На Скопје филм фестивал премиера на македонски кратки филмови работилница и предавање за квир филмови

На Скопје филм фестивал премиера на македонски кратки филмови, работилница и предавање за квир филмови

Divian Arts | пред 5 часа

Со задоволство ве известуваме дека на Скопје филм фестивал, синоќа во кино Милениум, како дел од Програмата Македонска продукција, се одржаа премиерни проекции на неколку краткометражни македонски филмови....

Три филмови од три различни програми денеска на Скопје филм фестивал

Три филмови од три различни програми денеска на Скопје филм фестивал

Divian Arts | пред 5 часа

Со задоволство ве известуваме дека на програмата на Скопје филм фестивал, денеска, филмовите од селекцијата Европски филм и од програмите Панорама на светскиот филм и Фокус на францускиот филм, ќе се прикажат...

 Исцелител на најголемиот филмски фестивал во Иран

„Исцелител“ на најголемиот филмски фестивал во Иран

Divian Arts | пред 6 часа

Филмот „Исцелител“ ќе ја има својата иранска премиера на 36-тото издание на меѓународниот филмски фестивал – „Фајр“ во Техеран. Меѓународниот фестивал во Техеран е најзначајниот филмски настан во земјата....

Необични уметнички чинии

Необични уметнички чинии!

Divian Arts | пред 9 часа

JR & Prune Nourry за Bernardaud Млади, неформални уметници, со колекцијата нa чинии „Je Te Mangerais Dans La Main“, се фокусираа на човечката најосновна “алатка”, неговите раце, кои можат да функционираат...

Врвни дизајнерски куќи дизајнираат куќички за кучиња

Врвни дизајнерски куќи дизајнираат куќички за кучиња!

Divian Arts | пред 9 часа

Компаниите како Zaha Hadid Architects обично добиваат нарачки да креираат згради, како деловни така и станбени, но и тие кои ја менуваат нивната креативна насока … Zaha Hadid Design, PiM.studio, Chris...

Jimmy Choo Модна кампања пролет лето 2018

Jimmy Choo: Модна кампања пролет/лето 2018!

Divian Arts | пред 14 часа

Полската манекенка Ања Рубик повторно е заштитно лице на брендот Jimmy Choo во новата пролетно/летна кампања 2018! Пред објективот на на Kreg Mekdin, Ања се појавува во зелени сандали со интересен украс,...

Запознајте ја CoCo најмалата модна блогерка на светот

Запознајте ја CoCo, најмалата модна блогерка на светот!

Divian Arts | пред 15 часа

Талентот за мода и уметност, како и чувството за комбинирање на бои и модни стилови, несомнено е вродена работа. Шест годишната CoCo е вистински пример за тоа. Таа е најмладата “модна икона” и инфлуенсерка,...

Хороскоп за ден 25 04 2018 година

Хороскоп за ден 25.04.2018 година!

Divian Arts | пред 17 часа

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден Лав или некој Рак додека Бикот е прилично дискретен во...

Мебел Moissonnier  француски луксуз

Мебел: Moissonnier – француски луксуз!

Divian Arts | пред еден ден

На раскрсницата помеѓу традицијата и авангардата, брендот Moissonnier го обликува  својот стил, персонализиран со емоции, инспирисан од фантазијата, беспрекорен на свој начин. Оваа светски позната компанија...

Редизајнирани главните канцеларии на VOGUE во Милано

Редизајнирани главните канцеларии на VOGUE во Милано!

Divian Arts | пред еден ден

Марио Белини, Феj Тугуд и Патриција Уркиола се меѓу осумте дизајнери кои ги редизајнираа главните канцеларии на компанијата Вог во Милано … За изложбата наречена Life In Vogue, која беше прикажана како...

Модел на чевли во бела е MUST HAVE за ова лето

Модел на чевли во бела е MUST HAVE за ова лето!

Divian Arts | пред еден ден

Оваа сезона, доволно е да имате само еден пар на сандали во бела боја и веќе сте модерни, со стил и шик! Модел на чевли во бела е MUST HAVE за ова лето, бидејќи на секој ваш моден изглед му дава свежина...

Деликатна убавина

Деликатна убавина!

Divian Arts | пред еден ден

Кога станува збор за избор на лустер во вашиот дом, внимателно одбраниот облик и функционалноста можат многу да ви помогнат … Модерното висечко осветлување е стоичко само по себе, а софистицираните и елегантните...

Флексибилна трпезариска маса за сите љубители на скандинавскиот дизајн

Флексибилна трпезариска маса за сите љубители на скандинавскиот дизајн

Divian Arts | пред еден ден

Неверојатно практичен и паметен дизајн на Норвежанецот Marcus Voraa . Флексибилната трпезариска маса е вистински сон за сите оние коишто уживаат во пријатните разговори за време на друштвените вечери....

Хороскоп за ден 24 04 2018 година

Хороскоп за ден 24.04.2018 година!

Divian Arts | пред еден ден

Овен Вашиот партнер ќе биде задоволен доколку ја оставите вашата тврдоглавост на страна и почнете да ги исполнувате неговите желби. Малку попустливост од ваша страна не е на одмет. Попладневното кафе со...

Австралиски уметнички торти на M Cherry

Австралиски уметнички торти на M. Cherry

Divian Arts | пред 2 дена

Cherry Murphy е австралиска уметница која ги претвора тортите во вистински уметнички дела. Во нејзината пекара Cherry Cakes во Мелбурн, таа ги изработува со посебна техника чија метода не сака јавно да...

Нова луксузна јувелирска колекција Piaget Manchette

Нова луксузна јувелирска колекција Piaget Manchette!

Divian Arts | пред 3 дена

Брендот Piaget претставува уште еден прекрасен моден додаток во својата листа на јувелирски  креации, а ние уште еднаш сме воодушевени од тоа што го гледаме… Колекцијата е именувана по францускиот збор...

Хороскоп за ден 23 04 2018 година

Хороскоп за ден 23.04.2018 година!

Divian Arts | пред 3 дена

ОВЕН Утре ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време. Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба...

Репертоар на Драмскиот театар Скопје од 23 04 до 29 04 2018

Репертоар на Драмскиот театар Скопје од 23.04 до 29.04.2018

Divian Arts | пред 4 дена

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 23.04 до 29.04.2018 ќе имате можност на сцената на Театарот да ги проследите следните претстави: ден и час: 24.04.2018 (вторник) | 20.00 претстава: КАКО ДА...

Ресторан Pink Zebra инспириран од надреалните филмови на Wes Anderson

Ресторан “Pink Zebra” инспириран од надреалните филмови на Wes Anderson!

Divian Arts | пред 4 дена

Декориран со црно-бели линии на розеви ѕидови, ресторанот Pink Zebra, односно Feast India Co. во Канпур, Индија, го привлекува вниманието од далечина, благодарение на студиото Renes Architecture Design...

Викенд хороскоп за 22 и 23 04 2018 година

Викенд хороскоп за 22. и 23.04.2018 година!

Divian Arts | пред 4 дена

Овен Ве нервираат луѓето кои постојано ви кажуваат дека секогаш може да сметате на нив, да се јавите кога ви е потребно, а кога ви требаат немаат време за вас. Не се нервирајте поради нив, имате и други...

 Jane and Serge изложба на фотографии на славниот пар

“Jane and Serge”-изложба на фотографии на славниот пар!

Divian Arts | пред 5 дена

Во музејот на современа уметност во францускиот град Calais,(Musee des Beaux-Arts de Calais) е поставена изложба со фотографии посветенa на големата љубов и можеби најконтроверзниот пар на сите времиња...

Сензуална и заведувачка кампања на костими за капење

Сензуална и заведувачка кампања на костими за капење!

Divian Arts | пред 5 дена

Оваа пролет, рекламната кампања на GUESS за линијата на костими за капење и долна облека, е направена од фотографии на атрактивни девојки Лиз Тарнер, Рејчел Мортенсон и Наталија Барулиќ. Уживајќи во калифорниското...

Најмодерна боја за пролет 2018 деликатна розова

Најмодерна боја за пролет 2018: деликатна розова!

Divian Arts | пред 5 дена

Најмодерна боја во минатата година беше милениумска розова. Таа исто така, владее и оваа година. Добри вести за оние кои ги сакаат нежните пастелни нијанси – една од главните бои на оваа сезона (заедно...

Ефектни црни лустери во ентериерот

Ефектни црни лустери во ентериерот!

Divian Arts | пред 5 дена

Тенките, минималистички лустери претставуваат главен тренд во светот. Но исто така, последниве години, можеме да забележиме како и прекрасните стилски лустери повторно се пробиваат во прв план. Меѓутоа,...

Louis Vuitton претстави модерна колекција на чанти

Louis Vuitton претстави модерна колекција на чанти!

Divian Arts | пред 6 дена

Новата капсула колекција на Louis Vuitton е специјално дизајнирана да ве направи среќна ова лето … Комбинирајќи ги Monogram или Damier Canvas дезените со интересни илустрации на Speedy, Neverfull, Pochette...

Модерни полици како функционални прегради во мали простори

Модерни полици како функционални прегради во мали простори!

Divian Arts | пред 6 дена

Ако живеете во мал стан, тогаш ви се потребни многу функционални и практични просторни прегради … Не постои ништо подобро на пазарот од полици кои можат да функционираат како прегради. Големите полици...

Лондонскиот Harrods отвори бутик со намалени цени

Лондонскиот Harrods отвори бутик со намалени цени!

Divian Arts | пред 6 дена

Да се направи тоа што се уште не е видено е самата суштина на модата … Оваа изјава е запишана на интернет од брендот Harrods, кој е целосно подготвен да ни ја претстави својата pop-up продавница во Лондон,...

Хороскоп за ден 20 04 2018 година

Хороскоп за ден 20.04.2018 година!

Divian Arts | пред 6 дена

Овен Ќе се однесувате непромислено. Можно е да ги пропуштите предизвиците. На работа  ќе бидете практични и внимателни. Во меѓучовечките односи покажувате нетрпение. Ако љубовта, иницијативата пртепуштете...

Создадете мир и баланс со водени карактеристики

Создадете мир и баланс со водени карактеристики!

Divian Arts | пред 6 дена

Како и секогаш, ние сме тука да ви помогнеме во процесот на креирање и додавање на водени карактеристики во вашиот двор или градина, без поголема мака … Секоја градина, голема или мала, може да има одредени...

Новата колекција на Montblanc инспирирана од Малиот Принц

Новата колекција на Montblanc инспирирана од Малиот Принц!

Divian Arts | пред 6 дена

Како моќен омаж на силата на имагинацијата, Montblanc ја претстави прекрасната нова колекција наречена Meisterstück Le Petit Prince, инспирирана од неверојатната книга на Antoan de Sent Egziperi и рачно...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност