Хороскоп за вторник 17 04 2018

Хороскоп за вторник (17.04.2018)

iLike | пред една недела

Овен Без разлика на многу негативни астролошки влијанија, вие фантастично се чувствувате. Не грижете се затоа што се доцни и некои работи се случуваат спротивно на она што го испланиравте. Гледате колку...

Хороскоп за понеделник 16 04 2018

Хороскоп за понеделник (16.04.2018)

iLike | пред една недела

Овен Сакате нешто да си купите, но моментално не можете да си го дозволите. И сега се прашувате зошто вашите пријатели можат, а вие не? Прашајте ги и ако добиете одговор, ќе сфатите дека се’ е во рационалното...

Тинејџерите треба да избегнуваат кафе газирани сокови и енергетски пијалоци

Тинејџерите треба да избегнуваат кафе, газирани сокови и енергетски пијалоци

iLike | пред една недела

Тинејџерите не смеат да пијат пијалоци кои содржат кофеин бидејќи токму тие пијалоци штетно влијаат врз нивниот мозок додека тој сеуште се развива. Темните газирани сокови, кафето и енергетските пијалоци...

Понеделник е навистина добар ден за започнување диета

Понеделник е навистина добар ден за започнување диета

iLike | пред една недела

На сите ни е познато „Од понеделник сум на диета“, „Од понеделник почнувам да вежбам“, „Од понеделник се откажувам од цигари“. Понеделник како ден навистина има смисла за започнување на диета и многу истражувања...

Хороскоп за петок 06 04 2018

Хороскоп за петок (06.04.2018)

iLike | пред 2 недели

Овен Денес ќе имате корист од секој партнерски сојуз и здружување. Доколку имате проблеми со законот, се’ ќе се реши во ваша корист. Бидете трпеливи со партнерот и потрудете се да ги исполните ветените...

Китови фотографирани одблизу

Китови фотографирани одблизу

iLike | пред 3 недели

Предмет на последната фото-сторија на американскиот фотограф Bryan Austin се китовите. Со специјална подводна опрема успеал да направи фантастични фотографии. Отсекогаш сум сакал да фотографирам под вода....

Начини на кои ќе ја освоите секоја девојка

Начини на кои ќе ја освоите секоја девојка

iLike | пред 3 недели

Во која мера мажите се привлечни во очите на една жена не зависи само од физичкиот изглед. Ако сакате да бидете неодоливи, важно е како и што зборувате, колку и какви пријатели имате. На следниве начини...

Хороскоп за четврток 05 04 2018

Хороскоп за четврток (05.04.2018)

iLike | пред 3 недели

ОВЕН Вашата глава денеска ќе биде кристално чиста. Комуникацијата и интуицијата се ваши посилни страни, па денешниов ден е одличен за учење и студирање. Напишете ги мејловите кои подолго време ги одложувате,...

Хороскоп за вторник 04 04 2018

Хороскоп за вторник (04.04.2018)

iLike | пред 3 недели

Овен Конечно размислувате да се смирите. Мора да го признаете својот дел од одговорноста, а не да ја префрлате вината на домашните. Кога треба да се направи нешто за конкретно задоволство, први сте, а...

Најдоброто време за вежбање

Најдоброто време за вежбање

iLike | пред 3 недели

Најдоброто време за вежбање најмногу зависи од тоа што сакате да постигнете, односно која е вашата цел. Доколку ве чека напорен ден најдобро е да вежбате наутро, доколку сакате да ослабнете вежбајте пред...

Животна приказна Туѓата среќа е и твоја среќа

Животна приказна: Туѓата среќа е и твоја среќа!

iLike | пред 3 недели

Во една болница во иста соба биле сместени двајца тешко болни и стари мажи, кои лежеле на кревети поставени еден спроти друг. Едниот од нив секој ден морал да седи на својот кревет поради отстранување...

Хороскоп за сабота 31 03 2018

Хороскоп за сабота (31.03.2018)

iLike | пред 3 недели

Овен Спречени сте во одлуките, се колебате и не верувате во резултатите. На погрешен пат сте. Уште еден доказ дека без причина сте несигурни, па мора да се коригирате. Деловните квалитети секогаш се ваш...

Хороскоп за петок 30 03 2018

Хороскоп за петок (30.03.2018)

iLike | пред 3 недели

Овен Пожелно е да ги намалите физичките активности и да почекате се да мине, посебно вашата изнемоштеност. Постојат работи кои можете да ги извршувате, на пример, читањето. Бидејќи пасивно го поминувате...

Кои се тајните желби на хороскопските знаци

Кои се тајните желби на хороскопските знаци

iLike | пред 3 недели

Прочитајте ги скриените желби на вашиот партнер врз основа на неговиот хороскопски знак. Овен Сака да биде прв секогаш во се, да победува и да биде лидер, секогаш еден чекор пред другите. Бик Сака да биде...

Хороскоп за четврток 29 03 2018

Хороскоп за четврток (29.03.2018)

iLike | пред 4 недели

Овен Загрижени сте за судбината на една женска личност. Се обидувате да и’ помогнете, но во тоа тешко успевате. Затоа чувствата кај вас во последно време ќе бидат пренагласени, ќе бидете помалку повредени....

Жени кои го добиваат секој маж кој ќе го посакаат

Жени кои го добиваат секој маж кој ќе го посакаат

iLike | пред 4 недели

Најлесниот начин да се привлече некој е надворешниот изглед, но одредени квалитети и карактерни особини придонесуваат жената да го добие секој маж кој ќе посака. ЖЕНИ ПОЛНИ СО ЖИВОТ Жените полни со позитивна...

Хороскопски знаци на кои им е пишано да бидат заедно

Хороскопски знаци на кои им е пишано да бидат заедно

iLike | пред 4 недели

Во ѕвездите е запишано овие 2 парови во хороскопот порано или подоцна да бидат заедно. Риби и Девица Рибите по природа се многу опуштени и како да живеат во свет без грижи. Родени се како оптимисти, а...

Хороскоп за среда 28 03 2018

Хороскоп за среда (28.03.2018)

iLike | пред 4 недели

Овен Чувствувате потреба да се изборите во некоја ситуација и да тргнете во акција. Уште ако успеете да ја совладате овновската нетрпеливост… Секако, следува разрешување на важни животни проблеми. Барем...

Хороскоп за сабота 24 03 2018

Хороскоп за сабота (24.03.2018)

iLike | пред еден месец

ОВЕН Се уште сте расположени да запознавате нови луѓе. Викендов ќе мине во тој знак. Доколку сте соло, ѕвездите ви носат интересно познанство кое би можело да го означи целиот ваш живот. Доколку сте во...

Каква харизма имаат хороскопските знаци

Каква харизма имаат хороскопските знаци?

iLike | пред еден месец

Секој човек има своја единствена харизма која го прави различен од останатите. Но, астролозите велат дека луѓето кои припаѓаат на ист хороскопски знак имаат слична харизма. ОВЕН Овните се искрени и спонтани,...

Хороскоп за петок 23 03 2018

Хороскоп за петок (23.03.2018)

iLike | пред еден месец

ОВЕН Ви недостига самоувереност и оптимизам, па поради тоа сакате од нешто да се откажете. Но, грешите! Мора да бидете трпеливи бидејќи крајниот резултат ќе биде задоволителен. Пријателите ќе ве замолат...

Хороскоп за петок 23 03 2018

Хороскоп за петок (23.03.2018)

iLike | пред еден месец

ОВЕН Ви недостига самоувереност и оптимизам, па поради тоа сакате од нешто да се откажете. Но, грешите! Мора да бидете трпеливи бидејќи крајниот резултат ќе биде задоволителен. Пријателите ќе ве замолат...

Вистински арт од вашите бели шолји за кафе и чај

Вистински арт од вашите бели шолји за кафе и чај

iLike | пред еден месец

Со оваа видео инструкција ќе можете да направите вистинки ремек-дела од вашите здодевни бели шолји за кафе и час. Земете еден пластичен сад, наполнете го со вода, обезбедете неколку лакови во вашите омилени...

Секс пози по ваша мера

Секс пози по ваша мера

iLike | пред еден месец

Дали сте размислувале на кој начин да го зголемите времетраењето на интимниот чин? Или пак, имате партнер со екстремно голем пенис? За секоја ситуација постои совршена поза на секс. ПОЗА ЗА ЗАБРЕМЕНУВАЊЕ...

Лимон и сода бикарбона за совршена кожа

Лимон и сода бикарбона за совршена кожа

iLike | пред еден месец

Често се случува да не знаеме што да избереме од препаратите за нега на кожата кои се продаваат во аптеките и продавниците. Кога ќе размислите подобро, природно си е природно. Пригответе си ја оваа мешавина...

Хороскоп за среда 21 03 2018

Хороскоп за среда (21.03.2018)

iLike | пред еден месец

Овен Да не претерувате со изливите на нежност и врзување на пратнерот за себе? Бидејќи сте склони кон идеализирање, можете да увидите дека сте создавале лажна претстава за саканото суштество. Тоа често...

Астролозите ви откриваат кои зодијачки знаци љубат од срце а пак кои се склони кон неверство

Астролозите ви откриваат кои зодијачки знаци љубат од срце, а пак кои се склони кон неверство

iLike | пред еден месец

Астролозите тврдат дека поставеноста на планетите има значајно влијание врз зодијачките знаци кога станува збор за вистинската љубов и верноста, односно изневерувањето и промискуитетноста. Еве што посочуваат...

Минималистични часовник изработен од природни материјали

Минималистични часовник изработен од природни материјали

iLike | пред еден месец

Оваа сезона комбинацијата на природни материјали е вистински хит. Токму од таква комбинација е изработен и овој прекрасен часовник. Рамката и стрелките на часовникот се изработени од сивкаст мермер, а...

 Suppakids  Минималистички уредена продавница за детски обувки

„Suppakids“ – Минималистички уредена продавница за детски обувки

iLike | пред еден месец

„ Suppakids “ е новоотворен бутик за детски чевли во Штутгарт, Германија. Просторот е уреден минималистички, но изгледа мошне впечатливо. Речиси сите елементи се изработени од дрво на кое е задржан природниот...

Tajни на паровите кои остануваат засекогаш заедно

Tajни на паровите кои остануваат засекогаш заедно

iLike | пред еден месец

Паровите кои остануваат засекогаш заедно имаат одредени навики и нешта кои ги прават еден за друг. Не заборавајте да се прашате еден друг како ви поминал денот Овој гест рутински го правиме, но не ја смалува...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност