F1 Погледнете го Сајнц како дрифта картинг со неверојатна прецизност

F1: Погледнете го Сајнц како дрифта картинг со неверојатна прецизност

Брз круг | пред 5 часа

Да го погледнеме возачот на Renault F1, Карлос Сајнц, колку прецизно дрифта возејќи картинг. Многумина од возачите во Формула 1 тренираат во симулатор како дел од подготовките за следната трка низ улиците...

F1  Розберг основаше своја возачка академија

F1: Розберг основаше своја возачка академија

Брз круг | пред 5 часа

Ф1 шампионот од сезоната 2016-та, Нико Розберг, започна своја возачка академија за талентирани млади возачи. “Розберг Академијата за Млади Возачи” е новиот проект на поранешниот Ф1 шампион Нико Розберг,...

F1 Porsche во Формула 1 од сезоната 2021

F1: Porsche во Формула 1 од сезоната 2021?

Брз круг | пред еден ден

Поранешниот Ф1 возач Герхард Бергер открива дека Porsche планира да влезе во Формула 1 од сезоната 2021-ва доколку се задоволни од новите правила за агрегати. Под водството на “Либерти Медија”, акционерите...

TCR Европа Супер брзиот Стиан Паулсен го потврди своето учество како 24 ти возач

TCR Европа: Супер брзиот Стиан Паулсен го потврди своето учество како 24-ти возач

Брз круг | пред еден ден

Норвешкиот возач Стиан Паулсен го потврди своето учество во TCR Европа со лично неговиот тим Stian Paulsen Racing позади волан на Cupra TCR „Многу сум возбуден што ќе бидам дел од TCR Европа. Уште подобро...

Денес се пушта во употреба новиот модерен автопат Демир Капија  Смоквица

Денес се пушта во употреба новиот модерен автопат Демир Капија – Смоквица

Брз круг | пред еден ден

После 5 години работа, денес конечно се пушта во употреба новиот модерен автопат Демир Капија – Смоквица. Погледнете го видеото:

Европски ридски шампионат  2 рунда Рехберг  Австрија Извештај и Видео Материјал

Европски ридски шампионат – 2 рунда, Рехберг – Австрија (Извештај и Видео Материјал)

Брз круг | пред еден ден

Изминатиов викенд се одржа втората рунда од Европскиот шампионат на ридски патеки на патеката Рехберг во Австрија На овој спектакуларен евент стартуваа близу 200 натпреварувачи во различни класи, кој важи...

MotoGP Маркез остана непобеден во Америка

MotoGP: Маркез остана непобеден во Америка

Брз круг | пред еден ден

Возачот на Repsol Honda и актуелен Мото ГП шампион, Марк Маркез, успеа да стигне до својата шеста победа на шестата трка во Остин, Тексас. И покрај тоа што Мото ГП шампионатот е еден од најинтересните...

MotoGP Маркез падна но ја освои пол позицијата во Америка за потоа да добие казна

MotoGP: Маркез падна, но ја освои пол-позицијата во Америка… за потоа да добие казна!

Брз круг | пред 3 дена

Марк Маркез падна, но сепак успеа да ја освои пол-позицијата за утрешната трка во Америка. Уште на почетокот на вториот дел од квалификациите, Маркез извози БРЗ КРУГ со време од 2:03.658, што беше за четири...

Нов рекорд на Нирбургринг за уличен спортски автомобил

Нов рекорд на Нирбургринг за уличен спортски автомобил

Брз круг | пред 3 дена

Porsche со својот автомобил 911 GT3 RS постави нов рекорд на Нирбургринг-Нордшлајфе во категоријата уличен спортски автомобил. На 16-ти април, возачот на Porsche, Кевин Естер, успеа да извози БРЗ КРУГ...

F1 Алонсо ја повози Карина Лау еден БРЗ КРУГ во McLaren 570S

F1: Алонсо ја повози Карина Лау еден БРЗ КРУГ во McLaren 570S

Брз круг | пред 3 дена

Погледнете ја реакцијата на Карина Лау кога се вози со еден од најдобрите возачи во светот, во еден од најбрзите автомобили на светот. Како дел од програмата на добавувачот на пневматици во Формула 1,...

Франсиско Обре со Peugeot во TCR Европа

Франсиско Обре со Peugeot во TCR Европа

Брз круг | пред 4 дена

Португалскиот возач Франсиско Обре го потврди своето учество во TCR Европа за 2018 сезона Обре кој заврши на втората позиција во TCR Португалија, ќе се најде позади воланот на Peugeot 308 TCR за тимот...

F1 ФИА Ferrari ќе го среди чадењето на нивниот мотор

F1: ФИА: Ferrari ќе го среди чадењето на нивниот мотор

Брз круг | пред 4 дена

Тркачкиот директор на Формула 1, Чарли Вајтинг, вели дека ФИА нема намера да интервенира поради чадењето на моторот на Ferrari. Ф1 моторот на Ferrari, кој што од почетокот на оваа сезона се смета за најмоќен...

F1 Алонсо ќе си оди од McLaren на крајот од оваа сезона

F1: Алонсо ќе си оди од McLaren на крајот од оваа сезона!

Брз круг | пред 4 дена

Ландо Норис е возачот кој што ќе го замени Фернандо Алонсо во McLaren, кој што ќе си замине од тимот од Вокинг по завршувањето на оваа сезона! Според шпанската публикација “Диарио Гол”, високо ценетата...

F1 На Баричело не му дозволиле да го посети Шумахер

F1: На Баричело не му дозволиле да го посети Шумахер!

Брз круг | пред 4 дена

На Рубенс Баричело не му било дозволено да го посети својот поранешен тимски колега од Ferrari и добар пријател, Михаел Шумахер. Поминаа повеќе од четири години од скјачката несреќа на Михаел Шумахер и...

TCR Европа Две нови имиња во Европската TCR Серија

TCR Европа: Две нови имиња во Европската TCR Серија

Брз круг | пред 5 дена

Како се наближува стартот на Европската TCR Серија, гридот се пополнува се повеќе. Како што е познато, стартот на Европската TCR Серија започнува на 5 и 6 мај на патеката Пол Рикар во Франција. Досега...

F1 Honda подготвува помоќен мотор за 40 коњски сили

F1: Honda подготвува помоќен мотор за 40 коњски сили

Брз круг | пред 5 дена

Јапонскиот производител, чии што единствен тим во Формула 1 е Toro Rosso, подготвува нов агрегат кој што ќе биде помоќен за околу 40 коњски сили од сегашниот. По лошите три сезони со McLaren, се чини дека...

F1 Како се прави Ф1 болид

F1: Како се прави Ф1 болид

Брз круг | пред 5 дена

Во следново видео ќе можете да погледнете одблизу како се прави Формула 1 болид, целиот процес од дизајн до тркачка патека. Дали некогаш сте се запрашале како се прави Формула 1 болид и колку време е потребно...

F1 Ферстапен Не ми е потребен психолог

F1: Ферстапен: Не ми е потребен психолог

Брз круг | пред 5 дена

Возачот на Red Bull Racing, Макс Ферстапен, вели дека веќе го оставил позади себе Кинеското Гранд При и дека се фокусира на идната трка во Баку. Холанѓанецот беше критикуван од сите, па дури и од својот...

F1: Ферстапен: Не ми е потребен психолог

Брз круг | пред 5 дена

Возачот на Red Bull Racing, Макс Ферстапен, вели дека веќе го оставил позади себе Кинеското Гранд При и дека се фокусира на идната трка во Баку. Холанѓанецот беше критикуван од сите, па дури и од својот...

F1 Renault ветува надградба на моторот од 30 коњски сили

F1: Renault ветува надградба на моторот од 30 коњски сили

Брз круг | пред 5 дена

Францускиот производител ветува голема надградба на својот Ф1 мотор која што треба да овозможи дополнителни 30 коњски сили. Покрај својот фабрични тим, Renault го обезбедува со своите мотори уште други...

F1 Формула 1 ќе ја ограничи употребата на телеметријата

F1: Формула 1 ќе ја ограничи употребата на телеметријата

Брз круг | пред 6 дена

Големо ограничување на телеметријата е еден од плановите на одговорните во Формула 1 што ќе стапат на сила од 2021 година, со кој што сакаат да ја зголемат возбудата во овој спорт. Шефовите на Формула...

F1 Рикардо Една победа нема да ме натера да останам во Red Bull

F1: Рикардо: Една победа нема да ме натера да останам во Red Bull

Брз круг | пред 6 дена

Даниел Рикардо го предупреди својот тим Red Bull Racing дека победата во Кина нема да го увери да остане во тимот од Милтон Кинс. И покрај тоа што победи во Кина, Рикардо е повеќе од свесен дека оваа победа...

F1 Ferrari го има најмоќниот мотор во Формула 1

F1: Ferrari го има најмоќниот мотор во Формула 1!

Брз круг | пред 6 дена

Според последните информации од добро упатените во Формула 1, Ferrari го има најмоќниот мотор во овој спорт. Од почетокот на новата турбо-хибридна ера во Формула 1, без сомнение моторот на Mercedes беше...

F1 Италијанските медиуми реагираат поради третманот на Раиконен во Ferrari

F1: Италијанските медиуми реагираат поради третманот на Раиконен во Ferrari

Брз круг | пред 6 дена

Италијанските медиуми почнаа да реагираат поради очигледниот третман на Кими Раиконен од страна на Ferrari како возач број два. Ветеранот новинар Пино Алиеви од познатиот магазин “Ла Газета Дело Спорт”,...

F1 ФИА дозволи користење на повеќе гориво за повозбудливо тркање од 2019

F1: ФИА дозволи користење на повеќе гориво за повозбудливо тркање од 2019

Брз круг | пред 6 дена

Управното тело на Формула 1 ја зголеми границата на дозволеното количество гориво по трка со цел возачите да не бидат принудени да штедат и да притискаат до максимум. Од почетокот на следната сезона наместо...

F1 Рубенс Баричело имал операција за отстранување на тумор

F1: Рубенс Баричело имал операција за отстранување на тумор

Брз круг | пред 7 дена

Рубенс Баричело, пранешниот Ф1 возач на Ferrari, Honda и Brown GP, вели дека има среќа што сеуште е жив бидејќи му бил откриен тумор на вратот. Пред два месеци, Баричело беше пренесен во болница поради...

F1 Брандл Mercedes треба да го замени Хамилтон со Рикардо

F1: Брандл: Mercedes треба да го замени Хамилтон со Рикардо

Брз круг | пред една недела

Поранешниот Ф1 возач и сегашен коментатор на Sky Sports F1, Мартин Брандл, вели дека шампионскиот тим треба да го замени Луис Хамилтон со Даниел Рикардо. Неколку од врвните возачи во Формула 1 немаат договор...

Виктор Давидовски и PSS Racing Team се прв македонски тим на Европскиот TCR шампионат

Виктор Давидовски и ‘PSS Racing Team’ се прв македонски тим на Европскиот TCR шампионат

Брз круг | пред една недела

Овој викенд во Тренд Гастро Бар со свечена промоција на PSS Racing Team, Виктор Давидовски и новото возило Honda Civic Type R започна новата приказна/етапа во македонскиот спортски автомобилизам. По минатогодишната,...

F1  Вистинскиот болид на McLaren ќе го видиме дури во Шпанија

F1: “Вистинскиот” болид на McLaren ќе го видиме дури во Шпанија

Брз круг | пред една недела

Тркачкиот директор на McLaren, Ерик Булие, вели дека нивниот финален болид за оваа сезона ќе го видиме дури во месец мај, на Гранд При викендот во Шпанија. Булие вели дека сегашниот болид е еволуција на...

WRC Кен Блок се враќа во WRC после четири години

WRC: Кен Блок се враќа во WRC после четири години!

Брз круг | пред една недела

Американската автомобилска ѕвезда Кен Блок ќе се врати во WRC шампионатот после четири години, и тоа на Рели Каталуња. 50-годишниот американец ќе го видиме на шпанската рунда која ќе се одржи од 25 до...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност