Винариите бараат поддршка од државата за успешен извоз

Винариите бараат поддршка од државата за успешен извоз

МТВ 1 | пред 6 дена

Доколку сакаме да се зголеми извозот на флаширано вино, потребна е поголема поддршка на државата, со што би се олесниле пласманот и освојувањето нови пазари, велат домашните винарници. Учеството на флашираното...

Николовски оствари состанок со винарските визби со цел да се испланира откупот на грозје

Николовски оствари состанок со винарските визби со цел да се испланира откупот на грозје

Вечер | пред 6 дена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), Љупчо Николовски, заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски, денеска...

Николовски оствари состанок со винарските визби со цел да се испланира откупот на грозје

Николовски оствари состанок со винарските визби со цел да се испланира откупот на грозје

Макфакс | пред 6 дена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), Љупчо Николовски, заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски, денеска...

Николовски  Градиме цврсто договорно производство  сигурен пласман  повисока откупна цена и поконкурентни производи

Николовски: Градиме цврсто договорно производство, сигурен пласман, повисока откупна цена и поконкурентни производи

Бриф | пред 6 дена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски, денеска одржаа...

Николовски оствари состанок со винарските визби со цел да се испланира откупот на грозје

Николовски оствари состанок со винарските визби со цел да се испланира откупот на грозје

Весник | пред 6 дена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), Љупчо Николовски, заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски, денеска...

Николовски оствари состанок со винарските визби со цел да се испланира откупот на грозје

Николовски оствари состанок со винарските визби со цел да се испланира откупот на грозје

Денар | пред 6 дена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), Љупчо Николовски, заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски, денеска...

Винарите бараат поддршка од државата за успешен извоз

Винарите бараат поддршка од државата за успешен извоз

A1on | пред 6 дена

Македонските винари се соочуваат со голема конкуренција на странските пазари. Бараат поддршка од државата за успешен пласман, кој, велат, ќе им овозможи навреме да ги исплатат лозарите. Тие, денеска, на...

За успешен извоз винарите бараат поддршка од државата

За успешен извоз винарите бараат поддршка од државата

Вечер Прес | пред 6 дена

Македонските винари се соочуваат со голема конкуренција на странските пазари. Тие бараат поддршка од државата за успешен пласман, кој ќе им овозможи навреме да ги исплатат лозарите. министерот земјоделство,...

Винарите бараат државна поддршка за успешен извоз

Винарите бараат државна поддршка за успешен извоз

+Инфо | пред 6 дена

Министерот Николовски напомена дека денешната средба што се случува минимум три месеци пред бербата на грозјето, е токму во оваа насока - да се слушнат барањата, предлозите и сугестиите на винарите но,...

Винарите бараат поддршка од државата за успешен извоз

Винарите бараат поддршка од државата за успешен извоз

Канал 5 | пред 6 дена

Бараат поддршка од државата за успешен пласман, кој, велат, ќе им овозможи навреме да ги исплатат лозарите. Тие, денеска, на работен состанок во Градско со министерот земјоделство, шумарство и водостопанство,...

Винарите бараат поддршка од државата за успешен извоз

Винарите бараат поддршка од државата за успешен извоз

Сител | пред 6 дена

Македонските винари се соочуваат со голема конкуренција на странските пазари. Бараат поддршка од државата за успешен пласман, кој, велат, ќе им овозможи навреме да ги исплатат лозарите. Тие, денеска, на...

Винарите бараат поддршка од државата за успешен извоз

Винарите бараат поддршка од државата за успешен извоз

МИА | пред 6 дена

Градско, 16 април 2018 (МИА) - Македонските винари се соочуваат со голема конкуренција на странските пазари. Бараат поддршка од државата за успешен пласман, кој, велат, ќе им овозможи навреме да ги исплатат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност