Миа Крстевска освои злато и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

Миа Крстевска освои злато и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

Слободен печат | пред 6 дена

Младите македонски пливачи Миа Крстевска и Иван Симоновски освоија златни медали на традиционалниот пливачки митинг „11 април“ во Белград. Крстевска победи на трката на 200 метри грбно со време од 2 минути,...

Миа Крстевска освои злато и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

Миа Крстевска освои злато и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

A1on | пред 6 дена

Младите македонски пливачи Миа Крстевска и Иван Симоновски освоија златни медали на традиционалниот пливачки митинг „11 април“ во Белград. Крстевска победи на трката на 200 метри грбно со време од 2 минути,...

Миа Крстевска освои злато и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

Миа Крстевска освои злато и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

+Инфо | пред 6 дена

Младите македонски пливачи Миа Крстевска и Иван Симоновски освоија златни медали на традиционалниот пливачки митинг „11 април“ во Белград. Крстевска победи на трката на 200 метри грбно со време од 2 минути,...

Миа Крстевска освои злато и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

Миа Крстевска освои злато и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

МИА | пред 6 дена

Белград, 16 април (МИА) - Младите македонски пливачи Миа Крстевска и Иван Симоновски освоија златни медали на традиционалниот пливачки митинг „11 април“ во Белград. Крстевска победи на трката на 200 метри...

Крстевска го собори државниот рекорд

Крстевска го собори државниот рекорд

Слободен печат | пред 6 дена

Македонската пливачка Мила Крстевска, на турнирот во Белград го собори државниот рекорд на 200 метри грбно. И претходното најдобро остварување на оваа дисциплина беше во сопственост на Крстевска, која...

Златниот медал за Крстевска и Симоновски

Златниот медал за Крстевска и Симоновски

Вечер Прес | пред 6 дена

Младата пливачка Миа Крстевска го освои првото место на гран-при митингот во Белград, што се одржа изминатиот викенд и постави нов државен рекорд на 200 метри грбно. Таа до златниот медал исплива со време...

Крстевска со македонски рекорд на 200 метри градно

Крстевска со македонски рекорд на 200 метри градно

Top Sport | пред 6 дена

Миа Крстевска, Иван Симоновски и Стефан Цветкоски освоија златни медали на пливачкиот митинг „11 април“ што се одржа викендов во Белград. Крстевска победи на трката на 200 метри градно, Симоновски ја победи...

Злато и нов државен рекорд за Миа Крстевска на 200 метри грбно

Злато и нов државен рекорд за Миа Крстевска на 200 метри грбно

Спорт 1 | пред 6 дена

Младата пливачка Миа Крстевска го освои првото место на гран-при митингот во Белград, што се одржа изминатиот викенд и постави нов државен рекорд на 200 метри грбно. Таа до златниот медал исплива со време...

Миа Крстевска освои злато на митингот во Белград и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

Миа Крстевска освои злато на митингот во Белград и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

МКД | пред 6 дена

Македонската пливачка Миа Крстевска имаше фантастичен настап на силниот Гран-при митинг во Белград, го освои првото место и постави нов државен рекорд во дисциплината 200 метри грбно. Миа Крстевска исплива...

Крстевска и Цветковски со државни рекорди на митингот во Белград

Крстевска и Цветковски со државни рекорди на митингот во Белград

Гол | пред 6 дена

Миа Крстевска и Стефан Цветковски со нови рекорди се враќаат од традиционалниот пливачки митинг „11 април“, кој се одржа во Белград. Крстевска на трката во категоријата 200 метри грбно се закити со златниот...

Миа Крстевска и Стефан Цветковски со нови рекорди на митингот во Белград

Миа Крстевска и Стефан Цветковски со нови рекорди на митингот во Белград

Дерби | пред 7 дена

Традиционалниот пливачки митинг „11 април“ во Белград за помладите македонски пливачи донесе два рекорди. Миа Крстевска на 200 метри грбно исплива со време од 2 минути, 21 секунда и 33 стотинки, со што...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност