Работнички Постојат ли двојни стандарди кога игра МЗТ Скопје

Работнички: Постојат ли двојни стандарди кога игра МЗТ Скопје?

МКД | пред 6 дена

Работнички преку соопштение го изрази незадоволството од одлуката на МКФ натпреварот против МЗТ Скопје да не се игра во салата „Градски парк“. Вечното дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје кое требаше да...

Вечното скопско дерби ќе се игра во Гостивар

Вечното скопско дерби ќе се игра во Гостивар

Точка | пред 6 дена

Ниту во „Градски Парк“, ниту во „Јане Сандански“, ниту во „Борис Трајковски“-вечното скопско кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје ќе се одигра денеска во Гостивар од 19 часот. Ова е конечната...

 Работнички домаќин на МЗТ во Гостивар

„Работнички“ домаќин на „МЗТ“ во Гостивар

Нетпрес | пред 6 дена

Најголемото кошаркарско дерби во Македонија помеѓу „Работнички“ и „МЗТ Скопје“ вчера не се одигра во салата „Градски Парк“ поради неисправност на семафорите за напад и е презакажано за денеска во Гостивар...

За кого се игра кошарката  Вечните скопски ривали Работнички и МЗТ ќе играат во Гостивар без публика

За кого се игра кошарката !? Вечните „скопски“ ривали Работнички и МЗТ ќе играат во Гостивар без публика

Сител | пред 6 дена

И наместо да биде нов празник на мак-баскетот, вечното дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје ќе се игра без публика. Секој вистински вљубеник во кошарката со нетрпение ги чекал дуелите на вечните „градски“...

Гостивар ќе биде домаќин на вечното кошаркарско дерби

Гостивар ќе биде домаќин на вечното кошаркарско дерби

Телма | пред 6 дена

Гостивар ќе биде домаќин на вечното кошаркарско дерби Најголемото кошаркарско дерби во Македонија помеѓу Работнички и МЗТ Скопје вчера не се одигра во салата „Градски Парк“ поради неисправност на семафорите...

КК Работнички За да не бидеме кочничари на кошарката одбравме да играме во Гостивар

КК Работнички: За да не бидеме „кочничари“ на кошарката, одбравме да играме во Гостивар

Екипа | пред 6 дена

Кошаркарскиот клуб Работнички одлучил да биде домаќин на вечното дерби против МЗТ Скопје Аеродром во Гостивар, затоа што во моментов салата нуди одлични услови за организација на меч од таков карактер....

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

ТВ 21 | пред 6 дена

Одложениот натпревар Работнички – МЗТ Скопје Аеродром што требаше да се игра синоќа, но беше одложен поради проблеми со семафорот, ќе се игра вечер од 19 часот во Гостивар. Тимот од „Градски парк“ откако...

Зошто постојано се прави притисок да се затвори салата Градски парк

Зошто постојано се прави притисок да се затвори салата „Градски парк“?!

Вечер Прес | пред 6 дена

По одлуката дербито против МЗТ Скопје да се одигра во Гостивар, Работнички излезе со официјална реакција, прва откако беше одложен дуелот. Претходно со соопштение се јави МЗТ Скопје од каде уште еднаш...

Работнички Зошто кога е МЗТ во прашање постојат двојни стандарди за нас и за Градски парк

Работнички: Зошто кога е МЗТ во прашање постојат двојни стандарди за нас и за „Градски парк“!

Спорт 1 | пред 6 дена

Без разлика што веќе е познат терминот на одигрување на вечното дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје, клубовите продолжуваат со меѓусебната преписка, па по вчерашното соопштение на „металците“ денеска...

Работнички се огласи за дербито со МЗТ и за нападите на негова адреса

Работнички се огласи за дербито со МЗТ и за нападите на негова адреса

Дерби | пред 6 дена

Нјаголемото македонско кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје кое вчера требаше да се одигра во „Градски Парк“ е презакажано за денеска од 19 часот во спорстката сала „Младост“ во Гостивар. Оваа...

Како тоа само за меч против МЗТ нема услови во нашата сала

Како тоа само за меч против МЗТ нема услови во нашата сала?

Македонски Спорт | пред 6 дена

Од Работнички прашуваат дали има двојни стандарди, и ја бранат одлуката како домаќини да играат во Гостивар Во врска со одложувањето на градското дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром, со соопштение...

Скопското дерби Работнички и МЗТ ќе се игра во Гостивар

Скопското дерби Работнички и МЗТ ќе се игра во Гостивар

GostivarPress.mk | пред 6 дена

Најголемото дерби на македонската кошарка меѓу Работнички и МЗТ Скопје, ќе се одигра денес во салата „Младост“ во Гостивар, со почеток од 19.00 часот. Ова ќе биде прво градско првенствено дерби кое ќе...

Работнички и МЗТ ќе играат во Гостивар

Работнички и МЗТ ќе играат во Гостивар

Top Sport | пред 6 дена

Најголемото дерби на македонската кошарка дуелот на Работнички и МЗТ, вечера не се одигра поради неисправноста на мерачите на времето за напад, ќе се одигра вечерва од 19 часот. Изненадува само одлуката...

Вечното дерби ќе се игра вечерва но во Гостивар

Вечното дерби ќе се игра вечерва, но во Гостивар!

МКД | пред 6 дена

Работнички и МЗТ Скопје вечерва во 19 часот ќе ги одмерат силите но во салата „Младост" во Гостивар и тоа без публика Пресметката на лутите градски ривали која требаше да се одигра синоќа во „Градски Парк“...

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

A1on | пред 6 дена

Одложениот натпревар Работнички – МЗТ Скопје Аеродром што требаше да се игра синоќа, но беше одложен поради проблеми со семафорот, ќе се игра вечер од 19 часот во Гостивар. Тимот од „Градски парк“ откако...

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

Канал 5 | пред 6 дена

Тимот од „Градски парк“ откако не успал да ја доведе во ред техниката во својата сала, одлучил да биде домаќин во салата „Младост“ во Гостивар. Неофицијално, натпреварот ќе се игра без присуство на публика. /МИА

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

+Инфо | пред 6 дена

Одложениот натпревар Работнички – МЗТ Скопје Аеродром што требаше да се игра синоќа, но беше одложен поради проблеми со семафорот, ќе се игра вечер од 19 часот во Гостивар. Одложениот натпревар Работнички...

Неутралниот терен повеќе му одговара на МЗТ

Неутралниот терен повеќе му одговара на МЗТ

Македонски Спорт | пред 6 дена

Вечните ривали досега играле 16 меча надвор од Парк или Аеродром, а скорот е 9-7 за аеродромци, но во Гостивар, Работнички има 1-0 Несекојдневната ситуација која ја носи одлуката на Работнички, улогата...

Скопското дерби ќе се игра во Гостивар и без публика

Скопското дерби ќе се игра во Гостивар, и без публика!

Македонски Спорт | пред 6 дена

Најтрофејните македонски кошаркарски клубови за првпат ќе играат меѓусебе еден првенствен меч надвор од главниот град Ниту „Градски парк“ (има технички недостаток), ниту „Борис Трајковски“ (зафатена е),...

Вечното дерби ќе се игра во Гостивар

Вечното дерби ќе се игра во Гостивар

Вечер Прес | пред 6 дена

Вечното дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје, кое вчера беше одложено поради неисправност на семафорот во салата „Градски парк“, ќе се одигра вечерва во 19 часот и тоа во – Гостивар. По долго премислување...

КК Работнички Постојат ли двојни стандарди за нашиот клуб и Градски парк кога се работи за МЗТ

КК Работнички: Постојат ли двојни стандарди за нашиот клуб и „Градски парк“ кога се работи за МЗТ!?

Гол | пред 6 дена

Кошаркарскиот клуб Работнички излезе со соопштение по повод одложеното 140. вечно дерби против МЗТ Скопје и исткана дека изразува жалење затоа што навивачите не можеле да уживаат во дерби-натпреварот....

МКФ Одлуката да се игра дерби во Гостивар не носи убавина

МКФ: Одлуката да се игра дерби во Гостивар не носи убавина!

Гол | пред 6 дена

По одлуката „вечното дерби“ меѓу Работнички и МЗТ Скопје да се игра во Гостивар, побаравме став и од Македонската кошаркарска федерација (МКФ), од каде изразуваат големо жалење за случувањата. „Вечните“...

Вечното скопско дерби ќе се игра во Гостивар

Вечното скопско дерби ќе се игра во Гостивар

Дерби | пред 6 дена

Ниту во „Градски Парк“, ниту во „Јане Сандански“, ниту во „Борис Трајковски“-вечното скопско кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје ќе се одигра денеска во Гостивар од 19 часот. Ова е конечната...

И тоа ќе го видиме  скопско вечно дерби во Гостивар

И тоа ќе го видиме – скопско вечно дерби во Гостивар

Екипа | пред 6 дена

Вечното дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје што беше одложено вчера ќе се игра денеска, но не во главниот град. Гостивар е изборот на раководството на Работнички за место на одигрување на дуелот од четвртото...

Работнички се огласи за дербито со МЗТ и за нападите на негова адреса

Работнички се огласи за дербито со МЗТ и за нападите на негова адреса

Пост | пред 6 дена

Нјаголемото македонско кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје кое вчера требаше да се одигра во „Градски Парк“ е презакажано за денеска од 19 часот во спорстката сала „Младост“ во Гостивар. Оваа...

Се огласи Работнички До последен момент верувавме но не успеавме не сакавме да ги разжалостиме сите вљубеници на кошарката

Се огласи Работнички: До последен момент верувавме, но не успеавме, не сакавме да ги „разжалостиме" сите вљубеници на кошарката

Sportmedia | пред 6 дена

По одлуката на Работнички дерби дуелот со МЗТ Скопје да го одигра во Гостивар, од најтрофејниот кошаркарски клуб излезе со соопштение. По одлуката на Работнички дерби дуелот со МЗТ Скопје да го одигра...

Вечното скопско дерби ќе се игра во Гостивар

Вечното скопско дерби ќе се игра во Гостивар

Република | пред 6 дена

Ниту во „Градски Парк“, ниту во „Јане Сандански“, ниту во „Борис Трајковски“- вечното скопско кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје ќе се одигра денеска во Гостивар од 19 часот. Ова е конечната...

Неочекувано Дербито помеѓу Работнички и МЗТ Скопје ќе се игра во  Гостивар

Неочекувано: Дербито помеѓу Работнички и МЗТ Скопје ќе се игра во – Гостивар!

Спорт 1 | пред 6 дена

Вечното дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје, кое вчера „присилно“ беше одложено поради неисправност на семафорот во салата „Градски парк“, ќе се одигра вечерва и тоа во – Гостивар. По долго премислување...

КК РАБОТНИЧКИ Зошто постојано се прави притисок да се затвори Градски парк

КК РАБОТНИЧКИ: Зошто постојано се прави притисок да се затвори Градски парк?

Basketball | пред 6 дена

По одлуката дербито против МЗТ Скопје да се одигра во Гостивар, Работнички излезе со официјална реакција, прва откако беше одложен дуелот. Претходно со соопштение се јави МЗТ Скопје од каде уште еднаш...

Почнаа и сеири на сметка на Работнички Ова е како Милан Интер во Кина

Почнаа и сеири на сметка на Работнички: Ова е како Милан-Интер во Кина

Sportmedia | пред 6 дена

Најтрофејниот клуб реши вечното дерби против МЗТ Скопје Аеродром да го игра во Гостивар, што наиде на многу негативни реакции на социјалните мрежи Одлуката на Работнички, дербито против МЗТ Скопје Аеродром...

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

МИА | пред 6 дена

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Одложениот натпревар Работнички – МЗТ Скопје Аеродром што требаше да се игра синоќа, но беше одложен поради проблеми со семафорот, ќе се игра вечер од 19 часот во Гостивар....

Дербито во Аеродром МЗТ понуди Работнички прифати

Дербито во Аеродром: МЗТ понуди, Работнички прифати?

Екипа | пред 6 дена

Големи се шансите одложеното кошаркарско дерби меѓу МЗТ Скопје и Работнички денеска наместо во „Градски парк“, да се одигра во СЦ „Јане Сандански“ во Аеродром. Како што е познато, дуелот меѓу вечните ривали...

Одложеното вечно дерби ќе се одигра денес во Гостивар и тоа без публика

Одложеното „вечно дерби“ ќе се одигра денес во Гостивар и тоа без публика!

Гол | пред 6 дена

Вечното дерби на македонската кошарка меѓу МЗТ Скопје и Работнички , кое вчера беше одложено, ќе се одигра денес и тоа не во Скопје, туку во салата „Младост“ во Гостивар, со почеток од 19.00 часот. Поради...

МКФ Разочарани сме од Работнички

МКФ: Разочарани сме од Работнички

Basketball | пред 6 дена

Одлуката, големото градско дерби да се игра во друг град, место во Скопје, ги вознемири и челниците на Македонската кошаркарска федерација. Не постои можност да се врши ниту пренос од натпреварот иако...

НЕКОЈ САКА ДА НЕМА ДЕРБИ Работнички во Гостивар ќе биде домаќин на МЗТ Скопје Аеродром

НЕКОЈ САКА ДА НЕМА ДЕРБИ! Работнички во Гостивар ќе биде домаќин на МЗТ Скопје Аеродром

Sportmedia | пред 6 дена

Вечното скопско дерби најверојатно ќе се игра без публика Работнички одбра да биде домаќин во Гостивар на дуелот против МЗТ Скопје Аеродром. Дуелот кој требаше да се игра синоќа во „Градски Парк“, беше...

Вечното скопско дерби ќе се игра во Гостивар

Вечното скопско дерби ќе се игра во Гостивар

Пост | пред 6 дена

Ниту во „Градски Парк“, ниту во „Јане Сандански“, ниту во „Борис Трајковски“-вечното скопско кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје ќе се одигра денеска во Гостивар од 19 часот. Ова е конечната...

Дербито ќе се игра пред празни трибини

Дербито ќе се игра пред празни трибини

Basketball | пред 6 дена

Натпреварот меѓу Работнички и МЗТ Скопје ќе се игра без публика, е конечното решение на домаќинот на средбата. Причините се туѓата сала и големиот потенцијален ризик за нови инциденти, велат претставници...

Вечните се договорија за промена на домаќинлукот

Вечните се договорија за промена на домаќинлукот?

Basketball | пред 6 дена

Според неофицијалните информации што ги добивме, екипата на Работнички се согласила натпреварот од Суперлигата да се одигра на теренот на МЗТ Скопје, по предлог на актуелниот шампион. Тоа значи дека следниот...

МЗТ Салата во Градски парк треба да се пензионира

МЗТ: Салата во Градски парк треба да се пензионира

Top Sport | пред 7 дена

Најголемото дерби на македонската кошарка, дуелот на скопските ривали Работнички и МЗТ е одложено, од помалку бизарна причина кога станува збор за модерната кошарка. Во салата, во „Градски парк“, домаќинот...

МЗТ Скопје Салата Градски парк е зрела за пензија

МЗТ Скопје: Салата „Градски парк“ е зрела за пензија

Екипа | пред 7 дена

Актуелниот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром се огласи со соопштение по денешното одложено дерби во „Градски парк“ против големиот ривал Работнички. „Металците“ тврдат дека салата на Работнички дефинитивно...

Одложено дербито меѓу Работнички и МЗТ

Одложено дербито меѓу Работнички и МЗТ

Курир | пред 7 дена

Поради технички проблеми со помошните семафори за означување напад, денешното 140. дерби меѓу КК Работнички и КК МЗТ Скопје Аеродром нема да се одигра вечерва. „Вечното дерби“ е презакажано за утрешниот...

МЗТ Скопје Уште еден доказ дека Градски парк е зрел за пензија

МЗТ Скопје: Уште еден доказ дека „Градски парк“ е зрел за пензија!

Спорт 1 | пред 7 дена

Сите од таборот на МЗТ Скопје со разочарување ја примија веста дека вечерва нема да може да го одиграат дерби дуелот со Работнички и тоа поради работа која не би требало да се случува во модерната кошарка...

Вечното дерби во Градски парк одложено поради проблем со семафорите

Вечното дерби во „Градски парк“ одложено поради проблем со семафорите

Дерби | пред 7 дена

Кошаркарското дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје е одложено, а причина се техничките проблеми со помошните семафори кои не проработеа и покрај обидите на организаторот. Ако претходното соочување на скопските...

КК МЗТ Скопје после одложувањето на дербито  Градски парк е зрел за пензија

КК МЗТ Скопје после одложувањето на дербито: „Градски парк“ е зрел за пензија!

Спорт365 | пред 7 дена

Денеска требаше да се одигра дербито во кошаркарската Суперлига, но поради неисправни технички уреди во салата „Градски парк“, истото е одложено најверојатно за в недела. После ваквото одложување, се огласи...

Поради проблеми со помошните семафори одложено дербито меѓу Работнички и МЗТ

Поради проблеми со помошните семафори, одложено дербито меѓу Работнички и МЗТ

A1on | пред 7 дена

Поради технички проблеми со помошните семафори за означување напад, денешното 140. дерби меѓу КК Работнички и КК МЗТ Скопје Аеродром нема да се одигра вечерва. „Вечното дерби“ е презакажано за утрешниот...

Немаме семафор  Па ќе си тренираме

Немаме семафор?! Па, ќе си тренираме

Екипа | пред 7 дена

Лутите ривали Работнички и МЗТ Скопје Аеродром во овие моменти требаше да го започнат дерби – натпреварот од Суперлигата во салата „Градски парк“ во Скопје, но мечот е одложен од технички причини. Не е...

МЗТ СКОПЈЕ  Градски парк е зрел за пензија

МЗТ СКОПЈЕ: „Градски парк“ е зрел за пензија

Basketball | пред 7 дена

Градското кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје кое требаше да се одигра во салата во “Градски парк” е одложено поради неисправниот уред за мерење за времето на напад. Домаќинот има период од...

Одложеното дерби само ја потврди тезата дека Градски парк е зрел за пензија

Одложеното дерби само ја потврди тезата дека „Градски парк“ е зрел за пензија!

Sportmedia | пред 7 дена

„Одложувањето на вечерашниот дерби натпревар помеѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром е само кулминација на рашомонијадата на која бевме сведоци во изминативе денови, а чиј епицентар, за жал, беше во управата...

Техниката закажа Дефинитивно одложенo дербито помеѓу Работнички и МЗТ Скопје

Техниката закажа: Дефинитивно одложенo дербито помеѓу Работнички и МЗТ Скопје!

Спорт 1 | пред 7 дена

Најголемото кошаркарско дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје нема да се одигра вечерва, откако делегатот на средбата, Зоран Николовски, утврди дека не функционираат семафорите шти ги означуваат 24-те секунди...

Одложено дербито помеѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром

Одложено дербито помеѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром

Спорт365 | пред 7 дена

За денеска беше најавено новото градско дерби од четвртото коло во македонската кошаркарска Суперлига… Дуелот требаше да започне од 19:00 часот во „Градски парк“, но според информациите истиот е одложен...

МЗТ по одложеното дерби  Градски парк е сала зрела за пензија

МЗТ по одложеното дерби: „Градски парк“ е сала зрела за пензија!

Гол | пред 7 дена

Актуелниот кошаркарски првак на Македонија , МЗТ Скопје , се огласи со соопштение по одложеното дерби со Работнички , поради проблеми со техничките уреди. Во „Градски парк“ немаше кошарка поради неисправни...

Вечното дерби во Градски парк одложено поради проблем со семафорите

Вечното дерби во „Градски парк“ одложено поради проблем со семафорите

Пост | пред 7 дена

Кошаркарското дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје е одложено, а причина се техничките проблеми со помошните семафори кои не проработеа и покрај обидите на организаторот. Ако претходното соочување на скопските...

Има услов да има пренос од вечното дерби

Има услов, да има пренос од вечното дерби

Basketball | пред 7 дена

Последните информации од престатвниците на МКФ се дека Македонската телевизија понудила термин за одигрување на вечното дерби, во кој што може да се обезбеди пренос на националниот сервис. Дербито беше...

ОФИЦИЈАЛНО Техниката го одложи вечното дерби во Градски парк

ОФИЦИЈАЛНО: Техниката го одложи вечното дерби во „Градски парк“!

Гол | пред 7 дена

„Вечното дерби“ меѓу Работнички и МЗТ Скопје не го дочека својот официјален старт поради проблеми со уредите и истото е презакажано за во текот на утрешниот ден. Уредите кои се за мерење на 14/24 секунди имаа проблем...

Вечното кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ одложено

Вечното кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ одложено?!

Вечер Прес | пред една недела

Постои сериозна можност вечерашната пресметка на најголемите ривали во македонската кошарка, екипите на Работнички и МЗТ Скопје (19 часот) да биде одложена за друг ден поради технички проблем со опремата...

Работнички и МЗТ Скопје нема да играат вечерва

Работнички и МЗТ Скопје нема да играат вечерва?

Република | пред една недела

Постои сериозна можност вечерашната пресметка на најголемите ривали во македонската кошарка, екипите на Работнички и МЗТ Скопје (19 часот) да биде одложена за друг ден поради технички проблем со опремата...

Работнички и МЗТ Скопје нема да играат вечерва

Работнички и МЗТ Скопје нема да играат вечерва?!

Спорт 1 | пред една недела

Постои сериозна можност вечерашната пресметка на најголемите ривали во македонската кошарка, екипите на Работнички и МЗТ Скопје (19 часот) да биде одложена за друг ден поради технички проблем со опремата...

Ново дерби на програмата  нека има кошарка а не инциденти

Ново дерби на програмата – нека има кошарка, а не инциденти

Екипа | пред една недела

Се е подготвено за новата пресметка меѓу Работнички и МЗТ Скопје, што ќе се игра во 19 часот во „Градски парк“ во Скопје во рамките од четвртото суперлигашко коло. Работнички ги доби претходните две прволигашки...

Работнички  МЗТ нема да се игра вечерва

Работнички - МЗТ нема да се игра вечерва !?

Sportmedia | пред една недела

Дербито може да не се одигра поради расипаниот семафор во “Градски Парк” Вечното дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром вечерва може и да не се игра. Причина за тоа е расипаниот семафор во салата...

Неизвесно одигрувањето на дербито Работнички  МЗТ Скопје

Неизвесно одигрувањето на дербито Работнички - МЗТ Скопје ?

Сител | пред една недела

Неизвесно е одигрувањето на дербито на 4.коло од кошаркарската Супер лига меѓу „вечните ривали“ Работнички и МЗТ Скопје. Почетокот е закажан за 19 часот, а натпреварот треба да се игра во салата Градски...

Една слика милион зборови Како изгледаше дерби во Градски парк пред 22 години

Една слика, милион зборови: Како изгледаше дерби во Градски парк пред 22 години…

Basketball | пред една недела

фото: МЗТ Скопје Аеродром Работнички и МЗТ Скопје се пред 140. меѓусебна пресметка во домашната кошарка. Новото дерби се игра во Градски парк, нема којзнае колкаво резултатско значење, но колку и да звучи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност