Иџе ќе се натпреварува во TCR Europe со Hyundai i30 N TCR

Иџе ќе се натпреварува во TCR Europe со Hyundai i30 N TCR!

Car Club | пред 7 часа

Македонската автомобилска гордост – Игор Стефановски Иџе – денес официјално објави дека ќе се натпреварува во TCR Europe шампионатот со новото „службено“ возило – Hyundai i30 N TCR! Новиот „службен“ автомобил...

Skoda го зајакнува присуството во Кина со новиот Kamiq

Skoda го зајакнува присуството во Кина со новиот Kamiq!

Car Club | пред 9 часа

Новиот модел на Skoda – кој ќе се нуди само на кинескиот пазар – е замислен да биде поставен под Karoq и да биде вистински кросовер. Растот на Skoda во Кина е импресивен – продажбата на моделите на чешкиот...

Утринска Гимнастика Maria Sharapova и Mark Webber во Porsche 911 GT2 RS

Утринска Гимнастика: Maria Sharapova и Mark Webber во Porsche 911 GT2 RS

Car Club | пред 11 часа

Новиот 911 GT2 RS е најмоќниот 911 на сите времиња, а тенисерката Maria Sharapova и поранешниот F1-тркач Mark Webber одлучија токму во овој автомобил да дознаат дали можат да се преплашат еден со друг!...

Volkswagen ќе го напаѓа Pikes Peak со електричниот I D R Pikes Peak тркач

Volkswagen ќе го напаѓа Pikes Peak со електричниот I.D. R Pikes Peak тркач!

Car Club | пред еден ден

Електричниот тркачки автомобил со кој Volkswagen ќе го напаѓа легендарниот брдски настан тежи 1100 килограми и располага со 680 коњски сили и 650 Nm вртежен момент! Всушност, според официјалните информации...

Mercedes Maybach ги објави првите фотографии од Ultimate Luxury Concept

Mercedes-Maybach ги објави првите фотографии од Ultimate Luxury Concept

Car Club | пред 4 дена

На само неколку дена пред официјалната премиера на Ultimate Luxury Concept во Пекинг, Mercedes-Maybach ги објави првите фотографии од несекојдневниот концепт. Од она што можеме да го видиме на фотографии,...

Целата гама на SUV модели на Opel претставена во Македонија

Целата гама на SUV модели на Opel претставена во Македонија

Car Club | пред 4 дена

X-гамата на Opel – во која се вбројуваат Mokka X, Crossland X и Grandland X – вчеравечер беше претставена на во Македонија. Со оглед на растечката продажба на SUV-сегментот, сосем е очекувано гамата на...

Запознајте ги TOYO пневматиците во Скопје City Mall

Запознајте ги TOYO пневматиците во Скопје City Mall

Car Club | пред 4 дена

Следните неколку дена ќе имате одлична можност одблиску да ги запознаете пневматиците на јапонскиот производител TOYO – и тоа во Скопје City Mall! Нашите пријатели од Еуроимпекс Ве покануваат да ги посетите...

ОФИЦИЈАЛНО BMW M2 Competition  410 коњски сили 550 Nm  стотка за 4 секунди

ОФИЦИЈАЛНО: BMW M2 Competition – 410 коњски сили, 550 Nm, „стотка“ за 4 секунди!

Car Club | пред 5 дена

BMW официјално го претстави новиот М2 Competition – верзијата со која малиот M2 ќе ги покаже своите вистински таленти! Интересно е што M2 Competition целосно ќе го замени Mc Coupe. Новиот автомобил ќе...

Volvo XC90 e најбезбедното возило во историјата на Велика Британија

Volvo XC90 e најбезбедното возило во историјата на Велика Британија

Car Club | пред 6 дена

Изминативе 16 години ниту еден возач или патник во Volvo XC90 нема загинато во сообраќајна несреќа! Volvo XC90 се продава во Велика Британија веќе 16 години, и за тие 16 години ниту еден возач ниту патник...

Lexus ги објави првите детали и фотографии од новиот ES

Lexus ги објави првите детали и фотографии од новиот ES

Car Club | пред 6 дена

Lexus ги објави првите фотографии од најновата генерација на седанот ES – кој очигледно влече инспирација од знаменосецот на јапонскиот премиум бренд – големиот LS! Наменет за оние на кои им се допаѓа...

АВТОбиографија Владимир Спировски и неговиот шармантен Fiat 500

АВТОбиографија: Владимир Спировски и неговиот шармантен Fiat 500!

Car Club | пред една недела

Серијалот наречен АВТОбиографија го продолжуваме со нашиот пријател Владимир Спировски и неговиот прекрасен мал Fiat 500! Здраво Владимир! Пред да започнеме да зборуваме за твојот автомобил, кажи ни нешто...

Bugatti во реално време ја следи телеметријата на секој Chiron

Bugatti во реално време ја следи телеметријата на секој Chiron!

Car Club | пред една недела

Bugatti има три „летечки доктори“ кои се подготвени во секој момент да отидат кај било кој Chiron ширум светот за да дијагностицираат и решат потенцијални проблеми. Францускиот бренд кој е под капата на...

Toyota подготвува жешка верзија на новиот Auris

Toyota подготвува жешка верзија на новиот Auris

Car Club | пред една недела

Хот-хеч изведбата од новиот Auris ќе ја носи ознаката GR, а не е исклучена ниту супер-жешка верзија која би ја носела ознаката GRMN! Интересните новости за хот-хеч изведбата на Auris доаѓаат од Австралија,...

Регулаторна Бензините поскапуваат половина денар дизелот денар

Регулаторна: Бензините поскапуваат половина денар, дизелот денар

Car Club | пред една недела

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите, повисоки цени на горивата. Регулаторната Комисија за Енергетика одлучи повторно да ги зголеми цените на горивата. Во согласност со методологијата...

 Протекоа фотографии и податоци за BMW M2 Competition

„Протекоа“ фотографии и податоци за BMW M2 Competition

Car Club | пред една недела

Најмалиот член на М-семејството ќе го добие моторот од М4 – а тоа значи повеќе сила, но и нијанса повеќе тежина. Според податоци објавени онлајн на Bimmerpost, а кои потекнуваат од британскиот EVO магазин,...

ГАЛЕРИЈА 8 ми Роденден на Буба Клуб Македонија

ГАЛЕРИЈА: 8-ми Роденден на Буба Клуб Македонија

Car Club | пред една недела

Нашите пријатели од Буба Клуб Македонија денес го прославија својот 8-ми роденден – погледнете дел од атмосферата! Легендарната Volkswagen Буба има свои вљубеници и во Македонија, а денес еден од најактивните...

Практикантите во Skoda подготвуваат Karoq Cabriolet

Практикантите во Skoda подготвуваат Karoq Cabriolet!

Car Club | пред една недела

Како и секоја година, така и оваа, практикантите во Skoda подготвуваат некаков интересен концепт базиран врз постоечки модел – а оваа година ќе видиме Karoq Cabriolet! Karoq Cabriolet ќе остане само концепт,...

SUV гамата на Peugeot е изложена во Скопје City Mall

SUV-гамата на Peugeot е изложена во Скопје City Mall

Car Club | пред една недела

Нашите пријатели од Peugeot ве покануваат да се запознаете со нивната SUV гама во City Mall – и да ги видите новите 3008, 5008 и неодамна-освежениот 2008! SUV гамата на Peugeot се одликува со својата елегантна...

Дали вака ќе изгледаат следните Ford Focus ST и Focus RS

Дали вака ќе изгледаат следните Ford Focus ST и Focus RS?

Car Club | пред една недела

Според креативната визија на X-Tomi Design, вака би можеле да изгледаат жешките верзии на новиот Focus – кои се очекува повторно да ги носат ознаките ST и RS. Обете визии се значително поблиску до подлогата,...

Lamborghini Urus беше на турнеја ширум светот

Lamborghini Urus беше на турнеја ширум светот!

Car Club | пред една недела

Новиот SUV на Lamborghini беше на турнеја ширум светот – и помина низ 114 градови! Новиот – да, новиот, Urus не е првиот SUV на Lamborghini, таа чест му припаѓа на легендарниот LM002 – SUV на Lamborghini...

Еуроимпекс и Peugeot се пријатели на Македонската Опера и Балет

Еуроимпекс и Peugeot се пријатели на Македонската Опера и Балет

Car Club | пред една недела

Македонскиот застапник на францускиот Peugeot ја најави соработката со Македонската Опера и Балет, која започнува со 46-тите по ред Мајски Оперски Вечери. Во пресрет на овогодинешните 46. по ред Мајски...

ГАЛЕРИЈА Автомобилски фотографии од Виктор Чемерикиќ

ГАЛЕРИЈА: Автомобилски фотографии од Виктор Чемерикиќ

Car Club | пред една недела

Виктор Чемериќич е млад фотограф од Скопје кој од неодамна посериозно се занимава со автомобилска фотографија – па решивме да ви покажеме дел од неговите фотографии! Секогаш сакаме да ги поддржиме младите...

ПРЕМИЕРА Пристигна и новиот Audi A6 Avant

ПРЕМИЕРА: Пристигна и новиот Audi A6 Avant

Car Club | пред една недела

Караванската изведба на новиот А6 покрај сите придобивки од новиот автомобил, добива и модуларен багажен простор кој нуди капацитет од 565 до импресивни 1680 литри! Фокусот на практичноста не им пречел...

ПРЕМИЕРА Ford ја претстави најновата четврта генерација на Focus

ПРЕМИЕРА: Ford ја претстави најновата, четврта генерација на Focus!

Car Club | пред 2 недели

Пред само неколку моменти, Синиот Овал ја претстави најновата генерација на Focus – и го најавуваат како најиновативниот, најдинамичен и највозбудлив Ford на сите времиња! Со новиот Focus, Ford ја следи...

Премиера Audi e Tron Vision Gran Turismo  Од виртуелниот во вистинскиот свет

Премиера: Audi e-Tron Vision Gran Turismo – Од виртуелниот, во вистинскиот свет!

Car Club | пред 2 недели

Уникатниот тркачки автомобил кој доаѓа од Инголштад се транспортираше од виртуелниот во вистинскиот свет – а она што го гледаме е електричен тркач кој има 815 коњски сили и забрзува „до стотка“ за помалку...

Мотоцентар и Триглав со нова услуга Осигурајте ги вашите гуми

Мотоцентар и Триглав со нова услуга: Осигурајте ги вашите гуми!

Car Club | пред 2 недели

Мотоцентар и Триглав воведуваат нова услуга на пазарот – осигурување на гуми. Осигурувањето нуди 24 – часовна асистенција во Македонија и во Европа и обезбедува покритие за трошоци при издишана гума, кражба...

Lada Niva добива опција за Camo финиш

Lada Niva добива опција за Camo финиш!

Car Club | пред 2 недели

За само 406 евра, Lada ќе ја офарба вашата Lada Niva во Camo финиш – и со тоа легендарниот руски теренец ќе изгледа барем неколку пати подобро! Lada Niva е на пазарот од 1977-ма година (нешто повеќе од...

Вечерно Кино 5 те модели на Porsche со најдобро забрзување

Вечерно Кино: 5-те модели на Porsche со најдобро забрзување!

Car Club | пред 2 недели

Германскиот спортски бренд објави видео во кое ни ги претставува 5 те модели со најкратко забрзување од 0-100 км/ч. Со драг трка поставена на напуштен аеродром, опкружени со светла и чад, Porsche директно...

Citroen го освежи својот најмал автомобил  компактниот C1

Citroen го освежи својот најмал автомобил – компактниот C1

Car Club | пред 2 недели

Францускиот производител подготви освежување за својот најмал автомобил – а промените доаѓаат во форма на две специјални изведби, ревидиран мотор и нови можности за персонализација. Новиот 1-литарски бензинец...

Утринска Гимнастика Твин компресорски Drift Ferrari 599 со 800 коњски сили

Утринска Гимнастика: Твин-компресорски Drift-Ferrari 599 со 800 коњски сили!

Car Club | пред 2 недели

Службениот автомобил на Federico Sceriffo доаѓа во форма на твин-компресорско Ferrari 599 кое испорачува 800 коњски сили и 1000 Nm кон задните тркала. Модификациите за да се направи овој егзотичен дрифт-автомобил...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност