ДАЛИ ЗНАЕТЕ Кој е најдобриот круг во Формула 1 на сите времиња

ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Кој е најдобриот круг во „Формула 1“ на сите времиња?

Високи октани | пред еден час

Погледнете го „Кругот на Боговите“ во кој Сена ги престигнува Шумахер, Хил и Прост возејќи по лизгава влажна подлога во облак од капки Точно пред четврт век, легендарниот Аиртон Сена го извозе еден од...

ФОТО ВИДЕО Конечно пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија Смоквица

ФОТО/ВИДЕО: Конечно пуштена во употреба автопатската делница Демир Капија-Смоквица

Високи октани | пред 4 часа

Активиран прв Контролен центар на домашните патишта – 24-часовен видео надзор, известувања и предупредувања директно на радијата во возилата на оваа делница, сето тоа пропратено со зурли и тапани Безбедноста...

1969 CITROEN DS DECAPOTABLE Еден од најубавите автомобили на светот оди на продажба

1969 CITROEN DS DECAPOTABLE: Еден од најубавите автомобили на светот оди на продажба

Високи октани | пред 11 часа

Француската автоиндустрија е „виновна“ за некои од најубаво дизајнираните автомобили на сите времиња, а Citroеn DS Decapotable е на самиот врв на таа листа Кога во далечната 1955 година Citroen ја лансираше...

MERCEDES MAYBACH ULTIMATE LUXURY SUV Апсолутна дефиниција на кичот и невкусот

MERCEDES-MAYBACH ULTIMATE LUXURY SUV: Апсолутна дефиниција на кичот и невкусот

Високи октани | пред еден ден

Ваков мутант на лимузина и SUV до сега на светот немало и најдобро би било никогаш да не влезе во сериско производство Maybach важи за најлуксузна изведба на Mercedes и од секогаш бил статусен поим, додека...

КАТАСТРОФАЛНА СИТУАЦИЈА Хаос на патиштата во Европа

КАТАСТРОФАЛНА СИТУАЦИЈА: Хаос на патиштата во Европа

Високи октани | пред еден ден

Сообраќајната полиција во Баварија за само еден ден фатила 8.500 пребрзи возачи, а во Британија половина од возачите сметаат дека пречекорувањето на брзината е – нормално Доколку е за утеха, не е само...

Кинезите смислија одлична идеја како да се спречат пешаците да поминуваат на црвено

Кинезите смислија одлична идеја како да се спречат пешаците да поминуваат на црвено

Високи октани | пред еден ден

Овој древен народ со векови ја докажувал својата генијалност, а така е и во 21 век Локалните власти во градот Даје во кинеската провинција Хубеј смислија нов и делотворен начин како да ги одвратат пешаците...

НЕОДОЛИВА ПОНУДА Откријте ја најновата понуда на Тоyo Tires Плати 3  добиј 4 гуми во City Mall

НЕОДОЛИВА ПОНУДА: Откријте ја најновата понуда на Тоyo Tires „Плати 3 – добиј 4 гуми“ во City Mall

Високи октани | пред 2 дена

Јапонскиот бренд на гуми Toyo Tires ве повикува во Сити Мол на локацијата пред познатото кафуле Play café Ве пречекуваат со одлична понуда „Плати 3, добиј 4“ со која добивате и бесплатна заменa и балансирање...

ВРВНА УСЛУГА Bugatti го следи секој Chiron 24 7 и го поправа со летечки доктори

ВРВНА УСЛУГА: Bugatti го следи секој Chiron 24/7 и го поправа со „летечки доктори“

Високи октани | пред 4 дена

Кога еден автомобил чини преку два милиони евра, ред е да има и соодветна услуга по купувањето, а во Bugatti овој процес е усовршен до перфекција Кога еден автомобил чини преку два милиони евра, ред е...

3Д ТЕХНОЛОГИЈА Тродиомензионални пешачки премини конечно и во Скопје

3Д ТЕХНОЛОГИЈА: Тродиомензионални пешачки премини конечно и во Скопје

Високи октани | пред 4 дена

Пешаците ги потсетуваме улиците да ги преминуваат токму на овие пешачки премини и правоаголно, а не каде ќе им текне и дијагонално, како што им е секојдневната пракса ЈП „Улици и патишта“ започнаа со изведување...

DIESELGATE Porsche под нова истрага

DIESELGATE: Porsche под нова истрага

Високи октани | пред 4 дена

Полиција и истражни инспектори упаднаа во Porsche Германската полиција, државни обвинители и истражни инспектори упаднаа во управата на Porsche и спроведоа своевидна рација, во рамките на истрагата за...

НОВИ ЗАКОНИ Возачите на автономни автомобили ќе се казнуваат

НОВИ ЗАКОНИ: Возачите на автономни автомобили ќе се казнуваат

Високи октани | пред 5 дена

Напредокот на самовозечките автомобили повлекува со себе и промена на сообраќајните прописи и регулативи Континуираните несреќи при тестирањата на автономните возила ја покренаа проблематиката на казнување...

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН  Грдиот Lamborghini Espada слави 50 години

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: „Грдиот“ Lamborghini Espada слави 50 години

Високи октани | пред 5 дена

Иако од многу луѓе оспоруван заради својот дизајн, Lamborghini Espada беше и остана еден од најпопуларните модели во историјата на италијанскиот произведувач Ултимативниот GT автомобил за сите оние на...

DEVEL SIXTEEN: Вака забрзува најсилниот автомобил на светот

Високи октани | пред 5 дена

За Devel Sixteen се тврди дека е најсилниот автомобил на светот, па да видиме како забрзува Концептот на овој хиперавтомобил настана пред повеќе од една деценија, а сега конечно влегува во производство....

GAZ 13 CHAIKA Советскиот државнички автомобил се продава за половина милион долари

GAZ-13 CHAIKA: Советскиот државнички автомобил се продава за половина милион долари

Високи октани | пред 6 дена

Вистински раритет, со импресивно педигре, за баснословна цена Доказ дека советските луксузни автомобили можат да достигнат астрономско високи цени при продажба е токму овој GAZ-13 Chaika – луксузна лимузина...

ФОТО ВИДЕО Peugeot на Zagreb Auto Show 2018

ФОТО/ВИДЕО: Peugeot на Zagreb Auto Show 2018

Високи октани | пред 6 дена

Уживајте во видео материјалите Во едниот од павиљоните на Zagreb Auto Show 2018 изложени се најновите модели на Францускиот лав, претставувајќи одлична алтернатива на актуелните трендови на високата технологија....

ДАЛИ ЗНАЕТЕ Кој е најпродаван спортски автомобил во 2017 година

ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Кој е најпродаван спортски автомобил во 2017 година?

Високи октани | пред 6 дена

Американската икона се продава во дури 146 земји, а беше најпродаван спортски автомобил и во 2016 година Паралелно со прославата на 54 роденден на легендарниот Mustang, од Ford доаѓа информација дека споменатиот...

2019 CHEVROLET CAMARO Американската мускулеста икона има ново лице

2019 CHEVROLET CAMARO: Американската мускулеста икона има ново лице

Високи октани | пред 7 дена

Chevrolet го претстави модернизираниот Camaro моделска година 2019 2019 Camaro и понатаму ќе се нуди во купе и кабрио варијанти, додека најголемите визуелни разлики се однесуваат на изменетата предна маска,...

AvtoVAZ Додека другите се мајтапат Lada исполнува желби на купувачите

AvtoVAZ: Додека другите се мајтапат Lada исполнува желби на купувачите

Високи октани | пред 7 дена

Рускиот произведувач нуди опција маскирни бои за својот легендарен теренец за само 400 евра Помеѓу традиционалните првоаприлски шеги кои годинава ги пласираа автомобилските произведувачи, беше и онаа на...

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Легендарниот Peugeot 504 слави 50 години

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: Легендарниот Peugeot 504 слави 50 години

Високи октани | пред 7 дена

Европскиот Автомобил на годината 1969 го красеа дизајн на Пининфарина, француски комфор и неуништливост Легендарниот модел Peugeot 504 (1968 – 1983) на Францускиот лав е претставен како класична лимузина...

КАТАСТРОФАЛНА СИТУАЦИЈА Улиците тркачки патеки  за неполни три месеци загинати 9 мотоциклисти

КАТАСТРОФАЛНА СИТУАЦИЈА: Улиците тркачки патеки – за неполни три месеци загинати 9 мотоциклисти

Високи октани | пред една недела

Само за еден ден во Скопје – три сообраќајни несреќи во кои учествуваат и мотоциклисти од кои една со трагичен крај. Со топлото време, скопските улици се претворија во писти за тркање и на возила и на...

КОЈ Е ПОБРЗ AUDI RS5 или BMW M4 Competition

КОЈ Е ПОБРЗ: AUDI RS5 или BMW M4 Competition?

Високи октани | пред една недела

Дали задниот погон има шанси против Quattro? Новиот Audi RS5 против BMW M4 Competition Package – под хаубата двајцата лути ривали имаат идентична сила од 450кс, а RS5 нешто поголем вртежен момент, 600Nm...

UAZ PATRIOT Нова верзија специјализирана за авантури и експедиции

UAZ PATRIOT: Нова верзија специјализирана за авантури и експедиции

Високи октани | пред една недела

Рускиот автопроизведувач создаде нова верзија на својот популарен теренец наменет за експедиции Новитетот ќе биде најскапа верзија на Patriot, а на долгиот список на дополнителна опрема која ја поседува...

LADA QUESTA Руски дизајнер претстави концепт на суперавтомобил на иднината

LADA QUESTA: Руски дизајнер претстави концепт на суперавтомобил на иднината

Високи октани | пред една недела

На интернет се појави интересен компјутерски приказ на руски суперавтомобил На интернет се појави интересен компјутерски приказ на руски суперавтомобил, дело на рускиот дизајнер Вјачеслав Александров....

PSA создаде посебно одделение за електрични возила

PSA создаде посебно одделение за електрични возила

Високи октани | пред една недела

Забрзан технолошки развој за Peugeot, Citroen, DS и Opel PSA сериозно пристапува кон остварувањето на стратешките планови, спрема кои до 2025 година во целата гама на своите возила планира да понуди барем...

SUV гамата на PEUGEOT ве очекува во City Mall

SUV гамата на PEUGEOT ве очекува во City Mall

Високи октани | пред една недела

Запознајте се со извонредните SUV модели 2008, 3008 и 5008 во холот на City Mall пред кафулето Play Секој заинтересиран ќе има можност да добие соодветна понуда по моментална акциска цена која вклучува...

РАДИКАЛНИ ПРОМЕНИ Volkswagen се заблагодари на Матијас Милер и именуваше нов шеф

РАДИКАЛНИ ПРОМЕНИ: Volkswagen се заблагодари на Матијас Милер и именуваше нов шеф

Високи октани | пред една недела

Во соопштението на надзорниот одбор се наведува дека одлуката за заминувањето на Милер е „донесена заеднички“ и дека стапува на сила веднаш Новиот директор на VW групацијата е Херберт Дис, досегашниот...

PORSCHE  Нема причина да ги исфрлуваме дизелашите

PORSCHE: „Нема причина да ги исфрлуваме дизелашите“

Високи октани | пред една недела

Porsche вложува во својата „електрифицирана иднина“, но не ги запоставува ни бензинците, а ниту дизел моторите Porsche вложува во својата „електрифицирана иднина“, но не ги запоставува ни бензинците, а...

MIAMI BLUE Започна производството на Morgan Aero GT

MIAMI BLUE: Започна производството на Morgan Aero GT

Високи октани | пред една недела

Веднаш по женевската промоција, во фабриката во Малверн е направен и првиот примерок и тоа во Miami Blue боја Веднаш по женевската промоција, во фабриката во Малверн е направен и првиот примерок и тоа...

INTERNATIONAL TRANSPORT FORUM 10 поголема брзина  20 повеќе несреќи

INTERNATIONAL TRANSPORT FORUM: 10% поголема брзина – 20% повеќе несреќи

Високи октани | пред една недела

Кога резултатите на истражувањата од сите земји биле споредени, утврдена е директна врска помеѓу брзината и бројот на сообраќајните несреќи ITF (INTERNATIONAL TRANSPORT FORUM), кој се бави со меѓународен...

РЕВОЛУЦИЈА ВО ФОРМУЛА 1  Како ви се допаѓа најновиот предлог за квалификации

РЕВОЛУЦИЈА ВО „ФОРМУЛА 1“: Како ви се допаѓа најновиот предлог за квалификации?

Високи октани | пред една недела

За разлика од новините последниве години, новиот предлог е навистина интересен и сметаме дека ова конечно би ја вратило публиката на трибините и гледачите пред малите екрани „Формула 1“ беше еден од најгледаните...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност