СДСМ За ВМРО ДПМНЕ е непознато дека некој може да успее со чесна работа

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ е непознато дека некој може да успее со чесна работа

Вечер | пред 6 дена

Времето кога политиките се креираа заради остварување на нечии бизнис и лични интереси на поединци од власта заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција, реагира СДСМ на обвинувањата на Влатко Ѓорчев....

СДСМ За ВМРО ДПМНЕ е непознато дека некој може да успее со чесна работа

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ е непознато дека некој може да успее со чесна работа

Макфакс | пред 6 дена

Времето кога политиките се креираа заради остварување на нечии бизнис и лични интереси на поединци од власта заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција, реагира СДСМ на обвинувањата на Влатко Ѓорчев....

СДСМ За ВМРО ДПМНЕ е крајно непознато дека некој може да успее со чесна работа

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ е крајно непознато дека некој може да успее со чесна работа

A1on | пред 6 дена

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ. „Времето кога политиките се креираа заради остварување на нечии бизнис и лични интереси на поединци од...

СДСМ  За ВМРО ДПМНЕ е несфатливо тоа што Владата предводена од СДСМ работи одговорно и во интерес на сите граѓани и затоа шири лажни вести

СДСМ : За ВМРО-ДПМНЕ е несфатливо тоа што Владата предводена од СДСМ работи одговорно и во интерес на сите граѓани и затоа шири лажни вести

Канал 5 | пред 6 дена

За ВМРО-ДПМНЕ, партијата којашто со криминалното и расипничко владеење стана најбогата партија во Европа е крајно непознато дека некој може да успее со чесна работа, а дека Владата може да работи во интерес...

ВМРО ДПМНЕ Колку пари на граѓаните завршија на приватни сметки откако СДСМ е на власт

ВМРО-ДПМНЕ: Колку пари на граѓаните завршија на приватни сметки откако СДСМ е на власт?

A1on | пред 6 дена

Филип Ѓорѓиев од ВМРО-ДПМНЕ во изјава за медиумите рече дека Владата на СДСМ е до гуша заглавена во криминал и корупција. – Криминалниот тендер меѓу АД ЕЛЕМ и Пелистер ДОО Битола ја чини државата и граѓаните...

Мицковски да каже за договорот на АД ЕЛЕМ од 10 5 милиони евра склучен во четири очи

Мицковски да каже за договорот на АД ЕЛЕМ од 10,5 милиони евра, склучен во четири очи

Бриф | пред 6 дена

„Христијан Мицкоски не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со ЕЛЕМ“, вели Михаела Иванова...

Мицкоски Правењето криминал станува главна дејност на оваа Влада

Мицкоски: Правењето криминал станува главна дејност на оваа Влада

Алфа | пред 6 дена

Правењето криминал станува главна дејност на актуелната Влада, која наместо инвестиции и реализација на проекти ги сокрива вистинските бројки за реалноста на државата вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Иванова Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека тој бил директор на ЕЛЕМ

Иванова: Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека тој бил директор на ЕЛЕМ

Прес 24 | пред 6 дена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со...

Иванова Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Иванова: Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Локално | пред 6 дена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со...

Иванова Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Иванова: Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Точка | пред 6 дена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со...

Иванова Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Иванова: Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Вечер | пред 6 дена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со...

Иванова Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Иванова: Мицкоски да објасни за сомнителните договори додека бил директор на ЕЛЕМ

Макфакс | пред 6 дена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со...

СДСМ Мицкоски да каже за договорот на АД ЕЛЕМ од 10 5 милиони евра склучен во четири очи

СДСМ: Мицкоски да каже за договорот на АД ЕЛЕМ од 10,5 милиони евра, склучен во четири очи

A1on | пред 6 дена

„Од оваа државна компанија вчера соопштија дека веднаш откако Мицкоски стапил на функцијата директор, АД ЕЛЕМ склучило договор преку непосредна спогодба, со две компании, во вредност од 10,5 милиони евра....

Михаела Иванова од СДММ го повика Мицкоски да одговори зошто не им исплатил К15 на вработените во ЕЛЕМ

Михаела Иванова од СДММ го повика Мицкоски да одговори зошто не им исплатил К15 на вработените во ЕЛЕМ

Фокус | пред 6 дена

Христијан Мицкоски не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со ЕЛЕМ, го повика лидерот...

Мицкоски Заев признава дека е подготвен да донесе решение кое нема да му се допадне на народот

Мицкоски: Заев признава дека е подготвен да донесе решение кое нема да му се допадне на народот

Курир | пред 6 дена

Премиерот Заев вели дека е оптимист и дека има прогрес во разговорите, а во исто време дава изјава дека е подготвен да ја заврши кариерата доколку тоа е цената на решавање на спорот, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Мицкоски Оваа влада не е ниту економска ниту реформска туку ова е влада за едно прашање

Мицкоски: Оваа влада не е ниту економска, ниту реформска, туку ова е влада за едно прашање!

Весник | пред 6 дена

Оваа влада не е ниту економска, ниту реформска, туку ова е влада за едно прашање. Но и тука доживуваат дебакл, вели лиерот на ВМРО-ПМНЕ, Христијaн Мицкоски во интервју за Република . Мицкоски вели ека...

Михаела Иванова Мицковски е должен да објасни пред јавноста за договор од 10 5 милиони евра

Михаела Иванова: Мицковски е должен да објасни пред јавноста за договор од 10,5 милиони евра

Опсервер | пред 6 дена

Христијан Мицкоски не треба да се крие зад социјалните мрежи туку јавно да излезе пред граѓаните и да одговори на сите прашања кои се однесуваат на периодот кога тој раководел со ЕЛЕМ. Од оваа државна...

Мицкоски Прибираме информации и документи и набрзо ќе ја информираме јавноста за криминалот на Владата

Мицкоски: Прибираме информации и документи и набрзо ќе ја информираме јавноста за криминалот на Владата

Весник | пред 6 дена

Најголемиот бран на сомнителни договори е по укинувањето на Советот за јавни набавки што го направи оваа влада, вели Мицкоски. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тврди дека има бројни документи...

ВМРО ДПМНЕ СДСМ нема ниту капацитет ниту план за иднината на државата

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема ниту капацитет, ниту план за иднината на државата

МТВ 1 | пред 6 дена

Со СДСМ на власт, корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата. Додека милиони се испумпуваат од буџетот, државата стагнира, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, СДСМ нема ниту капацитет,...

ВМРО ДПМНЕ Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата

Опсервер | пред 6 дена

Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата. Милионските тендери во четири очи, преку кои милиони наместо во нови инвестиции завршуваат на приватни сметки стануваат...

Мицкоски Заев е како коцкар кој тоне во долгови но добива понекогаш илјадарка на автомат

Мицкоски: Заев е како коцкар кој тоне во долгови, но добива понекогаш илјадарка на автомат

Фокус | пред 6 дена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Република“ ги критикува економските политики на Владата и го споредува премиерот, Зоран Заев, со коцкар кој тоне во долгови. Тој вели дека ветувањата...

Мицкоски Македонија доби криминален картел на власт

Мицкоски: Македонија доби криминален картел на власт

Економски | пред 6 дена

Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски зборува за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал во владата, за спорот за името и политичкиот...

Народот наместо ветениот живот доби криминален картел на власт

Народот наместо ветениот живот, доби криминален картел на власт

Нетпрес | пред 6 дена

Во  интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски зборува за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал во владата, за спорот за името и политичкиот терор,...

Мицкоски Заев е коцкар кој ја влече државата надолу

Мицкоски: Заев е коцкар кој ја влече државата надолу

Курир | пред 6 дена

Премиерот Зоран Заев изјави дека е најпосветен на економијата, бидејќи имал добри министри за надворешни работи и за евроинтеграции. Поминуваат 10 месеци од нивното владеење. „Република“ во своето интервју...

ВМРО ДПМНЕ 0 раст на БДП 20 пад на градежништвото цените растат граѓаните ја чувствуваат економската стагнација

ВМРО-ДПМНЕ: 0% раст на БДП, 20% пад на градежништвото, цените растат, граѓаните ја чувствуваат економската стагнација

Сител | пред 6 дена

Од партијата порачуваат дека десетици неистомисленици на Заев, меѓу кои лекари, уметници, режисери, актери и видни општествени дејци неосновано се влечат по судови и притвори, со цел приредување медиумски...

Мицкоски Имаме документи за криминалот на власта  набрзо ќе ја информираме јавноста

Мицкоски: Имаме документи за криминалот на власта - набрзо ќе ја информираме јавноста

Прес 24 | пред 6 дена

Во  интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски зборува за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал во владата, за спорот за името и политичкиот терор,...

Mилиони преку тендери во четири очи завршуваат на приватни сметки а државата стагнира

Mилиони преку тендери во четири очи, завршуваат на приватни сметки, а државата стагнира

Весник | пред 6 дена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека наместо во нови инвестиции, милиони, преку тендери во четири очи, завршуваат на приватни сметки. Според партијата, милиони се испумпуваат од буџетот, а државата стагнира....

Мицкоски во интервју за Република Македонија доби криминален картел на власт

Мицкоски во интервју за Република: Македонија доби криминален картел на власт

Сител | пред 6 дена

Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски зборуваме за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал во владата, за спорот за името и политичкиот...

Мицкоски Македонија доби криминален картел на власт

Мицкоски: Македонија доби криминален картел на власт

Курир | пред 6 дена

Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски зборува за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал во владата, за спорот за името и политичкиот...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните со свои пари ги плаќаат бизнис шемите на власта

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните со свои пари ги плаќаат бизнис шемите на власта

Точка | пред 6 дена

Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата, реагираат денеска од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. „Милионските тендери во четири очи, преку кои милиони наместо во...

ВМРО ДПМНЕ Милиони се испумпуваат од буџетот а државата стагнира

ВМРО-ДПМНЕ: Милиони се испумпуваат од буџетот, а државата стагнира

МКД | пред 6 дена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека наместо во нови инвестиции, милиони, преку тендери во четири очи, завршуваат на приватни сметки. Според партијата, милиони се испумпуваат од буџетот, а државата стагнира....

Мицкоски Заев признава дека е подготвен да донесе решение кое нема да му се допадне на народот

Мицкоски: Заев признава дека е подготвен да донесе решение кое нема да му се допадне на народот

Македонија 365 | пред 6 дена

Премиерот Заев вели дека е оптимист и дека има прогрес во разговорите, а во исто време дава изјава дека е подготвен да ја заврши кариерата доколку тоа е цената на решавање на спорот, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

ВМРО ДПМНЕ СДСМ нема план за иднината на државата

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема план за иднината на државата

Нетпрес | пред 6 дена

Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата. Милионските тендери во четири очи, преку кои милиони наместо во нови инвестиции завршуваат на приватни сметки стануваат...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните со свои пари ги плаќаат бизнис шемите на власта

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните со свои пари ги плаќаат бизнис шемите на власта

Вечер | пред 6 дена

Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата, реагираат денеска од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. „Милионските тендери во четири очи, преку кои милиони наместо во...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните со свои пари ги плаќаат бизнис шемите на власта

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните со свои пари ги плаќаат бизнис шемите на власта

Макфакс | пред 6 дена

Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата, реагираат денеска од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. „Милионските тендери во четири очи, преку кои милиони наместо во...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните со свои пари ги плаќаат бизнис шемите на власта

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните со свои пари ги плаќаат бизнис шемите на власта

Весник | пред 6 дена

Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата, реагираат денеска од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. „Милионските тендери во четири очи, преку кои милиони наместо во...

ВМРО ДПМНЕ Милионските тендери во четири очи стануваат наше секојдневие

ВМРО-ДПМНЕ: Милионските тендери во четири очи стануваат наше секојдневие

A1on | пред 6 дена

„Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата. Милионските тендери во четири очи, преку кои милиони наместо во нови инвестиции завршуваат на приватни сметки стануваат...

ВМРО ДПМНЕ калеми неуспеси на СДСМ  0 раст на БДП 20 пад на градежништвото цените растат

ВМРО-ДПМНЕ “калеми“ неуспеси на СДСМ: 0% раст на БДП, 20% пад на градежништвото, цените растат

Фактор | пред 6 дена

Во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ до јавноста се отвораат многу критики кон власта, ставајќи акцент на неуспесите кои се множат. „Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата....

Мицкоски до Миновски Ако во следните 48 часа не се извиниш следува тужба

Мицкоски до Миновски: Ако во следните 48 часа не се извиниш, следува тужба

Прес 24 | пред 6 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата од генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски на вчерашната прес-конференција. Мицкоски вели дека прес конференцијата...

МИЦКОСКИ Зоран Заев може да се спореди со коцкар кој тоне во долгови и концесии кој понекогаш добива илјадарка две на автомат

МИЦКОСКИ:Зоран Заев може да се спореди со коцкар кој тоне во долгови и концесии, кој понекогаш добива илјадарка-две на автомат

Infomax | пред 6 дена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ потсетува дека Заев и СДСМ се обврзаа дека ќе има просечна плата од 500 евра, па и со наштелувана статистика не може да стигнат до таа сума. Премиерот Зоран Заев изјави дека е најпосветен...

ВМРО ДПМНЕ Република Македонија под водство на СДСМ е на дното на Европа

ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија под водство на СДСМ е на дното на Европа

Прес 24 | пред 6 дена

Од партијата порачуваат дека десетици неистомисленици на Заев, меѓу кои лекари, уметници, режисери, актери и видни општествени дејци неосновано се влечат по судови и притвори, со цел приредување медиумски...

Мицкоски Македонија доби криминален картел на власт

Мицкоски: Македонија доби криминален картел на власт

Република | пред 6 дена

Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски зборуваме за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал во владата, за спорот за името и политичкиот...

ВМРО ДПМНЕ Република Македонија под водство на СДСМ е на дното на Европа

ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија под водство на СДСМ е на дното на Европа

Курир | пред 6 дена

Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата. Милионските тендери во четири очи, преку кои милиони наместо во нови инвестиции завршуваат на приватни сметки стануваат...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните со свои пари ги плаќаат бизнис шемите на власта

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните со свои пари ги плаќаат бизнис шемите на власта

Sky | пред 6 дена

Со СДСМ на власт корупцијата стана начин на работење и функционирање на државата, реагираат денеска од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. „Милионските тендери во четири очи, преку кои милиони наместо во...

Миновски Мицкоски потпишувал договори во четири очи Мицкоски  нека се извини оти следи тужба

Миновски: Мицкоски потпишувал договори во четири очи, Мицкоски – нека се извини, оти следи тужба

Таратур | пред 6 дена

Директорот на државната ЕЛЕМ, Драган Миновски, упати обвинување кон лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, за потпишување на договори во четири очи за ископ на јаловина во РЕК Битола...

Мицкоски Миновски ако не се извини следува тужба

Мицкоски: Миновски ако не се извини, следува тужба

Нетпрес | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата од генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски на денешната прес-конференција. Мицкоски вели дека прес конференцијата...

Мицкоски до Миновски Испратете јавно извинување или ќе ве тужам

Мицкоски до Миновски: Испратете јавно извинување или ќе ве тужам

Актуелно24 | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку својот профил на „Фејсбук“ се огласи по прес-конференцијата на генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски. Според Мицкоски, прес-конференцијата...

Мицкоски до Миновски Ако во следните 48 часа не ми се извиниш ќе те тужам

Мицкоски до Миновски: Ако во следните 48 часа не ми се извиниш, ќе те тужам

Либертас | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски попладнево преку својот Фејбук профил реагираше на обвинувањата дека додека бил директор на ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи и најави тужба за сегашниот...

Мицкоски ќе тужи ако не му се извинат за обвинувањата за криминал

Мицкоски ќе тужи ако не му се извинат за обвинувањата за криминал

Фактор | пред 7 дена

Христијан Мицкоски му постави рок од два дена актуелниот директор на ЕЛЕМ Драган Миновски да му се извини за обвинувањата за криминално работење додека тој беше директор на државната енергетска компанија....

Мицкоски до Миновски Испратете јавно извинување или ќе ве тужам

Мицкоски до Миновски: Испратете јавно извинување или ќе ве тужам

A1on | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку својот профил на „Фејсбук“ се огласи по прес-конференцијата на генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски. Според Мицкоски, прес-конференцијата...

Мицковски преку Фејсбук побара извинување од Миновски

Мицковски преку Фејсбук побара извинување од Миновски

Независен | пред 7 дена

Конференцијата за медиуми на Миновски е наменета за одвлекување на вниманието од скандалите со коруптивните бизниси кои се склучуваат во четири очи во оваа компанија, реагира Христијан Мицкоски, претседателот...

Мицкоски до Миновски Испратете јавно извинување или ќе ве тужам

Мицкоски до Миновски: Испратете јавно извинување или ќе ве тужам

Вечер | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку својот профил на „Фејсбук“ се огласи по прес-конференцијата н а генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски. Според Мицкоски, прес-конференцијата...

Мицкоски до Миновски Испратете јавно извинување или ќе ве тужам

Мицкоски до Миновски: Испратете јавно извинување или ќе ве тужам

Макфакс | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку својот профил на „Фејсбук“ се огласи по прес-конференцијата за генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски. Според Мицкоски, прес-конференцијата...

Мицкоски одговори на обвинувањата Ако Миновски не се извини следува тужба ова е обид да се одвлече вниманието од коруптивните бизниси на власта

Мицкоски одговори на обвинувањата: Ако Миновски не се извини, следува тужба, ова е обид да се одвлече вниманието од коруптивните бизниси на власта

Република | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата од генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски на денешната прес-конференција. Мицкоски вели дека прес конференцијата...

Миновски Кога бил директор на ЕЛЕМ Мицкоски склучувал договори во четири очи

Миновски: Кога бил директор на ЕЛЕМ, Мицкоски склучувал договори во четири очи

Бриф | пред 7 дена

Директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека во времето кога бил директор на ЕЛЕМ, склучувал договори во четири очи. За овие договори се прави внатрешна...

Мицкоски до Миновски Ако во следните 48 часа не ми се извиниш ќе те тужам

Мицкоски до Миновски: Ако во следните 48 часа не ми се извиниш, ќе те тужам

Фокус | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски попладнево преку својот Фејбук профил реагираше на обвинувањата дека додека бил директор на ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи и најави тужба за сегашниот...

Мицкоски Миноски да се извини или ќе мора да докажува на суд

Мицкоски: Миноски да се извини или ќе мора да докажува на суд

Канал 5 | пред 7 дена

Миноски со лаги, клевети и измислени тези упатени кон мене сака да ја покрие вистината за тоа како најпрво поништуваат тендери, и наместо вториот најповолен понудувач со веќе објавена цена се избира иситата...

Мицкоски Aко за 48 часа Миновски не се извини следува тужба

Мицкоски: Aко за 48 часа Миновски не се извини, следува тужба

МКД | пред 7 дена

Конференцијата за медиуми на Миновски е наменета за одвлекување на вниманието од скандалите со коруптивните бизниси кои се склучуваат во четири очи во оваа компанија, реагира Христијан Мицкоски, претседателот...

Мицкоски преку Фејсбук побара извинување од Миновски

Мицкоски преку Фејсбук побара извинување од Миновски

Локално | пред 7 дена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христија Мицкоски демантира се она за што директорот на АД ЕЛЕМ Драган Миновски го обвини на денешната прес конференција , истакнувајќи дека се работи за одвлекување на вниманието...

Миновски директор на ЕЛЕМ Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ се плашат од новите проекти

Миновски, директор на ЕЛЕМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се плашат од новите проекти

МКД | пред 7 дена

По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја покани фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана на тендерот, да продолжи да копа...

Мицковски побара извинување од директорот на ЕЛЕМ

Мицковски побара извинување од директорот на ЕЛЕМ

Сител | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата од генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски на денешната прес-конференција. Мицкоски вели дека прес конференцијата...

Мицкоски на Миновски му даде 48 часа да се извини

Мицкоски на Миновски му даде 48 часа да се извини

Слободен печат | пред 7 дена

По обвинувањата на директорот на ЕЛЕМ Драган Миновски, упатени кон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој е поранешен директор на ЕЛЕМ, се огласи и лидерот на опозицијата на социјалните мрежи....

Мицкоски за обвинувањата од ЕЛЕМ Миновски ако не се извини следува тужба ова е обид да се одвлече вниманието од коруптивните бизниси на власта

Мицкоски за обвинувањата од ЕЛЕМ: Миновски ако не се извини, следува тужба, ова е обид да се одвлече вниманието од коруптивните бизниси на власта

Курир | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата од генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски на денешната прес-конференција. Мицкоски вели дека прес конференцијата...

Мицкоски за обвинувањата од ЕЛЕМ Миновски ако не се извини следува тужба ова е обид да се повлече вниманието од коруптивните бизниси на власта

Мицкоски за обвинувањата од ЕЛЕМ: Миновски ако не се извини, следува тужба, ова е обид да се повлече вниманието од коруптивните бизниси на власта

Алфа | пред 7 дена

Денешната прес конференција на г-динот Миноски е прес конференција за одвлекување на вниманието од скандалите со коруптивните бизниси кои се склучуваат во 4 очи во оваа компанија.

Мицкоски преку Фејсбук побара извинување од Миновски

Мицкоски преку Фејсбук побара извинување од Миновски

Нова ТВ | пред 7 дена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христија Мицкоски демантира се она за што директорот на АД ЕЛЕМ Драган Миновски го обвини на денешната прес конференција , истакнувајќи дека се работи за одвлекување на вниманието...

Миновски Мицкоски склучувал договори во четири очи

Миновски: Мицкоски склучувал договори во четири очи

Алсат-М | пред 7 дена

Директорот на државната ЕЛЕМ обвини дека, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски додека бил директор на оваа институција потпишувал во четири очи договори за ископ на јаловина во РЕК Битола. Во непосредна...

Миновски Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи компанијата прави ревизија на договорите

Миновски: Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи, компанијата прави ревизија на договорите

10 без 10 | пред 7 дена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, поранешен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи со склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони...

ЕЛЕМ го обвинува Мицкоски за договори во четири очи за РЕК Битола

ЕЛЕМ го обвинува Мицкоски за договори во „четири очи“ за РЕК Битола

Нова ТВ | пред 7 дена

Директорот на државната ЕЛЕМ обвини дека, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски додека бил директор на оваа институција потпишувал во четири очи договори за ископ на јаловина во РЕК Битола. Според...

Миновски АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Телма | пред една недела

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност Директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека во времето кога бил директор...

Миновски Мицкоски како директор на ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи

Миновски: Мицкоски како директор на ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи

Р.С. Европа | пред една недела

Директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски, на денешната прес конференција обвини дека „поранешниот директор на компанијата и сегашен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во четири очи склучил два договора...

Миновски Мојот претходник Христијан Мицкоски склучувал договори во четири очи

Миновски:Мојот претходник Христијан Мицкоски склучувал договори во четири очи

Фактор | пред една недела

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој е поранашен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, во вупна вредност од 10,5...

Миновски ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди поголема конкурентност

Миновски: ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди поголема конкурентност

Канал 5 | пред една недела

Тој одговори на повеќедневните обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ. Целта за менувањето на условите во тендерот била, вели, да се оневозможи работата во РЕК Битола да ја добие фирма која според него била само фиктивно...

Миновски ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Миновски: ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Нетпрес | пред една недела

По откажувањето на „Трансмет“ во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја поканил фирмата „Пелистер“ ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК „Битола“, која била второрангирана на тендерот, да продолжи...

ЕЛЕМ одговори на обвинувањата од опозицијата

ЕЛЕМ одговори на обвинувањата од опозицијата

Пост | пред 7 дена

ЕЛЕМ нема да го поништи тендерот за ископ на јаглен во РЕК Битола. По обвинувањата на опозицијата дека компанијата го мести тендерот за фирмата Пелистер реагираше раководството на ЕЛЕМ . Директорот Миновски...

Миновски Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи

Миновски: Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи

Либертас | пред 7 дена

Поранешниот директор на АД ЕЛЕМ, Христијан Мицкоски, сегашен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, во четири очи склучил два договора со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5...

Миновски Мицкоски како директор на ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи

Миновски: Мицкоски како директор на ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи

Фокус | пред една недела

Поранешниот директор на АД Елем, Христијан Мицкоски, сегашен лидер на ВМРО- ДПМНЕ, во четири очи склучил два договора со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5...

МИНОВСКИ КОНТРА МИЦКОВСКИ Новиот услов на тендерот за РЕК е за да се обезбеди уште поголема конкурентност

МИНОВСКИ КОНТРА МИЦКОВСКИ: Новиот услов на тендерот за РЕК е за да се обезбеди уште поголема конкурентност

Вечер Прес | пред една недела

ВМРО-ДПМНЕ деновиве обвинува дека АД ЕЛЕМ наместил тендерот за ископ на јаглен за РЕК Битола да го добие фирмата “Пелистер# која според нив е блиска до СДСМ, со тоа што пред неколку дена додал уште еден...

МИЦКОСКИ ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА Ако Миновски не се извини следува тужба ова е обид да се одвлече вниманието од коруптивните бизниси на власта

МИЦКОСКИ ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА: Ако Миновски не се извини, следува тужба, ова е обид да се одвлече вниманието од коруптивните бизниси на власта

Infomax | пред 7 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи по обвинувањата од генералниот директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски на денешната прес-конференција. Мицкоски вели дека прес конференцијата...

ЕЛЕМ одговори на обвинувањата од опозицијата

ЕЛЕМ одговори на обвинувањата од опозицијата

Сител | пред 7 дена

Embedded video for ЕЛЕМ одговори на обвинувањата од опозицијата ЕЛЕМ нема да го поништи тендерот за ископ на јаглен во РЕК Битола. По обвинувањата на опозицијата дека компанијата го мести тендерот за фирмата...

Скандалозни тендери во ЕЛЕМ Миновски се правда опозицијата критикува

Скандалозни тендери во ЕЛЕМ: Миновски се правда опозицијата критикува

Алфа | пред една недела

АД ЕЛЕМ нема намера да го поништи тендерот за ископ на јаглен во РЕК Битола. – Еден економски оператор се жалеше до Државната комисија за жалби по јавни набавки. Комисијата ја одби жалбата како неоснована....

Миновски ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Миновски: ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

+Инфо | пред една недела

Генералниот директор на АД ЕЛЕМизјави дека Мицкоски, оставил 12 проценти помалку расположливи производни капацитети и дека за разлика од неговите 14 развојни проекти, како Рајски парк, велосипедска патека,...

Миновски Мицкоски склучувал договори во четири очи

Миновски: Мицкоски склучувал договори во четири очи

Пост | пред 7 дена

15 април 2018 / 17:02 Директорот на државната ЕЛЕМ обвини дека, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски додека бил директор на оваа институција потпишувал во четири очи договори за ископ на јаловина...

Миновски АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Канал 5 | пред една недела

- Пелистер со писмен допис го информира ЕЛЕМ дека не е во можност по истата цена да ја преземе работата од која се откажа Трансмет, во услови во кои беше оставен рудникот во тој момент.  Со цел да се одржи...

Миновски АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Независен | пред една недела

По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја поканил фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана на тендерот, да продолжи да...

Миновски Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи компанијата прави ревизија на договорите

Миновски: Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи, компанијата прави ревизија на договорите

Макфакс | пред една недела

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, поранешен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи со склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони...

Миновски Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи компанијата прави ревизија на договорите

Миновски: Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи, компанијата прави ревизија на договорите

A1on | пред една недела

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, поранешен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи со склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони...

Миновски Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи компанијата прави ревизија на договорите

Миновски: Мицкоски во АД ЕЛЕМ склучувал договори во четири очи, компанијата прави ревизија на договорите

Актуелно24 | пред една недела

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, поранешен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи со склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони...

ВИДЕО Мицкоски склучувал договори во четири очи додека бил директор на ЕЛЕМ

ВИДЕО Мицкоски склучувал договори во четири очи додека бил директор на ЕЛЕМ

Слободен печат | пред една недела

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој е поранашен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, двата во вредност од 10,5 милиони...

Миновски АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Либертас | пред една недела

По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја поканил фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана на тендерот, да продолжи да...

Миновски Мицкоски склучувал договори во четири очи додека директорувал со ЕЛЕМ

Миновски: Мицкоски склучувал договори во четири очи додека директорувал со ЕЛЕМ

ТВ 21 | пред една недела

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој е поранашен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, во вупна вредност од 10,5...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко економијата тоне

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне

Независен | пред една недела

Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне, а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Според нив, Владата на криминален и нетранспарентен начин фаворизира...

Миновски АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

МИА | пред една недела

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја поканил фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана...

Миновски АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

МИА | пред една недела

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја поканил фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко економијата тоне

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне

Алфа | пред една недела

Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне, а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот. Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне, а владата мести тендери...

Миновски Мицкоски склучувал договори во четири очи додека директорувал со ЕЛЕМ

Миновски: Мицкоски склучувал договори во четири очи додека директорувал со ЕЛЕМ

Пост | пред една недела

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој е поранашен директор на АД ЕЛЕМ во четири очи склучил два договори со непосредна спогодба со компаниите Пелистер и Марковски, во вупна вредност од 10,5...

Миновски АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Орбис | пред една недела

По откажувањето на Трансмет во февруари, АД Електрани на Македонија веднаш ја поканил фирмата Пелистер ДОО Битола за ископ на јаглен во РЕК Битола, која била второрангирана на тендерот, да продолжи да...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните осиромашуваат а Владата мести тендери

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните осиромашуваат, а Владата мести тендери

Фокус | пред една недела

Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне, а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот, обвинуваат утрово од ВМРО-ДПМНЕ. -Владата на криминален и нетранспарентен начин...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните осиромашуваат економијата тоне а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните осиромашуваат, економијата тоне, а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот

Прес 24 | пред една недела

Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне, а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот. Владата на криминален и нетранспарентен начин фаворизира компанија блиска до врвот...

ВМРО ДПМНЕ Економијата тоне а владата мести тендери

ВМРО-ДПМНЕ: Економијата тоне, а владата мести тендери

A1on | пред една недела

„Граѓаните осиромашуваат и жувеат се потешко, економијата тоне, а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот. Владата на криминален и нетранспарентен начин фаворизира компанија блиска до врвот...

ЕЛЕМ Условите во тендерот се сменети за поголема конкуренција за да не се повтори ТРАНСМЕТ

ЕЛЕМ: Условите во тендерот се сменети за поголема конкуренција, за да не се повтори ТРАНСМЕТ

МКД | пред една недела

Условите во тендерот се проширени за да овозможат што поголема конкуренција, но конкуренција само на сериозни фирми способни да извршат задача како што е копање јаглен во рудниците на РЕК Битола, а од...

ВМРО ДПМНЕ За тендерот за РЕК Битола одговорни се пред сѐ Заев и Анѓушев

ВМРО-ДПМНЕ: За тендерот за РЕК Битола одговорни се пред сѐ Заев и Анѓушев

МКД | пред една недела

Владата на криминален и нетранспарентен начин фаворизира компанија блиска до врвот на СДСМ. Да биде скандалот поголем покрај штимањето на тендери се менува и тендерска документација која е веќе објавена,...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко економијата тоне

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне

Канал 5 | пред една недела

Владата на криминален и нетранспарентен начин фаворизира компанија блиска до врвот на СДСМ. Да биде скандалот поголем покрај штимањето на тендери се менува и тендерска документација кој е веќе објавена....

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните осиромашуваат економијата тоне а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните осиромашуваат, економијата тоне, а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот

Курир | пред една недела

Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне, а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот. Владата на криминален и нетранспарентен начин фаворизира компанија блиска до врвот...

ЕЛЕМ Условите во тендерот се сменети заради поголема конкуренција за да не се повтори Трансмет

ЕЛЕМ: Условите во тендерот се сменети заради поголема конкуренција, за да не се повтори Трансмет

Sky | пред една недела

Условите во тендерот за ископ на јаглен во РЕК Битола гласат ,,Економскиот оператор во последните 3 години да има извршено ископ на најмалку 900 илјади тони јаглен или 1 милион м3 јаловина (земјени или...

ВМРО ДПМНЕ Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко економијата тоне

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне

Сител | пред една недела

Граѓаните осиромашуваат и живеат се потешко, економијата тоне, а владата мести тендери за богатење на сметка на буџетот. Владата на криминален и нетранспарентен начин фаворизира компанија блиска до врвот...

Јанушев Мега скандал во Рек Битола  Фирма блиска до СДСМ со наместен тендер од 320 милиони евра

Јанушев: Мега-скандал во „Рек Битола“ – Фирма блиска до СДСМ со наместен тендер од 320 милиони евра

Алфа | пред една недела

Ова е оргиналниот документ од јавниот повик каде јасно се гледа дека единствен критериум за избор на економски оператор е да има ископани минимум 900.000 тони јаглен во последните три години. Ваквиот критериум...

ВМРО ДПМНЕ ЕЛЕМ е во паника и влегува од скандал во скандал

ВМРО-ДПМНЕ: ЕЛЕМ е во паника и влегува од скандал во скандал

Канал 5 | пред една недела

Имено АД ЕЛЕМ веднаш после објавувањето на скандалот со тендерот за ископ кој според сите сомнежи бил местен за една фирма, во очај и брзоплето додавале нови услови во тендерот. Измена на тендерската документација...

ЕЛЕМ Условите во тендерот се сменети за да не се повтори Трансмет

ЕЛЕМ Условите во тендерот се сменети за да не се повтори „Трансмет“

+Инфо | пред една недела

АД ЕЛЕМ ја информира јавноста дека условите во тендерот за ископ на јаглен во РЕК „Битола“ гласат „Економскиот оператор во последните 3 години да има извршено ископ на најмалку 900 илјади тони јаглен или...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност