Неодолива комбинација на кралицата на францускиот минимализам

Неодолива комбинација на кралицата на францускиот минимализам

Штипка | на 3.2016

Погледнете го ова извонредно минималистичко издание ... Каролин де Мегре е позната по нејзиниот едноставен француски шик кој претставува инспирација на бројни дами кои го почитуваат минималистичкиот стил....

МАЈКАТА НА ЖЕЉКО АНГАЖИРАШЕ АДВОКАТИ  Сака да го извлече од Парови по секоја цена

МАЈКАТА НА ЖЕЉКО АНГАЖИРАШЕ АДВОКАТИ: Сака да го извлече од Парови по секоја цена

Штипка | на 3.2016

Биљана Крсмановиќ, мајката на Жељко Стојановиќ ангажираше адвокатски тим со кој ќе се обиде да го извлече нејзиниот син од Парови. Таа планира да преземе мерки со помош на адвокати со кои ќе го извади...

Јапонска диета   минус 8 килограми за само две недели

Јапонска диета – минус 8 килограми за само две недели

Штипка | на 3.2016

Page 1 of 3 Јапонската диета го забрзува метаболизмот и овозможува за само две недели да се симнат до 8 килограми, а посебно е ефикасна кај лицата која ја поминале 35-та година. Сите сме забележале колку...

Неколку совети и техники за борба против целулитот во бањата

Неколку совети и техники за борба против целулитот во бањата

Штипка | на 3.2016

Претпоставуваме дека прилично често се туширате или бањате, па ви предлагаме неколку техники за уништување на несаканите масни наслаги. Со груб сунѓер натопен во ладна вода тријте ги критичните места со...

Како со коприва да го спречите опаѓањето на косата

Како со коприва да го спречите опаѓањето на косата

Штипка | на 3.2016

Копривата е една од најдобрите и најделотворните лековити билки. Целото растение е лековито, така што се користи и коренот, и листовите и семето. Копривата е богата со разни корисни состојки, калциум,...

Како да ги прикриете проблематичните делови на вашето тело

Како да ги прикриете проблематичните делови на вашето тело

Штипка | на 3.2016

Page 1 of 3 Влегувате во продавница, во очи ви паѓа прекрасен фустан, го има вашиот број, се мислите дали воопшто да го пробувате или директно да го купите – 100% сте сигурни дека ви се допаѓа и дека сакате...

Како да се спасите од несаканите влакна на лицето и телото

Како да се спасите од несаканите влакна на лицето и телото

Штипка | на 3.2016

Page 1 of 2 Влакната на лицето и телото се познат непријател на секоја жена. За борбата против нив се развиени различни техники како бричење, депилација, ласерско отстранување итн. Еден интересен факт...

Без кои производи за убавина во чантата НЕ може мејк ап артистката Изабела Суклоска

Без кои производи за убавина во чантата НЕ може мејк-ап артистката Изабела Суклоска

Штипка | на 3.2016

Со Изабела се сретнавме во едно кафуле. Како личност таа е смирена, нашминкана дискретно, со вкус, токму соодветно за пригодата .  Изабела со задоволство ни ја раскажа својата приказна поврзана со светот...

Како до убава  мека и мазна кожа со природно млеко

Како до убава, мека и мазна кожа со природно млеко

Штипка | на 3.2016

Page 1 of 4 Млекото претставува одличен спој на витамини и протеини кои ја хранат кожата и ја прават мека и мазна и затоа се употребува во третманите за убавина уште од најстари времиња. Познати се приказните...

Селена Гомез ги врати во мода здолништата што ги носевме во средно школо

Селена Гомез ги врати во мода здолништата што ги носевме во средно школо

Штипка | на 3.2016

Селена Гомез во последно време се почесто не воодушевува со нејзиниот моден избор и мораме да признаеме дека полека се навлекуваме на нејзиниот стил и со нетрпение чекаме да ја видиме нејзината следна...

Кендал Џенер во совршено издание на улиците во Париз

Кендал Џенер во совршено издание на улиците во Париз

Штипка | на 3.2016

Кендал Џенер важи за една од најпознатите ИТ девојки без која не може да помине ниту една ревија на познатите дизајнери, без разлика дали ќе се појави на пистите или како гостинка во првите редови од публиката....

Неколку корисни совети за борба против акни и бубулици

Неколку корисни совети за борба против акни и бубулици

Штипка | на 3.2016

Page 1 of 2 Акните и бубулиците се типични за тинејџерите, но и повозрасните можат непријатно да се изненадат од појавата на оваа несакана напаст. Следете ги следниве корисни совети и можеби нема да ви...

Како со нашата омилена играчка од детството до рамен стомак

Како со нашата омилена играчка од детството до рамен стомак

Штипка | на 3.2016

Page 1 of 2 Стариот добар обрач (или хулахоп) кој ни беше омилена играчка во детството се врати на голема врата како популарен „фитнес реквизит“. Во ова многу помогнаа и славните личности како Бијонсе,...

Ги доделивме подароците за 8 Март  проверете дали сте меѓу среќните добитнички

Ги доделивме подароците за 8 Март, проверете дали сте меѓу среќните добитнички

Штипка | на 3.2016

По повод 8 Март – Меѓународниот ден на жената Штипка во соработка со брендот за декоративна козметика Seventeen и парфимеријата Меркур од Битола на неколку наши драги читателки им подари интересни...

Еве како Кјара Ферагни ги носи огрлиците кои се вистински хит оваа сезона

Еве како Кјара Ферагни ги носи огрлиците кои се вистински хит оваа сезона

Штипка | на 3.2016

Погледнете ја оваа комбинација која што ја прошета познатата модна блогерка Кјара Ферагни на модната недела во Париз. Како вистинска street style икона оваа позната ИТ девојка секојдневно менува и по неколку...

Професионални производи за целосна нега на фарбана коса

Професионални производи за целосна нега на фарбана коса

Штипка | на 3.2016

Фарбаната коса бара посебно внимание и нега за да изгледа убаво и здраво, да го има саканиот сјај и да се задржи бојата што е можно подолго, посебно земајќи во предвид дека честото бојадисување на косата...

Џесика Алба ги воодушеви сите со оваа шик модна комбинација

Џесика Алба ги воодушеви сите со оваа шик модна комбинација

Штипка | на 3.2016

Џесика Алба на ревијата на Диор на Модната недела во Париз со неподнлослива леснотија го совлада познатиот француски шик. Преубавата актерка и сопственичка на бизнис империја носеше совршена шик комбинација...

Алесандра Амбросио со долга руса коса изгледа фантастично

Алесандра Амбросио со долга руса коса изгледа фантастично!

Штипка | на 3.2016

Погледнете како изглед Алесандра Амбросио со долга руса коса и во преубава комбинација со која се прошета овие денови низ Париз. Преубавата манекенка заедно со Кендал, Џиџи и Роси на ревијата на „Balmain“...

Како да се ослободите од несаканите наслаги на колковите

Како да се ослободите од несаканите наслаги на колковите

Штипка | на 3.2016

Page 1 of 2 За да се ослободите од масните наслаги на колковите ќе треба да ја смените исграната и да вклучите физички активности во вашиот распоред. Foto: Shutterstock Најважно од се е да стоите настрана...

Прашања и одговори  Која секс позиција е најдобра за правење бебе

Прашања и одговори: Која секс позиција е најдобра за правење бебе?

Штипка | на 3.2016

Page 1 of 3 Дали навистина некои секс позиции се подобри од другите ако се обидувате да зачнете? Не постојат докази дека одредена позиција е подобра од останатите за зачнување на бебе. Се смета дека позициите...

Како да направите сок за исфрлање на шлајмот и зајакнување на имунитетот кај децата

Како да направите сок за исфрлање на шлајмот и зајакнување на имунитетот кај децата

Штипка | на 3.2016

Оваа напивка е многу делотворна за лекување на кашлицата кај децата и зајакнување на имунитетот. Најмногу ќе им користи на децата кои често кашлаат и кај кои се слуша звук на „свирење“ од белите дробови. ...

Еве доказ дека Бијонсе е опседната со стилот на Џенифер Лопез

Еве доказ дека Бијонсе е опседната со стилот на Џенифер Лопез

Штипка | на 3.2016

Овие две познати диви со својот талент и спектакуларни настапи ја освоија публиката ширум светот, а познати се и по нивните облини и совршен (и провокативен) стајлинг кој најчесто го фураат и со кој ги...

Ако сакате реси  тогаш ќе ги обожавате и чизмите на Оливија Палермо

Ако сакате реси, тогаш ќе ги обожавате и чизмите на Оливија Палермо

Штипка | на 3.2016

Погледнете ја оваа фантастична all black комбинација на Оливија Палермо која ја носеше за време на модната недела во Париз. Оливија за ревијата на модниот бренд „Balmain“ се појави во црно од глава до...

Неделен хороскоп за периодот 7 13 март  2016

Неделен хороскоп за периодот 7-13 март, 2016

Штипка | на 3.2016

Како се молат хороскопските знаци: ЈАРЕЦ:  „Драг Татко, требаше да се молам, но претпоставувам дека јас лично треба да ги дознаам нештата. Ти благодарам, во секој случај.“ ВОДОЛИЈА:  „Здраво, Боже! Некои...

Пролетни трендови   големото враќање на марамите

Пролетни трендови – големото враќање на марамите

Штипка | на 3.2016

Кога ќе споменеме марами заврзани околу косата првото нешто што ни паѓа на памет се оние скромни теткички од Зелено пазарче или познатите диви од Холивуд кои ги носеа со големи очила за сонце и се возеа...

Најубавите фустани кои ќе ги носиме оваа пролет

Најубавите фустани кои ќе ги носиме оваа пролет

Штипка | на 3.2016

Ах, мириса на пролет! Го чувствувате ли мирисот во воздухот? Asos 3590 MKD Иако календарски ни остануваат уште неколку недели, нашето трпение е при крај. Нестрпливи сме да ги видиме убавите девојки како...

Елеганција  женственост и сексапил   најубавите фустани од Астибо за зима 2016

Елеганција, женственост и сексапил – најубавите фустани од Астибо за зима 2016

Штипка | на 3.2016

Избравме десет модели на фустани од актуелната зимска колекција на познатиот македонски бренд „Астибо“ кои дефинитивно ќе ви ја разубават зимата. Кликни тука и види ја цената на овој фустан » Првите...

Овој модел на фустан е едноставно насекаде и нема девојка која не го сака во својот плакар

Овој модел на фустан е едноставно насекаде и нема девојка која не го сака во својот плакар

Штипка | на 3.2016

Дезените со ситни цвеќиња никогаш не биле екстра модерни. Модната блогерка Гилда Амбросио го носи екстра популарниот фустан на Vetements од минатата сезона и чизми на Alexander Wang Можеби понекогаш се...

Дочекајте ја пролетта во преубавите фустани од Манго

Дочекајте ја пролетта во преубавите фустани од Манго

Штипка | на 3.2016

Една од причините зошто се радуваме на крајот на зимската и доаѓањето на новата пролетна сезона, секако се и новите пролетни фустани. Новата колекција на популарниот шпански бренд изобилува со одлични...

Какви мали црни фустани ќе бидат во мода оваа пролет

Какви мали црни фустани ќе бидат во мода оваа пролет

Штипка | на 3.2016

И покрај тоа што пролетта е сезона во која најчесто избираме весели бои, малиот црн фустан е класика која можеме да ја фураме преку цела година. Овие фустани се едни од омилените модни парчиња на многу...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност