Лондон  Русија и Сирија не им дозволуват пристап на експертите на ОПЦВ до Дума

Лондон: Русија и Сирија не им дозволуват пристап на експертите на ОПЦВ до Дума

+Инфо | пред 6 дена

Експертите на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) се уште не стигнале во градот Дума, каде, како што се тврди, бил извршен напад со боеви отровни супстанци, соопшти денеска на Твитер претставникот...

ЕУ  Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

ЕУ: Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

Алфа | пред 6 дена

Европската унија денеска ги повика Русија и Иран да го искористат влијанието врз сириското раководство за да се спречи натамошно користење на хемиско оружје од страна на Дамаск. Европската унија денеска...

ЕУ  Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

ЕУ: Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

Независен | пред 6 дена

Европската унија денеска ги повика Русија и Иран да го искористат влијанието врз сириското раководство за да се спречи натамошно користење на хемиско оружје од страна на Дамаск. - ЕУ ги повика сите држави,...

ЕУ  Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

ЕУ: Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

Алфа | пред 6 дена

Европската унија денеска ги повика Русија и Иран да го искористат влијанието врз сириското раководство за да се спречи натамошно користење на хемиско оружје од страна на Дамаск. Европската унија денеска...

Лондон  Русија и Сирија не им дозволуват пристап на експертите на ОПЦВ до Дума

Лондон: Русија и Сирија не им дозволуват пристап на експертите на ОПЦВ до Дума

МИА | пред 6 дена

Хаг, 16 април 2018 (МИА) - Експертите на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) се уште не стигнале во градот Дума, каде, како што се тврди, бил извршен напад со боеви отровни супстанци, соопшти...

ЕУ  Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

ЕУ: Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

МИА | пред 6 дена

Хаг, 16 април 2018 (МИА) - Европската унија денеска ги повика Русија и Иран да го искористат влијанието врз сириското раководство за да се спречи натамошно користење на хемиско оружје од страна на Дамаск....

ЕУ  Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

ЕУ: Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

Орбис | пред 6 дена

Европската унија денеска ги повика Русија и Иран да го искористат влијанието врз сириското раководство за да се спречи натамошно користење на хемиско оружје од страна на Дамаск. – ЕУ ги повика сите држави,...

Итен состанок на ОПЦВ

Итен состанок на ОПЦВ

Вечер Прес | пред 6 дена

Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори за АФП. Изворот информирал дека состанокот...

ОПЦВ свика итен состанок зад затворени врати

ОПЦВ свика итен состанок зад затворени врати

Слободен печат | пред 6 дена

Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори за АФП. Изворот информирал дека состанокот...

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Прес 24 | пред 6 дена

Официјална Москва денеска соопшти  дека нема да се меша во работата на мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), чии иследници во Сирија треба да истражат дали имало напад со хемиско...

Итен состанок на Организацијата за забрана на хемиско оружје

Итен состанок на Организацијата за забрана на хемиско оружје

+Инфо | пред 6 дена

Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори за АФП. Организацијата за забрана на хемиско...

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Алсат-М | пред 6 дена

Официјална Москва денеска соопшти  дека нема да се меша во работата на мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), чии иследници во Сирија треба да истражат дали имало напад со хемиско...

Итен состанок на ОПЦВ

Итен состанок на ОПЦВ

Сител | пред 6 дена

Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори за АФП. Изворот информирал дека состанокот...

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Сител | пред 6 дена

Официјална Москва денеска соопшти  дека нема да се меша во работата на мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), чии иследници во Сирија треба да истражат дали имало напад со хемиско...

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

МИА | пред 6 дена

Хаг, 16 април 2018 (МИА) - Официјална Москва денеска соопшти  дека нема да се меша во работата на мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), чии иследници во Сирија треба да истражат...

Итен состанок на ОПЦВ

Итен состанок на ОПЦВ

МИА | пред 6 дена

Хаг, 16 април 2018 (МИА) -  Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори за АФП. Изворот...

Итен состанок на Организацијата за забрана на хемиско оружје

Итен состанок на Организацијата за забрана на хемиско оружје

Рипост | пред 6 дена

Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори за АФП. Изворот информирал дека состанокот...

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Пост | пред 6 дена

Официјална Москва денеска соопшти  дека нема да се меша во работата на мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), чии иследници во Сирија треба да истражат дали имало напад со хемиско...

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Орбис | пред 6 дена

Официјална Москва денеска соопшти  дека нема да се меша во работата на мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), чии иследници во Сирија треба да истражат дали имало напад со хемиско...

Мисијата на ОПЦВ стигна во Дамаск

Мисијата на ОПЦВ стигна во Дамаск

МКД | пред една недела

Мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) пристигна денеска во Сирија, каде што веднаш ќе ја почне истрагата за наводниот хемиски напад во сирискиот град Дума. „Истражувачката мисија...

 Нека дојдат  ќе ги прошетаме   Два тима инспектори за оружје пристигнаа во Дамаск

„Нека дојдат, ќе ги прошетаме“: Два тима инспектори за оружје пристигнаа во Дамаск

Република | пред една недела

Инспектори за оружје од Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) пристигнаа во Дамаск, пренесува Еј-би-си. Со дозвола тимот ќе биде распореден на место каде што наводно се убиени повеќе десетици...

Сирија  Ќе обезбедиме истрага за хемискиот напад

Сирија: Ќе обезбедиме истрага за хемискиот напад

Кумановски муабети | пред една недела

loading... Амбасадорот на Сирија во Обединетите нации, Башар Џафари изјави дека Дамаск ќе овозможи посета на меѓународните инспектори за хемиското оружје кога и да посакаат во градот во кој наводно минатата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност