притисни ентер »

Извори

24 фудбал

Преку 100.000 фанови на Челси бараат Ентони Тејлор да не им суди повеќе
Преку 100.000 фанови на Челси бараат Ентони Тејлор да не им суди повеќе

Преку 100.000 фанови на Челси бараат Ентони Тејлор да не им суди повеќе

Челси синоќа беше грубо оштетен од судијата Ентони Тејлор во дербито со Тотнем, неговите грешки ги чинеа сините два загубени бода. Имаше контроверзи и при двата гола на Тотнем. При првиот беше направен чист фаул врз Хаверц, а потоа можеше да биде покажен и офсајд биде Ришарлисон беше во видикот на Менди, но судијата не досуди ништо. Пред да биде изведен

Реал Мадрид со пресврт во второто полувреме до три бода, прекрасен гол на Алаба

Реал Мадрид со пресврт во второто полувреме до три бода, прекрасен гол на Алаба

Реал Мадрид со 2-1 славеше на гостувањето кај Алмерија, актуелниот шампион се испоти за да ја оствари целта и да дојде до трите бода кај новиот учесник во Ла Лига. Иако победата беше обезбедена со пресврт во второто полувреме, Реал Мадрид заслужи да дојде до неа бидејќи имаше многу повеќе шанси од Алмерија. Домаќините поведоа уште во шестата минута

Спортскиот директор на ПСЖ им одржал лекција на Мбапе и Нејмар: Валканиот веш не е за во јавност

Спортскиот директор на ПСЖ им одржал лекција на Мбапе и Нејмар: Валканиот веш не е за во јавност

Како што пренесува Ле Паризиен, спортскиот директор Луис Кампос веќе имал состанок со Килијан Мбапе и Нејмар и им порачал дека не смее да им се повтори тоа што го направиле на дуелот против Монпеље. По тензиите помеѓу Нејмар и Килијан Мбапе, медиумите најавија состанок на кој ПСЖ ќе се обиде да ја смири ситуацијата, но како што пренесува Ле Паризиен,

Тензичниот меч со Лондон заврши со физички дуел на Тухел и Конте, и двајцата добија црвени

Тензичниот меч со Лондон заврши со физички дуел на Тухел и Конте, и двајцата добија црвени

Челси и Тотнем одиграа нерешено 2-2, а мечот изобилуваше со тензија, главната улога ја имаа судиите и тренерите Тухел и Конте. Двата гола на Тотнем можеа да бидат поништени, но судиите не го направија тоа. При голот на Хојбјерг беше фаулиран Хаверц, а можеше да биде досуден и офсајд од Ришарлисон кој го попречуваше видот на Менди, но судиите сметаа

И Барди со Трабзонспор отпатува во Копенхаген

И Барди со Трабзонспор отпатува во Копенхаген

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди е дел од составот на Трабзонспор за утрешното гостување кај Копенхаген во плејофот за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. Иако Барди се уште нема деби за Трабзонспо, тренерот на турскиот шампион реши да го стави во составот за важниот меч против Копенхаген. Целта на Трабзонспор е пласман во групната

Челси двојно ја зголеми понудата за талентот на Интер, сака во пакет да го донесе и Дамфрис
Челси двојно ја зголеми понудата за талентот на Интер, сака во пакет да го донесе и Дамфрис

Челси двојно ја зголеми понудата за талентот на Интер, сака во пакет да го донесе и Дамфрис

Челси не се откажува од намерата да го ангажира талентираниот Чезаре Касадеи, „сините“ понудиле 12 милиони фунти (нешто под 15 милиони евра), клубот од Стемфорд Бриџ сака во пакет да го донесе и Дензел Дамфрис. Челси двојно ја зголеми понудата за талентираниот Чезаре Касадеи, по предлогот вреден 6 милиони фунти, на маса сега се ставени 12 милиони

Сити ќе го продаде Бернардо Силва само за голема понуда и бара 100 милиони евра

Сити ќе го продаде Бернардо Силва само за голема понуда и бара 100 милиони евра

Според пишувањата на Атлетик, Манчестер Сити ќе го продаде Бернардо Силва на Барселона само доколку добие голема понуда, односно околу 100 милиони евра. Се говори дека Бернардо Силва е последното звучно име кое Чави сака да го донесе на Камп Ноу ова лето, но Манчестер Сити не сака лесно да се откаже од Португалецот. Како што пишува Атлетик, „граѓаните“

Неверојатно објаснување, никаде во правилата не пишувало дека повлекување за коса е прекршок!

Неверојатно објаснување, никаде во правилата не пишувало дека повлекување за коса е прекршок!

По вчерашниот инцидент на дуелот помеѓу Челси и Тотнем, Скај Спортс, никаде во правилата за фудбал нема дека повлекување за коса е прекршок па судиите сами треба да оценат дали однесувањето е грубо и соодветно на тоа да го санцкионираат. Градското дерби помеѓу Челси и Тонем имаше контроверзна завршница, кога гостите се обидуваа да изведат корнер,

Рис Џејмс: На било кој друг натпревар головите на Тотнем ќе беа поништени

Рис Џејмс: На било кој друг натпревар головите на Тотнем ќе беа поништени

Бекот на Челси, Рис Џејмс вели дека во Челси се гневни поради ремито со Тотнем за кое смета дека требало да биде чиста победа за сините. Тотнем доби два подарок погодоци од судијата Ентони Тејлор со кој освои бод од Стемфорд Бриџ, мечот заврши 2-2. „Мислам дека ние требаше да го добиеме натпреварот. Двата голови кои ги постигнаа тие не требаше да бидат

Мурињо купил 60 пици за првата победа во новата сезона

Мурињо купил 60 пици за првата победа во новата сезона

По вчерашната победа над Салернитана, Жозе Мурињо купил пици за фудбалерите и персоналот на Рома кој бил во Салерно на натпреварот. Рома синоќа победи со 1-0 на гостувањето кај Салернитана. Победата е минимална, но римската волчица имаше контрола на натпреварот и создаде уште многу шанси за убедлив триумф, но пред се Заниоло и Дибала не реализираа

Роналдо често јаде сам во кантината на Манчестер јунајтед и негодува кога Тен Хаг ќе побара да игра пресинг

Роналдо често јаде сам во кантината на Манчестер јунајтед и негодува кога Тен Хаг ќе побара да игра пресинг

Според пишувањата на Атлетик, Кристијано Роналдо често јаде сам во кантината на Манчестер јунајтед, Португалецот исто така негодува кога Ерик тен Хаг ќе побара да игра пресинг на тренинзите. Кристијано Роналдо побара да замине од Олд Трафорд ова лето, Манчестер јунајтед одби да го продаде напаѓачот, но ако се точни написите на медиумите од Англија,

Роналдо често јаде сам во кантината на Манчестер јунајтед и се кара кога Тен Хак ќе побара да игра пресинг

Роналдо често јаде сам во кантината на Манчестер јунајтед и се кара кога Тен Хак ќе побара да игра пресинг

Според пишувањата на Атлетик, Кристијано Роналдо често јаде сам во кантината на Манчестер јунајтед, Португалецот исто така се кара кога Ерик тен Хаг ќе побара да игра пресинг на тренинзите. Кристијано Роналдо побара да замине од Олд Трафорд ова лето, Манчестер јунајтед одби да го продаде напаѓачот, но ако се точни написите на медиумите од Англија,

Откако се откажа од Арнаутовиќ по притисокот од навивачите, Манчестер јунајтед тргнува по 35 годишниот Варди

Откако се откажа од Арнаутовиќ по притисокот од навивачите, Манчестер јунајтед тргнува по 35 годишниот Варди

Манчестер јунајтед сака да донесе нов напаѓач до крајот на преодниот рок а последните информации велат дека „ѓаволите“ пројавуваат интерес за услугите на Џејми Варди од Лестер. Пред десетина дена се пишуваше за шокантен трансфер на Марко Арнаутовиќ на Олд Трафорд, но Манчестер јунајтед се откажат од Австриецот по притисокот од навивачите, кои негодуваа

Откако се откажа од Арнаутовиќ по притисокот од навивачите, Манчестер јунајтед тргнува по 35 годишниот...

Откако се откажа од Арнаутовиќ по притисокот од навивачите, Манчестер јунајтед тргнува по 35 годишниот...

Манчестер јунајтед сака да донесе нов напаѓач до крајот на преодниот рок а последните информации велат дека „ѓаволите“ пројавуваат интерес за услугите на Џејми Варди од Лестер. Пред десетина дена се пишуваше за шокантен трансфер на Марко Арнаутовиќ на Олд Трафорд, но Манчестер јунајтед се откажат од Австриецот по притисокот од навивачите, кои негодуваа

Само што почна, заврши сезоната за едно од засилувањата на Астон Вила

Само што почна, заврши сезоната за едно од засилувањата на Астон Вила

Централниот дефанзивец на Астон Вила, Диего Карлос ќе мора на операција поради која веројатно ќе ја пропушти целата сезона. Диего Карлос кој ова лето од Севиља пристигна во Астон Вила, ја пукна ахиловата тетива за време на мечот против Евертон. Астон Вила информираше дека врз фудбалерот мора да биде направена операција, а таа ќе го одалечи од теренот