Facebook објасни што се може да се објавува и постира

Facebook објасни што се може да се објавува и постира

Телефони | пред 28 минути

Facebook воведе нов правилник во кој детално се наведува што се корисниците смејат да објават на социјалната мрежа, како кај индивидуалните профили, така и кај групите и страниците. Новиот детален прирачник...

Крипто социјална мрежа привлекува корисници со плаќање

Крипто-социјална мрежа привлекува корисници со плаќање

Телефони | пред 48 минути

Крипто-социјална мрежа Minds е првата која им плаќа на своите корисници за времето поминато на платформата, односно за нивните активности, собирање лајкови, коментари и споделувања им доделува токени....

Amazon ќе има робот за домашна употреба

Amazon ќе има робот за домашна употреба

Телефони | пред еден час

Следен чекор во развојот на вештачката интелигенција на Amazon најверојатно ќе биде робот за домашна употреба кој на корисникот ќе му помага во завршување на обврските низ домот, а исто така ќе може да...

Кои се одличните промени кои го воведе Spotify

Кои се одличните промени кои го воведе Spotify?

Телефони | пред 2 часа

Како што се очекуваше Spotify претстави нова верзија на бесплатниот дел од мобилната апликација за стриминг на музика која на корисниците им носи многу нови одлични функции кои претходно им беа достапна...

Nokia X6 ќе има двојна Zeiss камера

Nokia X6 ќе има двојна Zeiss камера

Телефони | пред 3 часа

HMD Global не планира новиот Nokia X смартфон да го пласира во премиум класата, но тоа не значи дека Nokia X6 нема да биде доволно квалитетен за поставената цена од околу 250 евра. Според новите информации Nokia...

Xiaomi Mi 6X се појави во живо

Xiaomi Mi 6X се појави во живо

Телефони | пред 4 часа

Xiaomi го подготвува надополнувањето на ланскиот премиум смартфон со моделот Xiaomi Mi 6X кој сега се појави и во живо од страна на корисник од Кина кој прикажа кратко видео и неколку слики од телефонот....

Google Chrome добива нов дизајн на табовите

Google Chrome добива нов дизајн на табовите

Телефони | пред 4 часа

Пред помалку од две години, Google целосно го освежи Android оперативниот систем со “Material Design” дизајнерскиот јазик, кој направи тој да изгледа многу посвежо и помодерно. Сега истото ќе го направат...

Samsung Galaxy A3 добива Android Oreo надградба

Samsung Galaxy A3 добива Android Oreo надградба

Телефони | пред 5 часа

Вистинска реткост е смартфоните од пониските класи воопшто да добијат надградби на понов оперативен систем од тој со кој се лансирани, но сопствениците ќе ја имаат таа среќа. Надградбата на нивниот смартфон...

Вип официјален партнер на Авалон за сите концерти годинава

Вип официјален партнер на Авалон за сите концерти годинава

Телефони | пред 5 часа

Vip со големо задоволство го објавува официјалното партнерство со Авалон продукција за концертната сезона по повод 25 години од постоењето на продукцијата. Преку ова партнерство Vip е дел од голем број...

Вака ќе изгледа Samsung Galaxy A6

Вака ќе изгледа Samsung Galaxy A6+

Телефони | пред 6 часа

Издолжените „Infinity“ екрани на Samsung полека но сигурно се преселуваат во средната класа. Ова се , телефон кој ќе има премиум дизајн однадвор со алуминиумски заден крај и двојна камера, која најверојатно...

Нови официјални фотографии од LG G7 ThinQ

Нови официјални фотографии од LG G7 ThinQ

Телефони | пред 7 часа

Благодарение на популарниот твитер протекувач Еван Блас, ги добиваме првите официјални фотографии од , на кои дефинитивно може да се види дека телефонот ќе има засек во дисплејот, иако рамката нема да...

Патентот на Samsung открива AR emoji видео повици

Патентот на Samsung открива AR emoji видео повици

Телефони | пред 9 часа

Неодамна откриен патент на Samsung открива дека компанијата ќе воведе нова технологија за воведување на AR-emoji во FaceTime видео повик. Патентот предвидува употреба на новите емоџи за Galaxy S9, кај...

YouTube избришал 8 3 милиони видеа со несоодветна содржина

YouTube избришал 8.3 милиони видеа со несоодветна содржина

Телефони | пред 10 часа

Во последната четвртина од 2017 година Google отстранил неверојатни 8.3 милиони видеа со несоодветна содржина на YouTube. Видеата биле спамерски или со содржина за возрасни. Компанијата има своја технологија,...

PayPal отсега со поддршка за Samsung Pay

PayPal отсега со поддршка за Samsung Pay

Телефони | пред 10 часа

Претходно некои Samsung корисници забележаа дека може да го користат PayPal за плаќање каде што има и Samsung Pay. Сега PayPal потврдува дека имаме нова функција за плаќање преку Samsung Pay . За да ја...

iPhone X не може да го постигне рекордот на iPhone 6  7 и 8

iPhone X не може да го постигне рекордот на iPhone 6, 7 и 8

Телефони | пред 11 часа

Apple не може да ја зголеми продажбата на јубилениот смартфон, а рекордот по продажба на iPhone 6 , 7 и 8, е се уште ненадминат. iPhone X учествува со 13% на пазарот според продажбата на сите iPhone модели...

Новиот Nokia X нема да припаѓа на премиум класата

Новиот Nokia X нема да припаѓа на премиум класата

Телефони | пред 22 часа

Кога се појавија првите информации дека HMD Global го подготвува новиот Nokia X веднаш помисливме дека поради самото име ќе донесе нешто моќно и атрактивно, но тоа не испадна така гледано од документите...

Како да направите Hard reset на Samsung Galaxy S9 S9 Plus

Како да направите Hard reset на Samsung Galaxy S9/S9 Plus ?

Телефони | пред еден ден

Повеќето модерни смартфони доаѓаат со целосен дисплеј без физички копчиња за навигација низ менито, па така многу елементи во корисничкиот интерфејс се променети. Сепак, некои работи остануваат стандардни...

Известување за мрежно покривање на новата делница Демир Капија   Смоквица

Известување за мрежно покривање на новата делница Демир Капија – Смоквица

Телефони | пред еден ден

По повод пуштањето во употреба на новата делница Демир Капија – Смоквица во должина од 28,2 километри, Вип ги известува своите корисници дека од утре ќе обезбеди иницијално решение за мрежно покривање...

Откриен процесорот на новите iPhone смартфони

Откриен процесорот на новите iPhone смартфони

Телефони | пред еден ден

Apple годинава ќе лансира дури три смартфони во премиум класата и тоа iPhone 9, iPhone Xs и iPhone Xs Plus. Сега, се откри дека сите три смартфони ќе имаат врвна процесорска моќ бидејќи ќе работат со А12...

Xiaomi Mi 6X ќе чини 230 евра  пристигнува на 25 Април

Xiaomi Mi 6X ќе чини 230 евра, пристигнува на 25 Април

Телефони | пред еден ден

Новиот натпреварувач уште во старт ќе дојде во две верзии – една со MUI скин врз Android Oreo и друга со чист, ванила Android, како кај Pixel смартфоните. Ние веќе пишувавме за овие смартфони, а сега имаме...

iPhone SE 2 нема да има 3 5 mm излез за слушалки

iPhone SE 2 нема да има 3,5 mm излез за слушалки?

Телефони | пред еден ден

Apple годинава скоро сигурно ќе претстави , најмалиот смартфон на Apple во понудата со 4 инчен дисплеј, а воедно и еден од најмалите смартфони на пазарот воопшто. Ова е среќна вест за оние кои немаат доволно...

Microsoft ќе претстави преклоплив Surface Phone наредниот месец

Microsoft ќе претстави преклоплив Surface Phone наредниот месец?

Телефони | пред еден ден

Surface Phone, односно телефонот со Windows кој требаше да ги спаси напорите во мобилната сфера на Microsoft, стана буквално митски – вљубениците во брендот го очекуваат веќе пет години. Иако Microsoft...

Huawei развива дигитален асистент со емоции

Huawei развива дигитален асистент со емоции

Телефони | пред еден ден

Денешните дигитални асистенти, кои ги имаме во нашите смартфони, компјутери па и други паметни уреди во домот (на пример паметни звучници), можат да направат многу работи – да ги прашувате за секакви информации,...

Samsung Galaxy S7 ќе пушти апдејт со Android 8 0 Oreo во мај

Samsung Galaxy S7 ќе пушти апдејт со Android 8.0 Oreo во мај

Телефони | пред еден ден

Сопствениците на Samsung Galaxy S7 /S7 edge добиваат надградба со Android 8.0 Oreo оперативен систем во средината на мај. Според официјална турска веб страница на Samsung, софтверската надградба за Galaxy...

3D оптички илузии на скопските патишта како предупредување за возачите

3D оптички илузии на скопските патишта како предупредување за возачите

Телефони | пред еден ден

Јавното претпријатие „Улици и патишта“ во Скопје започна со цртање на 3D цртежи по улиците и булеварите во Скопје . Поентата на оваа идеја е да се обојат 3-димензионални пешачки премини, кои ќе ги предупредуваат...

Nissan Qashqai R е најбрзиот SUV автомобил во светот

Nissan Qashqai-R е најбрзиот SUV автомобил во светот

Телефони | пред еден ден

„Јапонец замени Јапонец“, велат експертите. Новиот најбрз SUV во светот е Nissan Qashqai-R, кој разви максимална брзина од 382 км/ч. Се разбира, се работи за тунинг верзија на возилото Qashqai, при што...

Дејзи е новиот робот на Apple за рециклирање

Дејзи е новиот робот на Apple за рециклирање

Телефони | пред еден ден

Дејзи е новиот робот на Apple , кој се употребува само за рециклирање, односно, ги одделува сите компоненти што се и не се за рециклирање. Компанијата претходно имаше друг таков робот - Лијам, кој од новите...

Рецензија Запознајте се подетално со вештачката интелигенција на Huawei P20

Рецензија Запознајте се подетално со вештачката интелигенција на Huawei P20

Телефони | пред еден ден

Современите алгоритми за вештачка интелигенција на Huawei се најнапредни во светот на смартфоните. Ова се неколку точки за можностите на иновативната технологија на Huawei P20 и P20 Pro. Автоматски избор...

Дали гејмерскиот смартфон Nubia Red Magic има шанси

Дали гејмерскиот смартфон Nubia Red Magic има шанси?

Телефони | пред 2 дена

Nubia суб брендот на ZTE се охрабри да излезе на пазарот со нов гејмерски смартфон во период кога се чини дека повеќе играчи фрлиле мета на оваа специфична категорија како што е Black Shark гејмерскиот...

Познати сите цени на новите Moto G и Moto E смартфони во Европа

Познати сите цени на новите Moto G и Moto E смартфони во Европа

Телефони | пред 2 дена

Motorola само што ги демонстрираше новите смартфони од G и E серијата кои треба да ги освојат купувачите во средните класи со достапни цени, како и квалитетни компоненти прилагодени за модерните потреби....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност