Јанакиев од МВР го бранел Села не ги видел тепачите

Јанакиев од МВР го бранел Села, не ги видел тепачите

Р.С. Европа | пред 6 дена

На денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села се сослушуваа сведоци. Рочиштето заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната расправа за овој случај...

Алими Толпата бараше албанска крв

Алими: Толпата бараше албанска крв

Телма | пред 6 дена

Алими: Толпата бараше албанска крв Пратеникот Мухамед Зекири и собранискиот обезбедувач, Абдулфета Алими препознаа дел од обвинетите на денешното судење за нападот на Села. Алими кој е и обвинет во предметот...

Сослушани тројца сведоци за нападот врз пратеникот Зијадин Села

Сослушани тројца сведоци за нападот врз пратеникот Зијадин Села

МТВ 1 | пред 6 дена

Повеќе од два часа, сокриен во кабината за превод сместена на галеријата од собранискиот прес центар, пратеникот Мухамед Зекири гледал како луѓе од толпата фрлаат предмети кон неговите колеги и ги навредуваат....

Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

Локално | пред 6 дена

Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната расправа за овој случај ќе продолжи...

Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

Бриф | пред 6 дена

Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната расправа за овој случај ќе продолжи...

Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

Слободен печат | пред 6 дена

Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев вработен во МРВ, како обезбедување во Собранието. На сведочењето, Јанакиев...

Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

Нова Македонија | пред 6 дена

Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната расправа за овој случај ќе продолжи...

Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

Кајгана | пред 6 дена

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната...

БЕВ СКОНЦЕНТИРАН НА СЕЛА НЕ ГИ ВИДОВ ТЕПАЧИТЕ ВЕЛИ СВЕДОКОТ ЈАНАКИЕВ ОД МВР

БЕВ СКОНЦЕНТИРАН НА СЕЛА, НЕ ГИ ВИДОВ ТЕПАЧИТЕ, ВЕЛИ СВЕДОКОТ ЈАНАКИЕВ ОД МВР

Сакам Да Кажам | пред 6 дена

Пратеникот Зијадин Села го удирале и газеле по телото и главата голем број лица од толпата, сведочеше денес во Основниот суд Скопје 1 Игор Јанакиев, вработен во МВР во Одделот за обезбедување на личности,...

Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

Независен | пред 6 дена

Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната расправа за овој случај ќе продолжи...

Нови сведочења за обидот за убиство на Села

Нови сведочења за обидот за убиство на Села

Сител | пред 6 дена

Embedded video for Нови сведочења за обидот за убиство на Села Случувањата во собранието од 27 април ги следев преку стаклото од кабината за превод во галеријата на прес центарот, вака пратеникот Мухамед...

Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

Прес 24 | пред 6 дена

Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната расправа за овој случај ќе продолжи...

Мухамед Зеќири Додека бев во кабината слушнав како толпата ме бара и мене

Мухамед Зеќири: Додека бев во кабината слушнав како толпата ме бара и мене

Фактор | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири сведочеше на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села на 27 април лани и го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. Зеќири...

Зеќири Напаѓачите ме бараа и мене но не успеаја да ме пронајдат

Зеќири: Напаѓачите ме бараа и мене, но не успеаја да ме пронајдат

Нова Македонија | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека...

Сведок од обезбедувањето Напаѓачите го газеа Села по главата

Сведок од обезбедувањето: Напаѓачите го газеа Села по главата

+Инфо | пред 6 дена

Игор Анакиев, вработен во одделот за обезбедување на ВИП личности, го започна сведочењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села , лидерот на Алијансата на Албанците. – Дента се наоѓав и пред...

Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

Либертас | пред 6 дена

Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната расправа за овој случај ќе продолжи...

Зекири Секој има своја теорија јас видов како го вадеа Села

Зекири: Секој има своја теорија, јас видов како го вадеа Села

A1on | пред 6 дена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев бил присутен во моментот кога напаѓачите го одвоиле пратеникот Зијадин Села од групата пратеници кои на 27 април беа во прес-салата, рече пратеникот од СДСМ Мухамед...

Зекири Секој има своја теорија јас видов како го вадеа Села

Зекири: Секој има своја теорија, јас видов како го вадеа Села

Точка | пред 6 дена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев бил присутен во моментот кога напаѓачите го одвоиле пратеникот Зијадин Села од групата пратеници кои на 27 април беа во прес-салата, рече пратеникот од СДСМ Мухамед...

Зеќири Напаѓачите ме бараа и мене но не успеаа да ме пронајдат

Зеќири: Напаѓачите ме бараа и мене, но не успеаа да ме пронајдат

Нова Македонија | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека...

Зеќири препозна двајца од обвинетите

Зеќири препозна двајца од обвинетите

МТВ 1 | пред 6 дена

Продолжи сослушувањето сведоци за физичкиот напад врз пратеникот Зијадин Села на 27-ми април, лани во Собранието. На рочиштето се појавија тројца сведоци, меѓу кои и пратеникот на СДСМ, Мухамед Зеќири....

Зекири Секој има своја теорија јас видов како го вадеа Села

Зекири: Секој има своја теорија, јас видов како го вадеа Села

Макфакс | пред 6 дена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев бил присутен во моментот кога напаѓачите го одвоиле пратеникот Зијадин Села од групата пратеници кои на 27 април беа во прес-салата, рече пратеникот од СДСМ Мухамед...

Зекири во судница препозна двајца напаѓачи на Села кои барале албанска крв

Зекири во судница препозна двајца напаѓачи на Села, кои барале „албанска крв“

Локално | пред 6 дена

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири, во сведочењето во Основен суд Скопје 1 за обидот за убиство на Зијадин Села што се случи на 27 април минатата година во Собранието, рече дека во обвинетите препознал...

Сведок од 27 април Насилници го газеа Села врз глава

Сведок од 27 април: Насилници го газеа Села врз глава

Фокус | пред 6 дена

По сведочењето на пратеникот Мухамед Зеќири и собранискиот обезбедувач Абдулфетах Аљими, во моментот на судењето за обидот за убиство на Зијадин Села сведоци Игор Јанакиев, вработен во МВР во Одделот за...

Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

МИА | пред 6 дена

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната...

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес центарот

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес-центарот

Канал 5 | пред 6 дена

На сослушувањето, Зеќири посочи дека Села бил удрен со тврд предмет, но оти не можел да види кој го фрлил. Според Зеќири, обвинетиот Јаневски, кој тој ден носел црн елек и очила, го повлекол Села за рака...

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес центарот

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес-центарот

Независен | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека...

Зекири препозна две лица што го извадиле Села од прес салата

Зекири препозна две лица што го извадиле Села од прес-салата

Точка | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зекири посочи кон обвинетиот Александар Јаневски за кого тврди дека прв се обидел да го извади Села од прес-салата пред да биде претепан во Собранието. Тој посочи и кон обинетиот Сашо...

Сведокот Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Сведокот Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

еМАГАЗИН | пред 6 дена

Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната расправа за овој случај ќе продолжи...

Зеќири препозна две лица кои го извадиле Села од прес салата

Зеќири препозна две лица кои го извадиле Села од прес-салата

Прес 24 | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во моментот сведочи во Кривичниот суд на судењето за обидот за убиство на Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Парламентот, пишува Фокус. -Кога толпата влезе...

Аљими препозна двајца напаѓачи тврди дека му помагал на Села

Аљими препозна двајца напаѓачи, тврди дека му помагал на Села

Алсат-М | пред 6 дена

Сведокот Абдулфетах Аљими на денешното рочиште препозна двајца од обвинетите за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Македонија на 27 април минатата година. Аљими кој беше донесен во судница...

Зекири препозна две лица кои го извадиле Села од прес салата

Зекири препозна две лица кои го извадиле Села од прес-салата

A1on | пред 6 дена

Пратеникот, Мухамед Зекири, посочи кон обвинетиот Александар Јаневски, за кого тврди дека прв се обидел да го извади Села од прес-салата, пред да биде претепан во Собранието. Тој посочи и кон обинетиот...

ЗЕКИРИ ПОСОЧИ ДВАЈЦА ОД ОБВИНЕТИТЕ ДЕКА ГО ИЗНЕЛЕ СЕЛА ОД СОБРАНИСКИОТ ПРЕС ЦЕНТАР

ЗЕКИРИ ПОСОЧИ ДВАЈЦА ОД ОБВИНЕТИТЕ ДЕКА ГО ИЗНЕЛЕ СЕЛА ОД СОБРАНИСКИОТ ПРЕС-ЦЕНТАР

Сакам Да Кажам | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зекири го посочи обвинетиот Александар Јаневски како лице кое го изнело Зијадин Села од прес-центарот на судењето за обид за убиство на лидерот на Алијансата за Албанците на 27 април...

Зекири препозна две лица кои го извадиле Села од прес салата

Зекири препозна две лица кои го извадиле Села од прес-салата

Макфакс | пред 6 дена

Пратеникот, Мухамед Зекири, посочи кон обвинетиот Александар Јаневски, за кого тврди дека прв се обидел да го извади Села од прес-салата, пред да биде претепан во Собранието. Тој посочи и кон обинетиот...

Зеќири Напаѓачите ме бараа и мене извикувајќи го моето име

Зеќири: Напаѓачите ме бараа и мене извикувајќи го моето име

Фокус | пред 6 дена

Мухамед Зеќири, кој денеска сведочи на судењето за обидот за убиство на пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села на прашање на одбраната рече дека освен Села и другите пратеници биле цел на...

Јанакиев Го маваа Села по телото и главата се обидов да го заштитам

Јанакиев: Го маваа Села по телото и главата, се обидов да го заштитам

Пост | пред 6 дена

Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села на кое се сослушуваа сведоци заврши со сведочењето на Игор Јанакиев како сведок на обвинителството. Главната расправа за овој случај ќе продолжи...

Зекири препозна две лица кои го извадиле Села од прес салата

Зекири препозна две лица кои го извадиле Села од прес-салата

Прес 24 | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во моментот сведочи во Кривичниот суд на судењето за обидот за убиство на Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Парламентот, пишува Фокус. -Кога толпата влезе...

Страшното сведоштво на Аљими Се плашев Села да не ми умре на раце

Страшното сведоштво на Аљими: Се плашев Села да не ми умре на раце

Фактор | пред 6 дена

Абдулфетах Aљими, вработен во собраниското обезбедување кој успеа на 27-ми април да го спаси пратеникот Зијадин Села од разгневената толпа во Собрание, денеска во судницата раскажа што се случувало, пишува...

Зеќири препозна напаѓачи на Села видел кој прв го нападнал

Зеќири препозна напаѓачи на Села, видел кој прв го нападнал

Слободен печат | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири денеска сведочи за обидот за убиство на Зијадин Села за време на крвавиот четврток во Собранието. Тој опиша како се случувал целиот настан. Посочувајќи на обвинетиот Александар...

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес центарот

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес-центарот

Сител | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека...

Аљими препозна двајца напаѓачи тврди дека му помагал на Села

Аљими препозна двајца напаѓачи, тврди дека му помагал на Села

Канал 5 | пред 6 дена

Аљими кој беше донесен во судница од притвор како сведок на обвинителството, ги идентификува Александар Јаневски - Тошта и Кире Георгиевски. Аљими кој бил дел од обезбедувањето на Собранието на 27 април...

Зеќири Лице со црн елек и наочари го повлече Села а му помагаа уште двајца

Зеќири: Лице со црн елек и наочари го повлече Села, а му помагаа уште двајца

+Инфо | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири сведочи на рочиштето за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април 2017 година во Собранието. -Јас со дел од пратениците бевме горе го галеријата на прес салата. До еден период...

Аљими препозна двајца напаѓачи тврди дека му помагал на Села

Аљими препозна двајца напаѓачи, тврди дека му помагал на Села

Локално | пред 6 дена

Сведокот Абдулфетах Аљими на денешното рочиште препозна двајца од обвинетите за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Македонија на 27 април минатата година. Аљими кој беше донесен во судница...

Мухамед Зекири Го извлекоа Села од толпата а потоа не видовме што се случи со него

Мухамед Зекири: Го извлекоа Села од толпата, а потоа не видовме што се случи со него

Радар | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири  сведочеше во Кривичниот суд на судењето за обидот за убиство на Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Парламентот пренесува Фокус -Кога толпата влезе во прес...

Сведочење на полицаецот Аљими Го маскиравме Села како полицаец и го изнесовме од Собранието

Сведочење на полицаецот Аљими: Го маскиравме Села како полицаец и го изнесовме од Собранието

Весник | пред 6 дена

Собранискиот обезбедувач, Абдулфетах Аљими, денеска сведочеше во скопскиот Кривичен суд за обидод за убиство на лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села, кој се случи за време на протестите на 27...

Аљими препозна двајца напаѓачи тврди дека му помагал на Села

Аљими препозна двајца напаѓачи, тврди дека му помагал на Села

Нова Македонија | пред 6 дена

Сведокот Абдулфетах Аљими на денешното рочиште препозна двајца од обвинетите за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Македонија на 27 април минатата година. Аљими кој беше донесен во судница...

Зеќири препозна двајца од обвинетите кои го изнеле Села од салата

Зеќири препозна двајца од обвинетите кои го изнеле Села од салата

Нова ТВ | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека...

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес центарот

Зеќири препозна двајца од обвинетите дека го изнеле Села од прес-центарот

МИА | пред 6 дена

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето,...

Аљими Го маскиравме Села како полицаец и го изнесовме од Собранието

Аљими: Го маскиравме Села како полицаец и го изнесовме од Собранието

A1on | пред 6 дена

Заедно со Владимир Стојков и колешката Милунка, од Клубот на пратениците, Зијадин Села го однесовме во бифето каде што му беше дадена прва помош, сведочеше Абдулфетах Аљими во случајот за обид за убиство...

Мухамед Зеќири препозна двајца од обвинетите кои го извлекле Села од останатите пратеници

Мухамед Зеќири препозна двајца од обвинетите кои го извлекле Села од останатите пратеници

Фокус | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во моментот сведочи во Кривичниот суд на судењето за обидот за убиство на Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Парламентот. -Кога толпата влезе во прес центарот,...

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ НИ ПОМОГНА ДА ГО ИЗВЛЕЧЕМЕ СЕЛА СВЕДОЧЕШЕ ЧЛЕНОТ НА СОБРАНИСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ АЉИФИ

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ НИ ПОМОГНА ДА ГО ИЗВЛЕЧЕМЕ СЕЛА, СВЕДОЧЕШЕ ЧЛЕНОТ НА СОБРАНИСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ АЉИФИ

Сакам Да Кажам | пред 6 дена

Толпата која влезе во прес-центарот во Собранието бараше шиптарска крв, а имињата на Зоран Заев, Зијадин Села и на Талат Џафери ги слушав дека треба да се нападнат, сведочеше Абдулфетах Аљими, член на...

Алими Толпата бараше шиптарска крв и ги извикуваше имињата на Заев Џафери и Села

Алими: Толпата бараше шиптарска крв и ги извикуваше имињата на Заев, Џафери и Села

МКД | пред 6 дена

Абдулфетах Алими, од собраниското обезбедување кој е обвинет во групата за 27 април, денес од притвор од Истражниот затвор во Шутка беше спроведен како сведок во судскиот процес за убиството во обид на...

Аљими Го маскиравме Села како полицаец и го изнесовме од Собранието

Аљими: Го маскиравме Села како полицаец и го изнесовме од Собранието

Макфакс | пред 6 дена

Заедно со Владимир Стојков и колешката Милунка, од Клубот на пратеници, Зијадин Села го однесовме во бифето каде му беше дадена прва помош, сведочеше Абдулфетах Аљими во случајот за обид за убиство на...

Случај Села  исказ дава Мухамед Зеќири Ацо Тошта го извлече Села од топлата

Случај „Села“, исказ дава Мухамед Зеќири: Ацо Тошта го извлече Села од топлата

ТВ 21 | пред 6 дена

Во случајот за обид за убиство на Зијадин Села, на прашањата на обвинителот Дарко Јакимовски, одговори пратеникот Мухамед Зеќири. Во неговиот исказ за настаните од 27 април во Собранието на РМ, Зеќири...

Аљими Го маскиравме Села како полицаец и го изнесовме од Собранието

Аљими: Го маскиравме Села како полицаец и го изнесовме од Собранието

Прес 24 | пред 6 дена

Абдулфетах Aљими, вработен во собраниското обезбедување кој успеа на 27-ми април да го спаси пратеникот Зијадин Села од разгневената толпа во Собрание, денеска во судницата раскажа што се случувало, пишува...

Аљими препозна двајца напаѓачи тврди дека му помагал на Села

Аљими препозна двајца напаѓачи, тврди дека му помагал на Села

Сител | пред 6 дена

Сведокот Абдулфетах Аљими на денешното рочиште препозна двајца од обвинетите за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Македонија на 27 април минатата година. Аљими кој беше донесен во судница...

Спасувачот на Села  На 27 април во Собранието се бараше шиптарска крв

Спасувачот на Села: „На 27 април во Собранието се бараше шиптарска крв“

A1on | пред 6 дена

Абдулфетах Аљими кој за настаните од 27 април во Собранието е обинет, а истовремено и сведок за нападот на пратеникот Зијадин Села го препознава Александар Јаневски кој според сведокот играл топло-ладно...

Мухамед Зекири ќе сведочи за нападот врз Села

Мухамед Зекири ќе сведочи за нападот врз Села

Нова Македонија | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Спасувачот на Села  На 27 април во Собранието се бараше шиптарска крв

Спасувачот на Села: „На 27 април во Собранието се бараше шиптарска крв“

Точка | пред 6 дена

Абдулфетах Аљими, кој е обвинет за настаните од 27 април во Собранието, а истовремено е и сведок за нападот на пратеникот Зијадин Села, го препозна Александар Јаневски, кој, според сведокот, играл топло-ладно...

Полицаецот препозна двајца обвинети во судницата На 27 април бев нападнат затоа што сум Албанец

Полицаецот препозна двајца обвинети во судницата: На 27 април бев нападнат затоа што сум Албанец

Прес 24 | пред 6 дена

Абдулфетах Аљими кој за настаните од 27 април во Собранието е обвинет, а истовремено и сведок за нападот на пратеникот Зијадин Села го препознава Александар Јаневски кој според сведокот играл топло-ладно...

Мухамед Зеќири препозна двајца кои го извлекле Села од останатите пратеници

Мухамед Зеќири препозна двајца кои го извлекле Села од останатите пратеници

Либертас | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во моментот сведочи во Кривичниот суд на судењето за обидот за убиство на Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Парламентот. -Кога толпата влезе во прес центарот,...

Спасувачот на Села  На 27 април во Собранието се бараше шиптарска крв

Спасувачот на Села: „На 27 април во Собранието се бараше шиптарска крв“

Макфакс | пред 6 дена

Абдулфетах Аљими кој за настаните од 27 април во Собранието е обинет, а истовремено и сведок за нападот на пратеникот Зијадин Села го препознава Александар Јаневски кој според сведокот играл топло-ладно...

Аљими Се плашев Села да не ми умре на раце

Аљими: Се плашев Села да не ми умре на раце

Фокус | пред 6 дена

Абдулфетах Aљими, вработен во собраниското обезбедување кој успеа на 27-ми април да го спаси пратеникот Зијадин Села од разгневената толпа во Собрание, денеска во судницата раскажа што се случувало. -Вработена...

ЗЕЌИРИ Од колешка новинарка добив порака дали е точно дека Села е мртов

ЗЕЌИРИ: Од колешка новинарка добив порака дали е точно дека Села е мртов?

Рипост | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека...

Продолжи судењето за нападот врз Села ќе сведочи и Мухамед Зекири

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

Алсат-М | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Полицаецот препозна двајца обвинети во судницата На 27 април бев нападнат зошто сум Албанец

Полицаецот препозна двајца обвинети во судницата: На 27 април бев нападнат зошто сум Албанец

Прес 24 | пред 6 дена

Абдулфетах Аљими кој за настаните од 27 април во Собранието е обвинет, а истовремено и сведок за нападот на пратеникот Зијадин Села го препознава Александар Јаневски кој според сведокот играл топло-ладно...

На Зеќири му се јавиле да го прашат дали Села е мртов

На Зеќири му се јавиле да го прашат дали Села е мртов

еМАГАЗИН | пред 6 дена

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири посочи дека...

Полицаец сведок препозна двајца обвинети за нападот на Села вели барале шиптарска крв

Полицаец-сведок препозна двајца обвинети за нападот на Села, вели барале шиптарска крв

Слободен печат | пред 6 дена

Собранискиот обезбедувач Абдулфетах Аљими, кој на 27 април го спаси Зијадин Села од нападот, сведочеше во Кривичниот суд. Иако во прв момент беше претставен како спасител, потоа доби обвинение за друг...

Сведочење на Алими Насилниците бараа крв од Села Џафери и Заев

Сведочење на Алими: Насилниците бараа крв од Села, Џафери и Заев

Нова ТВ | пред 6 дена

Абдулфетах Алими денеска даваше исказ на рочиштето за случајот во кој се обвинети 10 лица за обид за убиство на Зијадин Села во настаните од 27 април. -Во салата во која се одржуваше прес-конференцијата...

Продолжи судењето за нападот врз Села ќе сведочи и Мухамед Зекири

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

Канал 5 | пред 6 дена

Пред судот денеска искази треба да дадат и сведоците Мухамед Зекири и Игор Јанакиев. На претходното рочиште, што траеше шест часа, беа сослушани тројца сведоци, претседателот на Собранието на РМ Талат...

Мухамед Зекири ќе сведочи за нападот врз Села

Мухамед Зекири ќе сведочи за нападот врз Села

Нетпрес | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Полицаецот препозна двајца обвинети во судницата и рече дека демонстрантите го нападнале и него затоа што е Албанец

Полицаецот препозна двајца обвинети во судницата и рече дека демонстрантите го нападнале и него затоа што е Албанец

Фокус | пред 6 дена

Еден од напаѓачите играше топло ладно, во еден момент ја смируваше толпата, а од друга страна беше свртен кон Села, рече сведокот Абдулфетах Аљими, на денешното рочиште во Кривичниот суд, за обидот за...

Полицаецот препозна двајца обвинети во судницата и рече дека демонстрантите го нападнале затоа што е Албанец

Полицаецот препозна двајца обвинети во судницата и рече дека демонстрантите го нападнале затоа што е Албанец

Фокус | пред 6 дена

Еден од напаѓачите играше топло ладно, во еден момент ја смируваше толпата, а од друга страна беше свртен кон Села, рече сведокот Абдулфетах Аљими, на денешното рочиште во Кривичниот суд, за обидот за...

Аљими препозна двајца напаѓачи тврди дека му помагал на Села

Аљими препозна двајца напаѓачи, тврди дека му помагал на Села

МИА | пред 6 дена

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Сведокот Абдулфетах Аљими на денешното рочиште препозна двајца од обвинетите за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Македонија на 27 април минатата година....

Сведочење за нападот над Села Маскиран како полицаец го изнесовме од Собрание прашуваше Каде ме носите

Сведочење за нападот над Села: Маскиран како полицаец го изнесовме од Собрание, прашуваше „Каде ме носите?”

Република | пред 6 дена

Заедно со Владимир Стојков и колешката Милунка, од Клубот на пратеници, Зијадин Села го однесовме во бифето каде му беше дадена прва помош, сведочеше Абдулфетах Аљими во случајот за обид за убиство на...

Продолжи судењето за нападот врз Села ќе сведочи и Мухамед Зекири

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

Прес 24 | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Продолжи судењето за нападот врз Села ќе сведочи и Мухамед Зекири

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

Локално | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Се бараше шиптарска крв рече полицаецот кој го спаси Села за насилството во Собрание

Се бараше шиптарска крв, рече полицаецот кој го спаси Села за насилството во Собрание

Фокус | пред 6 дена

Абдулфетах Алјими, собранискиот обезбедувач, кој на 27 април беше претставен како спасувач на Зијадин Села при нападот во Парламентот, но потоа беше обвинет во вториот предмет за крвавиот цетврток, денеска...

Зекири денеска ќе сведочи за нападот врз Села

Зекири денеска ќе сведочи за нападот врз Села

Слободен печат | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Полицаецот кој го спаси Села го препозна во судница Александар Јаневски Тоста

Полицаецот кој го спаси Села го препозна во судница Александар Јаневски Тоста

Фокус | пред 6 дена

Абдулфетах Алјими, собранискиот обезбедувач, кој на 27 април беше претставен како спасувач на Зијадин Села при нападот во Парламентот, но потоа беше обвинет во вториот предмет за крвавиот цетврток, денеска...

Продолжи судењето за нападот врз Села ќе сведочи и Мухамед Зекири

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

Независен | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Продолжи судењето за нападот врз Села ќе сведочи и Мухамед Зекири

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

Курир | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Полицаецот препозна двајца обвинети во судницата Викаа дека бараат шиптарска крв

Полицаецот препозна двајца обвинети во судницата: Викаа дека бараат„шиптарска крв“

Либертас | пред 6 дена

Еден од напаѓачите играше топло ладно, во еден момент ја смируваше толпата, а од друга страна беше свртен кон Села, рече сведокот Абдулфетах Аљими, на денешното рочиште во Кривичниот суд, за обидот за...

Продолжува судењето за нападот врз Села ќе сведочи пратеникот Зекири

Продолжува судењето за нападот врз Села, ќе сведочи пратеникот Зекири

МТВ 1 | пред 6 дена

Продолжува судењето на обвинетите за физичкиот напад врз пратеникот Зијадин Села на 27-ми април, лани во Собранието. На претходното рочиште сведочеа претседателот на собранието Џафери, министерот за информатичко...

Пратеникот Зекири ќе сведочи за обидот за убиство на Села

Пратеникот Зекири ќе сведочи за обидот за убиство на Села

Точка | пред 6 дена

Во Кривичниот суд продолжува судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, за време на упадот во Собранието на 27-ми април минатата година. На денешното рочиште судот ќе сослушува...

Случај Села  исказ дава Мухамед Зеќири Ацо Тошта го извлече Села од топлата

Случај „Села“, исказ дава Мухамед Зеќири: Ацо Тошта го извлече Села од топлата

Пост | пред 6 дена

Во случајот за обид за убиство на Зијадин Села, на прашањата на обвинителот Дарко Јакимовски, одговори пратеникот Мухамед Зеќири. Во неговиот исказ за настаните од 27 април во Собранието на РМ, Зеќири...

Пратеникот Зекири ќе сведочи за обидот за убиство на Села

Пратеникот Зекири ќе сведочи за обидот за убиство на Села

Вечер | пред 6 дена

Во Кривичниот суд продолжува судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, за време на упадот во Собранието на 27-ми април минатата година. На денешното рочиште судот ќе сослушува...

Аљими Го маскиравме Села како полицаец и го изнесовме од Собранието

Аљими: Го маскиравме Села како полицаец и го изнесовме од Собранието

Sky | пред 6 дена

Заедно со Владимир Стојков и колешката Милунка, од Клубот на пратениците, Зијадин Села го однесовме во бифето каде што му беше дадена прва помош, сведочеше Абдулфетах Аљими во случајот за обид за убиство...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Бриф | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Спасувачот на Села  На 27 април во Собранието се бараше шиптарска крв

Спасувачот на Села: „На 27 април во Собранието се бараше шиптарска крв“

Sky | пред 6 дена

Абдулфетах Аљими, кој е обвинет за настаните од 27 април во Собранието, а истовремено е и сведок за нападот на пратеникот Зијадин Села, го препозна Александар Јаневски, кој, според сведокот, играл топло-ладно...

Пратеникот Зекири ќе сведочи за обидот за убиство на Села

Пратеникот Зекири ќе сведочи за обидот за убиство на Села

Макфакс | пред 6 дена

Во Кривичниот суд продолжува судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, за време на упадот во Собранието на 27-ми април минатата година. На денешното рочиште судот ќе сослушува...

Пратеникот Зекири ќе сведочи за обидот за убиство на Села

Пратеникот Зекири ќе сведочи за обидот за убиство на Села

Весник | пред 6 дена

Во Кривичниот суд продолжува судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, за време на упадот во Собранието на 27-ми април минатата година. На денешното рочиште судот ќе сослушува...

Сведочење на полицаецот Алими Демонстраторите бараа албанска крв

Сведочење на полицаецот Алими: Демонстраторите бараа албанска крв

ТВ 21 | пред 6 дена

Херојот на Села, Абдулфетах Алими денеска дава исказ на рочиштето за случајот во кој се обвинети 10 лица за обид за убиство на Зијадин Села во настаните од 27 април. „Во салата во која се одрживаше прес-конференцијата...

Зекири препозна две лица кои го извадиле Села од прес салата

Зекири препозна две лица кои го извадиле Села од прес-салата

Sky | пред 6 дена

Пратеникот, Мухамед Зекири, посочи кон обвинетиот Александар Јаневски, за кого тврди дека прв се обидел да го извади Села од прес-салата, пред да биде претепан во Собранието. Тој посочи и кон обинетиот...

Мухамед Зекири и членови на обезбедувањето ќе сведочат денеска за претепувањето на Села

Мухамед Зекири и членови на обезбедувањето ќе сведочат денеска за претепувањето на Села

Фокус | пред 6 дена

Три лица меѓу кои и пратеникот Мухамед Зекири, ќе сведочат денеска за нападот врз Зијадин Села во Собранието за време на упадот од 27-ми април. Меѓу сведоците кои денеска ќе се појават во суд се и вработени...

Продолжи судењето за нападот врз Села ќе сведочи и Мухамед Зекири

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

Сител | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Независен | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Случај Села Сведочи припадникот на собраниското обезбедување

Случај Села: Сведочи припадникот на собраниското обезбедување

Нова ТВ | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Продолжи судењето за нападот врз Села ќе сведочи и Мухамед Зекири

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

ТВ 21 | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдулфета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Обезбедувачот во Собрание Аљими тврди дека му помагал на Села Се бараше шиптарска крв

Обезбедувачот во Собрание, Аљими тврди дека му помагал на Села: Се бараше шиптарска крв

еМАГАЗИН | пред 6 дена

Сведокот Абдулфетах Аљими на денешното рочиште препозна двајца од обвинетите за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Македонија на 27. април минатата година. Аљими кој беше донесен во судница...

Аљими препозна двајца напаѓачи тврди дека му помагал на Села

Аљими препозна двајца напаѓачи, тврди дека му помагал на Села

Орбис | пред 6 дена

Сведокот Абдулфетах Аљими на денешното рочиште препозна двајца од обвинетите за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Македонија на 27 април минатата година. Аљими кој беше донесен во судница...

Продолжи судењето за нападот врз Села ќе сведочи и Мухамед Зекири

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

МИА | пред 6 дена

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села,...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Слободен печат | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Канал 5 | пред 6 дена

На денешното рочиште се очекува да сведочат тројца сведоци, меѓу кои и пратеникoт на СДСМ, Мухамед Зекири. На минатото судење, што траеше шест часа, беа сослушани тројца сведоци, претседателот на Собранието...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Нова Македонија | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

A1on | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Денес нови сведоштва на судењето за убиството во обид на Села

Денес нови сведоштва на судењето за убиството во обид на Села

МКД | пред 6 дена

Нови сведоци денес треба да се појават во судница во процесот за убиството во обид на претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села кој беше тешко повреден во минатогодишните настани во Собранието...

Сведочење на полицаецот Алими Демонстраторите бараа албанска крв

Сведочење на полицаецот Алими: Демонстраторите бараа албанска крв

Пост | пред 6 дена

Херојот на Села, Абдулфетах Алими денеска дава исказ на рочиштето за случајот во кој се обвинети 10 лица за обид за убиство на Зијадин Села во настаните од 27 април. „Во салата во која се одрживаше прес-конференцијата...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Курир | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Рочиште за нападот врз Села

Рочиште за нападот врз Села

Локално | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Нови сведоци за нападот врз Села меѓу нив уште еден пратеник

Нови сведоци за нападот врз Села, меѓу нив уште еден пратеник

+Инфо | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Орбис | пред 6 дена

Во Основен суд Скопје 1, познат и како Кривичен суд, денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието....

Се бараше шиптарска крв рече полицаецот кој го спаси Села за насилството во Собрание

Се бараше шиптарска крв, рече полицаецот кој го спаси Села за насилството во Собрание

Орбис | пред 6 дена

Абдулфетах Алјими, собранискиот обезбедувач, кој на 27 април беше претставен како спасувач на Зијадин Села при нападот во Парламентот, но потоа беше обвинет во вториот предмет за крвавиот цетврток, денеска...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Алсат-М | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Ново рочиште за нападот врз Села

Ново рочиште за нападот врз Села

Фокус | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Прес 24 | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Пратеникот Зекири ќе сведочи за обидот за убиство на Села

Пратеникот Зекири ќе сведочи за обидот за убиство на Села

Sky | пред 6 дена

Во Кривичниот суд продолжува судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, за време на упадот во Собранието на 27-ми април минатата година. На денешното рочиште судот ќе сослушува...

Продолжи судењето за нападот врз Села ќе сведочи и Мухамед Зекири

Продолжи судењето за нападот врз Села, ќе сведочи и Мухамед Зекири

Пост | пред 6 дена

Со давање исказ на сведокот Абдулфета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Либертас | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

ТВ 21 | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Сител | пред 6 дена

- Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На...

Судење за обидот за убиство на Села Ќе сведочат пратеници

Судење за обидот за убиство на Села: Ќе сведочат пратеници

Нова ТВ | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

МИА | пред 6 дена

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието...

Денека ќе сведочи пратеникот Зекири Продолжува судењето за нападот врз Села

Денека ќе сведочи пратеникот Зекири: Продолжува судењето за нападот врз Села

еМАГАЗИН | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27. април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Орбис | пред 6 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На денешното...

Продолжува судењето за нападот врз Села

Продолжува судењето за нападот врз Села

Пост | пред 6 дена

16 април 2018 / 8:54 Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност