Лавров  Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

A1on | пред 6 дена

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи, говорејќи за наводен хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за Би- Би-Си рускиот министер за надворешни...

Лавров  Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Алфа | пред 6 дена

Според Лавров, односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна и претходните канали за комуникација меѓу Москва и западните земји, сега се окупирани од русофобија. Лидерите...

Лавров  Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Локално | пред 6 дена

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи, говорејќи за наводен хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за Би- Би-Си рускиот министер за надворешни...

Лавров  Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Независен | пред 6 дена

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи, говорејќи за наводен хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за Би- Би-Си рускиот министер за надворешни...

ПОЛОШО ОТКОЛКУ ЗА ВРЕМЕ НА СТУДЕНТАТА ВОЈНА  Лавров смета дека односите во светот никогаш не биле полоши

ПОЛОШО ОТКОЛКУ ЗА ВРЕМЕ НА СТУДЕНТАТА ВОЈНА: Лавров смета дека односите во светот никогаш не биле полоши

Infomax | пред 6 дена

Односите меѓу Русија и Западот се полоши отколку во текот на Студената војна, бидејќи тогаш функцијата канали за комуникација помеѓу државата и не владееше толку силна русофобија , истакна во интервју...

Мирот е војна  војната е мир

Мирот е војна, војната е мир

Нова Македонија | пред 6 дена

Се разбира, насловот е ехо на Орвеловата „1984“, но многу посоодветна за мигот е мислата на Орвел дека војните не се водат за да се добијат, туку за да траат. Ако некој и помисли дека светот се најде на...

Ќе има ли Трета светска војна

Ќе има ли Трета светска војна?

Слободен печат | пред една недела

Нема сомнение дека ќе нема Третата светска војна, но експертите сметаат дека САД и Русија се наоѓаат на прагот на новата „студена војна“. Пишува Нано Ружин Дали кризата во Сирија во која главни актери...

Ќе има ли Трета светска војна

Ќе има ли Трета светска војна?

+Инфо | пред една недела

Нема сомнение дека ќе нема Третата светска војна, но експертите сметаат дека САД и Русија се наоѓаат на прагот на новата „студена војна“. Дали кризата во Сирија во која главни актери се Русија и САД со...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност