ПОЧЕСНИОТ КОНЗУЛАТ НА РУСИЈА ВО ОХРИД ВО НОВИ ПРОСТОРИИ

ПОЧЕСНИОТ КОНЗУЛАТ НА РУСИЈА ВО ОХРИД ВО НОВИ ПРОСТОРИИ

Охрид 1 | пред 3 часа

ПОЧЕСНИОТ КОНЗУЛАТ НА РУСИЈА ВО ОХРИД ВО НОВИ ПРОСТОРИИ

ВМРО ДПМНЕ Не се договоривме со Стојаноски секогаш ќе гласаме ЗА точки од национален интерес

ВМРО ДПМНЕ: Не се договоривме со Стојаноски, секогаш ќе гласаме ЗА точки од национален интерес

Охрид 1 | пред 11 часа

ВМРО ДПМНЕ: Не се договоривме со Стојаноски, секогаш ќе гласаме ЗА точки од национален интерес

Златко Апостолоски со 6 дневни подготовки освои 4 то место

Златко Апостолоски со 6 дневни подготовки освои 4-то место

Охрид 1 | пред 11 часа

Минатиот викенд во Битола на државниот натпревар бо боди билдинг се појави и охриѓанецот Златко Апостолоски, кој со само 6 дена подготовки освои четврто место во новиот натпреварувачки правец „физик“.

Постер на аукција продаден за 42500 долари

Постер на аукција продаден за 42500 долари

Охрид 1 | пред 11 часа

Постер на аукција продаден за 42500 долари

Некои од најдобрите патувачки фотографии за овогодишниот натпревар на National Geographic

Некои од најдобрите патувачки фотографии за овогодишниот натпревар на National Geographic

Охрид 1 | пред 11 часа

Некои од најдобрите патувачки фотографии за овогодишниот натпревар на National Geographic

Кирил Пецаков Нема координирање со СДСМ

Кирил Пецаков: Нема координирање со СДСМ

Охрид 1 | пред 13 часа

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ ОК Охрид во телефонска изјава за „Охрид1“ тврди дека не постоела никаква координација помеѓу ВМРО ДПМНЕ и Градоначалникот за време на паузата во трање од еден час која вчера...

Хуманитарна забава за малечката Мила поставени кутии за донации низ повеќе локали

Хуманитарна забава за малечката Мила, поставени кутии за донации низ повеќе локали

Охрид 1 | пред 21 часа

Хуманитарна забава за малечката Мила

Стојаноски доби помош од ВМРО ДПМНЕ контра ДУИ

Стојаноски доби помош од ВМРО ДПМНЕ контра ДУИ

Охрид 1 | пред 22 часа

Градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски денес не успеа на седницата на Советот на општината да ги помине сите предложени точки на дневниот ред од причина што коалиционите партнери на СДСМ од албанскиот...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ СЕ ОБРАТИ НА МЕЃУНАРОДНАТА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ТЕМА НА ВРАТАТА НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА УЛОГАТА НА НАУКАТА И ИСТРАЖУВАЊЕТО ВО ОДРЖЛИВИОТ РАЗВОЈ НА БАЛКАНСКИОТ РЕГИОН

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ СЕ ОБРАТИ НА МЕЃУНАРОДНАТА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ТЕМА „НА ВРАТАТА НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА: УЛОГАТА НА НАУКАТА И ИСТРАЖУВАЊЕТО ВО ОДРЖЛИВИОТ РАЗВОЈ НА БАЛКАНСКИОТ РЕГИОН“

Охрид 1 | пред еден ден

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ СЕ ОБРАТИ НА МЕЃУНАРОДНАТА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ТЕМА „НА ВРАТАТА НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА: УЛОГАТА НА НАУКАТА И ИСТРАЖУВАЊЕТО ВО ОДРЖЛИВИОТ РАЗВОЈ НА БАЛКАНСКИОТ РЕГИОН“

Повторно се тенчи мнозинството  нови барања кон Градоначалникот

Повторно се тенчи мнозинството - нови барања кон Градоначалникот

Охрид 1 | пред еден ден

Повторно превирања во Советот на општина Охрид и нови уцени директно испорачани кон Градоначалникот во неговиот кабинет, поврзани со гласање „за“ по одредени точки поврзани со легализации и годишните планови за вработувања.

Миленко до ВМРО ДПМНЕ Рејтингот ви е за никаде

Миленко до ВМРО-ДПМНЕ: Рејтингот ви е за никаде!

Охрид 1 | пред еден ден

Миленко до ВМРО-ДПМНЕ: Рејтингот ви е за никаде!

Почина најстариот жител на светот

Почина најстариот жител на светот

Охрид 1 | пред еден ден

Почина најстариот жител на светот

ХОТЕЛОТ РИЦ ПАРИЗ СО ЗАРАБОТКА ОД 7 3 МИЛИОНИ ЕВРА СРУШИ СВЕТСКИ РЕКОРД ОД ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИТЕ ПАРЧИЊА МЕБЕЛ

ХОТЕЛОТ „РИЦ ПАРИЗ“ СО ЗАРАБОТКА ОД 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА СРУШИ СВЕТСКИ РЕКОРД ОД ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИТЕ ПАРЧИЊА МЕБЕЛ

Охрид 1 | пред еден ден

ХОТЕЛОТ „РИЦ ПАРИЗ“ СО ЗАРАБОТКА ОД 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА СРУШИ СВЕТСКИ РЕКОРД ОД ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИТЕ ПАРЧИЊА МЕБЕЛ

Послание на Трајан Петровски

Послание на Трајан Петровски

Охрид 1 | пред еден ден

На Трајан Петровски, писател, дипломат и општественик, до учесниците на вчерашниот протестен собир во Дебрца, по повод намерата да се гради регионална депонија кај селото Годивје

Наскоро конкурси за Комуналец Пазар и Проаква

Наскоро конкурси за Комуналец, Пазар и Проаква

Охрид 1 | пред еден ден

Наскоро ќе бидат распишани конкурси за избор на директори на јавните претпријатија „Охридски Комуналец“, „Проаква“ и „Градски Пазар“, дознава „Охрид 1“ од свои извори во кабинетот на Градоначалникот.

Започна протестот против намерата за изградба на депонија во Дебрца

Започна протестот против намерата за изградба на депонија во Дебрца

Охрид 1 | пред 2 дена

Започна протестот против намерата за изградба на депонија во Дебрца

Финале во Белиот Дворец околу изборот на Вмровски лидер во Охрид

Финале во Белиот Дворец околу изборот на Вмровски лидер во Охрид

Охрид 1 | пред 2 дена

Сашо Донев и Јордан Пуроски се најдоа во најтесен избор за прв човек на комитетот на ВМРО ДПМНЕ во Охрид, дознава Охрид1.

Почина охридски познат професор паднал од балкон

Почина охридски познат професор, паднал од балкон

Охрид 1 | пред 3 дена

Почина охридски познат професор, паднал од балкон

Јубилеј 140 години од рагањето на Христо Узунов и Патронен празник на ОУ Христо Узунов

Јубилеј: 140 години од рагањето на Христо Узунов и Патронен празник на ОУ "Христо Узунов"

Охрид 1 | пред 4 дена

ОПШТИНА ОХРИД, ОУ “ХРИСТО УЗУНОВ” И НУ ЗАВОД И МУЗЕЈ – ОХРИД, ВЕ ПОКАНУВААТ НА СВЕЧЕНОСТИТЕ ПО ПОВОД ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ЈУБИЛЕЈОТ : 140 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО И ГОДИШНИНАТА ОД ХЕРОЈСКАТА ПОГИБИЈА НА ВОЈВОДАТА ХРИСТО УЗУНОВ

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ЈУБИЛЕЈОТ 1000 ГОДИНИ ОД ФОРМИРАЊЕТО НА ОХРИДСКАТА АРХИЕПСКОПИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ НА 27 МАЈ ВО ЦРКВАТА  СВ СОФИЈА

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ЈУБИЛЕЈОТ- 1000 ГОДИНИ ОД ФОРМИРАЊЕТО НА ОХРИДСКАТА АРХИЕПСКОПИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ НА 27 МАЈ ВО ЦРКВАТА „ СВ. СОФИЈА“

Охрид 1 | пред 4 дена

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ЈУБИЛЕЈОТ- 1000 ГОДИНИ ОД ФОРМИРАЊЕТО НА ОХРИДСКАТА АРХИЕПСКОПИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ НА 27 МАЈ ВО ЦРКВАТА „ СВ. СОФИЈА“

Се ниша колицијата меѓу ДУИ и СДСМ во Струга

Се ниша колицијата меѓу ДУИ и СДСМ во Струга

Охрид 1 | пред 4 дена

Се ниша колицијата меѓу ДУИ и СДСМ во Струга

Малдиви добива нова атракција

Малдиви добива нова атракција

Охрид 1 | пред 4 дена

Малдиви добива нова атракција

Викендов во Охрид ќе се одржува 6  Codefest програмерски маратон

Викендов во Охрид ќе се одржува 6. „Codefest“ програмерски маратон

Охрид 1 | пред 4 дена

Викендов во Охрид ќе се одржува 6. „Codefest“ програмерски маратон

Барби веќе 60 години има презиме а сигурно не знаете кое

Барби веќе 60 години има презиме, а сигурно не знаете кое!

Охрид 1 | пред 4 дена

Барби веќе 60 години има презиме, а сигурно не знаете кое!

Благоја Грозданоски заменик раководител на АД за станбен и деловен простор Охрид

Благоја Грозданоски, заменик раководител на АД за станбен и деловен простор, Охрид

Охрид 1 | пред 5 дена

Благоја Грозданоски, заменик раководител на АД за станбен и деловен простор, Охрид

Македонија дел од Европската Таеквондо ИТФ елита во Талин Естонија

Македонија дел од Европската Таеквондо ИТФ елита во Талин –Естонија

Охрид 1 | пред 5 дена

Македонија дел од Европската Таеквондо ИТФ елита во Талин –Естонија

Горила мајка ги разнeжни сите Погледнете што направи со своето штотуку родено бебе

Горила -мајка ги разнeжни сите: Погледнете што направи со своето штотуку родено бебе

Охрид 1 | пред 5 дена

Горила -мајка ги разнeжни сите: Погледнете што направи со своето штотуку родено бебе

Пронајдена подморницата со која Хитлер избегал во Јужна Америка

Пронајдена подморницата „со која Хитлер избегал во Јужна Америка“

Охрид 1 | пред 5 дена

Пронајдена подморницата „со која Хитлер избегал во Јужна Америка“

Протестен собир викендов во Охрид

Протестен собир викендов во Охрид

Охрид 1 | пред 6 дена

Протестен собир викендов во Охрид

ОГЛАС ЗА РАБОТА во Хотели Тино и Тино Паб

ОГЛАС ЗА РАБОТА во Хотели Тино и Тино Паб

Охрид 1 | пред 6 дена

,

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност