Манчестер Јунајтед со голема понуда до својот играч Редно време е да се врати дома

Манчестер Јунајтед со голема понуда до својот играч: Редно време е да се врати дома!

Спортски | пред 14 минути

Според информациите, кои ги има шпански „Ел Кореро“, Јунајтед има голема понуда за својот играч за врска. Андер Ерера на „Олд Трафорд“ стигна уште во 2014. година од редовите на Атлетик Билбао за околу...

Стрелецот за Баварците видно незадоволен Ова не го направивме ниту против Хановер

Стрелецот за Баварците видно незадоволен: Ова не го направивме ниту против Хановер…

Спортски | пред 26 минути

Поголем посед на топката, поголеми шанси и пораз. Баерн како и изминатата сезона во четвртфиналето во Лигата на шампионите, му дозволи на Реал по водечкиот погодок да направи пресврт и да слави во Минхен....

Рамос Патникот за Киев ќе биде познат во Мадрид

Рамос: Патникот за Киев ќе биде познат во Мадрид

Спортски | пред 41 минути

Реал Мадрид вечерва преку пресврт дојде до предност во првиот дуел во рамки на полуфиналето од Лигата на шампионите, славејќи со 2:1. Дека се е отворено и патникот во финалето во Киев ќе се дознае по дуелот...

Марсело вечерва го симна Серхио Рамос од првата позиција

Марсело вечерва го симна Серхио Рамос од првата позиција!

Спортски | пред 49 минути

Бразилецот стигна до важен гол во дресот на Реал Мадрид во победата против Баерн. Баерн Минхен во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите го пречека Реал пред своите навивачите, а на крајот...

Ова не беше ноќ на Роналдо  овој удар е доказ за тоа

Ова не беше ноќ на Роналдо – овој удар е доказ за тоа!

Спортски | пред 54 минути

Фудбалерите на Реал Мадрид вечерва на гостувањето во Минхен го совладаа Баерн со 2:1 во првиот натпревар од двомечот во полуфиналето во Лигата на шампионите. Од вчерашниот натпревар се добива впечаток...

Роналодо со нова мајсторија но овојпат неважечка за контото на Кралевите

Роналодо со нова мајсторија, но овојпат неважечка за контото на Кралевите?!

Спортски | пред еден час

Реал дојде и до третиот погодок на „Алијанц Арена“, но главниот арбитар го поништи. Баерн Минхен во полугиналето на ЛШ го пречека бранителот на трофејот, екипата на мадридски Реал, а при резултат 1:2 во...

Баерн водеше Реал и без Роналдо стигна до пресврт тука беа  Марсело и Асенсио

Баерн водеше, Реал и „без“ Роналдо стигна до пресврт тука беа – Марсело и Асенсио

Спортски | пред еден час

Вечерва во рамките од полуфиналето во Минхен се одигра првиот натпревар од двомечот помеѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид. Реал иако не одигра на своето ниво сепак успеа да стигне до важна победа пред реваншот...

Сериозни проблеми за Рома Двојна повреда во составот на Ди Франческо

Сериозни проблеми за Рома: Двојна повреда во составот на Ди Франческо

Спортски | пред еден час

Играчите за врска на Рома, Кевин Стротман и Диего Пероти, се повредија во текот на синоќешниот меч на нивниот тим против Ливерпул. Рома гостуваше на „Енфилд“ во рамки на првиот меч од полуфиналето во Лигата...

Фановите на Јувентус А сега нема пенал за Баерн

Фановите на Јувентус: А сега нема пенал за Баерн?!

Спортски | пред еден час

Вечерва се игра полуфиналето во помеѓу Баерн Минхен и Јувентус, а фановите на Јувентус повторно пронајдоа причина да го споменат контроверзниот кој Мајкл Оливер го досуди во финишот од 1/4 финалето. Имено...

Едно погрешно додавање и веќе е 1 2  Асенсио погодува за целосен пресврт

Едно погрешно додавање и веќе е 1:2 – Асенсио погодува за целосен пресврт!

Спортски | пред еден час

Реал Мадрид успеава да направи и целосен пресврт во Минхен! Марко Асенсио го постигна својот прв гол по грешката во тимот на Баерн. Коментари ОБЛОЖУВАЛНИЦАТА COINBET24 ИЗГЛЕДА ОДЛИЧНО ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ТУКА!

 Раи Спорт  Манџукиќ го напушта Јувентус  добива договор од 20 милиони евра по сезона

„Раи Спорт“: Манџукиќ го напушта Јувентус – добива договор од 20 милиони евра по сезона!

Спортски | пред 2 часа

Ако можеме да му веруваме на италијанскиот „Раи Спорт“ екипата на Јувентус следната сезона ќе игра без Марио Манџукиќ. Италијанците пишуваат дека Хрватот ќе го напушти клубот од Торино после три години....

Роналдо не се реши на нови ножички  па видовме волеј на Марсело 1 1 на Алијанц Арена

Роналдо не се реши на нови „ножички“, па видовме волеј на Марсело 1:1 на „Алијанц Арена“

Спортски | пред 2 часа

Реал Мадрид скоро и без шанси успеа да стигне до изедначување во натпреварот против Баерн Минхен. Кимих го доведе Баерн во водство. Неговиот погодок можете да го погледнете ТУКА. На две минути пред крајот...

Отворен резултатот во Минхен  Џошуа Кимих го совлада Кејлор Навас

Отворен резултатот во Минхен – Џошуа Кимих го совлада Кејлор Навас!

Спортски | пред 3 часа

Вечерва во Минхен се игра првиот полуфинален натпревар од двомечот против Реал Мадрид. Првиот гол на натпреварот го постигна Џошуа Кимих. Погледнете го неговиот погодок. Коментари ОБЛОЖУВАЛНИЦАТА COINBET24...

Проблем за Баерн во Минхен  се повреди Арјен Робен

Проблем за Баерн во Минхен – се повреди Арјен Робен!

Спортски | пред 3 часа

После само неколку минути од почетниот удар Јуп Хејнкес мораше да прави измена. Гигантот од Минхен вечерва на свој терен го игра првиот натпревар од полуфиналниот двомеч против Реал Мадрид. Натпреварот...

Постигнат договор Баер го победи Баерн за 18 годишниот вундеркид  25 10 милиони евра

Постигнат договор: Баер го победи Баерн за 18 годишниот „вундеркид“ – 25+10 милиони евра!

Спортски | пред 3 часа

Трансферот ќе биде реализиран кога фудбалерот ќе наполни 18 години. Од повеќе извори пристигнува иста вест – Бразилецот Паулињо е нов фудбалер на Баер Леверкузен и на овој клуб ќе му се приклучи во текот...

Арсенал сака Швеѓанец и спреми 35 милиони фунти

Арсенал сака Швеѓанец и спреми 35 милиони фунти?

Спортски | пред 3 часа

Средниот ред на „топчиите“ во текот на летото би можел да биде засилен со доведувањето на репрезентативецот на Шведска. Веќе некое време се пишува дека фудбалерот на Лајпциг, Емил Форзберг е на излезни...

Селекторот го бара Ибрахимовиќ на талефон а тој  досаден си

Селекторот го бара Ибрахимовиќ на талефон, а тој – „досаден си“…

Спортски | пред 3 часа

Ибрахимовиќ е вистинска атракција во САД и привлекува внимание каде и да се појави. Најновата реклама која ја сними Ибрахимовиќ беше поврзана со неговиот евентуален настап на Мундијалот во Русија. Како...

Стив Никол Поради паметната одлука на господинот Ловрен се уште не сме во финалето

Стив Никол: Поради „паметната“ одлука на господинот Ловрен, се уште не сме во финалето

Спортски | пред 4 часа

Ливерпул во вчерашниот натпревар на „Енфилд“ ја совлада Рома во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите со резултат 5:2 и така направи голем чекор кон финалето кое ќе се игра наредниот месец...

Вардарки се старо нови шампионки во Регионалната Лига

Вардарки се старо-нови шампионки во Регионалната Лига

Спортски | пред 4 часа

Вардарки со пораз ја завршија регионалната лига, што е нивни прв во ова натпреварување. На последниот турнир кој се игра во Подгорица, екипата на Крим успеа да не совлада. Конечниот резултат на овој натпревар...

Oфицијални состави Баерн Минхен  Реал Мадрид

Oфицијални состави: Баерн Минхен – Реал Мадрид

Спортски | пред 4 часа

Денес на програмата во Лигата на шампионите првиот натпревар од полуфиналниот двомеч помеѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид. Ова се составите за кои се одлучија Јуп Хејнкес и Зинедин Зидан. БАЕРН МИНХЕН #MiaSanMia...

Доминација Бока Јуниорс лидер  500 дена

Доминација: Бока Јуниорс лидер – 500 дена!

Спортски | пред 4 часа

Од Аргентина пристигнува податок кој навистина заслужува респект! Верувале или не, Бока Јуниорс е лидер на табелата во аргентинското првенство веќе 500 дена! Бока со победата на „Монументал’ над најголемиот...

Teжок удар за Англија Се очекуваше да биде еден од најважните а сега  нема да патува во Русија

Teжок удар за Англија: Се очекуваше да биде еден од најважните, а сега – нема да патува во Русија!

Спортски | пред 5 часа

epa06317604 England national soccer team manager Gareth Southgate leads his team's training session at St Georges Park in Burton Upon Trent, Britain, 09 November 2017. England will face Germany in their...

Го прекрши договорот и го измами Наполи а сега договори трансфер во Бундес лигата

Го прекрши договорот и го измами Наполи, а сега договори трансфер во Бундес лигата

Спортски | пред 5 часа

Како што пренесуваат германските медиуми, репрезентативецот на оваа земја пронашол нов ангажман. Амин Јунес во јануари беше го привлече вниамнието на себе поради потенцијалниот трансфер во редовите на...

Барселона бара Ла Лига да го промени правилото поради Иниеста

Барселона бара Ла Лига да го промени правилото поради Иниеста

Спортски | пред 5 часа

Фудбалерите на Барселона веќе во наредниот викенд на гостински терен против Депортиво Ла Коруња би можеле да ја обезбедат титулата шампион на Шпанија, потребен им е само еден бод. На Барса и е потребен...

Хумелс знае трикови со кои ќе го запре Роналдо

Хумелс знае трикови со кои ќе го запре Роналдо

Спортски | пред 5 часа

Фудбалерите на Баерн Минхен вечерва на домашен терен во Лигата на шампионите ќе го играат првиот натпревар од полуфиналниот двомеч против Реал Мадрид. Навивачите на Баерн се надеваат дека нивниот тим конечно...

Ибрахимовиќ има само еден идол  и тој се појави соблекувалната на Галакси

Ибрахимовиќ има само еден идол – и тој се појави соблекувалната на Галакси

Спортски | пред 6 часа

ЛА Галакси повторно се најде во центарот на вниманието откако пред неколку недели овој клуб се засили со Златан Ибрахимовиќ. Галакси на фудбалската мапа пред десетина година се појави со Дејвид Бекам ,...

Светиот град Мека на Салах му нуди парче земја

Светиот град Мека на Салах му нуди парче земја!

Спортски | пред 6 часа

Мохамед Салах е вистински хит во светот голем дел од фудбалскиот свет смета дека токму тој треба да биде човекот кој ќе ја прекине доминацијата на Роналдо и Меси и ќе ја добие Златната топка. Посебна популарност...

Ѓоковиќ по новиот пораз Морам да признаам тешко ми е

Ѓоковиќ по новиот пораз: Морам да признаам, тешко ми е

Спортски | пред 6 часа

Новак Ѓоковиќ по операцијата на лактот никако да се врати во старата форма, Србинот не е ниту приближно добар како во најдобрите денови. Денес во второто коло од турнирот во Барселона беше елиминиран од...

На повидок нова афера во Серија А Бразилец пред суспензија од четири години

На повидок нова афера во Серија А: Бразилец пред суспензија од четири години!

Спортски | пред 6 часа

epa06421501 Cagliari's goalkeeper Rafael in action during Italian Serie A soccer match Cagliari Calcio Vs Juventus FC at Sardegna Arena stadium in Cagliari, Italy, 6 January 2018. EPA-EFE/Fabio Murru...

Вардар и шести натпревар без победа, Работнички славеше во градското дерби

Спортски | пред 7 часа

Екипата на Вардар продолжува со лошите настапи во ПМФЛ. Денес со почеток од 15:00 часот беше одиграно градското дерби помеѓу Работнички и Вардар кое на крајот заврши со минимална победа од 1:0 на „романтичарите“....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност