притисни ентер »

Топ вести

Без категорија

Харви Вајнстин пуштен со 2 милиони долари кауција

Харви Вајнстин пуштен со 2 милиони долари кауција

Share Tweet Share Share Email Comments Бившиот холивудски продуцент Харви Вајнстин прифати да понуди дополнително уверување дека нема да избега од случајот за сексуални напади и во истиот да се брани од слобода. Уверувањата биле поднесени до обвинителите во Њујорк, кои се обидоа да ја зголемат кауцијата, откако тој, наводно, не носел електронска нараквица

ТОЈ ЛУД СВЕТ – УЖАС НА СВАДБА: Кумот ја удрил невестата и ја влечел по скали – Викал на младоженецот дека не требало да се ожени со неа!

ТОЈ ЛУД СВЕТ – УЖАС НА СВАДБА: Кумот ја удрил невестата и ја влечел по скали – Викал на младоженецот дека не требало да се ожени со неа!

Денот на венчавката треба да биде најубав за младенците и нивните семејства, особено откако ќе започне прославата. Но, Ерин Мејсон-Џорџ од Велика Британија имала свадба што не би била среќна да им ја раскажува на внуците. Поточно, нејзиниот кум ја удрил, ја зграпчил за венчаницата и ја влечел по скалите. Покрај тоа што е кум на свадбата, Томос Ридијан

Новите кутии за цигари започнуваат во продажба

Новите кутии за цигари започнуваат во продажба

Светската здравствена организација започна акција за регулативи и закони за нови кутии на цигари во светот. Оваа акција е со цел да се намали бројот на пушачи. Новите кутии за цигари ќе бидат: Без лого и нема да имаат брендинг Сите пакети ќе се во иста боја Графичко предупредување ќе има на предната страна на секоја кутија. Закон за новите кутии за

Шеширот како добар одраз на стилот: Овие 3 модели ќе доминираат оваа сезона!

Шеширот како добар одраз на стилот: Овие 3 модели ќе доминираат оваа сезона!

Љубители на модата, овие шешири мора да бидат дел од вашата колекција... Најпопуларниот аксесоар оваа есен и зима е дефинитивно шеширот. .. Доколку сакате шешири , ќе ве израдува веста дека во модата се вратија на голема врата. Оваа година се модерни повеќе модели па можете да ги носите во најразлични прилики. Тие му даваат посебна нота на секој стајлинг

Oбичаи и верувања

Oбичаи и верувања

12 декември 2019 Од нашето минато Од печалбарскиот живот на Битушани И сега шо ќа праеме? Се зноет нашето. Нов ден, нова нафака. Во Негритас ја преспавме ноќта на отворено, под едно големо дрво, надвор од гратчето и наредниот ден го продолживме патот кон Серес. За среќа наша во Серес и најдовме нашинците Мина Миноски и Ѓорѓета. Се израдвавме што по

10 идеи за тетоважи за парови

10 идеи за тетоважи за парови

Врската можеби нема да трае засекогаш, но тетоважата сигурно ќе трае. Тетовирањето иницијали од партнерот е ризичен потег, но за среќа, постојат многу креативни тетоважи за парови кои не содржат иницијали. Тетоважите за парови не се ограничени само на тетовирање срца или тетовирање на датумот на вашата годишнина со римски броеви. Секое заедничко сеќавање,

Убиство на студентка во Москва – АЊА НЕ СЕ ЈАВУВАЛА НА ТЕЛЕФОН А ПОТОА НЕЈЗИНИОТ ДЕДО ДОБИЛ ЧУДНА ПОРАКА. Кога дошол во нејзиниот стан затекнал хорор

Убиство на студентка во Москва – АЊА НЕ СЕ ЈАВУВАЛА НА ТЕЛЕФОН А ПОТОА НЕЈЗИНИОТ ДЕДО ДОБИЛ ЧУДНА ПОРАКА. Кога дошол во нејзиниот стан затекнал хорор

Студентката Ања била брутално убиена во југозападна Москва. Во вторникот, роднините го пронашле телото на 20-годишно девојка завиткано во ќебе на балконот на нејзиниот стан. Осомничениот за убиство е 23. годишно и е во бегство. Ања требало да дипломира во 2020 година на Катедрата за филологија РУДН (студирала француски, англиски и германски јазик)

Кучето упорно одбивало да се оддели од нејзиниот стомак: Лекарите случајно ја откриле причината

Кучето упорно одбивало да се оддели од нејзиниот стомак: Лекарите случајно ја откриле причината

Многу од идните родители се плашат дека нивниот домашен миленик нема да прифати нов член во семејството. Ова семејство не мора да се грижи за тоа. Ќе видите зошто… Алхана и нејзиниот сопруг Рики, ја имале таа среќа, нивното куче да им соопшти дека ќе им аат бебе. Добро, не со зборови, но ќе видите како. – Два пати правев тест за бременост и беше негативен,

Бугарите можат да ја забрзаат македонската еманципација

Бугарите можат да ја забрзаат македонската еманципација

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство. Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство. Пред

Видео интервју со Миа Костова: „Кога си мајка, твојата мисија е завршена – те сакам слушам 50 пати на ден“

Видео интервју со Миа Костова: „Кога си мајка, твојата мисија е завршена – те сакам слушам 50 пати на ден“

Која е најубавата работа во улога на мајка, дали некогаш се има покаено што работела како водителка, но и кое јадење знае најдобро да го зготви? Миа Костова на гости во CRNOBELO.com… Со оглед на работните обврски кои ги има, сепак, Миа одвои време да ја посети нашата редакција и несебично сподели детали за себе и животното искуство кое ја направи силна