколку години беше напуштен и руиниран,...

ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА

ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА

Комарец | пред 23 часа

„Среќен ти роденден убава плането“ и „Здрава планета за сите нас живот значи“ е мотото под кое учениците од ОМУ „Ристо Јуруков“ заедно со учениците од ОУ „Раде Кратовче“ го одбележаа 22-ри Април „Денот...

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБАТА  МОСКВА ДЕНЕС

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБАТА „МОСКВА ДЕНЕС“

Комарец | пред еден ден

Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија и руската државна агенција „Россотрудничество“ со поддршка на Град Скопје и Музеј на Град Скопје и НУ ЦК „Бели Мугри” – Кочани ја организираат изложбата...

ВО БИБЛИОТЕКА ИСКРА ОДБЕЛЕЖАН СВЕТСКИОТ ДЕН НА КНИГАТА И АВТОРСКИТЕ ПРАВА

ВО БИБЛИОТЕКА „ИСКРА“ ОДБЕЛЕЖАН „СВЕТСКИОТ ДЕН НА КНИГАТА И АВТОРСКИТЕ ПРАВА“

Комарец | пред еден ден

Со пригоден настан, Библиотеката „Искра“ го одбележа Светскиот ден на книгата и на авторското право. Пред публиката беа прочитани светската и македонската порака за празникот, од Одре Азуле, генералната...

ОДРЖАН РЕГИОНАЛНИОТ НАТПРЕВАР НА УЧИЛИШНИ ХОРОВИ И ОРКЕСТРИ

ОДРЖАН РЕГИОНАЛНИОТ НАТПРЕВАР НА УЧИЛИШНИ ХОРОВИ И ОРКЕСТРИ

Комарец | пред еден ден

Хоровите на основните училишта „Св. Кирил и Методиј“ и „Никола Карев“ и оркестарот на ОУ „Малина Попиванова“ освоија први места и ќе го претставуваат регионот на Државниот натпревар што традиционално се...

ЗА РУДАР И МАЛЕШ  ПЕТАРДА  ОВЧЕ ПОЛЕ СИГУРНО

ЗА „РУДАР“ И „МАЛЕШ“ ПЕТАРДА, „ОВЧЕ ПОЛЕ“ СИГУРНО.

Комарец | пред еден ден

Се одиграа натпреварите од последното коло од третиот круг во Третата Фудбалска Лига – Исток. Во трите натпревари од 21-то коло на два славеа домаќините а на еден гостите, односно лидерот на табелата „Кит...

ПРЕТСТАВНИЦИ НА ИЗВИДНИЦИТЕ НА СРЕДБА СО ИЛИЈЕВ

ПРЕТСТАВНИЦИ НА ИЗВИДНИЦИТЕ НА СРЕДБА СО ИЛИЈЕВ

Комарец | пред 3 дена

Градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев оствари средба со претставниците на Националната канцеларија на Сојузот на извидници на Република Македонија, како и со претставници на Извидничкиот одред...

СЕ БАРА ЛОКАЦИЈА ЗА СМЕСТУВАЊЕ НА РОМСКИТЕ СЕМЕЈСТВА ОД СТАРАТА КАСАРНА

СЕ БАРА ЛОКАЦИЈА ЗА СМЕСТУВАЊЕ НА РОМСКИТЕ СЕМЕЈСТВА ОД „СТАРАТА КАСАРНА“

Комарец | пред 3 дена

Во петокот, во Кочани Градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев во друштво на Министерот без ресор Аксел Ахмедовски и пратеникот во Собранието на Република Македонија Самка Ибраимовски посетија...

АПЕЛ ЗА ИЗГРАДБА НА НАСТРЕШНИЦА НА МАНАСТИР СВ ЃОРЃИ ВО С ТРКАЊЕ

АПЕЛ ЗА ИЗГРАДБА НА НАСТРЕШНИЦА НА МАНАСТИР „СВ. ЃОРЃИ“ ВО С.ТРКАЊЕ

Комарец | пред 3 дена

Како што не информираат, во тек е изградбата на настрешницата на манастирот „Св. Ѓорѓи“ во село Тркање. Рокот за конечно нејзино завршување е 6-ти Мај кога е и рамото на манастирот, но проблемот што го...

ВО НАТПРЕВАР БЕЗ НИТУ ЕДНА ШАНСА ОСОГОВО ЗАСЛУЖЕНО СТИГНА ДО ТРИТЕ БОДА

ВО НАТПРЕВАР БЕЗ НИТУ ЕДНА ШАНСА „ОСОГОВО“ ЗАСЛУЖЕНО СТИГНА ДО ТРИТЕ БОДА

Комарец | пред 3 дена

Комшиското дерби „Осогово“ – „Каменица Саса“ кое се одигра во рамките на 22-рото коло од Втората Фудбалска Лига – Исток заслужено им припадна на домаќините. Резултатот од 1:0 беше најважен, па затоа и...

ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ НА СРЕДБА СО УЧЕНИЦИТЕ ИНОВАТОРИ ОД КОЧАНИ

ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ НА СРЕДБА СО УЧЕНИЦИТЕ-ИНОВАТОРИ ОД КОЧАНИ

Комарец | пред 4 дена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) Јован Деспотовски, се сретнаа со ученици иноватори и нивните ментори и...

ОГЛАС ЗА РАСПРЕДЕЛБА НА ЛИНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ОПШТИНСКИ ЛИНИСКИ ПРЕВОЗ НА ПАТНИЦИ

ОГЛАС ЗА РАСПРЕДЕЛБА НА ЛИНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ОПШТИНСКИ ЛИНИСКИ ПРЕВОЗ НА ПАТНИЦИ

Комарец | пред 4 дена

Општина Кочани објави оглас за распределба на линија за вршење општински линиски превоз на патници на подрачјето на Општина Кочани. Релациите, стојалиштата, начинот и правото на учество во постапката за...

ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ СПОМЕНИЦИ НА РЕВОЛУЦИЈАТА

ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ „СПОМЕНИЦИ НА РЕВОЛУЦИЈАТА“

Комарец | пред 4 дена

В сабота, на 21 април, во 20 ч. во Малата сала на Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани ќе биде отворена изложбата на фотографии „Споменици на Револуцијата“ од авторот Марко Кројач. Уметникот Марк...

 ОСОГОВО ЈА ПРЕЧЕКУВА КАМЕНИЦА САСА  ГО ИГРА НАТПРЕВАРОТ НА СЕЗОНАТА

„ОСОГОВО“ ЈА ПРЕЧЕКУВА „КАМЕНИЦА САСА“, ГО ИГРА НАТПРЕВАРОТ НА СЕЗОНАТА

Комарец | пред 4 дена

Во Сабота со почеток во 16:00 часот се играат натпреварите од 22-рото коло во Втората Фудбалска Лига – Исток. Во борба за опстанок во Втората Фудбалска Лига – исток, екипата на „Осогово“ ќе и биде домаќин...

ОДРЖАН ПРОЛЕТНИОТ КРОС СИТЕ УЧЕНИЦИ СЕ ПОБЕДНИЦИ

ОДРЖАН ПРОЛЕТНИОТ КРОС, СИТЕ УЧЕНИЦИ СЕ ПОБЕДНИЦИ

Комарец | пред 4 дена

Во организација на Сојузот на Училишни Спортови – Кочани а со поддршка на Локалната Самоуправа – Кочани на теренот на стадионот „Никола Мантов“ се одржа осмиот „Пролетен крос 2018“. Учениците-учесници...

И ЖФК КОЧАНИ СО ПРЕТСТАВНИЦИ НА РАЗВОЈНИОТ ТУРНИР У 17

И ЖФК „КОЧАНИ“ СО ПРЕТСТАВНИЦИ НА РАЗВОЈНИОТ ТУРНИР У-17

Комарец | пред 4 дена

Ана Апостолова – голман и Андреа Стојчева играч за врска, членови на ЖФК „Кочани“ се дел од репрезентацијата на Македонија У-17 која од 16-23 Април учествува на „Развојниот турнир“ што се одржува во Зеница...

СО ПОЧИТ КОН КАНГО  ПРОДОЛЖУВА КОСМОПОЛИТСКИОТ СОБОР МАКТЕОН

СО ПОЧИТ КОН КАНГО – ПРОДОЛЖУВА КОСМОПОЛИТСКИОТ СОБОР „МАКТЕОН“

Комарец | пред 4 дена

По смртта на големата рок легенда Симеон Иванов Канго, кај многу граѓани честа тема на разговор беше дали и понатаму ќе се случуваат настаните „Мактеон“, рок хепенингот „Орфејски мистерии“ и други негови...

ДОЦ Д Р АНА ДАНЕВА МАРКОВА ЌЕ РАКОВОДИ СО  КОМИТЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНО МАЈЧИНСТВО

ДОЦ Д-Р АНА ДАНЕВА МАРКОВА ЌЕ РАКОВОДИ СО „КОМИТЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНО МАЈЧИНСТВО“

Комарец | пред 5 дена

Во Министерството за здравство, денеска, се одржа конститутивна седница на новиот состав на Комитетот за безбедно мајчинство. Нов претседател на Комитетот за безбедно мајчинство е доц. д-р Ана Данева Маркова...

АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПРИОДИТЕ И ИЗЛЕЗИТЕ ОД ГРАДОТ

АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПРИОДИТЕ И ИЗЛЕЗИТЕ ОД ГРАДОТ

Комарец | пред 5 дена

Екипи од КЈП „Водовод“ – Кочани денес работеа на две поголеми локации на влезот и излезот на Кочани. Од фабриката „Антура“ па се до влезот на градот се чистеа банкините на патот од високата трева, како...

НА ИСТОКОТ СЕ РЕШЕНО МНОГУ ПООДАМНА

НА ИСТОКОТ СЕ РЕШЕНО МНОГУ ПООДАМНА

Комарец | пред 5 дена

Со победата над екипата на „Слога 1934“ од 6:1 „Гит Го Пехчево“ на осум кола до крајот на првенството и официјално ја завери второлигашката виза. Разликата помеѓу „Кит Го Пехчево“ и второпласираната „Кежовица“...

УВИД ВО ГРАДБАТА НА УЛИЦИТЕ КАРПОШОВО ВОСТАНИЕ ВО КОЧАНИ И АСНОМ ВО ОРИЗАРИ

УВИД ВО ГРАДБАТА НА УЛИЦИТЕ „КАРПОШОВО ВОСТАНИЕ“ ВО КОЧАНИ И „АСНОМ“ ВО ОРИЗАРИ

Комарец | пред 5 дена

Претставници на Светска банка, Општина Кочани и надлежните вклучни во изградбата на улиците „Карпошово востание“ во Кочани и „АСНОМ“ во Оризари денеска направија увид во текот на градежните активности....

ПОЧНА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК НА СОУ ГОШО ВИКЕНТИЕВ

ПОЧНА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК НА СОУ „ГОШО ВИКЕНТИЕВ“

Комарец | пред 5 дена

СОУ „Гошо Викентиев“ го одбележа патрониот празник. Пред присутните професори и другите вработени во училиштето, членови на семејството на Викентиев, претставници од локалната самоуправа и градоначалникот...

НАЈАВА ЗА ИЗЛОЖБА МОСКВА ДЕНЕС

НАЈАВА ЗА ИЗЛОЖБА „МОСКВА ДЕНЕС“

Комарец | пред 5 дена

Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија и руската државна агенција „Россотрудничество“ со поддршка на Град Скопје и Музеј на Град Скопје и Националната установа – Центар за култура „Бели...

РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ВОДОВОДНАТА ЛИНИЈА ВО ВИНИЦА ПРОДОЛЖУВА СО ПРЕДВИДЕНАТА ДИНАМИКА

РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ВОДОВОДНАТА ЛИНИЈА ВО ВИНИЦА ПРОДОЛЖУВА СО ПРЕДВИДЕНАТА ДИНАМИКА

Комарец | пред 5 дена

Од Планираните 10-на улици со овој проект, повеќе од 60% се речиси завршени со исфрлање на старите азбестни цевки, а во моментот екипи на фирмата изведувач „Коп Инженеринг“, работат на најфреквентните...

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГО ОСУДИ ИНЦИДЕНТОТ ВО МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТАР  КОЧАНИ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГО ОСУДИ ИНЦИДЕНТОТ ВО „МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТАР“ – КОЧАНИ

Комарец | пред 6 дена

Министерство за здравство денеска преку соопштение изрази најостра осуда за инцидентот во Општата Болница Кочани кога дежурна лекарка била нападната на работното место од страна на роднина на пациентка...

ОПШТИНА КОЧАНИ ОТУЃУВА 12 ГРАДЕЖНИ ПАРЦЕЛИ  СОПСТВЕНОСТ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

ОПШТИНА КОЧАНИ ОТУЃУВА 12 ГРАДЕЖНИ ПАРЦЕЛИ – СОПСТВЕНОСТ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Комарец | пред 6 дена

Општина Кочани ја распиша 30-тата објава за отуѓување на градежно земјиште, сопственост на Република Македонија, со која се ставени на продажба 12 градежни парцели, од кои шест со намена индивидуално домување,...

РЕАКЦИЈА НИЕДНА ГРАДЕЖНА ПАРЦЕЛА НЕ Е ДОДЕЛЕНА БЕЗ ЈАВНО НАДАВАЊЕ

РЕАКЦИЈА: НИЕДНА ГРАДЕЖНА ПАРЦЕЛА НЕ Е ДОДЕЛЕНА БЕЗ ЈАВНО НАДАВАЊЕ

Комарец | пред 6 дена

Општина Кочани реагира во врска со текстот „Дали Дедо Мраз делел пакетчиња на Пониква“, објавен на 13 април 2018 година, на порталот Комарец. Општина Кочани преку Секторот за уредување и располагање со...

ЛИДЕРОТ ПРЕСИЛЕН ЗА ОСОГОВО

ЛИДЕРОТ ПРЕСИЛЕН ЗА „ОСОГОВО“

Комарец | пред 7 дена

Денес на програмата беа натпреварите од 21-вото вонредно коло во Втората Фудбалска Лига – Исток. „Жетварите“ имаа тешко гостување во Струмица за што и сведочи конечниот резултат од 5:0 во корист на лидерот...

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА АНА ФРАНК  ИСТОРИЈА ЗА ДЕНЕС

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА „АНА ФРАНК – ИСТОРИЈА ЗА ДЕНЕС“

Комарец | пред 7 дена

Триесет и девет изложбени панели поставени во „Фоаје 1“ при НУЦК „Бели Мугри“ – Кочани се дел од патувачката изложба „Ана Франк – историја за денес“ која денес беше отворена во Кочани. Изложбата е организирана...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност