Мислевте дека го повикува своето куче Нема да верувате што овој човек чува во својот двор

Мислевте дека го повикува своето куче? Нема да верувате што овој човек чува во својот двор!

Попара | пред 8 часа

Во првиот дел од видеото можеби ќе помислите дека овој човек го повикува своето куче, но нема да верувате што дотрчало…

Ваква уметничка слика се уште не сте виделе Ова е најдобрата оптичка илузија

Ваква уметничка слика се уште не сте виделе. Ова е најдобрата оптичка илузија…

Попара | пред 8 часа

Кога ќе ја погледнете од страна ќе препознаете дека всушност е тродимензионална. Погледнете…

Волонтер кој морал рачно да пере 30 тури алишта дневно нашол начин велосипедот тоа да го прави за него

Волонтер кој морал рачно да пере 30 тури алишта дневно, нашол начин велосипедот тоа да го прави за него

Попара | пред 8 часа

Додека еден британски студент волонтирал во афричката држава Бурунди, му дошла интересна идеја што значително би го поедноставила перењето алишта во земјите од Третиот свет. За време на неговото волонтирање...

Научете да одите по мраз Еве како тоа го прави девојка со високи потпетици

Научете да одите по мраз: Еве како тоа го прави девојка со високи потпетици

Попара | пред 8 часа

На што се` е подготвена една модерна девојка, само за да биде убава и во тренд? Погледнете го видеото…

Полицаец фатен како им се пушта на девојки

Полицаец фатен како им се “пушта” на девојки!

Попара | пред 8 часа

Нема да ви се верува, но кога ќе видите за кој полицаец станува збор, ќе ви стане се јасно. Популарниот Виталиј во своите видеа се има додворувано на девојки користејќи различни финти, но овој пат тоа...

За време на лет испаднал внатрешниот прозорец од авионот

За време на лет испаднал внатрешниот прозорец од авионот!

Попара | пред 9 часа

Несреќа се случила во авион на компанијата „Ер Индија“. Тројца луѓе се повредени кога непосредно по полетувањето од Њу Делхи, авионот влегол во турбуленции, при што испаднал внатрешниот прозорец покрај...

10 навики поради кои старееме побрзо а не сме воопшто свесни

10 навики поради кои старееме побрзо, а не сме воопшто свесни

Попара | пред 10 часа

Ги правиме секојдневно, некои ни се природни, а некои научени, но сите овие навики имаат нешто заедничко – поради нив изгледаме постаро и побрзо добиваме брчки. 1. Премногу гледаме телевизија Една студија...

Широките панталони апсолутен хит оваа сезона

Широките панталони, апсолутен хит оваа сезона!

Попара | пред 10 часа

Тренд за оваа сезона се опуштените лесни широки панталони кои делуваат многу шик, во нив ќе делувате повитки, а ако добро ги вклопите со остатокот од облеката, дефинитивно ќе измамите и многу погледи!...

Најпродаван спортски автомобил за 2017 година е Ford Mustang

Најпродаван спортски автомобил за 2017 година е Ford Mustang

Попара | пред 10 часа

Легендарниот американски автомобил моментално сѐ продава во 146 земји, а беше најпродаван спортски автомобил и во 2016 година. Паралелно со прославата на 54 роденден на еден од најпознатите американски...

Топло или мраз Што помага во ублажување на болките

Топло или мраз: Што помага во ублажување на болките

Попара | пред 10 часа

Кога чувствуваме болка понекогаш постои дилема дали треба да одберете топли или ладни облоги, а многумина неретко погрешиле во изборот и ја влошиле ситуацијата. Меѓутоа, постојат упатства кои ќе ги спречат...

Спа центар кој ќе ве остави без зборови  Анантара базаруто

Спа центар кој ќе ве остави без зборови – Анантара базаруто

Попара | пред 10 часа

Патувањето на дестинации кои не ни се познати може да се забавни, додека на Мозамбика во исто време ќе ви е прекрасно и незаборавно искуство.. Доколку знаете добро да одберете каде ќе престојувате, Анантара...

Кинезите смислија генијална идеја како да ги спречат пешаците да минуваат на црвено

Кинезите смислија генијална идеја како да ги спречат пешаците да минуваат на црвено

Попара | пред 10 часа

Локалните власти во градот Даје во кинеската провинција Хубеј, смислија нов начин како да ги натераат пешаците да не минуваат улици на црвено светло, односно ако не почекаат да се појави зеленото светло...

Се породи Кејт Мидлтон На свет донесе уште еден принц

Се породи Кејт Мидлтон! На свет донесе уште еден принц!

Попара | пред 12 часа

Сопругата на принцот Вилијам роди здраво машко дете и според официјалното соопштение од Кесингтонската палата се наоѓа во добра здравствена состојба. Како кралицата, така и преостанатите членови на кралското...

Наташа со бебето побегна во Нови Сад

Наташа со бебето побегна во Нови Сад

Попара | пред 12 часа

Наташа Беквалац вчера заедно со ќерката Катја и сестрата Кристина, замина во Нови Сад за да се тргне од хаосот кој настана откако настана инцидентот со сопругот Лука Лазукиќ. Пејачката сега престојува...

Разигран дедо ги засени останатите гости на свадбата

Разигран дедо ги засени останатите гости на свадбата

Попара | пред еден ден

Кога ќе му ја погодат песната, овој супер дедо не може ништо да го сопре, па дури ниту штаките. Гостите на свадбата беа пријатно изненадени кога овој симпатичен старец понесен од ритамот ги фрли штаките...

Бебето не престанува да плаче се додека кучето не го направи ова

Бебето не престанува да плаче се додека кучето не го направи ова

Попара | пред еден ден

Кучето не сака да слуша како бебенцето плаче, па одлучува да направи нешто за да ја смири. Кога и да почне бебето да плаче, кучето покажува сочувство. Погледнете како ја смирува:

Спектакл Дара Бубамара направи шоу од светски размери

Спектакл: Дара Бубамара направи шоу од светски размери!

Попара | пред еден ден

Фолк пејачката Дара Бубамара синоќа одржа спектакуалрен концерт во Штарк Арената, а специјална гостинка и беше Јелена Карлеуша која исто така ја воодушеви публиката . Јелена имаше само пофални зборови...

Тие се во брак тој има 19 години а таа 72 години  Многу е добра во кревет

Тие се во брак, тој има 19 години, а таа 72 години: “Многу е добра во кревет”

Попара | пред еден ден

“Ако некого сакаш, годините се само број. Веќе две години сум во брак со сродната душа. Знам дека тој е човекот со кој сакам да го поминам остатоткот од животот” Гери Хардвик (19) ја запознал Алмеда (72)...

Забременила на 51 година а нејзиниот син на сите им раскажува како се родил на чуден начин

Забременила на 51 година, а нејзиниот син на сите им раскажува како се родил на чуден начин

Попара | пред еден ден

Писателката Сали Куни од Њујорк, по првпат станала мајка во својата 51 година, а своите искуства со бременоста и мајчинството ги опишува на својот блог “мајка со побелена коса” “Во 20-тите и 30-тите години...

Погледнете како се прави клима уред за само 10 евра

Погледнете како се прави клима уред за само 10 евра!

Попара | пред еден ден

Во овој видео клип погледнете како едноставно можете да направите клима уред за многу малку пари. Како се прави, погледнете во продолжение:

Пловејќи со кајак среќаваат нешто што ќе го паметат цел живот

Пловејќи со кајак среќаваат нешто што ќе го паметат цел живот…

Попара | пред еден ден

Кајакарите налетуваат на група китови и во еден момент огромното животно било точно под нив…Погледнете како изгледала нивната средба…

Трик од 2 секунди Ви открива дали штиклите се удобни или не

Трик од 2 секунди Ви открива дали штиклите се удобни или не

Попара | пред еден ден

Купувањето на нови штикли секогаш преставува ризик. Никогаш не знаете дали тие штикли ќе бидат удобни или не. не знаете дали ќе одите како по облаци или ќе го проколнувате денот кога сте ги носеле. Модните...

Топ 10 совети за намалување на холестеролот

Топ 10 совети за намалување на холестеролот

Попара | пред еден ден

Докторите сметаат дека со некои промени во начинот на животот може значително да се смали нивото на лишиот холестерол во крвта. Ви ги претставуваме 10-те корисни совет кои ќе ви помогнат да го намалите...

Пипа Мидлтон трудна по прв пат

Пипа Мидлтон трудна по прв пат!

Попара | пред еден ден

Пипа Мидлтон, помладата сестра на Војвотката на Кембриџ – Кејт, е бремена со своето прво дете, вели „Сан“, цитиран од Ројтерс. Триесет и четиригодишната Пипа Мидлтон стана популарна кога таа беше избрана...

Кулинарска бајка од Јамајка Рум бомба од пишкоти

Кулинарска бајка од Јамајка: Рум бомба од пишкоти

Попара | пред еден ден

Овој ароматичен деликатес ќе ве одведе директно на тропските краишта! Состојки За кората ви е потребно: 200 гр пишкоти 150 гр путер За крем: Кесичка желатин во прав 50 гр пишкоти 4 јајца 125 гр шеќер во...

8 Начини како да го носите најпосакуваното здолниште оваа сезона

8 Начини како да го носите најпосакуваното здолниште оваа сезона

Попара | пред 4 дена

Времето кое во последните неколкудена повеќе не асоцира на есен, отколку на пролет е идеално за комбинации со тексас здолниште во молив крој. Познатите икони на стилот и некои од најпознатите светски блогерки...

Објавени нови фотографии од повредите на Наташа Беквалац по нападот на сопругот

Објавени нови фотографии од повредите на Наташа Беквалац по нападот на сопругот

Попара | пред 4 дена

Наташа Беквалац минува низ пеколен период. 37-годишната српска пејачка беше брутално претепана од сопругот Лука Лазукиќ, само месец и половина откако го роди нивното прво заедничко дете. Додека Лука демантира...

Овошјето и зеленчукот ќе Ви помогнат да ги оставите цигарите

Овошјето и зеленчукот ќе Ви помогнат да ги оставите цигарите !

Попара | пред 4 дена

Ако сакате да ги оставите цигарите, овошјето и зеленчукот ќе Ви помогнат… Истражување на Универзитетот во Бафало ја најде врската помеѓу исхраната богата со намирници и откажувањето од пушењето цигари…...

Ацо славеше роденден со Пријовиќ во прегратка а најуникатно изненадување доби од сестрите

Ацо славеше роденден со Пријовиќ во прегратка, а најуникатно изненадување доби од сестрите

Попара | пред 4 дена

Пејачот Ацо Пејовиќ вчера го прослави 46-тиот роденден. Неговата кумашинка Александра Пријовиќ не ја пропушти можноста да му посака најубави желби. За неа, ова беше уште еден повод за прослава на тој ден,...

Како љубоморните девојки ја губат играта и мажот

Како љубоморните девојки ја губат играта и мажот

Попара | пред 6 дена

Доколку и вие ги правите овие грешки, време е малку да размислите.. Ако сакате вашата врска да успее, избегнувајте го следното: 1. Проверување на неговите мејлови, пораки, Фејсбук.. 2. Опсесивно следење...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност