Во Кипар сè е на продажба а Кинезите се пуштени во шопинг

Во Кипар сè е на продажба, а Кинезите се пуштени во шопинг

Off.net.mk | пред 15 минути

На една страна е упорна светска сила од 1,4 милијарди луѓе за која ни еднаш до сега немаме слушнато дека се жали за пари, на друга страна се 1,2 милиони островски Грци со исти монетарни навики како овие...

Телохранителот на бин Ладен социјален случај во Германија

Телохранителот на бин Ладен социјален случај во Германија

Off.net.mk | пред еден час

По барање на крајно десната Алтернатива за Германија, германските власти објавија информација дека мажот познат како Сами А. кој има работено како обезбедување на бин Ладен, се уште живее во Германија...

Видео есеј за тоа како видео есеите знаат да те мамат

Видео есеј за тоа како видео есеите знаат да те мамат

Off.net.mk | пред еден час

Многу е лесно, не се што ќе видите спакувано како видео е точно, има и такви што лажат или па не се доволно информирани или па и двете. Нормално има поштени и објективни. Само треба да бидеш претпазлив...

Во Неапол се продава статуетка од Кулибали

Во Неапол се продава статуетка од Кулибали

Off.net.mk | пред еден час

Наполитанците уво не ги боли што денес и утре ќе има Лига на шампиони. Тие веќе два дена уживаат во моментот што успеаа на гости да го тепаат Јуве и да му се приближат на -1. Од херојот кој скокна во 90-та...

За партискиот донатор сè најдобро

За партискиот донатор сè најдобро

Off.net.mk | пред 3 часа

Британските власти одбиле да им помогнат на Французите во истрагата за перење пари и даночна измама од страна на британскиот телеком гигант Лајкамобајл. Причина - Лајкамобајл е „најголемиот корпоративен...

Никола Секулов сам против сите на мечот Јуве  Торино

Никола Секулов, сам против сите на мечот Јуве - Торино

Off.net.mk | пред 3 часа

Додека уште не ни се средени впечатоците од понеделничките мајстории на Пандев и Барди, имаме нова мајсторија од наш фудбалер. Овој пат од талентираниот Македонец кој е дел од Јуве У-16. Го бркаа четворица...

И за голот на Пандев се искараа

И за голот на Пандев се искараа

Off.net.mk | пред 3 часа

„Мајсторски гол со ретка убавина. Поет“, стои во еден од описите на италијанските медиумите за играта на Пандев, кои за 10 минути игра му ја дадоа највисоката оценка на мечот 8-ка. А нашиве очи ќе си ископаат...

Рома ќе има спонзор на дресовите првпат после 5 години

Рома ќе има спонзор на дресовите првпат после 5 години

Off.net.mk | пред 4 часа

„Новиот стадион којшто ќе почне да се гради годинава и екипата која првпат после 34 години влезе во полуфинале на Лига на шампиони - прекрасно време да се биде навивач на Рома“, вели претседателот Џејмс...

На дното ВОДА ЌЕ ГО ОТКРИЕ БОГАТСТВОТО НА ЦАР МАКЕДОН ВО МАКЕДОНИЈА  ПРОРОШТВО НА МАКЕДОНСКИОТ НОТРАДАМУС

На дното: ВОДА ЌЕ ГО ОТКРИЕ БОГАТСТВОТО НА ЦАР МАКЕДОН ВО МАКЕДОНИЈА – ПРОРОШТВО НА МАКЕДОНСКИОТ НОТРАДАМУС

Off.net.mk | пред 4 часа

Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Шило . Се работи за ЗАФИР, човек роден во Шопско Рударе (Кратово), во маалата Грозданови, во близина на локалитетот Цоцев...

Малер на колото за 100 000

Малер на колото за 100.000

Off.net.mk | пред 5 часа

Драган Драган Раде Раде Ако имате добитен тикет или ако една ве зафркнала, пишете ни на Фејсбук или на [email protected] . Тикетите праќајте ни ги по секое тековно коло, ги објавуваме во понеделник и петок.

На дното Направете го ова Резултатот е неверојатен

На дното: Направете го ова! Резултатот е неверојатен

Off.net.mk | пред 5 часа

Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Вести 24 . Се што треба да направите е да пресечете еден лимон на четири дела да го ставите во чинија и да го посолите па...

Како е уапсен човекот што во Торонто уби 9 луѓе со комбе

Како е уапсен човекот што во Торонто уби 9 луѓе со комбе

Off.net.mk | пред 5 часа

Сето ова да се случуваше малку појужно ќе имаше најмалку уште 100 вооружени полицајци и најмалку уште еден мртовец, застрелан најверојатно од сите 100 претходни.

На дното Веднаш ќе испробате Ставете лук во увото во текот на ноќта и наредното утро ќе се чувствувате подобро

На дното: Веднаш ќе испробате: Ставете лук во увото во текот на ноќта и наредното утро ќе се чувствувате подобро

Off.net.mk | пред 5 часа

Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Сител . Освен што е исклучително добар зачин во јадењето лукот има многу повеќе намени и е добар за вашето здравје. Лукот...

Играме 57 меча во сезона a другите испаѓаат во декември

Играме 57 меча во сезона, a другите испаѓаат во декември

Off.net.mk | пред 6 часа

Масимилијано Алегри кој три години по ред ја освојува титулата со Јуве се изнервира на пресот после поразот од Наполи и им кажа на новинарите дека го загубил трпението поради нив. Најтешко е да се остане...

Прав гест Де Роси и Рома им оддадоа почит на жртвите од Хилсборо

Прав гест: Де Роси и Рома им оддадоа почит на жртвите од Хилсборо

Off.net.mk | пред 5 часа

Во пресрет на вечерашното прво полуфинале од Лигата на шампионите, фудбалерите на Рома предводени од капитенот Даниеле Де Роси поставија букет цвеќе во знак на почит на жртвите од трагедијата на навивачите...

 Вкус денес не е човечка карактеристика туку алгоритам

„Вкус“ денес не е човечка карактеристика, туку алгоритам

Off.net.mk | пред 6 часа

Може да се залажуваме дека она што го читаме, слушаме и купуваме е резултат на свесна одлука дека тоа се вклопува во нашиот изграден, софистициран и индивидуален вкус. Но дали бираме ние, или некој бира...

Марадона Тоти и Пандев тие се

Марадона, Тоти и Пандев, тие се

Off.net.mk | пред 6 часа

Мајсторските лоб удари како оној синоќа на Гочето, се вистинска реткост во фудбалот. Треба ептен да го осетиш голманот дека е излезен и да процениш дека нема да ја стигне. Ни текна на уште две ремек дела....

Кому уште му треба ваков Совет на Европа

Кому уште му треба ваков Совет на Европа?

Off.net.mk | пред 6 часа

Азербејџан на големо поткупувал пратеници на парламентарното собрание на Советот на Европа. Ако им е подраго да примаат илегални пари и подароци отколку да се борат против корупцијата, тогаш Советот на...

Ново од Тихо Влакно на јазикот

Ново од Тихо: Влакно на јазикот

Off.net.mk | пред 7 часа

Поканети сте на промоцијата на новата книга на Тихомир Јанчовски, „Влакно на јазикот“. Промотор е Душко Крстевски Водител е Ѓоко Здравески Стихови ќе читаат: промоторот, водителот, авторот, Ненад Јолдески,...

Кажуј Капијо Смоквицо где ми живот нестаде

Кажуј Капијо, Смоквицо, где ми живот нестаде

Off.net.mk | пред 8 часа

Кај нас и за отворање проект за Artificial Intelligence ваков ќе биде декорот. Теткица од општина ќе го спрегне првиот македонски R2-D2 и ќе фати да го учи Пајдушко. Пошто интелигентен, овој сфаќа дека...

Утоп црвено

Утоп црвено

Off.net.mk | пред 9 часа

Кинези тестираат систем кој треба да ги научи пешаците да поминуваат на семафор. Штом некој тргне на црвено, го шприца со вода. Хмм. Кај нас одма ќе извадат муабет дека тие ступчињата пуштаат кемтреилс.

Салто назад од седење

Салто назад од седење

Off.net.mk | пред 10 часа

Дечкото даде сè од себе да ни објасни како тоа се прави. А ние дадовме сè од себе да го разбереме. И ете нè, него и нас, после видеото, пак секој по својот пат.

Длабоката држава и дали се оправдани сите протекување против Трамп

Длабоката држава, и дали се оправдани сите протекување против Трамп?

Off.net.mk | пред 16 часа

Америка нема пучеви или тенкови на улица. Меѓутоа постои еден вид длабока држава, и таа опфаќа бирократи од националната безбедност кои ги користат тајно собраните информации за оформување и спречување...

Луд гол на Пандев

Луд гол на Пандев!

Off.net.mk | пред 17 часа

Во стилот на најголемите мајстори каков што е и самиот, Горан Пандев ја потврди победата на Џенова од 3:1 против Верона со можеби најубавиот гол во неговата богата кариера. Капитенот на македонската репрезентација...

Чудо на Енес Барди два гола од слободен против Атлетик

Чудо на Енес Барди, два гола од слободен против Атлетик

Off.net.mk | пред 17 часа

Македонскиот фудбалски репезентативец влезе во историјата на шпанската Примера откако вечерва во само две минути даде два ефектни гола од слободен удар за да му донесе водство на Леванте на тешкото гостување...

Издадена специјална карта за метро посветена на Боуви

Издадена специјална карта за метро посветена на Боуви

Off.net.mk | пред 23 часа

Не се знае дали, и колку често Боуви користел метро во Њујорк. Но неговата најблиска станица би била онаа на Бродвеј/Лафает во Сохо. Таа до 13 мај ќе биде дизајнирана во негова чест, а во тој период ќе...

Македонски таленти за НАСА

Македонски таленти за НАСА

Off.net.mk | пред 23 часа

Коувелакис  Македонското прашање

Коувелакис: „Македонското“ прашање

Off.net.mk | пред 24 часа

Во овој судир, Грција очигледно е посилниот играч. За да го сопре националистичкиот бран, потребно е таа да престане со тактиката на тероризирање и понижување на својот сосед. Вистинските непријатели на...

Јак сеир појак здравје

Јак сеир, појак здравје

Off.net.mk | пред 24 часа

Победничкиот менталитет, новата енергија, па ниту заушките на Гатузо не помогнаа Милан да не се посрамоти сезонава со Беневенто. И тоа по втор пат, овој пат бетер. Потоа очекувано. Се јавија Балканците. Првиот пат

Зошто играчите во Серија А имаа црвена боја на лицето

Зошто играчите во Серија А имаа црвена боја на лицето?

Off.net.mk | пред еден ден

Овој детал викендов не го пропушти никој кој гледаше дуели од Серија А а имаше и такви кои во прв момент помислиле дека нешто не им е во ред со сликата во преносот. Станува збор за кампања. Сите играчи...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност