Актерот Двејн Џонсон со фотoграфија од новородената ќерка

Актерот Двејн Џонсон со фотoграфија од новородената ќерка

SkopjeID | пред 8 часа

Холивудскиот актер Двејн Џонсос и пејачката Лорен Хашијан станаа родители на уште едно девојче. Актерот познат под името Рок и неговата избраничка во декември 2015 година ја добија ќерката Јасмин, а акционата...

Текст за сите родители и детскиот развој

Текст за сите родители и детскиот развој

SkopjeID | пред 8 часа

Hit&Run не е само спортски клуб. Тоа е катче каде што децата и родителите се забавуваат, учат, се надоградуваат, се радуваат и стануваат сѐ подобри и подобри. Тимот на Hit&Run не само што ги советува децата...

Ангелите на Викторија сикрет позираат за новата колекција на невестинска долна облека

Ангелите на Викторија сикрет позираат за новата колекција на невестинска долна облека

SkopjeID | пред 9 часа

Сезоната на свадби е пред нас, па оние кои бараат долна облека за свадбениот ден, би можеле да погледнат во новата колекција на Викторија сикрет која нуди многу инспиративни парчиња. За кампањата на популарната...

СПА ЦЕНТАР КОЈ ЌЕ ВЕ ОСТАВИ БЕЗ ЗБОРОВИ  АНАНТАРА БАЗАРУТО

СПА ЦЕНТАР КОЈ ЌЕ ВЕ ОСТАВИ БЕЗ ЗБОРОВИ – АНАНТАРА БАЗАРУТО

SkopjeID | пред 9 часа

Патувањето на дестинации кои не ни се познати може да се забавни, додека на Мозамбика во исто време ќе ви е прекрасно и незаборавно искуство… Доколку знаете добро да одберете каде ќе престојувате, Анантара...

Започнува проектот Сите сити нов систем за донирање на вишокот храна

Започнува проектот „Сите сити“ нов систем за донирање на вишокот храна

SkopjeID | пред 13 часа

Според податоците на Државниот завод за статистика 453 илјади луѓе во земјава живеат во сиромаштија, и не можат да си ги дозволат сите оброци на ден, со месечни приходи помалку од 6.500 денари. Семејствата...

Памела Андерсон е неверојатно секси на 51 годишна возраст

Памела Андерсон е неверојатно секси на 51-годишна возраст

SkopjeID | пред еден ден

На својата 51-годишна возраст, глумицата Памела Андерсон изгледа неверојатно секси! Глумицата Памела Андерсон  позира за насловната страница и едиторијалот на списанието Intimately Magazine. Пред објективот...

Најдобрите 10 фудбалски дресови за 2018 FIFA World Cup

Најдобрите 10 фудбалски дресови за 2018 FIFA World Cup

SkopjeID | пред еден ден

Скоро сите дресови се одлични, но мораше кога тогаш да искочи листа со најубавите 10. France Away (Nike) Japan Home (adidas) Iceland Home (Erreà) Croatia Away (Nike) Senegal Away (PUMA) Nigeria Home (Nike)...

Најавени се засилени сообраќајни контроли во Скопје

Најавени се засилени сообраќајни контроли во Скопје

SkopjeID | пред еден ден

Зајакнување на сообраќајните контроли во Скопје, но и во другите градови на земјава со цел да се намали бројот на сообраќајните прекршоци, најави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски,...

Џенифер Лопез го објави спотот за новиот латино хит Se Acabó el Amor

Џенифер Лопез го објави спотот за новиот латино хит „Se Acabó el Amor“

SkopjeID | пред еден ден

Џенифер Лопез, Јандел и Абрахам Матео се здружија за новиот латино хит „Se Acabó El Amor“. Музичкото видео прикажува три раскинувања. Во него, 48-годишната актерка и пејачка носи креации од модната куќа Версаче.

Целовечерен џез  хепенинг со Денес сѐ е џез на 30 април

Целовечерен џез – хепенинг со „Денес сѐ е џез“ на 30 април

SkopjeID | пред еден ден

Второто издание на манифестацијата „Today it’s all about jazz“ или „Денес сѐ е џез“ во организација на Здружението на џез-музичари и слободни уметници, ќе се одржи на 30 април во Македонската филхармонија....

Новите банкноти од 10 и 50 денари со нов дизајн и поголема заштита

Новите банкноти од 10 и 50 денари со нов дизајн и поголема заштита

SkopjeID | пред еден ден

НБРМ го претстави на јавноста првичниот сликовен приказ на првите полимерни банкноти на Република Македонија, коишто на 15 мај годинава влегуваат во оптек, а се во апоенска вредност од 10 и 50 денари.Основната...

Големото вардарово знаме ќе блесне во Јане Сандански

Големото вардарово знаме ќе блесне во „Јане Сандански“

SkopjeID | пред еден ден

Првиот чекор кон пласман на фајнл-форот во Келн е направен. Вардар од гостувањето кај Кил во рамките на првиот четвртфинален натпревар се враќа со минимален триумфо од 29-28, остануваат да се одиграат...

Почина најстарата жена во светот

Почина најстарата жена во светот

SkopjeID | пред еден ден

Јапонката Наби Тајима, за која се веруваше дека е најстара жена во светот, почина во 118 година од животот, соопштија јапонски претставници. Тајима, која е родена на 4 август 1900 година, починала синоќа...

Делови од Бутел и Радишани утре од 8 до 14 часот ќе останат без вода

Делови од Бутел и Радишани утре од 8 до 14 часот ќе останат без вода

SkopjeID | пред еден ден

Корисниците од населбите Бутел-1 и Радишани, како и стопанските субјекти на ЕВН, Железничка станица Скопје Север, Еуро Табак, Едел-Пром, Фурна Диме и Шкода лоцирани на северната страна на улицата „Босна...

Чоколаден колач од само две состојки

Чоколаден колач од само две состојки!

SkopjeID | пред 2 дена

Вкусен десерт за кој не ви треба многу време ниту пари.Најдобро се служи со сладолед од ванила или свежо овошје… Потребно е: 4 јајца 250 г чоколадо за готвење Подготовка: рерната вклучете ја на 170 степени....

Во драматичен финиш Вардар со пресврт до триумф кај Кил

Во драматичен финиш, Вардар со пресврт до триумф кај Кил

SkopjeID | пред 2 дена

Ракометарите на Вардар со минимална победа се враќаат од гостувањето кај Кил, од првиот четвртфинален дуел во Лигата на шампионите. Вардарци имаа реми в џеп, а на победа никој не се надеваше со оглед на...

Утре и задутре без вода дел од Сопиште

Утре и задутре без вода дел од Сопиште

SkopjeID | пред 2 дена

Од јавното претпријатие Водовод и Канализација информираат дека утре и задутре (понеделник и вторник), заради чистење и хлорирање на резервоарот Добри Дол, од 09:00 часот до завршување на работите, можно...

adidas Running ги претстави новите AlphaBOUNCE Beyond патики

adidas Running ги претстави новите AlphaBOUNCE Beyond патики

SkopjeID | пред 3 дена

adidas Running ги претстави новите AlphaBOUNCE Beyond патики за трчање, силуета наменета за спортистите кои ги поместуваат сопствените граници. Спојот на прогресивен дизајн, водечка функционалност и естетика,...

По повеќе од еден ве Централ парк во Њујорк ќе биде затворен за автомобилите

По повеќе од еден ве Централ парк во Њујорк ќе биде затворен за автомобилите

SkopjeID | пред 3 дена

Пристапот на автомобилите во прочуениот њујоркшки Централ парк ќе биде забранет летово, по повеќе од еден век, изјавил градоначалникот на Њујорк Бил де Бласио. Тој на новинарите им рекол дека со забраната...

Акција за чистење на Градскиот парк во Скопје

Акција за чистење на Градскиот парк во Скопје

SkopjeID | пред 3 дена

Еколошката младинска организација „Гоу Грин” и Меѓународниот Балкански Универзитет ќе ја организираат акцијата „Еко – патрола” по повод Денот на планетата Земја. Акцијата ќе се одржи утре, со почеток во...

Градот Скопје утре ќе го објави јавниот повик за доделување субвенции за велосипеди

Градот Скопје утре ќе го објави јавниот повик за доделување субвенции за велосипеди

SkopjeID | пред 4 дена

Градот Скопје утре ќе го објави јавниот повик за доделување субвенции за велосипеди. Градоначалникот Петре Шилегов рече дека годинава се воведени измени со цел, како што рече, да се овозможи поголем број...

Краков е најевтиниот европски град

Краков е најевтиниот европски град!

SkopjeID | пред 4 дена

Сместување, музеј, храна, излегувања се само некои од факторите по кои овој град ја освоил титулата најпристапен за туристичка обиколка. Доколку планирате кратко бегство во странство оваа пролет, а не...

Алесандра Амброзио во глам издание за новата колекција на XTI Shoes

Алесандра Амброзио во глам издание за новата колекција на XTI Shoes

SkopjeID | пред 4 дена

По подолгата соработка со рускиот модели Ирина Шаик, популарната шпанска модна марка за чевли XTI Shoes ја ангажираше Алесандра Амброзио за рекламната кампања на колекцијата пролет/лето 2018. На бразилската...

Вежба за едуцирање на учесниците во сообраќајот за постапување при сообраќајна незгода пред Сити Мол

Вежба за едуцирање на учесниците во сообраќајот за постапување при сообраќајна незгода пред Сити Мол

SkopjeID | пред 4 дена

Непријатна слика имаше денека пред Сити Мол. Жртви и крв на секоја страна. Искршен автомобил и превртен мотор… Не стануваше збор за ништо страшно, туку само за показна вежба, преку која се едуцираат учесниците...

Шакира и Малума заведуваат во фотосесија за Billboard

Шакира и Малума заведуваат во фотосесија за Billboard

SkopjeID | пред 4 дена

Шакира и Малума привлекуваат погледи кон страниците на новото издание на „Billboard“. Колумбиските ѕвезди, кои досега имаат две заеднички песни „Chantaje“ и „Trap“, позираа заводливо за познатото списание....

Освен линијата 5 од утре уште еден автобус на гас ќе сообраќа во Скопје

Освен линијата „5“ од утре уште еден автобус на гас ќе сообраќа во Скопје

SkopjeID | пред 4 дена

Уште еден автобус на гас во производство на полската компанија „Соларис“ ќе сообраќа во главниот град, овој пат на линијата 22“. Автобусот ќе биде дел од тест приодот од 40 дена, по што надлежните ќе одлучуваат...

В сабота во МКЦ ќе се одржи Ден на независните музичките продавници

В сабота во МКЦ ќе се одржи „Ден на независните музичките продавници“

SkopjeID | пред 4 дена

В сабота, на 21 април Младинскиот културен центар (МКЦ) и АП(о)ТЕКА, во периодот од 13 до 17 часот ќе организираат дневно дружење на платото пред МКЦ, по повод International Record Store Day 2018 (Celebrating...

Поради техничка интервенција во вторник без вода населба Бутел

Поради техничка интервенција во вторник, без вода населба Бутел

SkopjeID | пред 4 дена

Поради планирана техничка интервенција на трафостаница во Пумпена станица БУТЕЛ, на ден 24.04.2018 година (вторник), ќе има прекин на водоснабдување во период од 8 до 14 часот. Без вода ќе бидат населбите...

3 Д пешачки премини се цртаат на улиците во Скопје

3-Д пешачки премини се цртаат на улиците во Скопје

SkopjeID | пред 5 дена

Тридимензионални (3-Д) пешачки премини се цртаат низ улиците и булеварите во Скопје. ЈП „Улици и патишта“ деновиве почна со изведување на ваков пешачки премин улицата Самоилова кај Музејот на современа...

Уште еден автобус на гас ќе вози низ Скопје  од утре на линијата 2

Уште еден автобус на гас ќе вози низ Скопје – од утре на линијата “2”

SkopjeID | пред 5 дена

Од утре на линијата „2“ се очекува да почне да вози автобус на гас производство на полската компанија „Соларис“. Тој ќе биде дел од јавниот сообраќај 40 дена, на тест период, по што надлежните ќе треба...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност