Државата удара по кладилниците

Државата удара по кладилниците

Инфо Центар | пред 6 дена

Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) се незадоволни од воведувањето на дополнителен минимален паушал на постоечките 23%, со што практично посебните давачки на спортските обложувалници кон државата...

Се менува законот  Доаѓа крајот на спортските обложувалници во Македонија

Се менува законот: Доаѓа крајот на спортските обложувалници во Македонија?

Скопје Инфо | пред 6 дена

Со измени на Законот се предвидуваат нови давачки за спортските обложувалници кој за еснафот се порака дека Владата сака да му стави крај на обложувачкиот бизнис во Македонија. Државата планира со новиот...

Oбложувалниците се против најавените нови давачки и се плашат дека ќе мора да стават клуч на врата

Oбложувалниците се против најавените нови давачки и се плашат дека ќе мора да стават клуч на врата

МКД | пред 6 дена

Новите месечни давачки, најавите за зголемување на цената на чинење на лиценците и банкарските гаранции ги кренаа на нозе сопствениците на обложувалниците кои преку отворено писмо до јавноста упатуваат...

Доаѓа ли крајот на спортските обложувалници во Македонија

Доаѓа ли крајот на спортските обложувалници во Македонија?

Спорт М | пред 6 дена

Со измени на Законот се предвидуваат нови давачки за спортските обложувалници кој за еснафот се порака дека Владата сака да му стави крај на обложувачкиот бизнис во Македонија. Државата планира со новиот...

Се менува законот  Доаѓа крајот на спортските обложувалници во Македонија

Се менува законот: Доаѓа крајот на спортските обложувалници во Македонија?

Прес 24 | пред 6 дена

Со измени на Законот се предвидуваат нови давачки за спортските обложувалници кој за еснафот се порака дека Владата сака да му стави крај на обложувачкиот бизнис во Македонија Државата планира со новиот...

Доаѓа ли крајот на спортските обложувалници во Македонија

Доаѓа ли крајот на спортските обложувалници во Македонија?

Сител | пред 6 дена

Со измени на Законот се предвидуваат нови давачки за спортските обложувалници кој за еснафот се порака дека Владата сака да му стави крај на обложувачкиот бизнис во Македонија. Државата планира со новиот...

Се менува законот  Им доаѓа крајот на спортските обложувалници во Македонија

Се менува законот: Им доаѓа крајот на спортските обложувалници во Македонија?

Република | пред 6 дена

Со измени на Законот се предвидуваат нови давачки за спортските обложувалници кои за еснафот се порака дека Владата сака да му стави крај на обложувачкиот бизнис во Македонија. Државата планира со новиот...

НОВИ АПСУРДИ Решила ли Владата да им стави клуч на спортските обложувалници

НОВИ АПСУРДИ Решила ли Владата да им стави клуч на спортските обложувалници?

+Инфо | пред 6 дена

Откако претходно се соочија со најави за зголемување на постоечките лиценци и банкови гаранции и со нови нелогични ограничувања, во почетокот на април обложувалниците се соочија со најава на сосема нови...

ВЛАДАТА СО НОВИ ДАВАЧКИ ЗА ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ  Државата ќе им го расипува бизнисот на обложувалниците

ВЛАДАТА СО НОВИ ДАВАЧКИ ЗА ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ: Државата ќе им го расипува бизнисот на обложувалниците

Infomax | пред 6 дена

Со измени на Законот се предвидуваат нови давачки за спортските обложувалници кои за еснафот се порака дека Владата сака да му стави крај на обложувачкиот бизнис во Македонија. Државата планира со новиот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност