Ананас може да ви порасне и во стан  еве како да го засадите

Ананас може да ви порасне и во стан – еве како да го засадите

Хит Портал | пред 10 часа

Исечете го месестиот дек од ананасот се до тврдата средина од која излегуваат листовите. Оставете го тоа парче да се суши три дена.Потоа, исечете ги долните лисја и ананасот ставете го на песок. Држете...

Мелита ги зголеми градите еве како

Мелита ги зголеми градите, еве како!

Хит Портал | пред 11 часа

ТВ водителката Мелита Ракичевиќ постојано е актуелна на социјалните мрежи.Мели овој пат објави фотографија на која видно се истакнати нејзините гради.Многумина ја пофалија дека изгледа атрактивно и секси,...

Повторно заладени односи Меланија го откачи Трамп

Повторно заладени односи: Меланија го “откачи” Трамп!

Хит Портал | пред 11 часа

Не е прв пат јавноста да ги примети заладените односи помеѓу претседателот на САД и неговата сопруга Меланија.Првата дама на САД, Меланија Трамп, овој пат одби американскиот претседател Доналд Трамп да...

Брзо и ендоставно Исчистете ја лошата енергија дома

Брзо и ендоставно: Исчистете ја лошата енергија дома

Хит Портал | пред 11 часа

Дали предметите кои ги чувате се само декор или поседуваат некоја енергија? Фенг шуи, кинеската вештина на уредување на просторот и живеење во склад со него, вели дека не е се само во позиционирањето,...

Како модерното време ги уништува децата

Како модерното време ги уништува децата

Хит Портал | пред 11 часа

Ова е нашата реалност, прикажана преку анимирано видео од уметникот Steve Cutts

Случајност или не Ова е приказната за најемотивната песна на Тоше Проески

Случајност или не? Ова е приказната за најемотивната песна на Тоше Проески

Хит Портал | пред 12 часа

“Игри без граници ” е најемотивната песна од последниот албум на прерано загинатиот Топе Проески.Многумина се обидуваа да ги одгатнат скриените пораки во неа, мислејќи дека го опишува животот на пејачот....

Елегантна и сензуална Новата колекција Lisca

Елегантна и сензуална: Новата колекција Lisca

Хит Портал | пред 13 часа

Долната облека е одраз на карактерот, на расположението, одраз на стилот, а Lisca долгогодишен синоним за женственост и стил. Препознатливите Lisca мотиви, романтични и заводливи композиции на материјали...

Сите четири во вис Бијонсе се струполи на сцена

Сите четири во вис: Бијонсе се струполи на сцена

Хит Портал | пред 2 дена

Атрактивната пејачка настапи на фестивалот Коачела заедно со својата сестра Соланж.Изведувајки ја “Get me Bodied”, Бијонсе се обиде да ја подигне сестра и но двете завршија на под. Незгодата не им пречеше...

Британија во очекување Се пораѓа Кејт Мидлтон

Британија во очекување! Се пораѓа Кејт Мидлтон!

Хит Портал | пред 3 дена

Кејт Мидлтон денес на свет ќе до донесе своето трето кралско бебе. Војводката од Кембриџ и принцот Вилијам веќе имаат две деца, четиригодишниот Џорџ и двегодишната Шарлот.Кесингтонската палата официјално...

Ана Николиќ објави радосна вест На пат е уште едно бебе

Ана Николиќ објави радосна вест! На пат е уште едно бебе!

Хит Портал | пред 3 дена

Објавувајки фотографија од бремената Милица Николиќ, популарната српска пејачка го најави доаѓањето на нејзиното внуче.“Нашето семејство наскоро ќе биде побогато за уште еден член! Ова е мојата снашка!”-...

Ова е најубавата жена во светот

Ова е најубавата жена во светот

Хит Портал | пред 3 дена

Познатиот магазин “Пипл” и оваа година направи избор за најубава жена во светот. Помеѓу бројните познати убавици, Пипл одлучи оваа година за најубава жена во светот да ја прогласи Алиша Мур, позната како...

Нема да го препознаете Еве како денес изгледа Бојан Маровиќ

Нема да го препознаете: Еве како денес изгледа Бојан Маровиќ

Хит Портал | пред 3 дена

Бојан Маровиќ некогаш беше миленик на женската публика. Пејачот одреден период беше повлечен од сцената, но во периодов повторно е актуелен со ноќните настапи по клубовите во соседството .Бојан денес има...

Медиумите од соседството обвинуваат Синот на Есма и неговата љубовница краделе од нејзиниот музеј

Медиумите од соседството обвинуваат: Синот на Есма и неговата љубовница краделе од нејзиниот музеј

Хит Портал | пред 3 дена

Симеон Атанасов е осомничен дека по смртта на пејачката крадел уникати, од гардеробата се до урната на нејзиниот сопруг, музичарот Стево Теодосиевски.Еден од 47 посвоени синови на покојната дива на ромската...

Мистерија Како почина Авичи

Мистерија: Како почина Авичи

Хит Портал | пред 3 дена

Тим Берглинг, во јавноста попознат како Авичи во петокот бил пронајден мртов. Неговата продуцентска куќа ја потврди тажната вест но не изнесе никакви детали.„Со длабока тага објавуваме дека го загубивме...

 Мамо зошто плачеш  Приказна која мора да се прочита

“Мамо зошто плачеш”? Приказна која мора да се прочита!

Хит Портал | пред 5 дена

Едно момче ја прашало својата мајка :”Зошто плачеш?”“Затоа што сум жена.” – му одговорила таа. “Не разбирам.” – рекло момчето. Мајката само го прегрнала и кажала : ” Никогаш и нема да разбереш.” Подоцна...

Обувките непријатно ви мирисаат Еве го решението

Обувките непријатно ви мирисаат? Еве го решението!

Хит Портал | пред 5 дена

Се случува повеќето обувки по целодневно носење непријатно да замирисаат. Не станува збор за лоша хигиена на стопалата туку за спој на пот и чевли што создава совршена околина за бактерии.Ви откриваме...

Анџелина Џоли е итно хоспитализирана Најблиските се загрижени за нејзината состојба

Анџелина Џоли е итно хоспитализирана! Најблиските се загрижени за нејзината состојба!

Хит Портал | пред 5 дена

Поради лоша здравствена состојба и исцрпеност, хоспитализирана е актерката Анџелина Џоли.Австралиски медиум објави дека тааизгубила свест во својот дом и завршила во болница.Најблиските на актерката се...

Цеца била најстарата матурантка во својот клас Еве како изгледала

Цеца била најстарата матурантка во својот клас! Еве како изгледала

Хит Портал | пред 5 дена

Фотографијата која Цеца Ражантовиќ ја сподели на Фејсбук поттикна лавина коментари на социјалните медиуми. Фотографијата е од далечната 1991 година а се шпекулира дека ова е матурска фотографија на пејачката.Наводно...

Македонскиот филм Исцелител на филмскиот фестивал во Минеаполис

Македонскиот филм „Исцелител“ на филмскиот фестивал во Минеаполис

Хит Портал | пред 7 дена

„Исцелител“ ќе се прикажува на 37-миот меѓународен филмски фестивал во Минеаполис. Филмот ќе се прикажува во програмата „светско кино“ на 20-ти и 23-ти април.„Minneapolis Saint Paul International Film...

Ново недоразбирање помеѓу Мурињо и Погба

Ново недоразбирање помеѓу Мурињо и Погба

Хит Портал | пред 7 дена

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо го пофали Пол Погба поради силниот натпревар кој Французинот го одигра во победата од 2:0 над Борнемут. Меѓутоа, новото недоразбирање меѓу нив повторно предизвика...

 Бикини Мун на Манчевски почнува турнеја низ Македонија

„Бикини Мун“ на Манчевски почнува турнеја низ Македонија

Хит Портал | пред 7 дена

Со проекциите во Штип на 20 и 25 април, почнува турнејата со киноприкажување во Македонија на „Бикини Мун“, петтиот филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски. Филмот ќе игра во дваесетина...

Кога Адел ќе откачи на хит од Бјонсе

Кога Адел ќе откачи на хит од Бјонсе

Хит Портал | пред 7 дена

Адел досега веќе има покажано и докажано дека е една од најголемите обожавателки на Бијонсе и нејзината музика.Но, славната поп дива не застанува на тоа, туку ја користи секоја прилика јавно да ја пофали...

Мелита повторно провоцира со мини здолниште и луксузен автомобил

Мелита повторно провоцира со мини здолниште и луксузен автомобил

Хит Портал | пред 7 дена

Мелита Ракичевиќ, популарната водителка дефинитивно „царува“ на социјалните мрежи. Таа повторно провоцира со секси фотографии, овојпат стегната во црно мини здолниште позира пред скап автомобил.Пред неколку...

Билборд 2018 Ширан Марс и Ламар со 15 номинации

Билборд 2018: Ширан, Марс и Ламар со 15 номинации

Хит Портал | пред 7 дена

Објавени се номинираните за музичките награди Билборд за 2018 година, при што музичарите Кендрик Ламар, Ед Ширан и Бруно Марс водат со по 15 номинации. Сите тројца се натпреваруваат во категоријата најдобар...

Стивен Спилберг e првиот режисер со заработка од 10 милијарди долари

Стивен Спилберг e првиот режисер со заработка од 10 милијарди долари

Хит Портал | пред 7 дена

Стивен Спилберг уште повеќе си ја зацементира репутацијата како најуспешен комерцијален филмски режисер на сите времиња со тоа што стана првиот режисер што некогаш заработил повеќе од 10 милијарди долари...

Поранешната министерка Гордана Јанкуловска е бремена

Поранешната министерка Гордана Јанкуловска е бремена

Хит Портал | пред 7 дена

Поранешната министерка Гордана Јанкуловска е бремена. Ова го соопшти нејзиниот адвокат затоа што таа отсуствуваше во судот за предметот на СЈО „Титаник“, односно за набавката на мерцедесот вреден 600 илјади...

Би можела да му биде и прабаба Оваа жена има 53 години помлад маж

Би можела да му биде и прабаба: Оваа жена има 53 години помлад маж

Хит Портал | пред една недела

Гери Хардвик (19) ја запознал Алмеда (72) во една локална пицерија. Денес се сопружници и отворено говорат за нивниот брак и сексуален живот.Алмеда, баба на шест внучиња, не ни сонувала дека ќе се заљуби...

Мрачните тајни на познатите Го гонат извршители а троши милиони на бизарни предмети

Мрачните тајни на познатите: Го гонат извршители а троши милиони на бизарни предмети

Хит Портал | пред една недела

Богатството на холивудскиот актер Николас Кејџ неодамна беше проценето на 150 милиони долари а денес оваа сума вртоглаво се намали.Причината за ова најверојатно е непланското трошење на актерот. Во еден...

Лука Лазулиќ тврди Наташа лаже модринките и се од антицелулитни маса

Лука Лазулиќ тврди: Наташа лаже, модринките и се од антицелулитни маса

Хит Портал | пред една недела

Сопругот на Наташа Белвалац тврди дека никогаш не ја нападнал својата сопруга! Тој за прв пат по инцидентот се огласи и ја обвини пејачката дека всушност таа го нападнала, прво вербално а веднаш потоа...

Нешто се крчка Елена Ристеска и Дадар во сага за една пастрмка

Нешто се крчка: Елена Ристеска и Дадар во сага за една пастрмка

Хит Портал | пред една недела

Во вчерашното издание на емисијата „Нешто се крчка“ на Телевизија 21, чиј што уредник и водител е Ненад Ѓоргиевски гледачите можеа да уживаат во друштво на во гостувањето на поп пејачката Елена Ристеска...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност