Гледачите се исплашија  малата Мелек од серијата на

Гледачите се исплашија - малата Мелек од серијата на ...

ТВ Пакет | пред 2 дена

Малата Мелек вози кола ? 8 - годишната актерка Берен Ѓоколдиз ги впери погледите на публиката кон малите екрани во времето кога се емитува турската мелодрама "Се викав Мелек". Во серијата, Берен ја толкува...

Препораката за ЕУ низ призмата на Фчерашни

Препораката за ЕУ низ призмата на „Фчерашни ...

ТВ Пакет | пред 2 дена

Големата 30ка - недела во 20 часот на Телма "Фчерашни новости", чекор зад сите и оваа недела точно во 20 часот само на Телма телевизија. Вечерва, нови новости од пародијата наречена "македонска политичка...

Опуштено и оригинално  Шоуто на Елен стартува во

Опуштено и оригинално, „Шоуто на Елен“ стартува во ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Познатото американско ток шоу стартува на Телма телевизија Позитивна и харизматична, оригинална и несебична, праведна и уникатна. Елен ќе ги руши сите табуа во интересното шоу кое започнува на телевизија...

Тијана Дапчевиќ во Вечер со Тијана секоја сабота

Тијана Дапчевиќ во „Вечер со Тијана“ секоја сабота ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Ново телевизиско шоу на 1 тв Нова телевизиска емисија на 1 тв. „Вечер со Тијана“ се емитува веќе две седмици во сабота во 20 часот, а вечерва е третата епизода, во која повторно ќе имате прилика да видите...

Контаткна емисија за телефонски јавување започнува

Контаткна емисија за телефонски јавување започнува ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Гледачите ќе добијат по 1 една минута на 1 тв Контактната емисија "1 минута на 1 тв" од понеделник до петок во 19.15 часот. Коментарите и забелешките на гледачите веднаш по „Студио 1“. Од понеделник,...

Комедијата Чевлар и трилерот Принцот овој

Комедијата „Чевлар“ и трилерот „Принцот“ овој ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Ова се филмските наслови за овој викенд на Прва : сабота (21. април 2018) - "The Cobbler" (Чевлар) во 20.15 часот Адам Сендлер, Дастин Хофман, Стив Бушеми и Ден Стивенс настапуваат вечерва на Прва во...

Вечерва на Сител  Ќе се спаси ли малото девојче од

Вечерва на Сител | Ќе се спаси ли малото девојче од ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Мелек и во сабота навечер, веднаш по "Јазол" Од сега, успешната вечерна драма на Сител телевизија со емитување и во сабота. Веднаш по "Јазол" вечерва на Сител во 21.30 часот следува нова потресна епизода...

Пејчиноски со инструментална верзија на веќе

Пејчиноски со инструментална верзија на веќе ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Моќната поп етно балада доби инструментална верзија За кратко време, новите песни од проектот "Извор" на Каролина Гочева успеаа да придобијат огромен број фанови како што тоа го сторија и претходните...

Викенд на Сител пред излогот на стоковната ЈУ куќа

Викенд на Сител пред излогот на стоковната ЈУ куќа ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Отсега во 13 часот, пред "Докторот од планината" "Направено по ЈУС" е српска документарно забавна емисија, која се емитуваше во сабота и недела пред Дневникот на Сител, но започнувајќи од оваа сабота,...

Мини серијата за најголемата бродска несреќа

Мини серијата за најголемата бродска несреќа ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Од понеделник до петок во 7 наутро - "Титаник - крв и челик" „Титаник: Крв и челик“ е телевизиска серија, снимена со буџет од 30 милиони долари за 12 епизоди, која премиерно и ексклузивно во Македонија...

Потсетете се на тимот од Инсајдер во 16 40 часот на

Потсетете се на тимот од „Инсајдер“ во 16:40 часот на ...

ТВ Пакет | пред 3 дена

Понеделник - петок, пред шоуто на Елен Од понеделник, 23 април, во 16.40 часот, веднаш по "Храна и вино" на Телма телевизија ќе се емитува реприза на  македонската играна серија "Инсајдер". 26 продолженија...

Бруталната вистина за малата Тамара  Лица со

Бруталната вистина за малата Тамара - „Лица“ со ...

ТВ Пакет | пред една недела

16 април - болната вистина за малата Тамара "Лица" со Анета Кочишки, секој понеделник на телевизија 1 во 20 часот и 30 минути. 16 април е денот кога Кочишки разговара со мајката на малата Тамара, која...

Влатко Стефановски отворено и искрено во Б со

Влатко Стефановски отворено и искрено во „Б со ...

ТВ Пакет | пред една недела

Вечерва искрено интервју со големиот гитарист Во недела (15. април) од 21:15 часот во емисијата “Б со точка” - искрено и отворено Драган Костиќ ќе разговара со нашиот светски гитарски бренд – Влатко Стефановски....

Јосипа Лисац во Македонска филхармонија на 20 ти април

Јосипа Лисац во Македонска филхармонија на 20-ти април

ТВ Пакет | пред една недела

Авалон со концерт и на Јосипа Лисац Концертот на Јосипа Лисац закажан за 20-ти април е пред распродавање, информираат од продукцијата Авалон која е организатор на овој настан. Јосипа Лисац доаѓа во...

Авалон го земаа Владо Јаневски  се најавува голем

Авалон го земаа Владо Јаневски - се најавува голем ...

ТВ Пакет | пред една недела

Владо Јаневски најавува голем спектакл на 1 јуни Авалон Продукција и Владо Јаневски ја обновија својата соработка после пауза од повеќе од десет години. Како резултат на тоа, уште поголемо задоволство...

Мега проектот Извор со концертна промоција низ

Мега проектот „Извор“ со концертна промоција низ ...

ТВ Пакет | пред една недела

Што следува по Скопје, Охрид и Битола ? Авалон со големо задоволство најавува продолжение на концертната турнеја на Каролина, која во периодот од крајот на овој месец и почетокот на идниот, ќе се одржи...

Промоција на новиот сингл на Темпера во

Промоција на новиот сингл на Темпера во ...

ТВ Пакет | пред една недела

Во понеделник во утринската на Прва : Понеделник, 16ти април, гледачите на Македонската телевизија се будат со утринската програма "Македонија наутро". Секое утро различни корисни информации за исхрана...

Бугарите наплаќаат по 6000 евра реклама за време на

Бугарите наплаќаат по 6000 евра реклама за време на ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

6.200 евра реклама за време на султанката "Косем"во Бугарија Турските серии очигледно 10 години по ред се најбараната, најгледаната и најскапо платената телевизиска програма на балканските телевизии....

Ден пред Велигден големо финале на Парампарче

Ден пред Велигден, големо финале на „Парампарче“ ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Мир во домот или голема драма надвор од него ? Сабота, ден пред најголемиот христијански празник, Сител телевизија става крај на мегауспешната турска новела "Парампарче". 6 април, 21.30 часот, веднаш...

Авалон  Новата песна на Владо е најдобра песна од

Авалон : Новата песна на Владо е најдобра песна од ...

ТВ Пакет | пред 2 недели

Видео | Новата песна на Владо стана вистински хит "Главен град на тагата" е нова песна на Владо Јаневски, која неколку недели е вистински радиски хит. Музиката и текстот се на самиот чаирски романтичар,...

Вљубеник во моторите и музиката  кој е Озан од

Вљубеник во моторите и музиката - кој е Озан од ...

ТВ Пакет | пред 3 недели

"Озан е многу иритантен и нервозен" - открива актерот што го толкува Бурак Тозкопаран е 25 годишниот актер кој имаме можност да го гледаме во турската драма „Парампарче“ во улогата на Озан, еден од главните...

Нова крими СФ серија Среќниот Хари во 23 30 часот

Нова крими СФ серија „Среќниот Хари“ во 23:30 часот ...

ТВ Пакет | пред 3 недели

Од продукцијата на Carnival Films и POW! Entertainment ... Во понеделник во 23.30 часот на Сител телевизија ќе бид еемитувана последната епизода од американската серија "На тајна задача", а од вторник,...

Воената мини драма Саботери во вечерниот термин

Воената мини драма „Саботери“ во вечерниот термин ...

ТВ Пакет | пред 3 недели

" Kampen om tungtvannet " по 22.15 часот на Прва На местото од првата сезона на шведската "Арн Дал" на Прва во вечерниот термин доаѓа нова скандинавска серија, работена во продукција мна Норвешка, Велика...

Пред Велигден, Алфа со реприза на мини серијалот за ...

ТВ Пакет | пред 3 недели

Што е тоа дула и зошто е потребна открива 0m  во

Што е тоа дула и зошто е потребна, открива „0m+“ во ...

ТВ Пакет | пред 3 недели

28 март 2018-та, двете дули во студиото на Телма во 12 часот Што е дула? Дали дулата е медицинско лице? Зошто на трудницата ѝ е потребна дула? Дали поддршката што ја добива од неа е поинаква од онаа што...

 Крик ќе ги решава проблемите на младите од среда

„Крик“ ќе ги решава проблемите на младите од среда ...

ТВ Пакет | пред 4 недели

Тимот на "Крик" најавува интересно интерактивно дружење "Крик" е емисија за млади која ќе почне да се прикажува на 28.03.2018, среда во 19:30 часот на Телевизија 24. Тимот на оваа емисија најавува дека...

ТВ Нова ги врати вестите во програмата но овојпат

ТВ Нова ги врати вестите во програмата, но овојпат ...

ТВ Пакет | пред 4 недели

Информативните изданија повторно на фреквенцијата на Нова Телевизија Нова веќе одреден период не емитува никаква премиерна содржина во својата програма. Телевизијата која привлече внимание со одличната...

Раи Уно и Гранд 2 стануваат дел од програмскиот

Раи Уно и Гранд 2 стануваат дел од програмскиот ...

ТВ Пакет | пред 4 недели

Телекабел со нови канали за своите корисници Од денеска, програмскот пакет на кабловскот оператор Телекабел се збогатува со два нови канали. Со цел да излезат во пресрет на различните вкусови на гледачите,...

Фото  Што слуша Елена Ристеска додека вози на

Фото | Што слуша Елена Ристеска додека вози на ...

ТВ Пакет | пред 4 недели

Ех, што ми беше срцето живо, ех што си имав со него живот Популарната македонска пејачка Елена Ристеска е една од најактивните на социјалните мрежи. За сите нови фотосесии и патувања можеме да дознаеме...

Харун од Парампарче  Сé уште се хранам со

Харун од „Парампарче“ : Сé уште се хранам со ...

ТВ Пакет | пред еден месец

Харун зборува за младите години, но и за својата кариера Бариш Фалај е 45 годишниот актер кој имавме прилика да го запознаеме во серијата „Една силна жена“ , мегахитот „Езел“, и во хит серијата „Парампарче“...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност