Пријателството не познава граници  Дружбата на папагал со две кучиња

Пријателството не познава граници - Дружбата на папагал со две кучиња

Црно бело | пред 18 минути

Како го преставуваат Охрид на листите за најевтини туристички дестинации за ова лето

Како го преставуваат Охрид на листите за најевтини туристички дестинации за ова лето?

Црно бело | пред 2 часа

Како е преставена годинава Македонија, поточно нејзиниот најблескав бисер Охрид, на сајтот The Culture Trip? Охрид често се наоѓа на листите на најубави и најевтини туристички дестинации во Европа, па...

Караоке во автомобил со Кристина Агилера

Караоке во автомобил со Кристина Агилера

Црно бело | пред 3 часа

Исповеди  Која е најчудната работа која несвесно ја правам секој ден

Исповеди: „Која е најчудната работа која несвесно ја правам секој ден?“

Црно бело | пред 4 часа

Од постојано мрдање со ногата до неправилно држење на виљушката, дали и вие имате некоја чудна навика? Секој ден правиме тон работи кои не сме ни свесни дека ги правиме. Сигурно овие мали, чудни навики...

 Од менаџмент со човечки ресурси  до почитување на луѓето  тема на 10тата јубилејна конференција за човечки ресурси

„Од менаџмент со човечки ресурси – до почитување на луѓето“, тема на 10тата јубилејна конференција за човечки ресурси

Црно бело | пред 4 часа

На 31 мај ќе се одржи 10тата конференција за човечки ресурси, а оваа година темата на која ќе се зборува е „From HR to RH – Respect for Humanity“. Најпознати и најугледни професори, тренери и менаџери...

9 пати кога ѕвездите го потсетија светот колку многу пари имаат

9 пати кога ѕвездите го потсетија светот колку многу пари имаат

Црно бело | пред 5 часа

Славните личности често знаат да бидат мета на медиумите заради луксузите кои си ги дозволуваат себеси, или на своите деца. Па така, јавно се знае кои се луксузните подароци за породување на славните,...

10 членови на кралското семејство за кои никогаш не сте слушнале

10 членови на кралското семејство за кои никогаш не сте слушнале

Црно бело | пред 5 часа

20 строги правила кои децата на славните мора да ги следат

20 строги правила кои децата на славните мора да ги следат

Црно бело | пред 5 часа

Зошто старите Јапонки намерно сакаат да одат во затвор

Зошто старите Јапонки намерно сакаат да одат во затвор?

Црно бело | пред 5 часа

Многу од нив немаат контакт со роднините, дел се незадоволни од третманот во домот, а дел се живеат во голема сиромаштија, па спас наоѓаат во затворот. Во медиумите неодамна излезе чудна статистика. Една...

Љубов е кога си горда на него

Љубов е кога си горда на него!

Црно бело | пред 6 часа

И не е многу голем потег, мал е и речиси незначаен, но направи да сфатам зошто ми е незаменлив - затоа што душата му ја сакам. Една случка деновиве некако ми ги отвори очите и спонтано си го открив одговорот...

Урбани дизајни кои може да најдат примена во секој град

Урбани дизајни кои може да најдат примена во секој град

Црно бело | пред 6 часа

Многу луѓе сакаат поголемиот дел од времето да го поминат на отворено, наместо да се затворат дома. Но, за да ги поминуваме времето на јавни места, во паркови и шетајќи по улици, треба нешто да нè натера...

Брачни проблеми срамежливост 11 причини зошто животот на Бијонсе не е толку совршен

Брачни проблеми, срамежливост: 11 причини зошто животот на Бијонсе не е толку совршен

Црно бело | пред 7 часа

Зошто и како Кејт Мидлтон си замина дома толку брзо по породувањето

Зошто и како Кејт Мидлтон си замина дома толку брзо по породувањето?

Црно бело | пред 7 часа

Вчера наутро, во 11:01 часот претпладне, Кејт Мидлтон роди здраво момче , кое тежи 3 килограми и 800 грама. Само 7 часа подоцна, заедно со принцот Вилијам и синчето, ја напушти болницата за да ужива во...

Први фотки од третото кралско дете синчето на Кејт и Вилијам

Први фотки од третото кралско дете, синчето на Кејт и Вилијам

Црно бело | пред 7 часа

Традиционално, по породувањето на Кејт Мидлтон, сите беа во исчекувањето да го запознаат третото кралско дете. Кејт и Вилијам заедно со новороденчето се појавија на скалите пред болницата, само неколку...

Што се крие под превезот Навиките на жените од арапските земји

Што се крие под превезот? Навиките на жените од арапските земји

Црно бело | пред 8 часа

Од чувство за мода до улогата во семејството, кои се претпоставките, а која е вистината за жените од арапските земји? Жените од арапските земји се една од најзборуваните групи во светот. Но, за нив постојат...

Астро ќоше Кои хороскопски знаци кога сакаат сакаат до крај

Астро ќоше: Кои хороскопски знаци кога сакаат, сакаат до крај?

Црно бело | пред 8 часа

Тие знаат да сакаат искрено со целото свое срце. Дури и кога не ви изгледа така, тие без размислување би се жртвувале за личноста што ја сакаат. За нив љубовта е светост:

Разликите пред и по брак низ смешни илустрации во кои повеќето ќе се пронајдат

Разликите пред и по брак, низ смешни илустрации во кои повеќето ќе се пронајдат

Црно бело | пред 8 часа

Животот пред брак е многу полесен, бидејќи потоа, многу работи се менуваат – однесувањето, навиките, а понекогаш, и човекот целосно се менува. Во брак може да дознаете многу нови работи за партнерот и...

За кога сте во брзање Фризури со марама во коса

За кога сте во брзање: Фризури со марама во коса

Црно бело | пред 8 часа

Одредени трендови полека, суптилно се вовлекуваат во нашето брзо и хаотично секојдневие, а одново, марамите во коса стануваат прва помош во утрата кога немате време за фризури. Авантурата со марама во...

Навики на здравите луѓе кои треба да ги примените и вие

Навики на здравите луѓе кои треба да ги примените и вие

Црно бело | пред 8 часа

Сите сакаме да бидеме здрави и сите слушаме за правилна исхрана, вежбање и баланс во животот, но тешко е истото да се одржи. Постојат луѓе кои се инспирација и секојдневно прават нешта кои придонесуваат...

Продукти кои можете да ги консумирате и по 10 години стоење во вашиот шпајз

Продукти кои можете да ги консумирате и по 10 години стоење во вашиот шпајз

Црно бело | пред 8 часа

Од мед до ориз, од кои видови храна можете слободно да чувате резерви со години во вашиот дом? Лебот и јајцата мора постојано да бидат тазе, но некои продукти може да ги консумирате и по долго стоење во...

Корисни фотографии кои треба да се најдат во вашиот телефон наместо стотици селфија

Корисни фотографии кои треба да се најдат во вашиот телефон, наместо стотици селфија

Црно бело | пред 8 часа

Сигурно некогаш ви се случило докторот да ве праша кои лекови ги консумирате, но во моментот да не може да се сетите. Или пак, можеби да го барате автомобилот насекаде низ паркинг гаражите во трговските...

10 необични начини како да се ослободите од калориите без да вежбате

10 необични начини како да се ослободите од калориите без да вежбате

Црно бело | пред 8 часа

Илустрации кои го топлат срцето Со куче за пријател никогаш не сте осамени

Илустрации кои го топлат срцето: Со куче за пријател, никогаш не сте осамени

Црно бело | пред 8 часа

Илустраторка од Лос Анџелес создава топли, весели илустрации полни емоции кои одлично го отсликуваат нејзиното секојдневие со најдобриот пријател – кучето Паркер. Во илустрациите ќе се препознае секој...

Se Acabó el Amor  Новиот летен хит на Џеј Ло

Se Acabó el Amor - Новиот летен хит на Џеј Ло

Црно бело | пред 24 часа

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во секој момент ќе го покажат синчето пред светот

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во секој момент ќе го покажат синчето пред светот

Црно бело | пред еден ден

Откако Кејт Мидлтон се породи во 1 минута по 11 часот, сите се во исчекување третото кралско бебе да се појави на скалите пред болницата и да го запознае светот. Од Кенсингтонска палата пристигна потврдата...

Спасување на желка заглавена во пластика

Спасување на желка заглавена во пластика

Црно бело | пред еден ден

Кејт Мидлтон го роди третото кралско дете  момче

Кејт Мидлтон го роди третото кралско дете - момче!

Црно бело | пред еден ден

Кејт Мидлтон денес рано наутро беше примена во болницата St. Mary’s во Лондон, откако породилните болки започнале. Кејт пристигнала во болницата заедно со Вилијам. На истото место ги има родено и принцот...

9 продукти заради кои целулитот постојано се таложи

9 продукти заради кои целулитот постојано се таложи

Црно бело | пред еден ден

Со оглед на тоа што целулитот е непријател број еден на убаво обликуваното тело, секој човек сака да најде начин како да го намали или барем спречи неговото таложење. Следните 9 прехранбени продукти го...

Eye Cue на црвениот тепих на пред евровизиска забава во Мадрид

Eye Cue на црвениот тепих на пред евровизиска забава во Мадрид

Црно бело | пред еден ден

Евровизија оваа година почнува од 8-ми мај, а пробите ќе почнат од оваа недела. Учесниците имаа можност да посетат повеќе земји на еврозиските турнеи, а последна земја беше Шпанија. Пред евровизиската...

Смути или свежо цеден сок

Смути или свежо цеден сок?

Црно бело | пред еден ден

Кога станува збор за здрава храна, овошјето и зеленчукот секогаш го имаат приматот на пиедесталот и се најважните состојки кои никогаш не треба да ги тргнеме од нашата дневна исхрана. Најважните витамини,...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност